PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Filtr cząstek stałych



mistrz120
28th-June-2012, 12:59
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Infiniti FX30d z 2011 roku.
Słyszałem, że w tych autach zastosowano filtr cząstek stałych, który przy jeździe po mieście lubi się psuć, a jego wymiana to koszt rzędu 10 000zł. Czy to prawda czy mit? Co możecie na ten temat powiedzieć?

sirtrojan
28th-June-2012, 13:03
:confused::confused::confused:
http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-!

:):):)

Schirru
28th-June-2012, 16:22
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Infiniti FX30d z 2011 roku.
Słyszałem, że w tych autach zastosowano filtr cząstek stałych, który przy jeździe po mieście lubi się psuć, a jego wymiana to koszt rzędu 10 000zł. Czy to prawda czy mit? Co możecie na ten temat powiedzieć?

tak jak w każdym samochodzie z takim filtrem... Jak masz samochód na gwarancji to nie ruszaj. Poza tym wystarczy raz na pare dni pocisnąć trochę na jakimś kawałku, to filtr się oczyszcza. Zazwyczaj kończą one swoją żywotność w okolicach 150.000 - 200.000 km, choć słyszałem o przypadkach że i przy 80 - 100.000 km były do wymiany. Ech, ta p*** ekologia... ostatnio spotkałem się z dwoma Audi Q7 z tymi cudownymi FAP'ami. W jednym wywaliło uszczelkę pod głowicą, w drugim padło turbo (oba przypadki spowodowane dużym wzrostem temperatury i ciśnienia podczas wypalania filtrów). Oczywiśie ASO umywa ręce... Jak pojawią Ci się pierwsze jakiekolwiek problemy to męcz ASO, a po gwarancji to po prostu się tego cuda pozbądź (ok 2000-3000 zł) i po kłopocie.

slepy62
28th-June-2012, 19:35
tak jak w każdym samochodzie z takim filtrem...

Szanowni Koledzy - aktywni Forumowicze - w szczególności wszyscy PB-nowcy

tak... wiem... od początku mojej bytności na Forum ON-nowcy byli Wam ością w gardle
lol

ileż to razy czytałem: ...diesel ??? w Infiniti ??? to nie Infiniti !
:blah:

tak na przyszłość - jako miłośnicy marki - poczytajcie zanim będziecie pisać bzdury !
:ban:

w końcu FX30d to nie : każdy taki samochód z takim filtrem... to INFINITI
:first:

DPF - jest bezobsługowy - zastosowano 7 wtryskiwacz paliwa...

"...sercem systemowu wydechowego jest katalizator spalin z blokiem metalowym, charakteryzujący się niższą stratą ciśnienia gazów wydechowych w porównaniu do katalizatora ceramicznego. Równie ważnym elementem układu jest katalityczny filtr cząstek stałych (DPF - Diesel Particulate Filter), umieszczony we wspólnej obudowie z katalizatorem. Siódmy wtryskiwacz, zamontowany w układzie wydechowym, włączany jest okresowo – podczas regeneracji „zapchanego” już filtra cząstek stałych. Wtrysk porcji paliwa powoduje chwilowy wzrost temperatury w filtrze i wypalenie się nagromadzonych w nim cząstek sadzy. To proces, którego kierowca jest zupełnie nieświadomy. Regeneracja filtra zapobiega zanieczyszczeniu oleju silnika przez niespalone paliwo, a możliwa jest także podczas niewielkiego obciążenia silnika, nawet na biegu jałowym. Zapewnia ona wysoką wydajność jednostki napędowej w każdych warunkach, przedłużając także żywotność oleju..."

Athens
29th-June-2012, 10:41
Irek napisał tak jak jest. Filtry padają i to bardzo często w samochodach koncernu VW! Proszę nie porównywać japońskich inżynierów do ... niemieckich...
Mam znajomych w komisach samochodowych, zapytałem jak to z tym jest. Twierdzą,że VW ma straszne z tym kłopoty... Z Infiniti FX nie mieli kłopotu z tym, więc uważam to za mit.

sirtrojan
29th-June-2012, 14:09
alfa 159 tez ma filt DPF i sie go wywala żeby uniknąć problemów. Wypalanie jest podobno nadzwyczaj irytujace i paliwożerne.
Podobnie robi się z zaworem EGR ;)

Schirru
5th-July-2012, 11:53
Szanowni Koledzy - aktywni Forumowicze - w szczególności wszyscy PB-nowcy

tak... wiem... od początku mojej bytności na Forum ON-nowcy byli Wam ością w gardle
lol

ileż to razy czytałem: ...diesel ??? w Infiniti ??? to nie Infiniti !
:blah:

tak na przyszłość - jako miłośnicy marki - poczytajcie zanim będziecie pisać bzdury !
:ban:

w końcu FX30d to nie : każdy taki samochód z takim filtrem... to INFINITI
:first:

DPF - jest bezobsługowy - zastosowano 7 wtryskiwacz paliwa...

"...sercem systemowu wydechowego jest katalizator spalin z blokiem metalowym, charakteryzujący się niższą stratą ciśnienia gazów wydechowych w porównaniu do katalizatora ceramicznego. Równie ważnym elementem układu jest katalityczny filtr cząstek stałych (DPF - Diesel Particulate Filter), umieszczony we wspólnej obudowie z katalizatorem. Siódmy wtryskiwacz, zamontowany w układzie wydechowym, włączany jest okresowo – podczas regeneracji „zapchanego” już filtra cząstek stałych. Wtrysk porcji paliwa powoduje chwilowy wzrost temperatury w filtrze i wypalenie się nagromadzonych w nim cząstek sadzy. To proces, którego kierowca jest zupełnie nieświadomy. Regeneracja filtra zapobiega zanieczyszczeniu oleju silnika przez niespalone paliwo, a możliwa jest także podczas niewielkiego obciążenia silnika, nawet na biegu jałowym. Zapewnia ona wysoką wydajność jednostki napędowej w każdych warunkach, przedłużając także żywotność oleju..."

ja na prawdę nie mam NIC do dieseli. Ba! nawet bedę rozważał zakup diesela w następnym samochodzie. Co jednak nie zmienia faktu, że filtry cząstek stałych to straszna padaka. I nie jestem pewien (choc nam taką nadzieje), że 7 wtryskiwaczy paliwa rozwiązało problem zapychania...

Athens
5th-July-2012, 18:02
Życie jest zbyt krótkie , żeby jeździć dieslem :D

A teraz się zacznie :) ;)

slepy62
5th-July-2012, 19:13
alfa 159 tez ma filt DPF i sie go wywala żeby uniknąć problemów. Wypalanie jest podobno nadzwyczaj irytujace i paliwożerne. Podobnie robi się z zaworem EGR ;)

Hmm... zadziwiające... zwłaszcza że to SirWszystkoWiedzący...

Panowie - znacie jakąś inną markę samochodową oprócz INFINITI w której wtryskiwacz kosztujący kilka tysięcy "wsadza" się do układu wydechowego w celu....

Nie tak dawno jeździłem C5 z FAP-em. W ciągu roku, 3 razy zdarzyło mi się że po ok. 2 godz. jeździe w w-wskich korkach, zaczynało go "mulić' - raz zaczął tak szarpać że musiałem się zatrzymać i na luzie przez ponad 10 minut trzymałem go na wysokich obrotach...

W INFINITI po przejechaniu 55 tys. km w 1,5 roku, z tego ok. 40 tys po w-wie, najdłuższych "postojach" w korkach 3x powyżej 3 godzin - nie wiem co to znaczy "zapchany fitr..."


Życie jest zbyt krótkie , żeby jeździć dieslem :D A teraz się zacznie :) ;)

Życie jest zbyt krótkie żeby ... starcić jego smaczek... więc mając możliwość wyboru - raz dziewczynka raz chłopaczek... lol

kto sam siebie pozbawia możliwości wybory - ten ... niech się zapisze do jedynej słusznej ...

Tomek g35c
7th-July-2012, 00:24
Diesel Fanatycy nie spinajcie się :)
Jeśli o mnie chodzi to też lubię diesle, jak jechałem Mondeo TDCi do Kołobrzegu to tam i z powrotem nie tankowałem! Tylko do pełna w Wawie i... koniec. Jaka to przyjemność!
A co do tego ciągu od dołu, to ładnie to wygląda na papierze... przecież moment jest wysoki ale jak krótko :(

Tak są też eleektryczne samochody...;)
tam prawie się nie tankuje...
A dźwięk wydechu z V12 można nagrać na CD...