PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nakładki z kierunkami FX I gen - malowanie



sirtrojan
2nd-July-2012, 12:49
Zebrałem się w końcu za pomalowanie nakładek na lusterka z kierunkami.
Jak by ktoś chciał to jest jeszcze bodajże jeden zestaw
http://www.ifans.pl/showthread.php?1679-[S]-Nakadki-lusterka-z-kierunkowskazami-do-FX-I-gen-INFINITI-FX35-FX45

Zestaw do malowania zakupiony zgodnie z radą kolegi MAKWAS tu:
http://www.elakiery.pl/prod/159,581,678,lakier-spray-zestaw-naprawczy-baza

dzięki stary - na prawdę warto było i jestem zadowolony z jakości :thumb:

Na początek matowienie ABSu ( plastiku) papierem 400 i zmycie opiłków zmywaczem silikonowym (jest w zestawie)następnie podładowanie. Dałem dwie warstwy. Jeśli powstaną jakieś nierówności wyrównujemy papierem ściernym - używałem 400.

2629 2630


Między warstwami zostawiłem sobie 12 h a wszelkie brudy ze szlifowania zmywałem zmywaczem silikonowym który jest w zestawie.

2631
Po II warstwie podkładu - po jej wyschnięciu ( również zostawiłem sobie 12h ) malowanie kolorem bazowym. Położyłem 3 warstwy w odstępie mniej więcej 15 minut ( karta techniczna lakieru sugeruje 10-20 minut w temperaturze 20 stopni)

2632

Po 3 warstwie koloru bazowego i również po 12 h położyłem 3 warstwy lakieru bezbarwnego.

2633

Odczekałem 24h i zamontowałem kierunkowskaz.

2634

Kolor różni się odrobinę od tego który mam obecnie na aucie ale w sumie nie jest źle.

26352636

Po zamontowaniu przepoleruję element żeby nadać mu finalny błysk. UWAGA! Farba schnie krótko ale ostateczna twardość osiąga po kilku dniach dlatego wcześniej niż 3-4 dni po malowaniu lepiej jej nie polerować.


Dawałem sobie i lakierowy względnie dużo czasu ponieważ robiłem nakładki nijako z doskoku w chwili wolnego czasu którego mi ostatnio brakuje.

Planuje jeszcze trysnąć kierunkowskazy lakierem do przyciemniania lamp żeby nadać im "bardziejszy" wygląd.

Tyle ode mnie. Jak macie pytania piszcie w tym temacie.

Niedługo będzie kolejna instrukcja jak zamontować te nakładki.

BAJZEL
25th-October-2012, 05:49
Mam pytanko... Ponieważ wszystko załątwiam na odległosć i moimi oczyma jest kobieta :) nie pamietam tak z doskoku w ktrym miejscu jest tabliczka z podanym kodem (kolorem)lakieru tak , żeby kobiecie wytłumaczyc ...

pozdro...

sirtrojan
25th-October-2012, 11:56
jeszcze nie poszły - wiesz co.

co do koloru pod maską na przednim pasie po lewej stronie stojąć przodem do silnika - jest tabliczka
W połowie jej wysokości - no może trochę poniżej - jest tam napis color o obok tego kod.
obstaiwam ze masz kod KAD ale lepiej się upewnić.

II opcja to wykręcić klapkę wlewu paliwa i zabrać do mieszalni. Dobiorą idealnie.

Tomek g35c
25th-October-2012, 12:32
Ja poszedłbym w opcję nr II...
Lakiery potrafią blaknąć pod wpływem słońca i promieni UV.
Klapka daje pewność że kolor będzie taki sam...
Zderzak w moim Giii jest pomalowany tak jak folia na samochodzie i prawie nie ma różnicy...trzeba sie mocno przyglądać żeby ją dostrzec...

BAJZEL
25th-October-2012, 12:53
no tak tylko chciałem zamówić taki zestawik co ( SIR) podrzuciłeś na początku

Zestaw do malowania zakupiony zgodnie z radą kolegi MAKWAS tu:
http://www.elakiery.pl/prod/159,581,...naprawczy-baza

i chciałem podac kod lakieru
biorąc pod uwagę, że to nie jest częśc karoserii nie jest zlana jak drzwi z przodem i z tylem tylko odstaje z boku to delikatna różnica odcienia jest niewidoczna ...

przynajmniej ja tak to widzę...

marleo
19th-April-2014, 23:36
Witam,
Wstawiłem fotki po zainstalowaniu nakładek.Przed instalacją okleiłem białym carbonem 3M.
Efekt wizualny wg mnie Rewelka!

http://www.ifans.pl/album.php?albumid=61

sirtrojan
20th-April-2014, 01:05
Nice :)
Szybko się uwinąłeś! Sam oklejałeś czy zlecałeś?

marleo
20th-April-2014, 13:40
Nie ,poprosiłem fachowca z Płńska co zajmuje się termografiką i foliami a przy okazji widziałem jak to dobrze zrobić.Przed folią trzeba prysnąć nakładki delikatnie lakierem bezbarwnym,poczekać aż zacznie przysychać(jeszcze lekko ma się klejić do palca jak przytkniemy) i dopiero nakładać folię.Wtedy folia daje się lepiej uciągać a po wyschnięciu jak złapie z klejem od folii to trzyma na wieki.Dałem biało kremowy Carbon z 3M.
Po założeniu carbonu były opory z montażem ale lekie przyszlifowanie w kilku miejscach i podgrzanie zatrzasków rozwiązało problem.Cała operacja wraz z rozprowadzeniem i podłączeniem kabli tak żeby nie było ich widać trwała 8godz!!!!Koszt 200zł po znajomości.
Niby to tylko lusterka z bajerem ale jak się spojrzy na auto to jest teraz bardziej drapieżne i przyciąga oko gapiów jak się jedzie przez miasto.