PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Szorstki lakier - HELP



KeliV
3rd-June-2012, 14:22
Witam serdecznie,

Mam drobny problem z swoim innym samochodem niż Infiniti.
Zostawiłem samochód poza garażem na około tydzień i w tym czasie, mój ukochany sąsiad malował płot przy pomocy pistoletu na sprężone powietrze.

Cała powierzchnia lakieru jest pokryta jakby drobnymi, szorstkim, kropeczkami –jednym słowem tragedia.

Znacie jakiś warsztat lakierniczy, który by ogarnął tą sprawę w warszawie bądź okolicach?

sirtrojan
3rd-June-2012, 15:19
rusz do filrmy detailingowej a nie do lakiernika.
Spróbują lekką chemią jak nie pójdzie to wetsanding i potem polerka.
Tanie to nie będzie ale .. i tak sąsiad stawia ;)

Alexaus11
3rd-June-2012, 18:48
i to taka nowka sliczna...no ale sasiad rownie dobrze moze powiedziec..ze nie trzeba bylo parkowac tam...znam takich jak i my wszyscy...

slepy62
3rd-June-2012, 20:04
.. i tak sąsiad stawia ;)

Albo sąsiad stawia - albo zgłoś do ubezpieczenia - ściągną z sąsiada

Tomek g35c
3rd-June-2012, 20:13
Albo sąsiad stawia - albo zgłoś do ubezpieczenia - ściągną z sąsiada

nawiasem mówiąc...nie ma jak mieć fajnego sąsiada...

slepy62
3rd-June-2012, 20:31
no ale sasiad rownie dobrze moze powiedziec..ze nie trzeba bylo parkowac tam...znam takich jak i my wszyscy...

Sąsiad malując ma obowiązek zabezpieczyć "teren" - to jego odpowiedzialność - bez zgody nie ma prawa kropla farby spaść na drugą stronę płotu...

KeliV
11th-June-2012, 01:33
i to taka nowka sliczna..
Całe szczęście nie nówka - wół roboczy Cayenne S gen.I na liczniku dobije niedługo 400 000 (nie chwaląc sie sam żem ja to zrobił) ale i tak jak na niego patrze to boli.


Akurat mi ten samochód jest niezwykle teraz potrzebny. Wszędzie wjedzie i najważniejsze wyjedzie. Normalnie można tym trasę jechać ;)

W oczekiwaniu w kolejce do Detalingu rozpoczynam kampanie na własna rękę. Pod patronatem specjalisty - oczywiście.
Kupiłem pastę polerską i bawełnianą tarcze do polerki. 8h pracy i lakier jest znośny. Szyby syn opalarką wyczyścił.

Problem jest z gumowymi uszczelkami i chropowatymi plastikami. Chyba wymiana :(

Wstępnie szacuje cała imprezę na 7-8 tys PLN. Auuuuć

sirtrojan
11th-June-2012, 01:56
hmmm pewnie da rade to czymś ogarnąć. Podjedz do detailerów i na test niech spróbują coś zdziałać np na błotniku. Jak sie uda zostawisz im całe auto.


Niedawno pracownicy mojego koleżki zachlapali epoksydem komuś furę i poszła do BMW na czyszczenie. Z tego co wiem nie było bardzo drogo.