PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Rekordy spalania (Eko-Driving & Race-Driving)



KeliV
4th-May-2012, 22:44
Pochwalmy się tutaj swoimi rekordami w zużyciu paliwa w naszych G :)

docierając swoje maleństwo na razie mogę sobie pozwolić na bicie rekordów w EKO-Drivingu.
Mój najlepszy wynik to 8,7 l/100km na dystansie ok. 400 km (Warszawa - Poznań) przy średniej 96,8 km/h.

Ktoś lepszy :whistle: ???

fotka z trasy:
http://img715.imageshack.us/img715/2830/img0711tp.jpg

Athens
5th-May-2012, 17:32
To ja w tym systemie eko coś tam nie mam szans :D Jaka to frajda z takiej jazdy? Wiem , wiem docierałeś. Sądzę,że to ostatnie takie nikczemne wyniki w G37, później z 2 cyferek nie zejdziesz. To auto i eko jazda nie ... !

sirtrojan
5th-May-2012, 17:46
hmm jedna oska, nie kręcony wysoko - wynik w sumie całkiem całkiem.

maksymalną chwilówkę z FXa wyciągnąłem coś ponad 9l/100 - ale to z górki i z 60 km/h

edit: jednak coś poniżej 10 :P

2435

Tomek g35c
5th-May-2012, 21:34
Przepraszam ale widzę że nie mam o czym mówić...
Jak to jest G35c pali mi 12l/100km...a FX 35 około 13,6l/100km...
W ogóle Eko-Driving w Infiniti w silnikach VQ35DE to jakaś fikcja...
Wystarczy wjechać do miasta i przez 1h w korku niszczy się wyniki z kilkuset kilometrów...
Zresztą przy zakupie liczyłem się z tym że poniżej 2 cyferek nie zejdę...
biorąc pod uwagę iz Renault Laguna którym pocinałem wcześniej miał poj. 1,8 ( 120HP ) i palił 9l/100km i to mnie przekonało do Infiniti..;)...
I na tym skończę swoją wypowiedź...do .... z taką jazdą...i już!!!!
Ja chcę słyszeć jak ryczy mój "wściekły potwór"...a nie słuchać "śpiącego niedźwiadka"...;)
Eko-Driving - dla emerytów...

Black
6th-May-2012, 12:08
Eko-Driving - dla emerytów...

etam,ja tam czasem lubię się turlać na minimalnych obrotach,zresztą jak jadę z dzieckiem rozsądek nie pozwala mi zapierdzielać więc chcąc nie chcąc stosuję eco-driving.

hirekw1
6th-May-2012, 19:23
A ja dziś przetestowałem moją instalację i na 45 litrach LPG zrobiłem 332 km :-) sam nie wierzyłem !!!Jazda nocna z Opola do Przemyśla .Średnio ok 96km/h .Jazda bezstresowa - większość na tempomacie .

Paweł_Bemowo
6th-May-2012, 21:55
Tylko tak dla przypomnienia jezeli będzie Ci palił mniej lub tyle samo LPG ile benzyny to sprawdz czy mieszanka nie jest za uboga, poniewaz moze to doprowadzic do wypalenia gniazd zaworowych po paru tysiacach km.
Optymalnie jest jak pali ok 20-25% wiecej LPG niz benzyny.
Chociaz sadzac po tym wyniku to wszystko jest ok bo to wychodzi jakies 13,5 l gazu na 100 czyli jakies 11 benzyny (zakladajac ze pali 25% wiecej gazu niz benzyny).

pawell31
6th-May-2012, 22:49
U mnie to tak wygląda. Jak mi się przypomni o tej stronie, to dodaje tankowanie czasem.

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/44241

KeliV
9th-July-2012, 19:47
Dodaje nowy rekord.

Trasa Warszawa - Poznan

Średnia prędkość 82,1 km/h
Średnie spalanie: 7,7 l/100

sirtrojan
9th-July-2012, 23:24
Warszawa - Poznań 82km/h

chyba na prawdę jechałeś na rekord spalania ;)

Tomek g35c
10th-July-2012, 12:18
Daj spokój...
ja rozumiem że autostrada jest....
ale to lekka żarówka G37 z ta prędkością...lol
nawiasem mówiąc ja poniżej 95 km/h nie schodzę w trasie...wyniki też mam imponujące przy tej prędkości...
około 9 l/100 między 90-100 km/h...;) tylko w trasie...

KeliV
10th-July-2012, 12:46
chce wychować ten samochód aby mało palił w trasie (autostrada) przy prędkości max 130 -150 km/h

Faktycznie otrzymałem ten wynik jadąc 90% trasy za Cayennem w tunelu. areodymanicznym

ale spokojnie, mój samochodzik pokazuje pazur na krętych powiatowych drogach :)

Athens
10th-July-2012, 15:30
Jak wy jeździcie w tej trasie? Nikt się z wami nie łapie? Nie podpuszcza? ;) W waszych żyłach nie płynie chyba benzyna :)
Ale ładne te wyniki macie. Postaram się tak pojechać 90km/h i zobaczymy co na trasie do Krakowa wyjdzie... O ile mnie ktoś nie podpuści.

Tomek g35c
11th-July-2012, 16:00
Ja też nie mogę długo tak wytrzymać....
Ja wiem ciężka sprawa ale na m-c to nawet 300 pln w kieszeni - a to jedno tankowanie w gratisie...;)
Daję radę chyba że coś lepszego chce sie złapać wtedy nie wytrzymuję...
i wyjmuję cegłę z pod pedału gazu...lol

ArtPol74
11th-July-2012, 20:18
Ja często patrzę na ekonomizer. Zauważyłem, że jadąc równo i odpuszczając lekko gaz nie tracę na prędkości a spalanie sporo spada. Nie mogę pochwalić się spalaniem gdyż właśnie je przestawiłem na kompie (mam możliwość regulacji średniego spalania). Wcześniej miałem sporo(o jakieś 2-2,5l/100) zaniżone.Eco to ja miałem najlepsze na Audi A5 2.5tdi ale R5 przy prędkości 90 do 120km/h spalanie 4.3 i tam komp nie oszukiwał!! Sprawdzone.

slepy62
12th-July-2012, 16:39
Zauważyłem, że jadąc równo i odpuszczając lekko gaz nie tracę na prędkości a spalanie sporo spada.

Codziennie przejeżdżając 2 x ~50 km po Wawie, mogę powiedzieć jedno, przy tej masie i bezwładności jaką ma FX, o bieżącym spalaniu w wypadku jazdy po mieście decyduje bardzo łagodne operowanie gazem...

a tak dla przypomnienia, testowane spalanie w trasie sprzed 1,5 roku :
TEST ZUŻYCIA DLA RÓŻNYCH PRĘDKOŚCI NA TRASIE
na odcinku Wa-wa - Radom, ustawiałem predkość na tempomacie, kasowałem wszystkie wskazania i przejeżdżałem ok. 20 km (jeżeli musiałem hamować lub temu podobne powtarzałem próbę od poczatku)
- 90 km/h zużycie 6,4 l/100km
-100 km/h zużycie 6,8 l/100km (dla obydwu prędkości obroty w granicach do 1750)
-110 km/h zużycie 8,1 l/100km
-120 km/h zużycie 8,8 l/100km (dla obydwu prędkości obroty powyzej 1800, poniżej 2000)
-130 km/h zużycie 9,6 l/100km
-140 km/h zużycie 10,4 l/100km (dla obydwu prędkości obroty powyzej 2000)

sirtrojan
13th-July-2012, 21:35
przy tej masie i bezwładności jaką ma FX, o bieżącym spalaniu w wypadku jazdy po mieście decyduje bardzo łagodne operowanie gazem...



Zgadzam sie z przedmówcą. Sam dziś bawiłem sie w eko -driving ;)
Zdecydowana większość przebytej trasy to drogi powiatowe + kawałek autostrady. Zakończyłem dzień ze średnią spalania 12.1l/100. Brzmi jak żart ale tak właśnie było.
Przyspieszałem początkowo mocno a potem coraz bardziej odejmowałem "zbędnego" gazu. Na autostradzie zapinałem tempomat - prędkości max 120 km/h


Żeby nie było -zabawy w takim jeżdżeniu nie ma za grosz ale może dlatego ze te grosze zostają w kieszeni ;)

ArtPol74
14th-July-2012, 10:24
Choć w swoim czasie mówili na mnie ,,niemiecki emeryt" to powiem, że wiem gdy trzeba będzie to potrafię jeździć ekonomicznie! Ciągła ostra jazda niekoniecznie ale lubię szybko wyprzedzać(bezpiecznie). Lubię także jechać równo, nie tak jak niektórzy szarpiąc. Robiono nieraz eksperymenty, ten sam odcinek z różnym temperamentem i co? emeryt dojeżdżał parę minut później (i to na dość długim odcinku próbnym) a w kieszeni zostawało mu na dobry obiad, nie licząc mandatów:-)

Athens
14th-July-2012, 15:19
Choć w swoim czasie mówili na mnie ,,niemiecki emeryt" to powiem, że wiem gdy trzeba będzie to potrafię jeździć ekonomicznie! Ciągła ostra jazda niekoniecznie ale lubię szybko wyprzedzać(bezpiecznie). Lubię także jechać równo, nie tak jak niektórzy szarpiąc. Robiono nieraz eksperymenty, ten sam odcinek z różnym temperamentem i co? emeryt dojeżdżał parę minut później (i to na dość długim odcinku próbnym) a w kieszeni zostawało mu na dobry obiad, nie licząc mandatów:-)

Zgadzam sie. Jechałem do Krakowa:
a) bardzo szybko,
b) płynnie i dynamicznie,

Pierwsza opcja, czas dojazdu na plus o 20 min. Na minus to: niebezpieczeństwo, które stwarzałem (noc,ale jednak), straszne straty Pb98, a ia tak nie zdążyłem. Opcja druga, odwrotnie proporcjonalna do pierwszej. Więcej w baku zostało i 20 min. różnicy.

KeliV
19th-September-2012, 11:09
Zło powraca!

Nowy rekord spalania w serwisowym FX 37S.
Trasa - Warszawa -> Siemiatycze przez A2
średnia prędkość: 91,2 km/h
Spalenie: 8,7 l/ 100km

ArtPol74
19th-September-2012, 14:11
Nie trzeba przerabiać na gaz :-)

KeliV
19th-September-2012, 14:44
Na co dzień było by ciężko utrzymać taki wynik :(

Tomek g35c
3rd-October-2012, 18:40
Ja poszedłem w Wasze ślady i też zacząłem się bawić w eko-driving...
wynik 8,3l/100km na trasie Płock - Warszawa.
Wyprzedziłem tylko raz - traktor z przyczepą - lol
a ile byłem wyprzedzony to nie zliczę...
nie wytrzymałem jak mnie ścignął Ferrari F50 tak że aż mi czuprynę zrobił - co na mojej głowie jest prawie nie osiągalne...lol lol
od jutra nie bawię się w tą zabawę...z eko-driving'iem koniec z tym i hasta

Athens
4th-October-2012, 08:50
Ja poszedłem w Wasze ślady i też zacząłem się bawić w eko-driving...
wynik 8,3l/100km na trasie Płock - Warszawa.
Wyprzedziłem tylko raz - traktor z przyczepą - lol
a ile byłem wyprzedzony to nie zliczę...
nie wytrzymałem jak mnie ścignął Ferrari F50 tak że aż mi czuprynę zrobił - co na mojej głowie jest prawie nie osiągalne...lol lol
od jutra nie bawię się w tą zabawę...z eko-driving'iem koniec z tym i hasta

:) Ferrari cię objechało? O nie! :) Jak się tak jak emeryt jeździ to tak jest a do tego eco-zbrodnia. Noga w podłogę i trzeba było dawać.
Tomek ,G35 każdy WRX STi objedzie a co dopiero Ferrari.

Tomek g35c
4th-October-2012, 12:56
Zobaczymy po wszystkim...
To nie jest moje ostatnie słowo w tej materii...

Athens
4th-October-2012, 14:50
Zobaczymy po wszystkim...
To nie jest moje ostatnie słowo w tej materii...

Tomek z całego serca życzę wszystkiego najlepszego w projekcie! Przecieraj polskie szlaki.

sirtrojan
4th-October-2012, 15:00
Arek jak pamiętasz kolegę z rudego 350z z cargo (co mu II nie wchodziła) to u niego w aucie siedzi juz TT :) cos tam sie dzieje w temacie w PL.

slepy62
4th-October-2012, 19:04
G35 każdy WRX STi objedzie a co dopiero Ferrari.

no cóż, idzie jesień, słońca coraz mniej, fotosynteza szwankuje...
jak widać Zieleninojadowi pora roku nie służy bo zrzędzi jak stara baba
lol

Athens
4th-October-2012, 19:31
Pamietam razem na kresce staliśmy :) Nie ślędzę tamtego forum ale spojrzę co tam słychać w temacie, czy to jeździ czy jeździ tylko okazjonalnie :)
A przepraszam Irek polędwiczki dziś były :)
Nie zrzędzę, czekam cierpliwie.

PS. Znalazłem tylko Coobcia wersję 350Z z kompresorem:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84038-coobcia-350z-z-kompresorem-plan-400km/

slepy62
4th-October-2012, 21:33
Nie zrzędzę, czekam cierpliwie.

to co byś się nie nudził, co byś się nie nudził, popatrz, potłumacz lol...

http://www.ifans.pl/showthread.php?2229-na-jesienn-szarug-dla-oczekujcego-na-powrt-soca-Zieleninojada&p=20856

Alexaus11
8th-November-2012, 14:32
I czas na mnie -tutaj mnie nikt nie podbije z dystansem!!:D

Kujawy-Koniec Europy;)
Dystans - 2207 km
Czas- 26:52 h
Sr. Pred- 82.1
Spalanie - 9.7 l/100

W tym krazenie po Poznaniu,i jazda wiejskimi drogami w Anglii.Nie jechalem na rekord...chociaz srednia predkosc nie jest porazajaca wliczajac niemieckie Autobahn'y;)
Zadziwiajaco niezliczona ilosc spojrzen na :infi: moze to te swiatla al'a GT-R ;)

I...CO dziwne...zero 0000 null...Infiniti spotkanych po drodze..a podroz rozlozona na 2 doby ;)

P.s omijajcie stacje w Holandii i Belgii...strasznie drogie paliwo;/
SHELL V-POWER RACING NIEMIECKI- TO CHYBA NAJLEPSZE PALIWO W EUROPIE....;)

Tomek g35c
8th-November-2012, 16:20
Hej...
niezły wynik...
A co ty już się na stałe w Irlandii zasiedliłeś...wcześniej miałeś Kujawy...;)

Alexaus11
8th-November-2012, 20:21
Hej...
niezły wynik...
A co ty już się na stałe w Irlandii zasiedliłeś...wcześniej miałeś Kujawy...;)

No sciagnalem samochod...troche posiedze...ale nic na stale nie wchodzi w gre...tymbardziej ze na wiosne chyba bede sie zegnal z :infi: