PDA

Zobacz pe?n? wersj? : zablokowane drzwi!!!!!!!!!



krzysio
9th-May-2012, 19:19
Ma ktoś może pomysł co się znowu pokręciło mojemu staremu autu? Mam zablokowane drzwi, centralny zamek działa tylko w przednich prawych. Dodatkowo tylne lewe nie dają się otworzyć nawet po ręcznym odryglowaniu. Proszę o pomoc:hail:

sirtrojan
9th-May-2012, 22:17
sie nagle zepsuło czy kupiłeś takie i nie możesz otworzyć?

pamiętaj o blokadzie dla tylnych drzwi - przed otwarciem ich przez dzieciaki ze środka.

slepy62
10th-May-2012, 17:58
centralny mozesz miec ustawiony tylko na drzwi kierowcy, pozostałe po 2-gim naciśnieciu pilota, tylne sprawdz - jak Greg pisze

krzysio
10th-May-2012, 22:30
Dzięki za rady, dzisiaj rano tył prawy dał się otworzyć z pilota.Zauważyłem że przy naciśnięciu pilota te dzyndzle od ryglowania (nad klamką) nie poruszają się poza prawym przodem. Mam zamiar rozebrać drzwi

sirtrojan
10th-May-2012, 22:52
moze byc tak ze zdechł ci tzw aktuator (wg mnie to rygiel)
to cięgno które odblokowuje i rygluje drzwi.
paradoksalnie mimo że małe zajebiście drogie cholerstwo :/

rozbierz drzwi i zobacz jak to tam wygląda.


edit:
tak drogie - http://www.ebay.com/itm/NEW-OEM-INFINITI-FX35-FX45-FRONT-RIGHT-LOCK-ACTUATOR-/180875771213?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AFX35&hash=item2a1d093d4d&vxp=mtr

krzysio
11th-May-2012, 23:11
Fajnie, teraz to aż się boję rozbierać. Tak sobie myślę, że we wszystkich trzech chyba nie padło tak od strzału. Nie ma co gdybać trza sprawdzić. Po niedzieli będę się grzebał. Dam znać. Dzięki za rady.

guziqs
12th-May-2012, 03:21
u mnie też nie działało jedno ryglowanie co prawda była delikatna reakcja, rozebrałem drzwi nasmarowałem itd ale niestety to nie pomogło. Dopiero po wymianie tegoż ustrojstwa w/w problem zniknął :)

krzysio
16th-May-2012, 13:37
"Lufa w krzokach" jak powiedział klasyk.... Po rozebraniu drzwi jest tak jak przedtem. Mam teraz tak : przód i tył prawy działa z pilota, tył lewy ryglowany ręcznie a moje drzwi z kluczyka zamykam!!!!! Zawsze to jakieś urozmaicenie, jak wszystko działa to jakoś tak nudno.... a tak szczerze to gdyby to autko nie było takie ładne - dawno bym je spalił!

sirtrojan
16th-May-2012, 13:49
sprawdziłeć co nie działa? poszły te silniczki?

gdzies w sieci widziałem instrukcje jak naprawic te silniczki za pomocą jakiegoś uniwersalnego zamka. Troche druciarstwo ale jak mialbym zapłacić 1000 pln za rygiel to by mnie serce bolało ;)

znajde to wrzuce

sirtrojan
16th-May-2012, 13:52
http://g35driver.com/forums/3417376-post41.html

krzysio
17th-May-2012, 09:30
Dzięki, lubię takie dłubanie tyle że to robota dla mechanika precyzyjnego - zegarmistrza. Osobiście wolę większe zabawki jak np brama otwierana do góry.... Tymczasem zostawiam jak jest, wszak i tak śmigam na mopliku cały ciepły sezon. Pozdrawiam z Katowic

And
9th-December-2012, 20:34
Witam,
Podobny temat ale w FX II. Niby trochę młodszy a niestety technologia nie posunela sie dalej i pierwsze mrozki i mamy rezultaty - negatywne niestety.
Mianowicie po nocy nie otwierają się drzwi kierowcy z przycisku w klamce, z pilota to samo. Słychać działające zamki ale to wszystko. To już drugi raz taka sytuacja z rana mnie spotkała czytaj zaskoczyła.
Jestem jutro umowiony w serwisie więc ciąg dalszy .............nastąpi

And
12th-December-2012, 07:52
No i sprawa nabrała znamion plagi. Jak mnie poinformowali w infi wawa, nie jest to pierwszy przypadek, w związku z czym, przyjechali ze swiata przedstawiciele w celu oględzin i reakcji w tym temacie. Dzisiaj mam odebrać samochód z serwisu, zobaczymy???

BAJZEL
12th-December-2012, 09:16
A ja miałem podobny schemat w BMW zacząłęm od bezpieczników po wymianie bezpiecznika wszystkie drzwi zaczeły działać z pilota prócz pasażera (przód) tam jak sie okazało poszedł silniczek, który niby po tym jak sie zepsół zjarał bezpiecznik ale to kosztowało 300- 400zł a nie kafelka....

And
24th-December-2012, 06:47
Drugi raz próbuje napisać posta ale coś mi przerywa więc odkładam na pózniej i znowu zniknęły moje wypociny. Grzegorz czy jest jakiś limit czasowy?

panpierog
30th-December-2012, 17:12
U mnie natomiast czasami nie otwieraja się prawe drzwi pasażera. Wszystkie inne działają świetnie. z 10 razxy 2 razy sie nie otworzy. W co celować najbardziej z diagnozą ?

pozdrowienia z pięknego Wrocławia :)

krzysio
31st-January-2013, 19:58
Witam w Nowym Roku !! Jak już pisałem zablokowało mi drzwi i miałem kłopot. Spieszę z informacją, że wraz z pierwszymi mrozami wszystko wróciło do normy!!!!!!!! Nie mam pojęcia co się stało, ale tak jak piszę, podchodzę rano do zamarzniętego wozu klikam pilotem .... i drzwi kierowcy odblokowało. Po kilku dniach zauważyłem,że tył lewy też zaczął współpracować. Przypuszczam, że tył prawy też by działał gdybym w nim nie grzebał. Tak więc, nowa metoda - jak się popsuje to odczekać - u mnie zadziałało. Może po kilku tysiącach cykli (2003 rok) musiało sobie po prostu odpocząć . Ma ktoś może jakieś inne wytłumaczenie? Pozdrawiam

Max
31st-January-2013, 20:54
miałem swego czasu podobne objawy, tzn. pojazd nie reagował w ogóle na pilota. Wymieniłem baterię - i dalej nic. Rozebrałem pilota i wyczyściłem dokładnie jego wnętrze i styki - i stykneło! - zaczął działać. W drugim Infi czasem, z rzadka, blokował mi zamek drzwi kierowcy. Ustawiłem w komputerze, aby zawsze otwierał wszystkie drzwi pilotem - i nawet gdy się to zdarzy, mam otwarte inne drzwi, czyli dostęp do środka. Spec od otwierania sejfów, mieszkań i samochodów powiedział, że "japońce" często tak mają i nic się na to nie poradzi. Dorobił mi też dodatkowy klucz, który noszę w kieszeni - i tyle. Jeśli natomiast wspomniana przez Ciebie usterka wiązała się tylko z przymarznięciem drzwi - sugeruję użyć wosku do uszczelek.
Max

Adam_77
1st-June-2019, 18:47
Witam, odgrzeje kotleta , mam problem z centralnym jak auto jest nagrzane w słońcu pilot w ogóle nie działa zamykanie i otwieranie , czy ktoś wie gdzie znajduje się moduł centralnego zamka ? Może jakieś zimne luty...
Auto wychłodzi się w cieniu centralny śmiga bez problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk