PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Aku- problem z rozruchem



BAJZEL
22nd-August-2012, 16:11
Witam

Panowie mój fx 35 szczególnie z rana sporo kręci zanim zaskoczy ...
wprawdzie nie ładowałem aku od kupna ponieważ pewien czarodziej mechanik powiedział chocby nie wiem co zrobic to przy tej pojemnosci silnika i tak bedzie kręcił zanim odpali...

mimo to wymiana oleju wahania między motul a castrol nowe świece platynki czy to pomoże czy od razu inwestowac w nową bateryjkę ?? bo dziwne jest to , że w ciągu dnia już odpala normalnie tylko rano trzeba go długo kręcić...:faint:

sirtrojan
22nd-August-2012, 16:19
przenoszę do elektryki :)

sirtrojan
22nd-August-2012, 16:23
Jak masz "nowe" auto chyba warto odżałować te 300 PLN i zamontować nowy akumulator.
W sumie kumuluje się cała suma ale z II strony z nową baterią zimą będziesz spał spokojny ze rano odpali.

jak pisałeś auto stało długo wiec może być tak ze aku podładowano na chwile albo wsadzono jakiś sprawny na tzw. sztukę.

wymiana świec może pomóc w rozruchu.

BAJZEL
23rd-August-2012, 01:32
Jak masz "nowe" auto chyba warto odżałować te 300 PLN i zamontować nowy akumulator.
W sumie kumuluje się cała suma ale z II strony z nową baterią zimą będziesz spał spokojny ze rano odpali.

jak pisałeś auto stało długo wiec może być tak ze aku podładowano na chwile albo wsadzono jakiś sprawny na tzw. sztukę.

wymiana świec może pomóc w rozruchu.

Prolem jest jeden kupilem autko
oponu lato zima
oleje
swiece
odszczurzanie czyli komplet SPA dla autka wewnątrz i zewnątrz
klocki i tarcze przód i tył

najzwyczajniej w świecie staram sie powoli redukować koszta ponieważ już prawie całakasa z kontraktu ( jestem marynarzem ) poszła w autko będąc w domku 5 tyg wydać już ponad 70 tys...hehe sam rozumiesz

sirtrojan
23rd-August-2012, 13:07
na aku i spokoju ducha nie oszczędzisz.

Tomek g35c
23rd-August-2012, 19:07
Kolego zobaczysz jak przyjdą mrozy...
Zaraz przestaniesz oszczędzać jak gdziesz polecisz i z kablami będziesz wzywał taksówkarzy...

BAJZEL
24th-August-2012, 01:05
No ok panowie przekonaliście mnie
Mogę prosić o opinie kogoś kto zafundowal sobie aku co wybrać
tak by odpalał od cykniecia skoro odstawiam autko na wymiane oleju tarcz klocków świec i sprawdzenie amortyzatorów tak by nie zżarły mi opon w kilka miesiecy to dorzuce też aku proszę o konkretne propozycje cyk cyk i mruczy hehehe

BAJZEL
24th-August-2012, 22:26
Panowie zakupiłem i zamontowałem aku varta 74ah 680a mam nadzieje , że dobry wybór brakowało dosłownie 0,5 cm aby sie ładnie zmieścił w półkę ale trzyma się dobrze ... odpalił całkiem całkiem ale wszystko się okaże jak postoi przez noc .... i teraz miałem wrażenie , że troszkę na początku zwariował tzn jak po zamontowaniu go odpaliłem to na luzie dziwnie podrygiwały obroty przy przełączeniu na gaz również na chwilke zgubił obroty co do tej pory sie nie zdarzało tak czy inaczej w garażu podłączyłem starego bosha .. który tak naprawde wyglądał całiem całkiem ale dostał troszke po gaciach stojąc na placu przez dłuższy czas... czy mam się mrtwić tymi objawami czy nie za duża pojemność jak na to autko ... czy nie lepiej wrócić do starej 62AH 540A...

BAJZEL
25th-August-2012, 00:12
panowie prosiłbym o rade bo nie chciałbym dorzucić do wydatków alternatora...

sirtrojan
25th-August-2012, 10:58
da rade.
jak już coś zdechnie to aku a nie alternator.

BAJZEL
25th-August-2012, 19:19
da rade.
jak już coś zdechnie to aku a nie alternator.


I znowu rebus strasznie z rana ma wysokie obroty może to było ale nie rzucało mi sie w oczy.... pochodzi chwilke i wraca do normy ale mimo to mam wrażenie , że troszkę faluje ... czy może to mieć coś wspólnego z nowym akumulatorem i co z tym począć faktycznie po nocnym staniu kręcenie się skończyło ... 2 cyknięcia i odpala także duży plus tylko martwi mnie to falowanie na luzie...
z góry dzięki dla Ciebie SirTrojan... póki co rozwiązujesz wszystkie moje problemy doceniam i szacuneczek jakbys potrzebował oleju po dobrej cenie to wal jak w dym ...

sirtrojan
25th-August-2012, 21:31
jak zapala na zimno to może falować. przecież jest nierozgrzany.