PDA

Zobacz pe?n? wersj? : swiatlo STOP problem



badyl
24th-July-2012, 22:18
witam, mam problem ze swiatlem stopu w spojlerze, po prostu nie swieca 4 diody jak na zdjeciu

http://zapodaj.net/images/d6ca430d9b437.jpg

problem polega na tym ze czasem swieca a czasem nie, tak jakby cos nie stykalo.... rozebralem ta "lampe" ale z jest to tak jakby jeden element zalany caly plastikiem, nie mozna tego rozebrac, nie ma zadnych srub:shocked:

ktos mial cos podobnego? macie jakies pomysly?

z gory dzieki za pomoc

guziqs
24th-July-2012, 22:27
jak u mnie się przepalały LEDy w wielu autach to też czasami działały mrugały przygasały itd aż w końcu padły do końca więc obstawiam przepalenie się tych kilku ledów, ale jak to rozebrać w G to nie mam pojęcia...

sirtrojan
25th-July-2012, 09:36
zeby dotrzeć do środka to pewnie tylko dremel i rozcięcie gdzies na łaczeniach - poprawienei lutów ew wymiana ledów i klejenie obudowy + uszczelnianie.

solista
25th-July-2012, 12:28
j.w. padają Ci diody

Podobny temat ćwiczyłem w Preli, sposób jest taki:

wersja hardcore: piekarnik:

wrzucasz całość lampki do NIEROZGRZANEGO! piekarnika i włączasz grzanie (uwaga, jak zrobisz to termoobiegiem to bardzo latwo uszkodzic lampę). Musisz trafić w moment jak klej się nagrzeje a lampa jeszcze nie zfajczy :) jak klej złapie temperaturę to rozszczelniasz lampę na całej powierzchni (łatwo się poparzyć, a jak gorący klej przywrze do skóry to doznania są niezapomniane :fear: ). Po wymianie diod lampka znów do piekarnika na jakiś czas, rozgrzany klej rozprowadzasz równomiernie po brzegach lampy tak żeby było szczelnie.

Wersja sensowniejsza: opalarka:
Przygotowujesz paczkę dobrych wykałaczek, wrzucasz lampkę w imadełko (delikatnie, tak że imadło trzyma tylko jedną - tylną - części lampki). Zaczynając od zaokrągleń lampki zaczynasz opalarką rozgrzewać łuk, jak już klej złapie temperaturę to cieńkim śrubokrętem zaczynasz podważać przeźroczysty klosz. Jak to się uda, to w rozszczelnione miejsce wciskasz wykałaczkę i lecisz dalej. Cała zabawa musi być wykonana dosyć sprawnie, żeby nie uszkodzić (nie spalić i nie połamać) lampy.

Po skończonej zabawie można powtórnie użyć kleju z lampy znów go rozgrzewając i kształtując go tak, żeby nigdzie nie było przerwy - brak szczelności spowoduje zbieranie wody i znacznie szybsze padanie diod...
Na zakończenie można mikrowarstewkę silikonu walnąć co by niechcianych niespodzianek nie było.

S.

P.S. Pochwal się efektami jak powalczysz

badyl
26th-July-2012, 09:44
ok, dzieki za info ale gdzie moge kupic nowe diody pasujace do G?

solista
26th-July-2012, 11:15
pewnie w kążdym dobrym elektronicznym, ja na Twoim miejscu bym poczytał manuala i zobaczył czego dokładnie potrzebujesz, w ASO pewnie zaproponują Ci całe światło. Jak już wybebeszysz to pewnie bezpieczniej będzie pomierzyć co i jak i wymienić wszystkie ledy - co by nie uzyskać tęczy odcieni czerwonego...

S.

sirtrojan
26th-July-2012, 11:33
wytargaj lampę ze spoilera - i podziel sie jej fotkami. Się coś wymyśli.


Co do ASO nie wiem co zaproponują bo spoiler nie wygląda na fabryczny.

badyl
26th-July-2012, 12:57
spojler jest fabryczny, jaki wyszedl z fabryki. duzo jest G z takimi spojlerami. na dniach wyciagne swiatelko i sie podziele

badyl
27th-July-2012, 17:42
dobra juz jestem po:hail:

sposob z opalarka w moim przypadku sie nie sprawdzil. zamiast roztapiac klej roztapial sie klosz i w pewnym momencie zrobila sie z niego plastelina... wzialem wiec srubokter i troche "na chama" wyciagnalem listwe swiecaca. wyglada ona tak (sory za jakosc)
http://http://zapodaj.net/images/9d371ba3d69bf.jpg

pojechalem do zakladu elektronicznego, koles posprawdzal i powiedzial ze trzeba wymienic diody. powiedzial zebym przyjechal za godzine i bedzie gotowe. wymienil 3 diody (nie wiem czemu akurat 3?) i zaplacilem 18zl. zakleilem klejem caly klosz i wrzucilem do spoilera. wszystko dziala elegancko:)

badyl
27th-July-2012, 17:43
link do foty bo cos nie dziala

http://zapodaj.net/images/9d371ba3d69bf.jpg