PDA

Zobacz pe?n? wersj? : koła, łożyska wał ??



mapmen
12th-April-2012, 18:16
Witam nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat
Mianowicie mam problem z szumieniem podczas jazdy
Jest to szum dość uciążliwy tak jak łożysk kół z tym że hałas jest po całości auta wykluczam tu łożyska luzów brak chyba że się myle
Ostatnio wymieniałem paski klinowe i od klimatyzacji czy może to mieć wpływ na ten dyskomfort podczas jazdy?
Jest to odgłos mocnego toczenia się kół im szybciej tym głośniej.Podczas hamowania nasila się :Cry:
Aczy może to być coś związane z napędem ewentualnie mostem czy wałem cokolwiek jest w fx
Pozdrawiam

sirtrojan
12th-April-2012, 18:19
mój typ : piasty!
w zakretach jak auto przechyla sie bardziej szumi czy caly czas jednostajnie?

mapmen
12th-April-2012, 18:29
cały czas jednostajnie
Taki sam szum przy do hamowaniu troszkę bardziej szumi
Ale brak jest objawu typowego głośnego łożyska z przemieszczeniem odgłosu jak walnięte łożysko
a Wszystkie koła zero luzu jak te padniętą piastę ewentualnie zdiagnozować ?
tylne piasty sa jescze oryginalne mają 7 lat przednie były w zamienniku wymianiane 20 tys km temu

quku
12th-April-2012, 18:51
a ja bym stawiał na opony wyząbkowane + ich być może wiek :)
walnięta piasta 80 100 km/h zakręt w np.w lewo większy szum piasta z prawej do wymiany i na odwrót jeszcze przód tył trzeba wysłuchać

KeliV
12th-April-2012, 18:51
Kiedyś w Cayenne miałem podobne przygody. W kabinie było słychać szum podobny do wentylatora z stalowym pudelku. Przyczyną było łożysko na wale napędowym. Po wymianie, halsy znikły.

mapmen
12th-April-2012, 18:57
Podczas jazdy wybiłem na neutral ale szum ten sam
Opony zmieniłem 3 tygodnie temu i przez 1000km było ok zrobiłem traskę 500km szumu nie było fakt że jechałem w 5 osób + bagaże wiec autko było troszke przeładowane może faktycznie któraś piasta poleciała albo złośliwie opony się skończyły albo labo kurde sam nie wiem ale jest to denerwujące

krzychu
12th-April-2012, 20:00
Ja postawię na piastę i/lub łożysko w piaście.
Niestety stanowią całość, w związku z tym czeka Ciebie wymiana piasty.
Miałem takie objawy w swoim FX.

Szum dochodzil z prawego kola. Nasilał się przy przyspieszaniu, hamowaniu oraz przechylaniu przy skręcie w lewo.
Po wymianie piasty, szum ustąpił.

mapmen
12th-April-2012, 20:13
właśnie wracam od mechanika stwierdził łożysko więc tak jak większość z was obstawiała
Pytanie tylko czy wymieniać to czy czekać aż się całkiem skończy?
Jeszcze mam pytanie odnośnie wymiany czy demontować łożysko trzeba na prasie czy w momencie wymiany całej piasty z łożyskiem jest to mniej skomplikowane

sirtrojan
12th-April-2012, 22:22
tak jak napisał Krzychu kilka postów wyżej. Nie wymieniasz łożyska tylko całą piastę więc wprasowywanie odpada.
Lepiej oddać robotę mechanikowi a to dlatego że ciężko wykręca się czujnik ABS - śruba lubi "się zerwać" :|

Sam jak byś to robił to naklął by się jak cholera - z mechanikiem ustal cenę i zostaw kłopot jemu ;)

mapmen
13th-April-2012, 08:30
Powiedz mi jeszcze Jaką piastę ewentualnie kupić widze że są na allegro może macie doświadczenie z konkretną marką jakie tam oferują oryginał odpada cena