PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti & NISMO



KeliV
10th-April-2012, 13:04
Od chwili zakupu mojej G37 S chodzi mi po głowie pomysł oddania go w ręce poważnego i szanowanego tunera.
Zrobiłem tak ze swoim MINI John Cooper Works ( 211km z 1,6L pojemnosci) . Firma AC Schnitzer zrobiła z niego prawdziwego SmallEvill-a (5,3s. do setki. ) Na samą myśl o tym samochodzie, przebieram nogami.

Chciałbym mieć podobne odczucia w infiniti dlatego pomyślanemu o słynnym NISMO. Czy jest w Europie (a może nawet w Polsce?) oficjalny warsztat NISMO?

A może zaznacie innego, równie godnego :infi: Tunera?

sirtrojan
10th-April-2012, 13:31
Zapytaj najpierw jak to się ma do fabrycznej gwarancji/rękojmi bo taką pewnie otrzymasz.

Athens
10th-April-2012, 15:55
Sądzę,że najpierw powinieneś pojeżdzić serią i sam zobaczysz czego brakuje. Może mocy będziesz miał tyle ile chcesz a za słabe będą hamulce? Może będzie za mało sztywny? A może wszystko na raz:)
Wyczerpujących informacji a propos Nissan Motorsports powinni udzielić w salonie, po to są,żeby doradzić. Jak zrobisz poza ich oficjalnymi punktami to raczej zapomnij o gwarancji. Bo rozumiem,że chciałbyś rozłożyć engine.

KeliV
10th-April-2012, 16:26
Właśnie zerknąłem w warunki gwarancji i jestem mile zaskoczony. Była mowa o roku a tu na 2 lata temat może być zamknięty - Sorry za zbyt wczesne podjecie tematu.

slepy62
10th-April-2012, 20:18
Czytając co masz zamiar zrobić - zastanawiam się dlaczego nie porozmawiasz w PGD na temat wersji IPL G coupe. Większa moc, niższe zawieszenie, spoilery, felgi '19 itd....

http://www.infinitiusa.com/ipl_g_coupe/models-pricing/

W Polsce/Europie niby tej wersji oficjalnie nie ma ale możliwe że można ją indywidualnie zamówić.
Według tego co piszą na stronach InfinitiNissan, tak ma być z wersją FX Sebastian Vettel (o ile się nie mylę przewidziane jest ok. 300 szt na rynek EU+Rosja).
Jezeli nie zależy Ci na gwarancji - zawsze możesz też ściągnąć praktycznie nowe IPL G coupe ze Stanów...

KeliV
10th-April-2012, 22:27
przed przyjściem do salonu infiniti zwiedziłem strony marki z USA. Strasznie mi sie podobała wersja Coupe z 4x4. IPL wydał mi sie troche zbyt "choinkowaty" - lubię samochody po których nie widać mocy :). Już po pierwszych moich pytaniach o modele amerykańskie usłyszałem jedynie - import własny.
Dostałem atrakcyjna ofertę na europejskie G37S i juz jest.

Ale nad pakietami mocy i zawieszenia od IPL pogadam. Może coś zaproponują :) Dzięki za podpowiedzi.

slepy62
11th-April-2012, 17:31
Ostatnio jak byłem w serwisie - przerabiali FX-a, tyle że nie w sensie tuningu, tylko "medialnie", dodatkowe wyciszenia drzwi, dodatkowe głośniki i bas, ukryte cb-radio podpięte do zmienionej anteny....
jak widać - można. Może zadzwonię lub wstąpię popytać kierownika serwisu jak to jest z tego typu modami...

KeliV
12th-April-2012, 12:42
jak by była taka możliwość, byłbym wdzięczny za to (jakieś bliższe znajomości ?)

Rzuć okiem tez na niebieskie Coupe na parkingu. Podobno juz czeka :)

Alexaus11
12th-April-2012, 14:15
A skrzynia manual czy automat?:)

KeliV
12th-April-2012, 18:39
automat. Bo manual chyba nie jest dostępny?

slepy62
12th-April-2012, 19:25
Manual dostępny w USA Infiniti G37 Coupe Sport 6MT Starting at: $44,200*
- W eurolandku ni ma...:dupa:
do Infi - podjadę może jutro popołudniu, bo dziś po testach DeS-ki późno wróciłem
znajomości nie mam - ale jestem troche już znany z początkowych "awantur" lol
tyle że sądzę że jeśli coś tego typu robią - to jest to oficjalne
- więc nie potrzeba znajomości ...

Alexaus11
12th-April-2012, 22:44
Co do modyfikacji automata...no nie polecalbym ....szukalem od poczatku jak kupilem auto,kogos kto by sie zajal nim...mam jedna firme z Lodzi ktora mi proponuje turbo,niby ze automatto i tak chca pakowac Turbo(a scislej Bi),podobno juz taki robili ale byl to manual wlasnie.
Inny z Siedlec chce pakowac Nitro badz tez uturbiac...
W stanach wyraznie czytalem ze skrzynia raczej tego nie wytrzyma,nie wiem moze zle czytam albo jestem zbyt ostrozny ale ja bym nie az tak nie szedl daleko...
Postawilem na jedna z firm,pod Lodzia...i w Maju robia przedluzenie dolotu plus caly wydech,widzialem jak robili G37s...w manualu podobno z hamownii wyszlo 365 konii po zabiegu.
Zobaczymy w praniu...
Szkoda jedynie ze shamowac nie moge autka;/


Tez nie chce za duzo szalec poprostu jak bd chcial wiecej mocy to bd polowac cos Typu....hmm...IS-F ;)

pawell31
12th-April-2012, 22:49
Trzeba było gt-r' a brać a nie g37:biggrin: albo dokupić coś do zdłubania do szybszej jazdy bo ten wóz do modyfikacji to się zbytnio nie nadaje.

sirtrojan
12th-April-2012, 23:05
a dlaczego nie możesz zhamować?

Alexaus11
12th-April-2012, 23:11
a dlaczego nie możesz zhamować?

Podobno wyniki nie wychodza dokladnie i automat dostaje w dupe(Dsg nadaje sie najlepiej do hamowania)
W manualu zapniesz 4 czy 5 i jedziesz a automat to automat....ale jak sie myle to mnie poprawcie

sirtrojan
12th-April-2012, 23:39
wg mnie sie mylisz. Jedziesz i hamujesz auto.
czy to w to w pełnym automacie czy tipie.
Jak uzyskasz dwa podobne wyniki to bierz ten lepszy :)
problem jest przy 4x4, AWD itp. bo trzeba mieć lepszą hamownię.