PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zakup telewizora - Plazma vs LCD



sirtrojan
28th-February-2010, 18:40
Ponieważ mój obecny telewizor rozgrzewa sie juz 25 minut :becky: poważnie ! najwyższa pora rozejrzeć sie za nową sztuka - początkowo planowałem 37 " ale chyba wybiore 40 -42 "
Do czego bedzie mi słuzył? TV + konsola + blue ray ( z konsoli). Mogę mieć sygnał HD z kablówki (astercity)

czy macie jakies modele które możecie polecić? czy obstawiać plazmę czy lcd ?
każda podpowiedź jest mile widziana.

Jacob_USA
28th-February-2010, 18:48
Polecam http://www.bestbuy.com/site/Samsung+-+55%22+Class+/+1080p+/+120Hz+/+LED-LCD+HDTV/9234303.p?id=1218068137461&skuId=9234303

sirtrojan
28th-February-2010, 19:01
za duży - 40-42" max

POZIOMA
28th-February-2010, 19:23
Ja słyszałem opinię że plazma jest do bani i bierze w ciul prądu, a potem czytałem opinię że na przykład jak LCD bierze 200W to Plazma 240W i że przepłacasz 20zł na prądzie rocznie, no i plazma ma plusa że można ogrzewać nią chatę bo działa jak kominek:becky:.

MARUS
28th-February-2010, 19:52
Ja słyszałem opinię że plazma jest do bani i bierze w ciul prądu, a potem czytałem opinię że na przykład jak LCD bierze 200W to Plazma 240W i że przepłacasz 20zł na prądzie rocznie, no i plazma ma plusa że można ogrzewać nią chatę bo działa jak kominek:becky:.

ja ogolnie stawiam na firme samsung, no i LCD
masz racje ze plasma jest jak maly piecyk :) no i po drugie jest ogromnie ciezka w porownaniu do LCD

sirtrojan
28th-February-2010, 20:08
Ogrzewanie mam z CO
Telewizora nie będę nosił - tylko wieszłał na ścianie.

Jeśli nie będę go używał - będę go wyłączał ( generalnie nie trzymam sprzętu na stand-by) .
Pokój silnie nasłoneczniony - z tym, że założone są żaluzje.
Wyczytałem że do grania potrzebne jest duże odświeżanie aby uniknąć efektu smużenia w dynamicznych akcjach.

Wyszperałem w sieci fajną stronkę : http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/ która w zasadzie odpowiedziała na cześć moich pytań jednak nie daje jednoznacznej odpowiedzi który konkretnie model co wybrać.

Black
28th-February-2010, 20:15
Ja słyszałem opinię że plazma jest do bani i bierze w ciul prądu, a potem czytałem opinię że na przykład jak LCD bierze 200W to Plazma 240W i że przepłacasz 20zł na prądzie rocznie, no i plazma ma plusa że można ogrzewać nią chatę bo działa jak kominek:becky:.

też tak słyszałem,bez watpienia wybrałbym LCD są tańsze od plazmy.Zresztą tu masz taki małe porownanie

http://www.medialider.pl/porady-i-artykuly/15/Plazma_a_LCD_-_porownanie

Ja mam min Funaja 32' kupiłem go do swojego azylu na poddasze.Spoko marka,a dalem za niego zaledwie 999zł,nie mam zbytnich wymagań,wyobrażcie sobie że nawet kolorowy obraz jest:).Nie jest to marka która mozna postawic w salonie,ale cenowo Funai przebija wszystkich,i to japończyk.Na allegro znalazlem taki-lepszy od mojego bez wątpienia.

http://www.allegro.pl/item935092670_telewizor_funai_32_cale_lt7_m32bb_hd _mpeg2_hdmi.html

co do tego Grześkowego rozgrzewania się to ja mam identycznie ze swoim laptopem;)

Jacob_USA
28th-February-2010, 20:23
To powiadasz ze kolorowy masz czarno-bialy + czerwony ? :Dczy moze zielony hahahaha a masz pilota ?

Black
28th-February-2010, 20:40
Wszytkie kolory są no bez przesady,oczywiście urządzenie nie może konkurować np z sony bravią,czy toshibą ale jeżeli ktoś nie jest zbytnio wymagający to w zupelności mu wystarczy.
I tak jak mowię do salonu ni cholery,wszyscy i tak go zjadą chocby nie wiem jaki dobry byl obraz.Niestety marka prestizowa to nie jest.
aha pilot jest zapomnialem dodać:)

SZJ 2020
28th-February-2010, 21:09
Plazma to juz troche przestarzala technologia. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze jedyny plus plazmy to troche bardziej "soczyste" kolory w ciemnej gamie, natomiast plazma toche sie "ciagnie" przy "high speed action"

Nie mam jeszcze zadnego doswiadczenia z LED ale slyszalem duzo dobrego. Co do wyboru marki to tez myslalem ze Samsung mi w pelni wystarczy do momentu jak kupilem bravie.

sirtrojan
5th-March-2010, 16:31
Wybrałem wstępnie cos takiego: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE40B651T3WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

cena w sklepach internetowych ok 2800 PLN.

Black
6th-March-2010, 10:15
A porownywaleś z cenami w elektro marketach?

sirtrojan
6th-March-2010, 10:43
Jeszcze nie ale nie zakładam jakiś większych różnic chyba ze trafie dzień bez Vat albo wietrzenie magazynów

edit:
dziś ogladałem mniejsze tv z tej rodziny - kolorki malina :) już chyba nie będę szukał innego !

Black
6th-March-2010, 20:10
heh a zdradzisz jaki telewizor obecnie posiadasz,no ten co sie 15 minut rozgrzewa?:):):)

ja obstawiam neptun albo elektron:):):)

sirtrojan
8th-March-2010, 22:11
15 minut to było jakiś czas temu :becky:
Teraz rozgrzewa się już coś ponad 1 hehehe.

32" SHARP CTR - oj ma już z 7 latek ...

Rubin 714 (starsi pamiętają) po 20 latach śmigał jak ta lala ( 1x kineskop był wymieniany), Śmigałem na nim w commodore 64... ahhhh

a teraz kilka lat i sprzęt do śmieci.



Dobra - jest sztuka z tego linka co podawałem. Jak go rozgryzę to opowiem.

Black
8th-March-2010, 22:47
Dobra - jest sztuka z tego linka co podawałem. Jak go rozgryzę to opowiem.

tylko nie zapomnij go podłączyć do gniazdka.

sirtrojan
8th-March-2010, 23:31
na razie kotu się podoba - ja mam robotę i nie mogę wstać od kompa a on chodzi i ociera się o wszystkie elementy po kolei - pobawił się nawet z czerwonym śrubokrętem hehe

1 odczucie Yeah-bunny wielki jest :becky: na razie stoi zamiast tej 30 " ale i tak jest o dobre 30 szerszy. Na szczęście docelowo wywędruje na ściane.

Jacob_USA
9th-March-2010, 05:55
Mowi sie Tea who you yeah bunny !! Zawsze tak pisalem na tablicy w High School :D

dewon7
9th-March-2010, 11:12
Jakieś dwa miesiące temu miałem podobny dylemat - plazma czy lcd - i wbrew panującej na tym forum opinii wybrałem plazmę. Mój wybór padł na plazmę ponieważ ma lepszy kontrast, lepsze odświeżenia ( czyli brak smużenia ), lepszy kąt widzenia, bardziej naturalne i ciepłe kolory że o głębi czerni już nie wspomnę. Mam obecnie w domu zarówno plazmę i lcd i po podłączeniu obu do tego samego źródła sygnału widać różnicę. Plazma na na pewno 2 minusy - nie nadaje się zbytnio do gier i pobiera sporo prądu. Jeśli chodzi o grzanie to ta którą mam nie grzeje się bardziej niż lcd...

sirtrojan
9th-March-2010, 12:05
To tylko telewizor - wybrałem ten bo ma od cholery wejść, mozliwosc podłaczenia do sieci via WiFi, 100-120 mhz ( do grania :thumb: no i cena była dobra.

dewon7
9th-March-2010, 13:17
Dokładnie to tylko telewizor. Ja też kupiłem Samsunga i chyba nawet z tej samej linii wzorniczej :) PS50B550. A że chciałem 50'' to padło właśnie na ten model. Plusem tego modelu jest jeszcze to że w menu serwisowym można sobie go bez problemu przestawić na wyższy model Ps50b650 i przez to zaoszczędzić ok 1000 zł jak na tamten czas- nie wiem jak jest teraz. Oczywiście niema jakiegoś tam filtra obrazu ale poza tym wszystko co jest w wyższym modelu - usb, wifi itd czyli wszystko to co u Ciebie:) Cena też była okazyjna bo 3390 zł

Black
24th-May-2010, 22:18
teraz Samsung rządzi ze swoim wynalazkiem 3D

http://www.videotesty.pl/news/317/Samsung-3D-TV-juz-w-sprzedazy/

w sobotę miałem okazję obejrzeć fragment filmu na wystawowym telewizorze.Powiem tak,dla mnie fajna sprawa,chciałbym mieć cos takiego.

niestety barierą jest oczywiście cena...

sirtrojan
24th-May-2010, 22:32
jakoś nie wyobrażam sobie siebie w dwóch parach okularów przed telewizorem ;)

Na kilka latem mam problem z zakupem TV z głowy ;)

Athens
6th-August-2010, 23:01
Proponuję pooglądać przez 30 min. coś na TV 3D i ocenić. Ja nie dałem rady dłużej - to był Samsung. W domu mam plazmę , już drugą i powiem tak , że kilka generacji wstecz plazma potrafiła wypalić logo długo oglądanego kanału - teraz jest coś takiego , że sam przesuwa obraz co jakiś czas (mam Panasonica), smużenia nie ma, kolory nie są przerysowane jak w niektórych lcd, np. Philips. Coś takiego jak nagrzewanie się jak kaloryfer to mit, który ciągnie się po pierwszych modelach. W obecnej generacji nie występuje. W pracy mamy Sony Bravia 40' ( w domu mam 42") i daleko mu do plazmy. Właśnie dlatego pozostałem przy plazmie, stałem się plazmo-maniakiem, chociaż lcd w domku też mam.

PS.Dzisiaj kumpel podłączył 'N" przez kabel euro i twierdził , że ma obraz HD... dopiero, gdy zamieniłem mu na HDMI zobaczył różnicę... ach...