PDA

Zobacz pe?n? wersj? : VCD OFF i SLIP - i nie można ich wyłączyć! Co zrobić?



sirtrojan
10th-March-2010, 12:39
Jeśli w czasie użytkowania wyświetlą ci się te dwa komunikaty VCD OFF i SLIP i nie możesz ich wyłączyć naciskając odpowiednie przyciski - najprawdopodobniej kończą ci się klocki hamulcowe. Jeśli po ponownym uruchomieniu komunikaty nie znikną nie lekceważ jednak tego komunikatu i sprawdź tarcze i płyn hamulcowy.
U mnie tak było i po wymianie tylnych klocków komunikaty przestały się pojawiać.

sirtrojan
19th-April-2010, 12:24
No i komunikat pojawił się znowu - nie gaśnie od 2 dni. Tarcze i klocki są w dobrym stanie więc płyn też ma odpowiedni poziom. Jakieś dobre pomysły?

dewon7
19th-April-2010, 13:03
W moim też kiedyś zapaliły się te kontrolki i jak się okazało powodem był jakiś luźny kabelek od czujnika ABS. Mechanik coś tam posprawdzał, przeczyścił i od ponad roku mam spokój....

MARUS
20th-April-2010, 06:06
moj ojciec mial to w fx35, mial kabel od czujnika abs przerwany. ja mialem tez te kontrolki ale u mnie byla przyczyna niewykalibrowanego czujnika skretu w kierownicy

danielV6
4th-October-2010, 22:00
Mi się kiedyś kontrolka SLIP zapaliła i nie chciała zgasnąć ale od nie normalnej jazdy ;p

Lukasz
4th-October-2010, 22:24
Razem świecące kontrolki VDC i SLIP oznaczają że VDC działa w trybie awaryjnym.

POZIOMA
5th-October-2010, 06:26
Kiedyś tak miałem i okazało się że trzeba było dolać płynu do zbiorniczka hamulcowego.

Jack g37s
21st-October-2012, 12:11
OK. Stara sprawa , ale mysle , ze moje doswiadczenie w usunieciu tej usterki pomoze kilku osobom bo sprawa VCD i SLIP spedza sen z oczu nawet producentom INFINITI. Jak juz inni uzytkownicy wspomnieli , przyczyn tego "zjawiska" jest wiele. W moim przypadku po sprawdzeniu wszystkich jakie tu wymieniono nic sie nie poprawilo.... ale... w Nissanie / Wroclaw jeden z mechanikow wskazal mi prawdopodobna przyczyne jaka przyznam na "pierwszy rzut" wydala mi sie idiotyczna....czego oczywiscie nie stwierdzilem w obecnosci mechanika bo jest to czlowiek bardzo uczynny i ma opinie doskonalego fachowca co sie nie jest czeste w serwisach :-P ... wiec.. Pan Mechanik zwrocil mi uwage na awaryjnie dzialajace przeplywki w kanalach dolotowych do silnika...Ja mam to "lekko" apgrejdowane " i na kwicie z RT mialem zaznaczone anomalia odczytowe z adnotacja "do wymiany i ponownego tuningu silnika" Co ma przeplywka powietrza do ukladu napedowego i ABS ???!!! , a no w moim przypadku wszystko.... w serwisie koszt tego byl grubo ponad 1000zl...w USA z wysylka do polski kosztowalo mnie to niecale $85 za oryginalne hitachi/Japan / 2 sztuki!!!/
To byla pierwsza dobra wiadomosc. Druga to to , ze po zamontowaniu nowych czesci w kolektorach swiatelka pogasly i samochod dziala bezawaryjnie co nieomieszkalem sprawdzic natychmiast :-) Przy uzyciu kolegi...bo ja raczej jestem z umiejetnosciami na poziomie prowadzenia chodzika dla niepelnosprawnych :-P Trzecia dobra wiadomosc to uklad jaki mam zamontowany na okazje ew. zmian tuningowych jaki pozwala na zdalne dostrajanie silnika i skrzyni na odleglosc... Jedynym mankamentem tego wynalazku jest problem / w moim regionie/ ze znalezieniem dobrej drogi z super zasiegiem telefonii komorkowej pozwalajazej na przesyl danych w wystarczajacej predkosci...Po znalezieniu takowej...dostrojenie trwalo niecale 15 minut i autko dziala idealnie...Przy okazji dodano mi jeszcze dodatkowy program na paliwo jakiego w chwili tworzenia wczesniejszych map nie mieli w ofercie oraz tune skrzyni biegow do tej opcji... Autko we wroclawiu a technik w USA. REWELACJA!!! Troche sie rozpisalem ale mysle ze sprawa VCD i kontrolki SLIP jest na tyle wazna , ze to info przyda sie innym... Jeszcze jedna sprawa...najczestrza przyczyna siadania przeplywek jest ich korozja i nie ma znaczenia jak stare jest autko. Zalecam uzywanie dobrych filtrow a w przypadku kanalow dolotowych jakie ja mam , uzywanie BARDZO DOBRYCH FILTROW i jesli nie maja takiej powloki to dodatkowo oslonki z materialu jaki nie przepuszcza drobinek wody ...powoduja bardzo szybkie korodowanie elementow przeplywomierza. POZDROWIENIA!!!!!!

sirtrojan
21st-October-2012, 12:25
wow. na to bym nie wpadł.
MAF i ABS ?

ciekawe jak sie zachowa po czyszczeniu - tj. czy to cos zmieni i na jak długo.

Jack g37s
21st-October-2012, 12:49
wow. na to bym nie wpadł.
MAF i ABS ?

ciekawe jak sie zachowa po czyszczeniu - tj. czy to cos zmieni i na jak długo.

Bardzo ciekawe :-) , ale zakladajac ze poziom elektroniki w dzisiejszych autach jest tak zaawansowany .... nie mam zludzen , ze zuzyte pioro wycieraczki bedzie mialo niebawem wplyw na sensor sterujacy temperatura nagrzewania tylnej kanapy :-P

Panowie z RT wyczyscili te przeplywki przed dostrojeniem samochodu bo nie bylo innego wyjscia ...nastepnego dnia przyjechal rano kontener i samochod zostal zapakowany do przesylki. Dlatego zamontowali mi dodatkowy modol do dostrojenia na odleglosc na bazie danych jakie mieli zgrane juz w USA z tego auta po tuningu. Wyczyszczenie jest tylko polsrodkiem i jak sadze nie powoduje drastycznych zmian. Te przeplywki sa naprawde niedrogie i zalecam ich wymiane. Po ich wyjeciu widac golym okiem wszystkie elementy i ich stan. Calosc mozna wykonac samemu bez najmniejszego ryzyka uszkodzenia czegokolwiek... PLUG AND PLAY... Te elementy maja spory wplyw na moc silnika , jego wydajnosc , zuzycie paliwa i jak pokazal moj przypadek... na VCD :-P a co za tym idzie na nasze zycie bo jazda w warunkach zimowych lub nawet deszczu przy zmianie obciazenia tylnej osi w nieodpowiednim momencie moze sie zakonczyc niespecjalnie przyjemnie i szczesliwie dla uzytkownikow. Mnie postawilo odwrotnie do kierunku jazdy w ulamek sekundy... dobrze , ze nic za mna juz nie jechalo bo bylby dramat...

panpierog
9th-October-2013, 11:15
Jestem kolejną osobą, która ujrzała obydwie ikonki jednocześnie :) Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

W ostatnim czasie miałem zdejmowaną kierownicę, ponieważ zlecałem jej nowe obszycie.
Po zamontowaniu po 1 słyszę co jakiś czas pryskniecie (przy skrętach), a po 2 j pojawiły mi się dwie ikonki VDC+SLIP. Czytałem wyżej w tym poście, że to mogą to być klocki+płyn, , jednak u MARCUSA oznaczało źle wykalibrowany czujnik skrętu.
Ktoś wie na czym polega kalibrowanie czujnika skrętu w INFINITI. Nie wiem czy po zdjęciu i montażu kierownicy takie coś musi być zrobione.

Oczywiście dla pewności sprawdzę również klocki. W poście na forum dot. klocków każdy praktycznie poleca co innego :) . Może ktoś przetestował na FX ostatnio jakiś dobry zestaw i może coś śmiało polecić (przód i tył oraz płyn).
Tarcze wymieniałem kiedyś na lepsze, natomiast teraz chciałbym zainwestować w płyn i dobre klocki.

dziękuje za szybką pomoc


Możesz polecić jakieś klocki przód, tył, płyn. Na forum jest sporo informacji, każdy poleca prawie co innego, można zwariować. Wiadomo, hamulce z FX lipa ale może coś ostatnio przetestowanego polecisz.

MarianoS81
12th-October-2013, 22:11
Jestem kolejną osobą, która ujrzała obydwie ikonki jednocześnie :) Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

W ostatnim czasie miałem zdejmowaną kierownicę, ponieważ zlecałem jej nowe obszycie.
Po zamontowaniu po 1 słyszę co jakiś czas pryskniecie (przy skrętach), a po 2 j pojawiły mi się dwie ikonki VDC+SLIP. Czytałem wyżej w tym poście, że to mogą to być klocki+płyn, , jednak u MARCUSA oznaczało źle wykalibrowany czujnik skrętu.
Ktoś wie na czym polega kalibrowanie czujnika skrętu w INFINITI. Nie wiem czy po zdjęciu i montażu kierownicy takie coś musi być zrobione.


Witam, kolego musisz zrobić kalibracje promienia skrętu, możesz to zrobić w każdym zakładzie który posiada oprogramowanie boscha. Mi zrobili kalibracje, i dalej się paliło "vdc i slip" dopiero gdy po kalibracji wyjechałem na małą przejażdżkę wszystko pogasło :)
Pozdrawiam
Mariusz

panpierog
13th-October-2013, 13:55
Dzięki za odp.
kilka dni temu podłączyłem go do PC i pokazało dokładnie to o czym piszesz. W poniedziałek jestem umówiony w Nissanie.

obawiam się tylko tego pstrykania przy skręcaniu .