PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jaki macie pobór prądu w swoich FX?



darekFX45
25th-July-2012, 20:08
Witam
Mam mały problem -mianowicie na wyłączonym silniku i w ogóle zamkniętym samochodzie (wszystko wyłączone ) mam pobór prądu z akumulatora około 0,48 A -a ponieważ bardzo mało jeżdżę a jak jadę to około 5-8 km dziennie (nieraz przez parę dni wcale ) to rozładowywuję mi się akumulator prawie do zera(aku ma 2 miesiące-więc nówka ze sklepu z parametrami takimi jak trzeba).
Jak jeżdzę trochę więcej lub zrobię trasę to jest OK-wytrzyma nawet nie jeżdzony około 4-5 dni.Ale póżniej znowu bieda i trzeba latać po przewody do garażu .
Może mam gdzieś upływ?
Ładowanie jest na światłach 14,5-więc jest Ok.
Może zbyt mało jeżdzę -a aku mamy jednak zbyt małe?
Pozdro i czekam na odpowiedz:hail:

sirtrojan
25th-July-2012, 20:43
jakie masz parametry aku?

przy okazji jak bede w garazu ( tam mam miernik) sprawdzę pobór

darekFX45
25th-July-2012, 21:11
62-540

sirtrojan
25th-July-2012, 21:41
hmm u mnie w 35 jest 63Ah 610A - może rzeczywiście aku niedomaga :/ albo jakiś sterownik LPG zżera prąd ?

Można by się pobawić i wyjmować bezpieczniki od poszczególnych elementów i obserwować spadki poboru.

Athens
25th-July-2012, 23:55
Po pierwsze czy miałeś taki problem od początku jak wsadziłeś nowy akumulator do FX'a? Czy dzieje się to dopiero teraz (od kilku dni) ?
Po drugie trzeba sprawdzić jaka powinna być bateria wg książki. U mnie był niewłaściwy (G35) i jak tylko grałem swoją stacją 2 DIN podczas czyszczenia auta to na bank później musiałem odpalać od Forda.
Zmieniłem aku na właściwy (mogę spojrzeć później i podać swoje dane ale masz FX'a45, więc nie pomoże zbyt wiele)... problem zginął.
Napisz coś więcej Darek a postaramy się podpowiadać i być może się uda znaleźć przyczynę.

darekFX45
26th-July-2012, 18:34
Wcześniej miałem aku Varta o takich samych parametrach i było ok-ale aku w końcu padł i wymieniłem na nowy.
Byłem u elektryka i oznajmił iż pobór 0,5A to zdecydowanie za dużo i w poniedziałek będzie wszystko sprawdzał czyli wyjmował bezpieczniki.
Jak się okaże ,że sterownik od gazu tyle ciągnie to zmienię aku na nowy inny-oglądałem Centra super o takich samych gabarytach jak mój ale prąd rozruchowy około 25% większy.

sirtrojan
26th-July-2012, 18:46
jak sterownik od gazu tyle ciągnie na postoju to dzwoń do instalatora ile powininen wynosić pobór w stanie spoczynku i czy ew poprawi ci tę usterkę w ramach gwarancji ( o ile sam instalowałeś LPG a nie poprzedni właściciel).

darekFX45
27th-July-2012, 19:49
Niestety poprzedni właściciel-ale masz rację zadzwonię i sprawdzę.

szpandal
27th-February-2015, 22:25
jakie masz parametry aku?

przy okazji jak bede w garazu ( tam mam miernik) sprawdzę pobór

Czesc chciałem zapytać jak sie sprawdza pobór w fx? Jak sie podłączam z miernikiem ustawionym na 10A miedzy zdjęta klemą a plusem na aju to mi pokazuje 0,00 żadnego poboru dziwne bo lampki sie w środku paliły przed zdjęciem klemy a rozładowało mi aku wczoraj chyba interface do iPoda zrzeka na stenbaju za dużo. Pozdrawiam piotrek

sirtrojan
28th-February-2015, 05:05
zmień na stały V - 20 V . Podłącz do aku w stanie spoczynku , potem włącz urządzenie i odczytaj pod obciążeniem.
Może sprawdzić na włączonym i wyłączonym silniku.

quku
28th-February-2015, 16:55
niemozliwe mieć 0.00 albo uszkodzony miernik albo nie umiesz mierzyć tu inst. http://ea.elportal.pl/pomiary.html powinno być do 05A

djoneway
12th-March-2017, 13:38
Witam, odkopuję temat. Jako że ostatnio mierzyłem pobór w swoim FXie i wyszło mi 0,10A chciałbym zapytać jaki u Was jest pobór prądu?? Nominalnie powinno być do 0,05. Proszę o opinie....

lukasz32
9th-April-2021, 01:53
Witam, odkopuję temat, fx50.
Problem pojawił się niedawno.
Pobór prądu na zgaszonym 0,27-0,30A.
Po wyjęciu bezpiecznika oświetlenia wnętrza 0,07-0,09.
Czyli gdzieś ucieka stale około 2W.

Aku bosch ma niecałe dwa lata, samochód bezwypadkowy więc instalacja el. powinna być w ładnym stanie.

Samochód sprawdzany w ciemnym garażu, nie swieci się bagażnik, schowek, drzwi (krańcówki je wyłączają), oświetlenie górne ani oświetlenie nóg. Totalna ciemność, a układ oświetlenia pobiera prąd. Co ciekawe kiedy wymontowałem/zamontowałem oświetlenie schowka i nóg pasażera oraz popstykałem bagażnikiem to pobór spadł z 0,27-0,29 do 0,25-0,26.

Macie jakieś pomysły?

Dysponuje ktoś schematem instalacji oświetlenia?

lukasz32
17th-April-2021, 21:33
Ktoś coś słyszał, widział adn. w/w... ?

ifun
21st-July-2021, 15:19
Cześć, udało się rozwiązać problem?
U mnie dokładnie taka sama sytuacja (auto z LPG).

Edit:
Pogrzebałem przy schowku (i pod nim) i teraz przez pierwsze 30min po zamknięciu (np. drzwi) pobór utrzymuje się na poziomie 0.300A, po tym czasie spada do 0.045A (wcześniej spadało do 0.130A).

Pod schowkiem znajduje się również czujnik drgań (PP-T20 Shock Sensor). Przy wywołaniu drgań na otwartym "zamku" (nieuzbrojonym) pobór skacze do prawie 2A why!? (na ok 10 sekund), oraz znów przez 30min pobiera ponad 0.300A i dopiero spada do 0.045A

lukasz32
21st-July-2021, 16:11
Cześć, udało się rozwiązać problem?
U mnie dokładnie taka sama sytuacja (auto z LPG).

Edit:
Pogrzebałem przy schowku (i pod nim) i teraz przez pierwsze 30min po zamknięciu (np. drzwi) pobór utrzymuje się na poziomie 0.300A, po tym czasie spada do 0.045A (wcześniej spadało do 0.130A).

Pod schowkiem znajduje się również czujnik drgań (PP-T20 Shock Sensor). Przy wywołaniu drgań na otwartym "zamku" (nieuzbrojonym) pobór skacze do prawie 2A why!? (na ok 10 sekund), oraz znów przez 30min pobiera ponad 0.300A i dopiero spada do 0.045A

Właśnie chodzi o to 30 minut ;) Naprawiłem. Natomiast zabrudzony rozrusznik musiał chyba dużo brać, kiedy go dokładnie wyczyściłem wypolerowałem i nasmarowałem problemy również sie skończyły.

ifun
21st-July-2021, 16:27
Ok, dzięki za info! :) Będę szukał dalej bo 0.045A to ciągle ponad normę.

PS. jeszcze dodam, że przy lewym zamku maski jest czujnik. Po zatrzaśnięciu zamka, pobór u mnie spada do 0.035A