PDA

Zobacz pe?n? wersj? : uszczelka drzwi - szum wiatru



erule
9th-April-2012, 08:17
Witam,

W miejscu zetkniecia sie obudowy lusterka z uszczelką drzwi po stronie kierowcy w moim coupe jest już wyraźne wgniecenie w uszczelce (nie jest uszkodzona tylko odkształcona). Powyżej 100km/h słychac szum wiatru co znacznie wpływa na komfort jazdy. Widzialem na allegro całe uszczelki drzwi, ale nie wiem czy nie lepiej postarać się tego 'jakoś' naprawić.
Czy ktoś z Was zna sposoby naprawy uszczelek? Może wystarczyłoby wstrzyknąć w miejsce odkształcenia troche jakiegos silikonopodobnego specyfiku co by uszczelka lepiej przylegała do szyby?

Będę wdzięczny za porady.
Pozdrawiam
Erule

Tomek g35c
9th-April-2012, 09:41
Ten typ tak ma... w mojej Coupe'cie jest to samo powyżej 150 km/h...
Nic z tym nie robiłem, ale jak coś wykombinujesz to chętnie skorzystam z doświadczenia...;-)

erule
9th-April-2012, 10:22
Widze 3 rozwiązania:

1. Zakupić nową uszczelkę
2. Wciągnąć w oryginalną uszczelkę, mniejszą
http://www.youtube.com/watch?v=4XR-J7VTN80

3. W miejscu 'zgniecenia' uszczelki wstrzyknąć elastyczny klej/silikon np. klej szewski

Tomek g35c
14th-April-2012, 00:06
Widze 3 rozwiązania:

1. Zakupić nową uszczelkę
2. Wciągnąć w oryginalną uszczelkę, mniejszą
http://www.youtube.com/watch?v=4XR-J7VTN80

3. W miejscu 'zgniecenia' uszczelki wstrzyknąć elastyczny klej/silikon np. klej szewski

I co tam zadziałałeś w tej kwestii - jestem bardzo ciekawy wyników...
Czekam na relację...

erule
14th-April-2012, 19:32
Jeszcze nic, brak czasu...ale na pewno dam znac jak tylko bede cos kombinowal

erule
22nd-April-2012, 08:55
Ok, wziąłem się za uszczelkę, ale wynik pracy nie jest jeszcze zadowalający. Uszczelka co prawda przylega do szyby na prawdę dobrze, ale mimo wszystko słychac delikatny szum wiatru powyżej 100km/h. Wkleiłem 3 paski uszczelki obo/na siebie.


2400 2399 2398

Tomek g35c
25th-April-2012, 23:02
Wydaje mi się iż najlepsze rozwiązanie to wymiana na nową...
Efekt może być natychmiastowy a i zimą nie będzie przymarzać do szyby...ze względu na wybrzuszenie w tym miejscu...
Tak nawiasem mówiąc nie bedzie to chyba duży wydatek... tak myślę ???

erule
26th-April-2012, 07:55
Na allegro używka kosztuje 250 zł. Nowa, nowa nie wiem ile może kosztować...A może ten typ tak ma nawet z nowymi uszczelkami?

Tomek g35c
27th-April-2012, 00:42
Na allegro używka kosztuje 250 zł. Nowa, nowa nie wiem ile może kosztować...A może ten typ tak ma nawet z nowymi uszczelkami?

No nie myślę nie Infiniti...;-))...

kajtek
26th-November-2012, 00:29
Panowie, miałem to samo. Pomogło wyciszenie uszczelek drzwi. Koszt 350 zł za jedne drzwi, przynajmniej ja tyle płaciłem. Serwis SztukaWyciszania.pl, który takim wygłuszaniem się zajmuje jest w Warszawie. Wystarczy poszukać ;)

Boloński
23rd-January-2014, 12:47
350 za sztuke? Kupa papierów:/ u mnie szumi powyżej 120 km/h... Plus nie mam pewnie części wygłuszenia bagażnika/tylnych nadkoli bo też podejrzanie głośno się robi... Ze 2K musiałbym wydać. Nic tylko taką firmę założyć :D


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Tomek g35c
23rd-January-2014, 13:34
Poszukaj na forum temat uszczelki jest ogarnięty... budżetowo... ;)
Co do wygłuszenia bagaznika trzeba poszukać na szrocie... w Przeźmierowie był Skyline na części poszukaj...

Boloński
23rd-January-2014, 14:37
Spoko, dzięki za podpowiedź. Generalnie jak się zabiorę za tapicerkę w cieplejszy dzień, to może sam jakoś to wygłuszę.

P.s. Chciałem Ci Tomku wysłać numer do siebie, ale nie mogę PW do Ciebie wysłać... jakiś pomysł?

sirtrojan
23rd-January-2014, 14:39
możesz sobie okleić matą wygłuszajacą a dopiero potem na to tapicerka.

Boloński
23rd-January-2014, 14:43
Taki plan też mi przeleciał przez głowę. Tym bardziej, że za audio mam zamiar się zabrać. Mam kumpla - debil straszny, ale audio robi konkretnie i niedrogo. Może coś poradzi.

Tomek g35c
23rd-January-2014, 18:43
Mój nr masz w moim profilu... zadzwoń jakby co to wtedy będe miał twój nr... lub wskocz do moich znajomych... zaproszenie poszło...

Wtedy możesz mi PW pisać...

kajtek
16th-November-2014, 19:16
350 za sztuke? Kupa papierów:/ u mnie szumi powyżej 120 km/h... Plus nie mam pewnie części wygłuszenia bagażnika/tylnych nadkoli bo też podejrzanie głośno się robi... Ze 2K musiałbym wydać. Nic tylko taką firmę założyć :D

Wiem, że sporo kasiory ;) A jak w końcu ogarnąłeś temat? Robiłeś sam czy pojechałeś do warsztatu?

slepy62
16th-November-2014, 20:43
Panowie, miałem to samo. Pomogło wyciszenie uszczelek drzwi. Koszt 350 zł za jedne drzwi, przynajmniej ja tyle płaciłem. Serwis SztukaWyciszania.pl, który takim wygłuszaniem się zajmuje jest w Warszawie. Wystarczy poszukać ;)

Przy obecnym kursie $ to mniej więcej koszt nowej uszczelki $90~$100 - ale do tego dochodzą koszty transportu...