PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Sezon motocyklowy już sie zaczął. Jak jeździć zeby uniknąć kolizji.



sirtrojan
12th-April-2012, 17:37
Ponieważ sam zasiadłem na jednośladzie wrzucam linka do artykułu o ruchu motocyklowym i samochodowym.
http://moto.pl/Porady/1,115890,11517432,Uwaga__Na_drogi_wyjechaly_motocy kle.html

slepy62
12th-April-2012, 20:44
ot i całe "clou...":

...widze, że autor artykułu nie do końca z przepisami jest obyty. O ile społecznie akceptowalne jest zachowanie motocyklistów na Polskich drogach o tyle nie jest to do końca zgodne z przepisami. Zacznijmy od art 16 kodeksu drogowego - zabrania się poruszania po dwóch pasach ruchu jednego pojazdu. Jazda między samochodami, czy też ich omijanie w korku kończy się tym, że raz jesteśmy na prawym pasie a raz na lewym:-).
Art 22 zaś - zmiana zajmowanego pasa ruchu powinna być tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru. Czyli co? walka z utrzymaniem równowagi będzie sygnalizowaniem zamiaru zmiany pasa ruchu..... gratuluję
p.s. też jestem motocyklistą i jeżdżę jak wszyscy, ale przynajmniej mam świadomość, czy jest to zgodne z przepisami i kto kogo powinien przeprosić w razie nieszczęścia. Przepisy nie mogą nakładać obowiązku na kierujących samochodami aby niczego innego nie robili w sezonie jak obserwowali lusterka i kręcili głową jak sowa.

w uproszczeniu... jak ktoś nie ma głowy-daje dupy...
jak widzę i mogę... robię miejsce,
tyle że zaczynają mnie coraz bardziej denerwować moto-półgłówki domagajacy się przestrzeni sygnałami dźwiękowymi lub rykiem maszyny a jak im się miejsca nie zrobi (bo po prostu nie ma gdzie) - wpychający się na styk...

Więc nasz ukochany SirWujciu - uważaj na Siebie (dosłownie)

sirtrojan
12th-April-2012, 23:32
CO ciekawe wszystko jest kwestią wykładni tego prawa - ilu specjalistów tyle opinii. Wg mnie wraz z nowymi taryfami punktowo-mandatowymi powinni ogarnąć i tę kwestię, zamykając ją stosowny przepisem a nie luźna interpretacją.

Sam w sobotę jechałem w korku (przy stadionie Legii) między samochodami..za policyjnym motocyklem :) I szło ładnie dopóki nie zrównałem się z :infi: EX bo nie chciałem go przerysować kierownicą :)

Athens
14th-April-2012, 14:22
Tak jak pisze Irek,jeśli mogę to robię miejsce bo w myśl zasady wszyscy się zmieścimy. Ale... zdarzają się tacy , którzy nie rozumieją ,że nie ma gdzie zjechać i trąbienie to nic ale robią totalną przegazówę. Mieszkając w Helladzie przyzwyczaiłem się do motocykli/skuterów. Szanujmy się nawzajem a będzie ok. Greg na rozpoczęcie sezonu to pewnie jedziesz na Bemowo?

sirtrojan
14th-April-2012, 20:09
Nie jade.
Polatałem dziś i to mi wystarczy :)

slepy62
14th-April-2012, 23:06
polataliśmy MY
Panie Sir...

sirtrojan
15th-April-2012, 02:30
hehe racja Irek również polatał.

Tomek g35c
15th-April-2012, 15:13
Ja to potwierdzam...
cóż to było za latanie...;-))...
I coupeta też troszkę została przepalona ...ale na zimówkach to nie to...