PDA

Zobacz pe?n? wersj? : piszczenie po uruchomieniu oraz problem z szybą



pgkoci
26th-May-2012, 14:29
Cześć,
ostatnio w swoim infi zauważyłem 2 "usterki":
- pierwsza to jakiś dziwny sygnał dźwiękowy (piszczenie) po uruchomieniu silnika co trwa kilka sekund i przestaje, nie wyświetla się żaden komunikat,
- druga to po otwarciu szyby jak wciśnie się przycisk zamknięcia to szyba idzie do końca ale później otwiera się na 10 cm i tak zostaje. Aby zamknąć ją do końca trzeba cały czas trzymać wciśnięty przycisk zamykania.
Czy spotkaliście się z czymś takim w swoich wozach? Cóż to za ustroństwo może być?:(
Piotrek

pgkoci
8th-June-2012, 08:25
I jak, nikomu się nic takiego nie przytrafiło? Strasznie denerwujące te usterki. To piszczenie po uruchomieniu samochodu to brzmi tak jak by się zostawiło zapalone swiatła i chciało wyjść z samochodu. Szyba z kolei ma jakiś problem z granicznym położeniem i po całkowitym zamknięciu automatycznie zjeżdża 10 cm w dół.
Będę wdzięcznym za Wasze sugestie:-) A może polecicie jakiegoś dobrego elektryka co ogarnia infi z okolic Warszawy?
Z góry dzięki:-)

slepy62
8th-June-2012, 09:40
Co do szyby
- przede wszystkim sprawdź czy nie ma jakiegoś brudu czy czegoś podobnego w górnej części uszczelek/prowadnic (może to być odczytywane jako przycięcie i stąd samoczynne otwieranie)
- powinieneś zrezetować ustawienia samoczynnego domykania/otwierania - ale jak się to robi w I generacji niech podpowiedzą koledzy bo nie wiem
- jak to nic nie da trzeba sprawdzić ustawienie ogranicznika/bezpiecznika (zabezpieczenie przed zamknięciem z...) itd...

Co do piszczenia - nie mam pojęcia...

Schirru
10th-June-2012, 01:22
takie piszczenie mialem gdy przypadkowo uszkodzilem jedną z taśm przy radiu montując wejscie dla ipoda. wiec moze to kwestia uszkodzenia/braku styku gdzies przy radiu?

pgkoci
10th-June-2012, 09:43
Dzięki chłopaki:hail:
co do szyby to niestety nic jej nie blokuje, a co do radia to nic nie grzebałem, wątpię też by samo się coś poluzowało. Tak czy inaczej chyba będę musiał w wolnej chwili podjechać do jakiegoś elektryka, może coś poradzi:(

slepy62
10th-June-2012, 12:01
http://www.ifans.pl/showthread.php?1967-Reset-silniczka-opuszczania-szyby-jak-to-zrobi

pgkoci
11th-June-2012, 20:17
Sklepy62 dzieki wielkie. Rozebralem drzwi i zresetowalem ustawienia i szyba hula:-) Teraz pozostalo mi jeszcze niezidentyfikowane piszczenie...

slepy62
11th-June-2012, 20:30
Sklepy62 dzieki wielkie. Rozebralem drzwi i zresetowalem ustawienia i szyba hula:-) Teraz pozostalo mi jeszcze niezidentyfikowane piszczenie...

Podziękowania dla SirWujciaDobraRada lol

sirtrojan
12th-June-2012, 00:56
w sumie to wrzuciłem co dla Blacka bo walczyłem z jego oknem :P

pgkoci
12th-June-2012, 11:06
W takim razie - dzięki SirWujciuDobraRada:hail:

robson_69
30th-September-2012, 11:34
a czy to nie jest przypadkiem cos z pompa paliwa , w moim jest taki efekt przy rozruchu, dowiedzialem sie ze jest to usterka fabryczna w mojej wersji EX35 2008.

pgkoci
1st-October-2012, 07:09
Teraz to raczej ciezko mi stwierdzic bo tak jak sie nagle pojawilo tak tez po jakims czasie piszczenie ustapilo. Na ten moment jest ok:)