PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wibracje w kierownicy przy 100-120 km/h



sirtrojan
25th-August-2012, 20:40
Dziś planowałem kilka prac w moim aucie ale niestety odpuściłem z braku sprzętu i odpowiednich kluczy.

Ale żeby nie był to dzień stracony znalazłem rozwiązanie na jedną z moich ostatnich bolączek czyli wibracji w kierownicy przy około 100-120km/h. Na początku obstawiałem brak wyważenia kół - ale po wizycie u wulkanizatora okazało się ze są OK. Ponieważ miałem jakiś mikro wyciek ( a raczej pocenie sie) z maglownicy, pochyliłem się nad tym problemem. Okazało się ze poluzowała się śruba z spod niej wypacał się płyn wspomagania.
Owa śruba znajduje sie w maglownicy od strony kierowcy i obsługiwana jest kluczem 22 albo 24. Reguluje przepływ płynu wspomagania w układzie. Minimalne jej dokręcenie pozwala usunąć wibracje w kierownicy przy w/w prędkościach.Podczas dokręcania słychać kliknięcia - u mnie 2 kliknięcia i jest OK. Sprawdzone dziś w trasie. Brak wycieków i kierownica stabilna tak jak ...być powinna :)

Czytałem o tym kiedyś na forum w stanach ale jakoś miałem wrażenie że mnie to nie dotyczy, a jednak :)

gizmo
11th-October-2012, 20:44
Dziś planowałem kilka prac w moim aucie ale niestety odpuściłem z braku sprzętu i odpowiednich kluczy.

Ale żeby nie był to dzień stracony znalazłem rozwiązanie na jedną z moich ostatnich bolączek czyli wibracji w kierownicy przy około 100-120km/h. Na początku obstawiałem brak wyważenia kół - ale po wizycie u wulkanizatora okazało się ze są OK. Ponieważ miałem jakiś mikro wyciek ( a raczej pocenie sie) z maglownicy, pochyliłem się nad tym problemem. Okazało się ze poluzowała się śruba z spod niej wypacał się płyn wspomagania.
Owa śruba znajduje sie w maglownicy od strony kierowcy i obsługiwana jest kluczem 22 albo 24. Reguluje przepływ płynu wspomagania w układzie. Minimalne jej dokręcenie pozwala usunąć wibracje w kierownicy przy w/w prędkościach.Podczas dokręcania słychać kliknięcia - u mnie 2 kliknięcia i jest OK. Sprawdzone dziś w trasie. Brak wycieków i kierownica stabilna tak jak ...być powinna :)

Czytałem o tym kiedyś na forum w stanach ale jakoś miałem wrażenie że mnie to nie dotyczy, a jednak :)

Witam,

Mam podobny problem, nie wiem czy przy tych samych prędkościach. Początkowo myślałem, iż klocki są za blisko tarcz i stąd drgania.

BAJZEL
20th-January-2013, 17:17
Dziś planowałem kilka prac w moim aucie ale niestety odpuściłem z braku sprzętu i odpowiednich kluczy.

Ale żeby nie był to dzień stracony znalazłem rozwiązanie na jedną z moich ostatnich bolączek czyli wibracji w kierownicy przy około 100-120km/h. Na początku obstawiałem brak wyważenia kół - ale po wizycie u wulkanizatora okazało się ze są OK. Ponieważ miałem jakiś mikro wyciek ( a raczej pocenie sie) z maglownicy, pochyliłem się nad tym problemem. Okazało się ze poluzowała się śruba z spod niej wypacał się płyn wspomagania.
Owa śruba znajduje sie w maglownicy od strony kierowcy i obsługiwana jest kluczem 22 albo 24. Reguluje przepływ płynu wspomagania w układzie. Minimalne jej dokręcenie pozwala usunąć wibracje w kierownicy przy w/w prędkościach.Podczas dokręcania słychać kliknięcia - u mnie 2 kliknięcia i jest OK. Sprawdzone dziś w trasie. Brak wycieków i kierownica stabilna tak jak ...być powinna :)

Czytałem o tym kiedyś na forum w stanach ale jakoś miałem wrażenie że mnie to nie dotyczy, a jednak :)

a możesz bardziej sprecyzować lokalizacje śruby nie mam wibracji ale na przyszłość dobrze wiedzieć :)

sirtrojan
20th-January-2013, 17:46
cytując cytowanego: Owa śruba znajduje sie w maglownicy od strony kierowcy i obsługiwana jest kluczem 22 albo 24 -

szukasz pod spodem w okolicy wejscia kolumny do magla :)

dexsterek
14th-March-2013, 18:58
Podłanczam sie do tematu od 120 km/h kierownica mi drga. Też chcialem na początku skierowac sie do wulkanizatora. Myslalem tez jednak o tarczach może zwichrowane. Co myślisz Sir ??

Tomek g35c
14th-March-2013, 19:03
Przy hamowaniu też bije?

dexsterek
14th-March-2013, 19:41
Ogólnie jak jeżdze po miescie to luz , ale jak dalem mu po garach to tak od 140 jak hamowalem to drgania na kierownicy dosc intensywne ...

quku
14th-March-2013, 20:26
Ogólnie jak jeżdze po miescie to luz , ale jak dalem mu po garach to tak od 140 jak hamowalem to drgania na kierownicy dosc intensywne ...


Być może sruba o której wyżej piszą może coś zmienić, ale u mnie ten problem rozwiązał się po wymianie tarcz na wiercone frezowane + klocki ceramiczne co zdecydowanie polepszyło jakość hamowania ale i tak ogólnie hamulce są słabe w FX z USA :(

BAJZEL
14th-March-2013, 21:06
Ogólnie jak jeżdze po miescie to luz , ale jak dalem mu po garach to tak od 140 jak hamowalem to drgania na kierownicy dosc intensywne ...

A sprawdzae

BAJZEL
14th-March-2013, 21:09
A sprawdz reka laczki moze poprostu masz wyzabkowane opony... u mnie to bylo powodem zmienilem laczki wywazylem felgi i drgania zniknely ... to raz
regulacja tej sruby to dwa
klocki tarcze to 3 mi jak sie konczyly to przy hamowaniu ze 140 drzala tak ze ledwo ja moznabylo utrzymac dzialala jak masazer :)

ja bym jednak stawial opony a nie sa glosne jak jedziesz ??

BAJZEL
14th-March-2013, 21:10
A sprawdz reka laczki poglaskaj opone jak pieska moze poprostu masz wyzabkowane opony... u mnie to bylo powodem zmienilem laczki wywazylem felgi i drgania zniknely ... to raz
regulacja tej sruby to dwa
klocki tarcze to 3 mi jak sie konczyly to przy hamowaniu ze 140 drzala tak ze ledwo ja moznabylo utrzymac dzialala jak masazer :)

ja bym jednak stawial opony a nie sa glosne jak jedziesz ??

Tomek g35c
14th-March-2013, 21:27
To są tarcze... ja tak miałem , wymieniłem i jest ok...
Mówiłem że na dzień dobry 5 kPLN na tarcze i klocki pójdzie...

Jacob_USA
14th-March-2013, 21:35
Jezeli jest u was sniegu duzo sniegu... to moze na felgach masz w srodku snieg ;)

sirtrojan
14th-March-2013, 22:37
od 140 jak hamowalem to drgania na kierownicy dosc intensywne ...


na 100% krzywe tarcze.
oddaj do przetoczenia jak jest z czego zbierać. jak nie to tylko nowe (ale i tak nie na długo).

dexsterek
14th-March-2013, 23:19
A jaki mi zestawik mi polecacie :P ??? Sporo tego na forum jest ;] Proszę o konkretne modele i jak mozna namiary;]

A może być, że na łącznikach jest przymarznięte i jest taki efekt może mieć to coś wspólnego. Jak na razie u nas -7 a wczoraj -17 ;)

BAJZEL
14th-March-2013, 23:51
http://www.ifans.pl/showthread.php?2108-FX-2006-czy-taki-zestaw-da-rade&highlight=taki+zestaw

tu masz post gdzie jest kilka poleceń Pierwszy jest mój ...
Zamówiłem ze strony polecanej przez ifans ... linki są na głownej...

Wyniosło to ponad 3 k PLN nie pamiętam dokłądnie ... a faktury w domku

Powiem tylko , że jestem mega zadowolony.. fakt , że cały zestaw hamulcowy był porządnie czyszczony przed założeniem nowego sprzętu i dotarły się IDEALNIE jest fajny efekcik dzwiękowy przy hamowaniu wiadomo , że w miejscu nie staje ale ja jestem zadowolony jest ok nic nie bije nic nie stuka wszystko pasowało tak jak należy i co najważniejsze zrobione na nich już ponad 2500 km i wszystko gra i huczy :) więc z czystym sumieniem moge polecić ten zestawik w rozsądnych pieniązkach ... lepsze zestawy masz poniżej ale wtedy cena teżś z 3 k na 5 k :) zawsze możesz też zafundować sobie konkretny zestawik z 2-ej generacji ale cały osprzęcik będzie kosztował około 10k PLN i robią to w słupsku w IRENE SERWIS tam też mi to proponowali :) a co do zestawu który kupiłęm gościu na pytanie czy jest dobry powiedział tak... jeżeli przy pierwszych 2k km nie zaczną bić to będą dobrze służyc :) i służą :)

slepy62
15th-March-2013, 22:48
... zawsze możesz też zafundować sobie konkretny zestawik z 2-ej generacji ale cały osprzęcik będzie kosztował około 10k PLN i robią to w słupsku w IRENE SERWIS tam też mi to proponowali :) ...

Mówiłem że na dzień dobry 5 kPLN na tarcze i klocki pójdzie...

Ludzie !!! - skąd WY te ceny bierzecie ???

Komplet Brembo z II generacji (przód): zaciski / tarcze / klocki / przewody - to w USA poniżej 1000$ - jak by nie liczyć + transport + clo + VAT - wyjdzie oficjalnie znacznie poniżej 5kPLN,
a jak się paczki dobrze powysyła i faktury odpowiednio przygotuje - to dużo mniej

wracając do sedna, sprawdź:
-wyważenie
-opony
-felgi
-tarcze i klocki
-zawieszenie
dopiero jak sprawdzisz - myśl o inwestycjach...

slepy62
15th-March-2013, 23:12
PANOWIE ADMINISTRATORZY

Powinniście weryfikować takie wpisy "z powietrza" / ogólnikowe - bez podawania konkretów - linków do stron z cenami części.

Takie "wyceny" - nie oparte na konkretach - mogą zniechęcać do zakupu INFINITI...

dexsterek
15th-March-2013, 23:31
Dobre spostrzeżenie popieram. ;)

BAJZEL
15th-March-2013, 23:39
Komplet Brembo z II generacji (przód): zaciski / tarcze / klocki / przewody - to w USA poniżej 1000$ - jak by nie liczyć + transport + clo + VAT - wyjdzie oficjalnie znacznie poniżej 5kPLN,
a jak się paczki dobrze powysyła i faktury odpowiednio przygotuje - to dużo mniej

wracając do sedna, sprawdź:
-wyważenie
-opony
-felgi
-tarcze i klocki
-zawieszenie
dopiero jak sprawdzisz - myśl o inwestycjach...[/QUOTE]

No Dobra .. jeżeli jest tak jak mówisz RESPECT... ja powtórzyłem słowa gościa z warsztatu ... jeżeli jesteś w stanie załątwić zestaw z 2-ej generacji w takich pieniądzach to zgłoszę się do Ciebie z prośbą o pomoc .... i odpale działkę tak byś był zadowolony...

Jesteś starszy i doświadczony ... chylę czoło... ale gdyby to tylko takie pieniążki były jak mówisz to wydaje mi się, że większość ludzi by jezdziła na hebelkach z 2-ej generacji

I nie masz się co martwić o to , że się obrażę... człowiek się uczy całe życie i metodą prób i błędów... więc jeżeli się znajdzie ktoś kto poprawi to dlaczego niby ma sie człowiek gniewać... chyba raczej podziekować za wyprowadzenie z błędu ... :D
Pozdrawiam

slepy62
15th-March-2013, 23:49
No Dobra .. jeżeli jest tak jak mówisz RESPECT... ja powtórzyłem słowa gościa z warsztatu ... jeżeli jesteś w stanie załątwić zestaw z 2-ej generacji w takich pieniądzach to zgłoszę się do Ciebie z prośbą o pomoc .... i odpale działkę tak byś był zadowolony...

BAJZEL - pływasz więc.... wchodzisz na pierwszy lepszy serwis int. z częsciami do INFINITI w USA - wybierasz co Ci trzeba, płacisz kartą lub PayPal-em i wysyłasz do portu...
jak nie pływasz w tamtym kierunku - wysyłasz np. do POLAMER-u - a POLAMER wysyła Ci to do Polski

cała filozofia to pogrzebać w sklepach internetowych w poszukiwaniu dobrych cen lub sprawdzać w których serwisach INFINITI jest w chwili obecnej duża promocja (25%, czasem i więcej)
...


[B]... chylę czoło... ale gdyby to tylko takie pieniążki były jak mówisz to wydaje mi się, że większość ludzi by jezdziła na hebelkach z 2-ej generacji

większość ludzi... ech...

zapytaj SirBoskiego...

sądzę że założenie Brembo (przód) w serwisie INFINITI w Polsce - będzie tańsze niż ta twoja koszalińska-IRENKA

z ciekawości zadzwonię do serwisu...

BAJZEL
16th-March-2013, 01:09
Heh Irenka ... Słupsk ...
Nie muswisz IRKU sam z ciekawości napisze do infiniti...
Póki co wszystko o co dzwonie i pytam jest na nie w sensie negatywne odpowiedzi...
Ale trucie dupy to moja specjalność

Poza tym mam na przynajmniej rok spokój bo dopiero co wymieniłem klocki tarcze - przód i tył :) - 3k z hakiem i jestem zadowolony... a o tej jak to mówisz IRENCE wspomniałem bo tak mi powiedzieli twarzą w twarz .... więc informacja nie jest jak to powiedziałeś z powietrza... może jest niewyobrażalnie przesadzona w porównaniu z tym co piszesz... ale tak mi powiedziano dlatego tym sie podzieliłem ... poza tym serwisuje tam gazociąg i przy okazji podłączają komputer bo mają profeske ... a to , że tak zaśpiewali nie znaczy , że niczego nie porównuje sprawdzam .. tylko od razu u nich zakładam...

obyś miał racje w tym co piszesz przy następnej wizycie u nich zapytam w związku z czym ta cena ??
S póki co wracam do problemu , który mnie dotyczy czyli rozruch silnika hehe

Pozdro z zatoki meksykanskiej

slepy62
16th-March-2013, 01:31
obyś miał racje w tym co piszesz ................

jesteś "piękny, młody i ..." zresztą mniejsza z tym lol

NIE MAM RACJI .................., bo nie o rację chodzi:
- kupowałem i ściągałem zaciski Brembo na przód ~500$
- kupowałem dla siebie tarcze i klocki P+T ~ 500$ (komplet na przód ~ 260$)

więc.................
wejdź sobie na internet, wybierz pierwszą lepszą stronę serwisu INFINITI i sprawdź............

Jacob_USA
16th-March-2013, 01:59
Dlatego tez mnie udzielam sie na forum bo rece opadaja jak ludzie tu glupoty pisza 1 min i zestaw jest :)

http://www.z1motorsports.com/350_g35/product_info.php?cPath=427_431&products_id=4626

BAJZEL
16th-March-2013, 04:35
I tutaj potwierdza się teoria , że informacja (wiedza ) jest najdroższa ( najcenniejsza) heh
Chciałbym nieć tylko takie dylematy jak dobór hamulców heheh

sirtrojan
16th-March-2013, 08:27
Dlatego tez mnie udzielam sie na forum bo rece opadaja jak ludzie tu glupoty pisza 1 min i zestaw jest http://www.z1motorsports.com/350_g35...oducts_id=4626


Kuba właśnie dlatego jesteś Adminem żeby weryfikować te GŁUPOTY!

sirtrojan
16th-March-2013, 08:35
PANOWIE ADMINISTRATORZY

Powinniście weryfikować takie wpisy "z powietrza" / ogólnikowe - bez podawania konkretów - linków do stron z cenami części.

Takie "wyceny" - nie oparte na konkretach - mogą zniechęcać do zakupu INFINITI...

Panowie Administratorzy śpią w nocy
Jeżeli jakiś post jest niezgodny z regulaminem albo ogóle trąca herezją można go zgłosić do administratora klikając ikonkę trójkąta ostrzegawczego pod postem - raportuj zły post.

Lukasz
16th-March-2013, 12:01
Gwoli ścisłości zestaw do II generacji nie produkuje Brembo tylko AKEBONO.

Tomek g35c
16th-March-2013, 13:17
Robi się niemiło... ;)
Jak przekupy na rynku...
lol
Pisałem o zestawie II generacji za 5 tys z dostawą i z montażem... ( Akebono)
ale to już nie istotne po wszystkich tych informacjach...
które przeczytałem w tym temacie...

BAJZEL
16th-March-2013, 14:32
Ciach Bajera... w ten sposób pewne sprawy sie wyjasniły i jest gitara ...
Teraz tylko kwestia dopytania sie tego mojego serwisu z jakej racji zaspiewali te 10k za przeróbke ukłądu na II generacje heh
Tak czy inaczej teraz rozrusznik i aku w głowie a nie heble ...

BAJZEL
16th-March-2013, 14:34
BAJZEL - pływasz więc.... wchodzisz na pierwszy lepszy serwis int. z częsciami do INFINITI w USA - wybierasz co Ci trzeba, płacisz kartą lub PayPal-em i wysyłasz do portu...
jak nie pływasz w tamtym kierunku - wysyłasz np. do POLAMER-u - a POLAMER wysyła Ci to do Polski

cała filozofia to pogrzebać w sklepach internetowych w poszukiwaniu dobrych cen lub sprawdzać w których serwisach INFINITI jest w chwili obecnej duża promocja (25%, czasem i więcej)

a co do portu Irku to branża offshorowa- przez ostatnie 4 lata łajba była tylko raz w porcie :) a tak to cały czas trzepiemy dna oceanów ...

slepy62
17th-March-2013, 22:40
Panowie Administratorzy śpią w nocy. Jeżeli jakiś post jest niezgodny z regulaminem albo ogóle trąca herezją można go zgłosić do administratora klikając ikonkę trójkąta ostrzegawczego pod postem - raportuj zły post.

Sir k.. Platforma trójkątowa - choć na związki partnerskie się nie godzą to k.... na głupoty tak...

a by Was tak tyfus i cholera w jednym...

sirtrojan
18th-March-2013, 01:36
Tiaaa

Athens
18th-March-2013, 19:35
Trzeba odpowiedzieć na spokojnie na zadane pytanie. Dlaczego "bije"?
Przede wszystkim tak jak napisał Irek zrobiłbym przejażdżkę do wulkanizatora. Powiem ci Dex z doświadczenia jak wygląda "klasyczne" niewyważenie. Wyjeżdżasz na ulicę i spokojnie jedziesz 90km/h i jeśli czujesz drgania/wibracje na kierownicy kierujesz się na wyważenie kół. Taka mała uwaga, w niektórych autach niedoważone koła tylne potrafią przenosić wibracje na koło kierownicy. Jak jest w FX nie wiem, wiem natomiast , że i tak może być. Piszę to ponieważ mam w rodzinie wulkanizatora.
Czasami skrzywiona felga mimo wyniku pozytywnego na wyważarce będzie wpadała w wibracje... Wyważarka ma taką osłonę, proponuję schylić się pod nią i zobaczyć jak koło się obraca dla własnej wiadomości...
To powyżej to raz, a dwa ,że tarcze będą do wymiany / przetoczenia jeśli przy hamowaniu masz efekt "skakania","bicia". Ogólnie hamulce w Infiniti są fabrycznie przeciętnie, również zmieniłem na lepsze.
Co do cen chłopaki wyżej opisali jasno.

golden35
2nd-April-2015, 22:45
Witam,ja miałem duże bicia i telepania kierownicą oraz efekt skakania przy hamowaniu (im szybciej tym mocniej i tylko przy hamowaniu) wymieniłem tarcze i klocki przód ,przy okazji wymieniłem końcówki drążków a telepanie kierownicą oraz efekt skakania mam dalej (mniejsze ale jest) oczywiście wyważałem koła.Nie wiem co dalej robić ?

kmn
3rd-April-2015, 00:11
Mi w jednym kole zdejmowali i przekładali oponę - pomogło.

Arti
3rd-April-2015, 09:58
Myśle że lepiej przed zmienianiem opon to niech zobaczą czy sa dobrze wyważone
I czy nie sa Krzywe fele jesli jest ok
To pelecam skoczyć do jakiejś stacji diagnostycznej i niech sprawdza zawieszenie
Tam powinno wyjść o co chodzi
Ja myśle że zawieszenie jest zwalone
Czasem potrafi tak ciasno siedzieć ze wygląda ok a tak naprawdę klapa;)
Miałem tak z infi
Dopiero doszli co mi tak wali w zawieszeniu jak wjezdzałem na ustawiona cegiełkę ;)

BAJZEL
3rd-April-2015, 10:36
Pamiętam też, że SIR coś tam regulował jakąś srubkę przy maglownicy ... ale to trzeba by pogrzebać albo dopytać SIR- wszechwiedzącego ...

golden35
3rd-April-2015, 10:47
Dzięki za podpowiedzi ,Sir tę śrubkę dokręcał ale jemu telepało podczas jazdy ,a nie przy hamowaniu (tak zrozumiałem).

korzen
3rd-April-2015, 11:22
Czy objaw telepania przy hamowaniu byl od razu po wymianie hamulcy?? Te hamulce "tak maja" lol Ja kupilem na nowych tarczach i klockach, po miesiacu telepanie kierownica... Teraz na akebono nie dosc ze nie telepie, to nawet zaczelo hamowac ;)

Arti
3rd-April-2015, 11:48
Raczej to nie wina hamulcy chyba ze ma nacinane to i owszem
One taki dźwięk i wibracje maja ;) ja jak zmieniłem na nacinane/nawiercane to tak samo sie zdziwilem
Tylko ze golden35 przed wymiana tarcz i klocków tak samo miał te objawy ;) wiec dziwna sprawa ;)

golden35
3rd-April-2015, 12:08
Korzen - przed wymianą też było telepanie przy hamowaniu (tyle że mocniej) tarcze nie są nacinane :(

korzen
3rd-April-2015, 13:22
Chodzi mi o to, czy od razu po samej wymianie bylo bicie?? Bo mogly sie skrzywic nawet po pierwszym mocniejszym hamowaniu... Jezeli to nie tarcze, to czy przy wymianie hamulcy byly sprawdzane lozyska piast??

golden35
3rd-April-2015, 13:59
Korzen - bicie było od razu ,natomiast co do łożysk to nie wiem.

golden35
16th-April-2015, 15:09
Wyszło szydło z worka - powodem bicia kierownicy oraz telepania autem były zwichrowane tylne tarcze (mechanicy byli w szoku ,że tył tak przenosi na całą budę oraz na kierownicę)
Pozdrawiam golden35

sirtrojan
16th-April-2015, 15:21
tak to już jest z I gen :/

badyl
16th-April-2015, 15:23
w DŻI tez mialem problem z tarczami ale przednimi

borzej1
28th-June-2016, 00:59
Witam
jeśli mogę odgrzać temat i podzielnic się spostrzeżeniami. Nie chcę się wymądrzać ale co ma drżąca kierownica podczas jazy gdy nie hamujemy. do dziś miałem problem z drżącym autem przy przekroczeniu prędkości od 120 do 160 potem przechodziło. Wizyt u wulkanizatora były 4 i żadna nie pomogła. Gdzieś kiedyś usłyszałem o doważaniu kół na aucie, idąc tym tropem wpisałem hasło w Google i znalazłem, jest też filmik na YouTubie pokazujący na czym to polega. W pierwszej chwili nie byłem to tego przekonany ,ale co można stracić, trochę czasu i 100zł. a ile można zyskać, święty spokój i auto które nie wyrywa kierownicy z rąk podczas jazdy, nie wspomę o zbędnie wydanej kasie na nowe tarcze i klocki no chyba ze ktoś ma faktycznie krzywe tarcze. Panowie i Panie wydałem 100zł i jak ręką odjął,od 0 do 200km i nic nie drży. Jestem z Wrocka serwis w którym robiłem doważanie znajduje się na Nowym Dworze, za zgodą pana mechanika podaje nr. tel. bo tylko tak można się umówić na tą tak mało znaną a jakże nie docenioną usługę, Michał - tel.503 817 513

egze81
16th-August-2016, 01:00
Panowie czy zaciski akebono z II generacji pasują plug & play?

Ologt
16th-August-2016, 10:38
Prawie ,są potrzebne jeszcze jakieś tuleje dystansowe pod zaciski .Też jestem na etapie zbierania zestawu ,mam już zaciski i tarcze .
Panowie ,więc pytanie : jaki wymiar powinny mieć wymiar tulejek pod zaciski Akebono (4 tłoczki )do FX-a 1-gen ??? (Czy po prostu trzeba na "oko" dopasować )
drugie pytanie : jak połączyć przewód stalowy hamulcowy z zacisku Akebono z OEM-owym giętkim FX-1 gen .

egze81
22nd-August-2016, 20:22
Ologt chyba nikt nam nie pomoże.

slepy62
22nd-August-2016, 22:04
Ologt chyba nikt nam nie pomoże.

Poszukajcie lub zapytajcie Sir'ka (ale chyba jest na urlopie) bo na pewno kilka takich przeróbek było - tylko nie pamiętam kto...

sirtrojan
23rd-August-2016, 00:01
akebono powinno pasować z przodu plug'n'play. dystans potrzebny jest na tył.

DO swojego kupowałem przewody w oplocie z II gen.

Ologt
23rd-August-2016, 00:29
akebono powinno pasować z przodu plug'n'play. dystans potrzebny jest na tył.

Ja pier...... :argue: cały czas myślałem że tulejki potrzebne są z przodu .Dziś po robocie przymierzam zaciski.Dzięki Sirwszystkowiedzący

tiger456
23rd-August-2016, 00:33
Ja pier...... :argue: cały czas myślałem że tulejki potrzebne są z przodu .Dziś po robocie przymierzam zaciski.Dzięki Sirwszystkowiedzący


A jeszcze jak mi mówiłeś o tych tulejkach przez telefon to byłem zdziwiony o co chodzi :)

sirtrojan
23rd-August-2016, 00:37
mozesz ew .potrzebować dystansu pod felgę.
sprawdzisz to ja zamontujesz zacisk - najlepiej oklej go taśmą papierową żeby się nie zniszył od felgi i przymierz felgę. Jak sie obróci to bedzie ok. :)

Ologt
23rd-August-2016, 00:48
Co do tulejek to sugerowałem się wypowiedzią Korzenia post #67
http://www.ifans.pl/showthread.php?3206-FX35-by-korzen/page7&highlight=akebono

Pod felgi które mam teraz założone to na pewno dystanse będą potrzebne , ale mam jeszcze jedne z FX-a 2gen to może się obejdzie bez dystansów.

slepy62
23rd-August-2016, 08:16
Sir - powinieneś zmienić tytuł tematu - lub przerzucić część o założeniu AKEBONO SPORT do modeli z I gen. do nowego tematu - bo można zgłupieć lol...

egze81
23rd-August-2016, 11:38
akebono powinno pasować z przodu plug'n'play. dystans potrzebny jest na tył.

DO swojego kupowałem przewody w oplocie z II gen.

A jakiś nr oem tych przewodów można prosić?

slepy62
23rd-August-2016, 12:09
A jakiś nr oem tych przewodów można prosić?

http://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/?action=replacement&groupid=H&sectionid=462&jointvehid=13719&siteid=216759

8311

8312

egze81
24th-August-2016, 19:15
http://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/?action=replacement&groupid=H&sectionid=462&jointvehid=13719&siteid=216759

8311

8312
Dziękuję Ireczku ☺