PDA

Zobacz pe?n? wersj? : WYJĘCIE silnika FX35 wymiana pierścieni zaworów



guziqs
24th-June-2012, 11:57
czy ktoś mógłby poratować zdjęciami albo filmikiem gdzie jest pokazane jak najlepiej wyjąc cały silnik z FX35?Tak z ciekawości mnie interesuje Ewentualnie czy nalezy wyjąć cały silnik aby wymienić pierścienie tłoków + uszczelniacze zaworów . U mnie wszystko ok, ale nigdzie na forum o tym nie czytalem

sirtrojan
24th-June-2012, 12:49
hm pierścienie tłoków czy uszczelniacze zaworów?
Problem ze spalaniem oleum?

Schirru
24th-June-2012, 12:50
"pierścienie zaworów"? ja słyszałem o pierścieniach cylindrów i zaworowych uszczelniaczach, ale o pierścieniach zaworów nie... mniejsza. jesteś pewien że chcesz rozbierać silnik? osobiście raczej odradzam, bo koszty astronomiczne a efekty wcale nie takie pewne (to znaczy zużycie oleju - bo podejrzewam że z tym chcesz walczyć- wcale nie musi spaść). Pierścienie i tłoki mogą być już na tyle ułożone w cylindrze, że ich wymiana nic nie pomoże... ostatnio w Volvo S60 z przebiegiem 300tys km przerabiałem ten temat. brało ok 1l oleju na 1000km. a że samochód na prawdę dużo lata po autostradach, to takie zużycie było uciążliwe. z obawy na to, że mogę kupić używany silnik w nie najlepszej kondycji (taka koncepcja była rozważana), postanowiliśmy go wyremontować (pierścienie, zawory, turbo itd...) Wydane zostało 15tys zł i efekty są takie, że owszem, auto odzyskało moc, ale zużycie oleju silnikowego pozostało na tym samym wysokim poziomie...;/

sirtrojan
24th-June-2012, 12:53
hehe byłem piewszy ;)

Seba co do volvo to bym sie nie zgodził - nowy silnik to lepsze i tańsze rozwiązanie między innymi dlatego ze od groma jest anglików i silniki z nich można kupić w śmiesznych cenach ( w porównaniu np do FXa lub ogólnej kwoty wydanej na remont ).


Wracając do pierścieni tłokowych - typ w US kupil 45 z rozwalonym silnikiem bo kotłowała z rury jak diesel z lejacymi wtryskami. Rozebrał silnik, wymienił pierścienie i jest cud malina.
II przykład to koleżka z forum nissana który po dobraniu sie do tłoków stwierdził ze pierścieni to już w ogóle nie było ;)

Guzikus spróbuj może dolać przy wymianie oleju środek do płukania silnika od wewnątrz. Zalewa się puszkę do oleju, odpala auto na 15 minut i pozwala pochodzić na wolnych obrotach. Potem spuszcza olej i wlewa nowy.
Sam to zrobiłem u siebie żeby przepłukać trochę nagarów i osadów z pierścieni i całego układu smarowania.
Czy pomogło nie wiem. W sumie oleum powoli ubywa ale jakby odrobinę wolniej.


Silnik do roboty raczej trzeba by wyjąć. Wygodniejszy dostęp.

Schirru
24th-June-2012, 13:03
hehe byłem piewszy ;)

Seba co do volvo to bym sie nie zgodził - nowy silnik to lepsze i tańsze rozwiązanie między innymi dlatego ze od groma jest anglików i silniki z nich można kupić w śmiesznych cenach...


no racja. mając te doświadczenia też bym teraz kupował, a remontował ten volvowski silnik. ale wiesz jak to jest... samochod od nowosci, nigdy nic sie nie dzialo, nagle zaczal brac olej wiec zaczelismy szukac przyczyny krok po kroku. az wyszly takie finansowe kwiatki...w miedzy czasie (po rozebraniu silnika) okazalo sie ze w aso zle wymienili rozrzad bo zawory byly pokrzywione itp itd... wiele by opowiadac...

Natomiast co do Fx'a to nadal uważam że rozbieranie silnika to finansowa katastrofa. Oczywiscie nie wiem na ile ten silnik jest w złym stanie (i czy rzeczywiscie jest, czy to moze nieco nadmierna troska użytkownika) ale na początek poleciłbym dwukrotne płukanie silnika przez Liqui Moli flush i zalanie silnika innym olejem, np Motulem 10w60. Koszty nie wielkie a poprawa może być znacząca.

guziqs
24th-June-2012, 13:29
oczywiście chodzi o problem brania oleju w moim przypadku jest to 0,5l na 1000km więc bez paniki/ Auto ma normalną moc i jeździ się calkowicie ok prócz tego dolewania. Olej został zmieniony na gęściejszy i jest lekka poprawa ale naprawdę subtelna.

Schirru
24th-June-2012, 23:36
. Naprawdę sugerujecie to płukanie silnika?

Jeżeli gubi olej pierscieniami to plukanie może pomoc bo wymyje zapieczony na pierscieniach nagar. Zadne mity typu "rozszczelnienie silnika" nie maja miejsca. Choć oczywiście powodów brania może być wiecej....

4est
25th-June-2012, 14:58
podpowiem, bo przerabiałem temat w hondach - tam takie remonty robi się od czasu do czasu: (niedrogo na szczęście).
Na pewno zrób pierścienie i uszczelniacze (sprawdź stan gniazd itp itd) . Podstawa to dobre części: najlepiej oryginały ew. renomowane zamienniki.
Dobrze zrobione powinno wyeliminować problem.

Black
27th-June-2012, 12:20
czy ktoś mógłby poratować zdjęciami albo filmikiem gdzie jest pokazane jak najlepiej wyjąc cały silnik z FX35? Ewentualnie czy nalezy wyjąć cały silnik aby wymienić pierścienie tłoków + uszczelniacze zaworów . z góry dzięki za pomoc i post już poprawiony sorki ;)

Wymiana pierścieni?,a co jeżeli pierścionki są ok a to tylko wina uszczelniaczy?(najbardziej prawdopodobne bo to one padają na LPG najszybciej),może okazać się że pierścienie wymienisz zupełnie bez potrzeby a poprawianie tego co złożyła fabryka może silnikowi na dobre nie wyjść.

sirtrojan
27th-June-2012, 12:43
Dobierze sie do silnika to zobaczy.
Wcześniej możesz zrobić sobie test kompresji.

Black
27th-June-2012, 13:40
No właśnie bez pomiaru kompresji ani rusz,zresztą pisałem o tym i o próbie olejowej.To groszowe sprawy w porównaniu z remontem...

ArtPol74
28th-June-2012, 08:51
Jeszcze jedna sugestia rodem z mazdy. Chodzi o zawór PCV który potrafi się zacinać i powodować zwiększony apetyt na olej. W skrajnych przypadkach do zatarcia silnika. Odpowiada on za zmniejszenie siły odpowietrzania skrzyni korbowej. Zobacz w obudowie filtra powietrza, przewodzie powietrznym czy nie ma oleju( nie wiem gdzie u Was wchodzi odpowietrzenie).

Coobcio
8th-November-2013, 13:02
W Nissanach Z i Infiniti G ja silniki wraz ze skrzynią w dołem wyciągam...
Trzeba rozkręcić przednie zawieszenie i wyjąć maglowicę wraz belką ale robota malina potem jest :)

Coobcio
1st-February-2014, 22:49
W wolnossącym silniku można ten zawór przewiercić by była swobodna i w pełni drożna odma.

Madmax
3rd-February-2014, 13:23
Silnik z FX-a wyjmuje się ze skrzynią, sankami i zawieszeniem do dołu najłatwiej. Przerabiałem temat w zeszłym tygodniu.

Coobcio
2nd-March-2014, 13:02
O tak jest najwygodniej:
http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coobcio/G35%20Sedan%20Panewka/IMG_8076_zps3fb8c845.jpg