PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Klimatyzacja - nabijanie, czyszczenie, odgrzyianie...



BAJZEL
26th-September-2012, 20:45
Panowie czy ktoś się orientuje jakie są koszta przeglądu klimatyzacji tj. jak w tytule odgrzybić wyczyścić i nabić...chcę to zrobic tak dla święego spokoju...

Z drugiej strony przyznać muszę, chłodzenie jest ok latem brało się klimę na jak najniższą temperature i szybko chłodziło ... troszkę gorzej było z chłodnymi wieczorami ... mijało sporo czasu zanim samochód sie nagrzewał...

Gdzieś czytałem , że to całkiem normalne w tym modelu , ale chcę się upewnić czy może da się coś z tym zrobić czy najnormalniej w świecie pozwolić mu troszke pochodzić zanim się ruszy...

z góry dzięki za rady :)

Black
26th-September-2012, 21:10
Jakieś 150-200 zeta.

Athens
26th-September-2012, 21:38
Tak jak Black pisze 150-200 w Wawie i okolicach. Zrób sobie takie z odgrzybianiem koniecznie, unikaj takich serwisów co podłączą 2 przewody i nabiją gaz + olej. A reszta? Układ należy oczyścić właśnie z grzybów. Jeśli jesteś alergikiem to poczujesz moment , kiedy będzie już dosyć nieświeżo...
Oprócz tego wymieniam filtr kabinowy. Klimę podobno, powinno się używać 1-2x w miesiącu tak na min. 10 min.,żeby przesmarowała się sprężarka. W gazie zawarty jest olej, który samruje ją, staram się to robić.

slepy62
26th-September-2012, 22:29
Klimę podobno, powinno się używać 1-2x w miesiącu tak na min. 10 min.,żeby przesmarowała się sprężarka. W gazie zawarty jest olej, który samruje ją, staram się to robić.

Praktycznie klime - powinno się używać non stop m.in. dlatego że:
- brak pracy klimy to w układzie wilgoć, osady, szybki rozwój pleśni/grzybów itd, przy pracującej stale lub conajmniej każdorazowo po włączeniu silnika na kilkanaście minut, te negatywne procesy następują znacznie wolniej (nie odkręcajcie wody w kranie przez kilkanaście dni i sprawdźcie co później z kranu poleci.)
- kompresor musi być smarowany - inaczej - wilgoć, osad itd, skracają jego żywotność, ogólnie specjaliści twierdzą że kompresor pracujący non stop zużywa się wolniej niż włączany od czasu do czasu...
i na koniec - przy pojemności/mocy naszych silników zużycie paliwa z powodu pracującej klimy jest nieznaczne/nieistotne (u mnie ok. 0,5 litra).

Nie wiem jak jest w I generacji, ja jeżdżę w zasadzie cały czas na auto-recirculation, klima sama się włącza i wyłącza na obiegu wew. lub z powietrzem z zewnątrz

BAJZEL
27th-September-2012, 07:11
dzięki bardzo panowie ... w woli ścisłości... alergikiem nie jestem :) filtr kabinowy ostatnio sam wymieniałem poki co filtrona niestety ale tylko on był dostępny od ręki a u mnie klima chodzi praktycznie na okrągło
one more time dzięki panowie za poświecony czas POZDRAWIAM z north sea

Tomek g35c
27th-September-2012, 10:04
Zgadzam sie ze Ślepym... klima powinna pracować non stop. a jeżeli za zimno to podbij temperaturę...
Smarowanko musi być... i przeciąg też...

grzesiek
28th-September-2012, 00:57
dobrze wiedziec bo ja za kazdym razem ja wylaczalem

And
6th-March-2013, 08:40
A gdzie w wawie zmienia filtr i odgrzybia za wspomniane 150-200 zeta?
A w salonie ktoś się orientowal ile to kosztuje?

kajtek
19th-February-2015, 20:10
Ja kupuję filtr sam i dopiero potem jadę z nim do serwisu, gdzie przy okazji robię przegląd i czyszczenie. Kolejna wizyta w marcu już ;) Ale szykuję się na 2 stówki :)