PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czy mogłem coś spieprzyć podczas jazdy niechcąca wrzuciłem na R w FX35



Darek33
31st-July-2012, 22:16
Witam,

Ostatnio zachowałem się jak typowa blondynka, dojeżdżając do głupiego policjanta prędkością ok 50km/h chciałem wrzucić N ale coś poszło mi za daleko i wskoczyła R, samochód nagle się wyłączył. Odpaliłem z sercem w d..ie że potrzebna będzie już tylko laweta, samochód odpalił włączyłem D i pojechałem, nasłuchiwałem jakiś odgłosów ale nic nie słychać. Czy przy takim wybryku mogłem co s....lić.
Pozdrawiam

Athens
31st-July-2012, 22:59
Czy ty poważnie chciałeś wrzucić podczas jazdy na N??? Wiesz w ogóle jak działa automatyczna skrzynia biegów? Przepraszam ale to podstawowe pytania... Wg mnie nic się nie stało robiąc to 1 raz ale głowy nie dam.

Darek33
31st-July-2012, 23:13
Cześć Athens,

No właśnie wiem jak działa skrzynka tylko chciało mi się sprawdzać czy obroty będą się różnić bez gazu na N i D no i upsss !

sirtrojan
31st-July-2012, 23:23
nic sie nie stało bo auto zgasło. Generalnie tarczki pewnie zaczęły się kręcić w przeciwną stronę i albo by się rozpadły albo jak w twoim przypadku auto zgasło.

Mi się też zdarzyły wrzucić np na N w czasie jazdy ;) aha nie wolno zjeżdżać sobie np z góry na N - nie ma smarowania skrzyni biegów i np taki wypad w góry i jazda właśnie na N zniszczy skrzynię.

Darek33
31st-July-2012, 23:28
Czy japońscy mechanicy nie zabezpieczyli skrzynki w taki sposób jak by taki idiota jak np. ja, chciał wrzucić R to się automatycznie wyłącza żeby nie schrzanić skrzynki

sirtrojan
1st-August-2012, 00:54
jak zgasło to znaczy ze jakies tam zabezpieczenie jest.

ArtPol74
1st-August-2012, 10:07
Kiedyś też tak zrobiłem w Mazdzie (początki znajomości z automatem i bliżej byłem położenia P ) i też silnik zgasł i nic się nie stało. Chyba w taki sposób jest zabezpieczona.

Alexaus11
1st-August-2012, 10:38
no trzeba pamiec ze N to nie do konca bieg jalowy jak w manualu....ale dobrze ze ktos to sprawdzil wiemy przynajmniej jak Infiniti sie zachowuje:D

slepy62
1st-August-2012, 13:38
FX jest produkowany od 2003 więc jak w większości japońców produkowanych na rynek USA - powinno być elektroniczne zabezpieczenie - wyłączenie silnika..., co nie oznacza że jak się chce być "blondi" to szlag skrzyni za którymś razem nie trafi...
"Drugie zabezpieczenie" to ten guziczek na lewarku - trzeba go świadomie wcisnąć chcąc przełączyć na "R" ...
Świadomie proponuję na przyszłość wszystkim "blondynkom" - raczej takich manewrów nie powtarzać...