PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti fx 45



dexsterek
26th-April-2012, 19:54
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej furki moze oglądał patrzył podejrzanie tania ;p http://moto.allegro.pl/infiniti-fx-45-full-opcja-lift-315km-lpg-2005r-i2306106235.html

Black
26th-April-2012, 20:42
O co chodzi a tymi lampkami podczepianymi pod zderzakiem z tyłu?,wygląda jakby były przykręcone do tłumika:),to ma być Europa?.

Schirru
26th-April-2012, 22:32
Czy Fx 1. generacji był w wersji "europa"? pomijam fakt że ten ww ma i obrysowki i licznik w milach i cudowane tylne lampy (żółta poświata w lamapch cofania), ale zastanawiam się czy w ogole bylo cos takiego jak wersja euro w fx 1 gen???? a tak poza tym to fotele w tym aucie wygladają jakby to to mialo z 250tys km zrobione...

slepy62
26th-April-2012, 22:35
Tak czy tak z USA - I-wszej generacji nie sprzedawano w Eurolandzie, ma uszkodzenia przy lewym wydechu i lewy tył jest jakis taki nieforemny, ale co i jak niech się wypowiedzą koledzy z I gen.

sirtrojan
27th-April-2012, 00:06
Schirru ma racje bo fotel zmiętoszony jest jak siemasz. Przebieg pewnie x 2.
Swoja drogą - jak będziesz go ew oglądał trzeba go odpalić na zimno zobaczyć czy nie lubi sobie puścić dymka.

Zapytaj się gdzie stoi - ma kilka aut na handel więc gdzieś musi mieć jakiś plac albo parking. Poza tym wali handlarską gadką o europejskości tej fury.
Będę jechał do grodziska to rzucę okiem. A będę pewnie w ten weekend.


dexsterek dostajesz pierwsze (przyjacielskie) ostrzeżenie za pisanie nazwy marki przez Y na końcu. (http://www.ifans.pl/member.php?487-dexsterek)

Alexaus11
27th-April-2012, 06:50
Tak jak koledzy mowia...siedzenia tak wytarte jakby poprzedni wlasciciel byl fanem Metalu ;)Kierownica natomiast jakas taka ladna ..za ladna jak na reszte kokpitu....Moze jeszcze z niego cos bedzie...ale w takim razie niech opuszcza z ceny...

sirtrojan
27th-April-2012, 10:16
no nie wiem. W sumie cena jest niezła nawet jesli jest coś z nim nie tak. 45 z gazem za mniej niż 45k PLN ?
podejrzane swoja drogą.

Darek
27th-April-2012, 23:23
nowa aukcja
http://moto.allegro.pl/infiniti-fx-45-full-opcja-lift-315km-lpg-2005r-i2306106235.html
nie ma czegos takiego jak Infiniti 1gen w wersji europejskiej,
i musze was zmarwic bo w woj. malopolskim jest nagonka a infiniti 1gen. kto da przeglad techniczny FXowi to traci uprawnienia

jakub
27th-April-2012, 23:44
Nagonka za co???Czy to jakis zakazany owoc jak maryska.

Darek
27th-April-2012, 23:56
Nagonka za co???Czy to jakis zakazany owoc jak maryska.
za tylne lampy bez europejskiej homologacji, czyli bez literki E na lampie, dodam ze przeróbka lamp nic nie daje..

jakub
28th-April-2012, 00:18
Masz czerwone zle, przerobisz zle, ciagle w du... zle,co za ludzie.

Black
28th-April-2012, 00:30
i musze was zmarwic bo w woj. malopolskim jest nagonka a infiniti 1gen. kto da przeglad techniczny FXowi to traci uprawnienia

ale jaja poważnie?,tylko patrzeć jak inne województwa pójdą z tym przykładem i wtedy ani FX ani G przeglądu nie przejdą.Przecież lampa ze znaczkiem lub bez świeci tak samo,nie ma to jak czepiać się bzdur podczas gdy na drodze spotyka się mase pojazdów z dokładanymi badziewiastymi xenonami które jakoś badania przechodzą.

Alexaus11
28th-April-2012, 03:38
W lape chca dostac...moj pierwszy przeglad sie zbliza wielkimi krokami....ostatnim samochodem jakim bylem byl to chrysler sebring 2003 2.7 i juz wtedy glupie docinki typu '' Tata tankuje co?'' itp....to jak zobacza w Infiniti kogos w moim wieku...to odrazu wyobrazenia nie wiadomo jakie...

Darek
28th-April-2012, 19:18
ale jaja poważnie?,tylko patrzeć jak inne województwa pójdą z tym przykładem i wtedy ani FX ani G przeglądu nie przejdą.Przecież lampa ze znaczkiem lub bez świeci tak samo,nie ma to jak czepiać się bzdur podczas gdy na drodze spotyka się mase pojazdów z dokładanymi badziewiastymi xenonami które jakoś badania przechodzą.


moj ojciec jest diagnosta wiec pewne rzeczy wiem wcześniej niz wchodzą w życie, chodza propozycje zeby podnieść cenę przeglądu dwukrotnie, bo obecna nie jest satysfakcjonująca.. co do jakosci przeglądów juz będzie coraz mnie sytuacji ze za to ze dasz diagnoscie "w łape" to podbije Ci przegląd, bo nikt nie bedzie ryzykowal utraty w maire dobrej pracy (diagnosci zarabiaja ok 3tys netto ) dla 20 czy 50 złotych ktore mu dasz w łape..
jak mialem zabrany dowod od FXa za tylne lampy to ojciec powiedział mi wprost: "na przegląd do mnie nim nie przyjeżdżaj bo i tak Ci nie podbije a jeszcze zabiore Ci dowod.. " i tak z rodzina to jak widac najlepiej wychodzi sie na zdjeciu:)

jeszcze z hitów jest propozycja zeby kazde auto sprowadzone z USA czy Kanady zeby miało robioną indywidualna homologacje dopuszczenia do ruchu na polskich drogach przed 1sza rejestracja... i tutaj infiniti sie wyłozyc za lampy tylen które nie maja europejskiej homologacji

Schirru
28th-April-2012, 21:57
podejrzewam że jak bedzie zapotrzebowanie to Valeo czy inna europejska firma stworzy "homologowane" lampy do Infiniti, wyglądające identycznie, tyle że z magiczną literką "e" i problem się rozwiąże...

slepy62
28th-April-2012, 22:03
Najnormalniej robią ludzi w bambuko, część producentów z dalekiego wschodu - produkująca na rynek amerykański i europejski - ma swoje własne oznaczenia (samochody w USA z pomarańczowymi kierunkami z tyłu),
a tak poza tym nie ma czegoś takiego jak policjant lub diagnosta sprawdzający oznaczenie na lampach czy innych częściach
- jeżeli producent posiada homologację w europie lub kraju europejskim nie musi mieć znaczków ....,
jeżeli jest jak piszesz policja i digności się czepiają to chcą kasy - lub dostali prikaz z góry żeby utrudniać....
o ile się nie mylę te organy administracji nie mają uprawnień do orzekania o tym czy auto ma homologację - jeżeli auto już zostało zarejestrowane w UE
mogę się oczywiście mylić ale jak dla mnie to kolejny przykład szukania/wyciąganie kasy przez naszych kochanych biurkokratów itd...
użytkując auta amerykańskie od 22 lat miałem z tym do czynienia kilkukrotnie...
w urzędach, u diagnostów, z policją i w wydz.komunikacji
najzwyklejsze skurwys....
magiczna literka E jest tylko jednym z oznaczeń - o czym poniżej, poza tym powoływanie się przez Policję czy diagnostów na ... ustawa 2 jako komentarz...

DZ.U 32
§ 10.
1. Przedmioty wyposażenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich użytkowania i ochroną środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:
1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";
2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;
5) tablice rejestracyjne mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli oznakowane są znakiem producenta zgodnie z przepisami o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.


2. Przepis ust.1 stosuje się do producentów, importerów, dystrybutorów oraz podmiotów montujących i świadczących usługi.

3. Wykaz przedmiotów wyposażenia i części związanych z bezpieczeństwem użytkowania pojazdu i ochroną środowiska podlegających sprawdzeniu w tym zakresie przez jednostki akredytowane w polskim systemie akredytacji określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

4. Przedmioty wyposażenia i części objęte obowiązkiem homologacji typu określone są w przepisach o homologacji pojazdów.

quku
28th-April-2012, 22:21
trzeba zmienić stację t6o E to głupoty wcale go nie musi być mam RAV 4 nową z salonu w PL i tam żadnych E nie ma co ciekawe nawet europejski Jaguar S- type też znaczków E nie posiada tak że diagnosta który tego wymaga po prostu jest niedouczony stąd strach :)
tu nie ma o czym gadać z niedouczonym diagnostą zmiana stacji i baj.

Kolega chyba Darek fantazjuje diagnosta nie może zabrać dowodu rej może nie podbić, ale zabrać nie może.

slepy62
28th-April-2012, 22:56
moj ojciec jest diagnosta wiec pewne rzeczy wiem wcześniej niz wchodzą w życie, chodza propozycje zeby podnieść cenę przeglądu dwukrotnie, bo obecna nie jest satysfakcjonująca..

cóż - trzeba by nadać sprawę do CBA albo UOKiK - to tzw.praktyki monopolistyczne

sirtrojan
29th-April-2012, 00:49
spokojnie. Sie wypali takie E na lampie i bedzie dobrze :)
Byleby tylko FXy nie mrugały na czerwono - bo i mnie to irytuje.

Tomek g35c
29th-April-2012, 00:55
A mi się podoba...
Myślę że to nie ma kompletnie znaczenia...
Ważne jest to żeby ten z tyłu wiedział że będę wykonywał manewr...
A wydaje mi się że jak miga prawy czy lewy = zmieniam pas ruchu lub skręcam...
Trzeba być debilem żeby nie zakapować...takie jest moje zdanie...i hasta...

Alexaus11
29th-April-2012, 10:18
Debil czy nie...kolor pomaranczowy jest lepiej zauwazalny dla oka niz pulsujacy czerwony...zreszta...stara prawda...ja sie nie boje szybko jezdzic boje sie o tych ktorych wyprzedzam heh:)

Darek
14th-May-2012, 19:15
trzeba zmienić stację t6o E to głupoty wcale go nie musi być mam RAV 4 nową z salonu w PL i tam żadnych E nie ma co ciekawe nawet europejski Jaguar S- type też znaczków E nie posiada tak że diagnosta który tego wymaga po prostu jest niedouczony stąd strach :)
tu nie ma o czym gadać z niedouczonym diagnostą zmiana stacji i baj.

Kolega chyba Darek fantazjuje diagnosta nie może zabrać dowodu rej może nie podbić, ale zabrać nie może.
z naciskiem na chyba jak sie czego do konca nie wie to sie plotek i nie sprawdzonych opowiesci dziwnej tresci nie powiela
prosze bardzo artykul ponzej, oczywiscie za diagnosta moze zabrac dowod a to tez tego nie robia.. to juz inna inszosc
http://www.motofakty.pl/artykul/samochod-na-badaniach-1.html
Drugi scenariusz to sytuacja, kiedy dia*gnosta stwierdzi, że nasz samochód poważnie zagraża bezpieczeństwu. Wtedy ma prawo za*brać dowód rejestracyjny i w ciągu trzech dni odesłać go do urzędu, który go wystawił.



cóż - trzeba by nadać sprawę do CBA albo UOKiK - to tzw.praktyki monopolistyczne

cena za wykonanie przegladu ustala ministerstwo a nie stacje kontroli pojazdów

spokojnie. Sie wypali takie E na lampie i bedzie dobrze :)
Byleby tylko FXy nie mrugały na czerwono - bo i mnie to irytuje.

i nic to nie da bo auto nadal nie bedzie mialo homologacji europejskiej na tylne lampy..



o ile się nie mylę te organy administracji nie mają uprawnień do orzekania o tym czy auto ma homologację - jeżeli auto już zostało zarejestrowane w UE
[/I]

i co z tego ze auto masz zarejestrowane w Polsce jak nie będziesz miał przeglądu technicznego albo/i zabrany dowód rejestracyjny przez policje i nikt z diagnostów nie podbije Ci przeglądu bo wie że za to straci uprawnienia, tak jak mają to zapowiedziane diagności w małopolskim, ja przegląd mojego infi robiłem w śląskim na stacji zabitej dechami, tylko ile tak można jeździć?

sirtrojan
14th-May-2012, 19:30
to do twojego ojca na przegląd nie pojadę :) są bardziej elastyczni kontrolerzy ;)

Darek
14th-May-2012, 19:36
mój ojciec jest bardziej papieski niż papież..
w innych wojewodztwach moze nie byc takich akcji ale .. sami wiecie

slepy62
15th-May-2012, 22:00
cena za wykonanie przegladu ustala ministerstwo a nie stacje kontroli pojazdów

hmm... w nawiązaniu do powyższego jakoś mi nie pasuje Twoje wcześniejsze stwierdzenie, cytuję:
"...moj ojciec jest diagnosta wiec pewne rzeczy wiem wcześniej niz wchodzą w życie, chodza propozycje zeby podnieść cenę przeglądu dwukrotnie, bo obecna nie jest satysfakcjonująca.."


i nic to nie da bo auto nadal nie bedzie mialo homologacji europejskiej na tylne lampy..
...i co z tego ze auto masz zarejestrowane w Polsce jak nie będziesz miał przeglądu technicznego albo/i zabrany dowód rejestracyjny przez policje i nikt z diagnostów nie podbije Ci przeglądu bo wie że za to straci uprawnienia, tak jak mają to zapowiedziane diagności w małopolskim, ja przegląd mojego infi robiłem w śląskim na stacji zabitej dechami, tylko ile tak można jeździć?

Panie Darku :)
pod domem stoi japończyk, włoch, niemiec i francuz - żadne z tych aut nie ma na którejkolwiek lampie jakichkolwiek oznaczeń zewnętrznych, pierwszy raz słyszę żeby Policja miała jakiekolwiek uprawnienia do oceny czy samochód jest "homologowany w UE czy nie" itd...!
poczytaj pkt. 2 i 3 ... !
Twoje stwierdzenia to dla mnie czysty defetyzm...
DZ.U 32
§ 10.
1. Przedmioty wyposażenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich użytkowania i ochroną środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:
1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";
2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;
5) tablice rejestracyjne mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli oznakowane są znakiem producenta zgodnie z przepisami o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.