PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti z Żerania?



sirtrojan
15th-May-2012, 15:28
FSO. "Infiniti z Żerania". Brzmi naprawdę pięknie...

Wtorek, 15 maja (02:27)

Austriacka firma Magna Steyr będzie od 2014 r. montowała nowy samochód osobowy.

http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/6/q/FSO_Infiniti_Zerania_5759749.jpg

Ta nowość to infiniti etherea, a zleceniodawcą jest Nissan, właściciel luksusowej marki Infiniti, który dzięki zlokalizowaniu w Europie produkcji kompaktu klasy "entry-level" chce zyskać tu nowych klientów.
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/p/k/FSO_Infiniti_Zerania_5759752.jpg

Etherea, produkowana w liczbie 50 - 60 tys. sztuk rocznie, ma konkurować m.in. z nowym audi A3, a także z mercedesem A-klasse. Co ciekawe, w konstrukcji etherei prawdopodobnie zostanie wykorzystanych wiele elementów, dostarczanych przez koncern Daimler, m.in. mercedesowskie cztero- i sześciocylindrowe silniki oraz platforma A i B-klasy.
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/l/e/FSO_Infiniti_Zerania_5759753.jpg

Od dłuższego czasu mówi się, że kanadyjski koncern Magna, którego częścią jest Magna Steyr, interesuje się możliwością zakupu warszawskiej FSO. Ostatnio pogłoski te zostały oficjalnie potwierdzone przez Ministerstwo Gospodarki. Docelowo Magna mogłaby zatrudniać w Polsce 3 tys. osób i produkować rocznie około 200 tys. samochodów. Czy znajdzie się wśród nich etherea?
Więcej na ten temat




Infiniti etherea - czy to sedan, coupe czy hatchback? (http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/genewa-2011/zobacz-nowosci/news/infiniti-etherea-czy-to-sedan-coupe-czy-hatchback,1604995,7431)




Być może to zbyt daleko posunięte spekulacje, ale przyznacie, że słowa: "infiniti z Żerania", brzmią naprawdę pięknie...


INTERIA.PL

Tomek g35c
15th-May-2012, 17:31
No byłoby ciekawie i może trochę taniej...w co nie wierzę...
Ale pomysł dość ciekawy z uwagi na miejsce na rynku Europejskim...może powalczą o pozycję...

sirtrojan
15th-May-2012, 17:39
taniej na pewno bo import z Japonii kosztuje.
ale czy bedze zbyt na drogie w sumie auta to już inna historia.

slepy62
20th-May-2012, 10:32
taniej na pewno bo import z Japonii kosztuje. ale czy bedze zbyt na drogie w sumie auta to już inna historia.

Produkcja w EU - to koszt własny ok. ~20% w dół, tyle że niska cena jest wbrew filozofii markii,
sądzę że produkcja w EU pozwoli na pozycjonowanie "Etherea" na poziomie Lexusa CT200h (najtańszy 113 tys.; najdroższa wersja wyposażenia 180 tys.)
z o wiele bogatszym wyposażeniem w standarcie
natomiast produkcja w EU - to oprócz niższych kosztów własnych, bardzo ważny element strategii marketingowej,
zakładam że będzie to model "ewidentnie europejski" (platforma i silniki Mercedesa)

Czy nowe infiniti wyjedzie z fabryki na Żeraniu? Zbyt piękne, by było prawdziwe? Nie do końca. Nissan, będący właścicielem luksusowej marki samochodów Infiniti, podpisał właśnie kontrakt z firmą Magna Steyr, na montaż nowego auta. Etherea. Pierwsze kompaktowe auto japońskiej marki, które ma pomóc pozyskać nowych klientów, z nieco mniejszymi budżetami, od 2014 ma powstawać w Europie. Rocznie ma powstawać ok 50 tys. tego mierzącego sobie 4,4 metra luksusowego kompaktu. Etherea bazować będzie na płycie podłogowej mercedesa klasy A i otrzyma silniki z niemieckiego koncernu - stąd mówi się o nim jako o "japońskim mercedesie". O jego produkcję Polska rywalizuje z Węgrami oraz Austriakami - podała "Gazeta Wyborcza". Za fabryką na Żeraniu przemawiają niskie koszty pracy wykwalifikowanych robotników, ale silniki mercedesa, które mają trafiać do Etherei produkowane są na Węgrzech. Transport do Polski może okazać się więc za drogi. Magna od dłuższego czasu jest zainteresowana kupnem fabryki FSO na Żeraniu, więc można spekulować, że kolejnym krokiem mogą być auta montowane w Polsce. Pogłoski o zainteresowaniu warszawską fabryką zostały ostatnio potwierdzone przez Ministerstwo Gospodarki (http://www.ifans.pl/moto.gadu-gadu.pl/5727798932666975328/fso--nissan-peugeot-a-potem-bmw-i-aston-martin-na-zeraniu).

Athens
20th-May-2012, 12:18
http://www.ifans.pl/showthread.php?1919-Trzymam-kciuki

Swoją drogą ma bardzo stylowe opony.

Alexaus11
20th-May-2012, 19:42
co za kiepy....(dla tych wyczulonych)

http://www.hotmoney.pl/artykul/luksusowe-infinity-jedyna-szansa-fso-25550

sirtrojan
20th-May-2012, 20:04
racja :)

napisz co i jak z szybrem ale w odpowiednim temacie :)

keyes
1st-June-2012, 13:34
Tutaj podobny artykuł jednak inna marka może być produkowana, bo INFINITY :)
http://platine.pl/infinity-produkowane-w-polsce-jest-na-to-szansa-0-1085833.html

slepy62
1st-June-2012, 18:16
Tutaj podobny artykuł jednak inna marka może być produkowana, bo INFINITY :)
http://platine.pl/infinity-produkowane-w-polsce-jest-na-to-szansa-0-1085833.html

dziś rano w radio mówli że negocjacje MAGNA z Minstrem Finansów zakonczyły się fiaskiem
nie dostaną wsparcia rządowego na rozwój, zwolnienia podatkowego i nie ma zgody na specjalną strefę ekonomiczną na Żeraniu
jak widać - rozmowy były poważne tyle że "naszym panom" jak zwykle nie zależy
- pewnie zostaną wybrane Węgry...

Do połowy roku firma MagnaSteyr może odkupić fabrykę FSO, by montować tam auta na zlecenie koncernów motoryzacyjnych. Przed rokiem wygasła umowa na składanie aut Chevrolet Aveo (http://auto.moto.pl/samochody/marka-CHEVROLET/model-Aveo/1) i na pół roku przed jubileuszem 60-lecia działalności, w halach na Żeraniu zamarło życie. Zostało tam dziś około 80 pracowników. Nie tracą nadziei, że firma podniesienie się z dołka. Wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki opowiadali o tym wiceminister gospodarki Andrzej Dycha, przedstawiciele Ministerstwa Finansów i zarządu FSO. Przejęciem Żerania jest zainteresowana MagnaSteyr, austriacka spółka kanadyjskiego koncernu Magna, jednego z największych na świecie producentów części samochodowych - wygadali się przedstawiciele rządu. A Dycha zapewniał, że rząd jest zainteresowany wznowieniem produkcji samochodów w FSO. Plany rysują się świetliście. Początkowo MagnaSteyr zainwestowałaby ok. 120 mln euro, aby produkować na Żeraniu do 60 tys. aut rocznie. A w drugim etapie po zainwestowaniu kolejnych 140-160 mln euro produkcja mogłaby wzrosnąć do 200 tys. aut rocznie. I wtedy na Żeraniu pracowałoby do 3,5 tys. ludzi, a u kooperantów - co najmniej drugie tyle. MagnaSteyr odkupiłaby od FSO majątek produkcyjny oraz 50 ha gruntu. A pozostałe 16 ha terenów na Żeraniu mogłaby kupić rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu, by stworzyć tam park przemysłowy dla kooperantów - powiedział nam rozmówca, zastrzegający anonimowość. Rząd negocjuje już pomoc publiczną na inwestycję MagnaSteyr. Według PAP przedstawicielka Ministerstwa Finansów poinformowała, że z funduszy strukturalnych przeznaczonych na rozwój innowacyjności na wsparcie tej inwestycji polski rząd może uzyskać 300 mln zł. Nasze źródła twierdzą, że chodzi o skromniejsze kwoty, na starcie ok. 90 mln zł.

slepy62
1st-June-2012, 18:43
Oddala się szansa na inwestora dla warszawskiej fabryki aut na Żeraniu. Austriacka Magna nie otrzyma rządowej pomocy publicznej- informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Finansów mówi"nie" budżetowemu wsparciu inwestycji, co było jednym z podstawowych warunków ulokowania w Warszawie produkcji samochodów. Jednak - przyznaje "DGP" - koncern postawił srogie warunki: chciał dopłaty gotówką ok. 90 mln zł oraz długiego zwolnienia z podatku dochodowego. Jak mówi rzeczniczkaMF Małgorzata Brzoza, stworzenie na terenie fabryki specjalnej strefy ekonomicznej (SSE), jak chce tego inwestor, byłoby sprzeczne z przepisami (to zabawne - ile już razy takie przepisy, strefy itp. tworzyło się na bieżące potrzeby...). Na takich terenach musi być wysokie bezrobocie, a według GUS w stolicy wynosi ono3,9 proc. Drugim problem jest to, że strefa miała być powołana dla podwykonawców fabryki, a ci już funkcjonują w katowickiej SSE (heeee - a to już komedia - przecież stref tego typy - "podwykonawczych" jest w Polsce kilkadziesiąt). Według Marka Dyżakowskiego z Forum ZZ w FSO bez wsparcia inwestycji maleją szanse na jej ulokowanie na Żeraniu. Magna rozważa dwie inne lokalizacje: w Austrii i naWęgrzech - wylicza. Dyżakowski żałuje, bo jak twierdzi, budżet szybko odzyskałby nakłady, np. w formie podatku dochodowego od zatrudnionych tampracowników.

Ha ! no tak... nie smarujesz - nie jedziesz - a w koncu austryjacy są bardziej prawi od skrajnej prawicy lol

slepy62
1st-June-2012, 19:07
Resort Jacka Rostowskiego powiedział twarde "nie". Firma Magna, która chce uruchomić produkcję samochodów na warszawskim Żeraniu, nie dostanie pieniędzy od rządu Donalda Tuska. To koniec projektu ożywienia FSO? Ministerstwo Finansów mówi "nie" budżetowemu wsparciu inwestycji. Tymczasem był to jeden z podstawowych warunków ulokowania w Warszawie produkcji samochodów.
Miasto milczy w tej sprawie, za to Małgorzata Brzoza, rzeczniczka Ministerstwa Finansów, nie kryje, że stworzenie na terenie fabryki specjalnej strefy ekonomicznej, jak chce tego inwestor, nie wchodzi w rachubę, dodatkowym uzasadnieniem odmowy jest stanowisko Agencji Rozwoju Przemysłu, która zaprasza podwykonawców do lokowania inwestycji w tworzonym nieopodal parku przemysłowym. Rzeczniczka dodaje, że tereny w stolicy można znacznie lepiej wykorzystać, lokując na nich bardziej dochodową działalność. To może być np. projekt deweloperski.
Taa - będziemy mieć kolejne blokowisko lub cyntrum handlowe... lol
księgowo PKB przyrośnie...
do naszych portfeli...
Ministerstwo Gospodarki, które obiecywało Magnie pomoc (http://www.dziennik.pl/tagi/pomoc), milczy. Wciąż analizujemy sprawę – mówi Iwona Dżygała z biura prasowego MG. Jednak wiadomo, że w związku ze sprzeciwem resortu finansów deklaracja podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Andrzeja Dychy o przygotowaniu planu wsparcia dla inwestora nie ma szans na realizację. Tym samym pod znakiem zapytania stoi cały projekt. Bez wsparcia inwestycji maleją szanse na ulokowanie jej na Żeraniu.
Ewentualna inwestycja o wartości 1 mld zł ma być prowadzona w dwóch etapach - w pierwszym ma zostać wyprodukowane 60 tys. aut. Docelowy model to 200 tys. sztuk. Zatrudnienie ma wynieść ok. 7-8 tys. osób.

K... chyba w następnych wyborach zagłosuję na Palikota lol

Tomek g35c
1st-June-2012, 21:28
I tak to u Nas jest...
...g**** będziemy mieli i nic więcej...

Paweł_Bemowo
1st-June-2012, 22:55
Slepy slusznie zauwazyles... napisanie ze projekt developerski jest bardziej dochodowa dzialalnoscia to po prostu kpina... Oni chyba nie wiedzą co to wzrost gospodarczy...
Odrzucając i nie wspierając takich inwestycji to niedługo naprawdę zrobi się w Polsce nieciekawie...
Nie można opierać wzrostu gospodarczego na budownictwie i usługach. Zrobią się u nas drugie stany które większość importują a eksportują miliardy pustych dolarów bez pokrycia.

Swoją drogą polecam film "Kapitalizm moja miłość" :)

sirtrojan
18th-October-2012, 11:44
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12691035,FSO_nie_bedzie_produkowac_auta_I nfiniti_.html

definitywny koniec ?

slepy62
19th-October-2012, 19:06
Co do produkcji w Europie - raczej tak - co do żerania - cóż - jak zwykle pewnie nasi za "dużo chcą"

Prezes koncernu Renault Nissan, Carlo Goshn ogłosił, że chce podnieść wyniki sprzedaży marki Infiniti do roku 2016. Plany ma ambitne, ale czy mają szansę na realizację?
Goshn chce aby do roku 2016 w Europie marka Infiniti (http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Infiniti/) sprzedawała 100 tys. aut rocznie. Jak duży ma być to wzrost sprzedaży? Ocenicie sami, gdyż w zeszłym roku japońska luksusowa marka sprzedała 12,5 tys. swoich aut. Sprzedaż aut Infiniti ma wzrosnąć nie tylko w Europie, ale również m.in. na rynku tureckim oraz rosyjskim. Globalna sprzedaż japońskich aut ma wzrosnąć z 146 tys. sztuk sprzedanych w ciągu zeszłego roku do 500 tys. aut sprzedawanych rocznie do 2016 roku. Infiniti planuje do sprzedaży wprowadzić nowy model, kompaktowe auto premium, które trafi do sprzedaży w 2014 roku. Ten samochód ma być jednym z ważniejszych oręży do walki na rynku europejskim. Auto stanie do walki z Audi A3, BMW Serii 1 oraz z Mercedesem Klasy A.

grabba
20th-October-2012, 19:25
Lepiej nie ... teraz mamy samochody dość unikatowe - np. w Toruniu jest jeszcze tylko jedna M-ka poza moją.

Tomek g35c
20th-October-2012, 22:38
ja w Płocku jeszcze nigdy nie widziałem ani Mki ani Gii...
Za to FXow ze 4 widziałem ...tylko nikogo z Infiniti z Płocka na forum nie ma oprócz mnie...
No cóż trzeba reprezentować cały powiat...;)
Ciężko tak ale staram się...lol

BAJZEL
21st-October-2012, 06:12
http://www.ifans.pl/showthread.php?1919-Trzymam-kciuki

Swoją drogą ma bardzo stylowe opony.

Muszę przyznac , że i mi od razu się laczki rzuciły w oczy wzór bardziej przypomina tatuaż niz profil odpowiedzialny za przyczepnośc i odprowadzanie wody heheh z drugiej strony ciekawe czy to tylko oczojebna wizualizacja czy jakieś nowe, trzeba przyznać , że dla oka bardzo wyborne profile ...

PEACE...

Athens
21st-October-2012, 13:31
A propos Żerania:

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706186,944547-Chinczycy-moga-przejac-FSO.html

BAJZEL
21st-October-2012, 14:03
Nie wiem dlaczego ale jak wróciłem do tych zdjęć to pierwsze moje skojarzenie to Mazda 3 panowie jest jakieś podobieństwo lini auta czy już za długo przy kompie siedze....

Moim zdaniem bardzo bardzo podobne ... wręcz do pomylenia na trasie sami zerknijcie

http://moto.gadu-gadu.pl/5800958398040969985/pierwsze-zdjecia-nowej-mazdy-3-golf-moze-sie-bac


Niestety musze linki wrzucać bo gdy klikam ikonke wstaw zdjęcie jest tylko taka opcja a używam przeglądarki chrome ... nie wiem czy coś nie tak , czy to mój komputer, a może łącze internetowe na statku jest winne...

Athens
21st-October-2012, 20:45
Ładna ta Mazda. Moim zdaniem trochę podobne auta...
A tak w ogóle to za dużo tam rumu pijesz na tym statku :)

BAJZEL
21st-October-2012, 21:14
Na tym statku jest w miare sucho...
Ale wczęsniej pływałem na crystal symphony, może ktoś kojarzy firmę CRYSTAL CRUISES ..

Tam ceny zmuszały do PICIA :D:D:D
byl bar dla crew gdzie każdy drink kosztował 1,5 dolara nieważne czy to jack daniels czy chivas :D:D

A w butelki heheh

1 litr BACARDI 8 $
1 litr ABSOLUTA 7$
Zal było nie PIĆ heheheh

Athens
21st-October-2012, 22:13
Bajzel Bracie weź mnie na majtka :)

Tomek g35c
22nd-October-2012, 09:04
Tak fajnie jest na morzu ale nie tam gdzie jest Bajzel...
Jak dobrze przeczytałem rejon Środkowy Morza Północnego...
Tylko pada i wieje... a pada w poziomie bo tak wieje..;)
Byłem trochę w Norwegi przy platformach... robota przekichana - pieniążki bardzo przyjemne...
Tylko ile w tej ciemnicy można wytrzymać...i wszystko mokre cały czas...
Co do picia - lepiej nie zaczynać bo nie wiadomo później czy 4 w dzień czy w nocy...lol
Ciężkie życie nie zazdroszczę...

BAJZEL
22nd-October-2012, 09:54
Jest w tym sporo prawdy dlatego praca na północnym jest tylko do pazdziernika... obecnie jesteśmy na stoczni w aalborgu czyli dania i później ruszamy na Zatoke Meksykanską czyli USA co jest mi bardzo na rękę ( zakupy) aż takiej ciemnicy nie doświadczyłem ... ale z tym cięzkie życie to troszkę przesadziłeś :) ja nie narzekam 8tyg na 4 tyg a niedlugo wchodzimy w rotacje miesiąc na miesiąc dzieci czyste najedzone ubrane mają dach nad głową a to chyba najważniejsze :)
poza tym na koniec dodam , że pływamy tam gdzie jest projekt latem często północne ale jesien zima różnie bywa Stany , Meksyk, brazylia, Afryka czy Australia... co za różnica gdzie ważne , że moneta się zgadza :)

Z drugiej strony miec kobitke na codzien... jeśli tylko ktoś mi da Połowe tego co tu zarobie to chętnie zostane w domku i mogę nawet ulice zamiatać :D

slepy62
22nd-October-2012, 21:35
A w butelki heheh 1 litr BACARDI 8 $

To ja tez na majtka - i "ucho" Bacardi prosze

Tomek g35c
22nd-October-2012, 21:45
Do zakupów też się dołączę... "ucho" Jack Daniels'a poproszę... lol

Ja spędziłem w Norwegii zimę... od listopada do lutego... 0,5 godziny półmroku... a reszta noc... deszcz...wiatr...śnieg...deszcz...wiatr...itd ;)
Piękne są tylko zorze polarne... rzadko w Polsce spotykane... raz całą noc były we wszystkich barwach... coś pięknego...

slepy62
22nd-October-2012, 21:57
To jak mamy koncert życzen lol- to CAMEL (non filter - bez filtra) - tylko oryginalne R.J.Reynolds/made in USA -
drogie ale JEDYNE TAKIE
- żadnych podrób made by Japan Tobacco - nie uznaję

sirtrojan
22nd-October-2012, 22:14
nie no - fajury dla Irka to musisz przytargać :)

slepy62
22nd-October-2012, 22:19
nie no - fajury dla Irka to musisz przytargać :)
jak latam do jusa - lub ktoś z rodziny przyjeżdża - to obowiązkowa - karton...
ostatnio w maju karton za 138 $ czyli 2,20-zł za sztukę - ALE WARTO POCZUĆ TEN OGIEŃ W PŁUCACH... lol

Tomek g35c
22nd-October-2012, 22:20
Proponuję zmianę tematu z Infiniti z Żerania. na Diesel z Zegrza... lol

BAJZEL
23rd-October-2012, 04:13
jak latam do jusa - lub ktoś z rodziny przyjeżdża - to obowiązkowa - karton...
ostatnio w maju karton za 138 $ czyli 2,20-zł za sztukę - ALE WARTO POCZUĆ TEN OGIEŃ W PŁUCACH... lol

Teraz juz rezerwacje porobione na fajury... poza tym obecnie tylko marlboro, L&M, Davidoffy ... ale jeżeli następne kółęczko będą stany i wpadną mi w ręce camele bez filtra... hehe to nie widze problemu

No chyba , że ktoś lubi cygaretki CAFE CREME 20 sztuk metalowe pudełko są po jakies 3 $ i mają moc jak sam sku...yn ...

BAJZEL
23rd-October-2012, 10:30
No i wielkie rozczarowanie ponieważ poszedłem dzisiaj do gościa odpowiedzialnego za bezcłówkę , że chcę więcej fajek i cygarety , a tutaj biorąc pod uwage , że stoimy na stoczni bezcłówka zamknieta a do tego dodane zostało , że prawdopodobnie stocznia sie przeciągnie i stąd mnie odeślą do domku :( więc żadnych fajek