PDA

Zobacz pe?n? wersj? : WOLNE PRZERZUCANIE BIEGÓW BRAK KICK DOWNA błąd katalizatora



guziqs
30th-May-2012, 15:58
Opisze swój problem mam infiniti Fx35 i nagłe stało się tak, że przy wciskaniu gazu do końca nie ma kick downa a biegi zmieniają się na wyższe już przy 3,5 tys obrotów przez co rozpędzenia auta jest bardzo powolne. Ciężko nawet wyprzedzać. Na diagnostyce wykazuje błąd katalizatora, który juz się pojawiał wcześniej ale znikał po odłączeniu akumulatora i czy bład był czy nie auto jeździło prawidłowo. Po ostatniej wizycie i skasowaniu błędu przez komputer samochód przymula i zmienia biegi tak jak opisałem wyżej. Teraz tak powiedzmy katalizator jest zapchany, to auto by przymulało i nie biegu D i na zmienianiu biegów na tiptronicu. A u mnie tak nie jest ! Jak sam zmieniam biegi + i - wkręca się na obroty. Więc wychodzi na to, że przez odczytywanie błedu komputer włącza tryb awaryjny skrzyni i nie pozwala na dynamiczną zmianę biegów. Co mogę teraz zrobić?Bo nie wiem czy jest sens dawania katów do regeneracji czy wymiany ( koszty pare tysi ) jak z objawów wynika, że kat nie jest zapchany. Także czy istnieje może jakiś sposób oszukiwania sondy, która łapie błąd i chyba wtrąca mi samochód w tryb awaryjny. Problem był 2 dni teraz nagłe wsiadam i jest ok, ale jeśli juz raz mi się tak zdarzyło to to nie jest normalne i problem będzie wracać. Sorry za rozpisanie się ale musiałem ;p Proszę o pomoc ! btw mam LPG, ale czy LPG czy PB auto tak samo się zachowywało.

sirtrojan
30th-May-2012, 16:09
sprawdź olej w skrzyni.
może jest go mało ?

guziqs
30th-May-2012, 17:27
olej jest niestety ok i skrzynia sucha. A objawy powróciły bo się teraz przejechałem. wszystko wskazuje na kat ale nie wiem czy może być zapchany i nie zamulać silnika na tiptronicu

guziqs
4th-June-2012, 20:33
temat do zamknięcia rozwiązanie okazało się absurdalne ! otóż tylne lampy ogarnął mi elektryk ale nie do końca dobrze bo komputer odczytywał, że ciągle jest wduszony stop... a przez to blokował mi zmianę biegów :) Błąd kata co prawda będzie mi się pewnie zapalać raz kiedyś ale na to wychodzi, że nie jest zapchany bo po odłączneeniu tylnych lamp z powrotem wszystko zacnie działa.

Black
4th-June-2012, 21:04
A czy ten błąd kata nie będzie zakłócał pracy komapa od LPG?,oby to nie kończyło się problemamii z doborem mieszanki...

Co do skrzyni to chyba nikt nie przypuszczał że to taka błahostka:),dobrze że to nic poważnego.

guziqs
4th-June-2012, 21:12
w życiu bym na to nie wpadł a już mieliśmy zamawiać katy za pare tysi i byłby mega zonk o.O Kurcze nie wiem czy będzie coś złego się działo przez ten bład 1 kata czasami ale czy PB czy LPG auto chodziło dobrze no i wsumie tak od paru lat a błąd ciężko mi powiedzieć od ilu wyskakuje czasami ale sądzę że min od 4-5 miesięcy i nic się z tym nie działo :) Chyba, że ktoś ma pomysł co zrobic z tym błędem bo zapchany katalizator w tym momencie odrzucam

sirtrojan
4th-June-2012, 23:20
katy pasują z 350z wiec za 400 pLN ogarniesz

ArtPol74
5th-June-2012, 09:33
To ciekawostka!!! Jednak dobrze mieć znajomego, dobrego elektryka/elektronika samochodowego.