PDA

Zobacz pe?n? wersj? : DTRL ( światła dzienne)



sirtrojan
17th-March-2010, 17:36
Zamierzam podejść do zagadnienia świateł dziennych w swoim FXie. Ma ktoś zrobione w swoim FXie ( fabryczne - takie jak są montowane w FXach z Kanady)?

giersza
17th-March-2010, 19:03
Tak, ja mam, uruchomiłem je na sztywno, tak, że po przełączeniu stacyjki zapalają się na stałe. Za 400 zł i ze schematem w ręku elektryk samochodowy zrobił mi to profesjonalnie.

sirtrojan
17th-March-2010, 20:09
OK z tym że chcialem zrobić to sam - widziałem instrukcję i wygląda to na prosty zabieg.
Giersza - po włączeniu zapala się tylko żarówka pozycyjna czy jeszcze coś, tj np druga żarówka ?

sirtrojan
18th-March-2010, 00:21
INSTRUKCJA (DIY) PRZENIESIONA DO TEGO WĄTKU: http://www.ifans.pl/showthread.php?225-Jak-zrobi-wiata-do-jazdy-dziennej-DTRL&p=1892#post1892

giersza
20th-March-2010, 14:28
Tam jest klasyczna żarówka z dwoma włóknami, po podłączeniu według schematu uruchamia się ta sama żarówka ale właśnie drugie włókno. Problem polega na tym, że jak włączysz stacyjkę na akcesoria np. żeby posłuchać radia to od razu zapalają się dzienne, dodatkowo po zapaleniu świateł mijania, dzienne nie gasną a więc nie jest to zrobione zgodnie z obowiązującymi przepisami. Polecam więc udanie się do elektryka z tym schematem a on jeśli jest wystarczająco rozgarnięty, to zastosuje przekaźnik i zrobi tak jak należy, tzn. po włączeniu akcesoriów nie zapalają się dzienne, po włączeniu zasilania w stacyjce zapalają się, po włączeniu świateł mijania dzienne wyłączają się. Przy tak przerobionych światłach, mam je ustawione na AUTO i działa jak trzeba z wykorzystaniem czujnika zmierzchowego.

quku
21st-March-2010, 20:30
ja mam to tak opiszę bo nie robiłem zdjęć natomiast działa tylko jak włączony jest silnik jak słucham radia to się nie świecą co prawda nie wyłączają się jak włączam xenony ale akurat to jest proste może kiedyś zrobię ale na razie mi się nie chciało.
elementy potrzebne lutownica 20 cm przewodu 1 stycznik np od świateł. demontujemy plastiki koło aku łącznie z tym pod szybą.odłączamy aku. na nadkolu jest box z trzema stycznikami tzn w środku są dwa brązowy w środku szary i puste miejsce. to puste to dtrl odwracamy to do góry nogami i w miejscu stycznika dtrl odcinamy przewody sterujące stycznikiem (brązowy i nb szary)tak żeby miały długość ok 5cm odcięte w wiązce izolujemy. teraz odnajdujemy przewód pomarańczowo srebrny wychodzący z brązowego stycznika (pierwszy od zewnątrz ) obieramy go z izolacji 5mm i lutujemy go z nb szarym izolujemy, do brązowego dolutowujemy ok 20cm przewodu izolujemy i przykręcamy go do masy, teraz składamy obudowy wkładamy stycznik podłączamy aku składamy i już działa, :wof:

keyes
23rd-September-2011, 11:31
Chłopaki mam pytanie,

a nie próbował ktoś po prostu wstawić przekaźnika w miejsce "DTRL RELAY" ?

sirtrojan
23rd-September-2011, 13:52
jak trafisz to sprawdź - trzeba szukać raczej w wersjach z kanady.

ba-barteq
12th-November-2013, 14:18
Hey No ja próbowałem jednak problem polega na tym ze sam przekaźnik problemu nie rozwiąże bo wersja US w domyśle nie wysteruje tego przekaźnika, tak więc nigdy przekaźnik nie dostanie sygnały do załączenia zasilania DTRL. Komputer US nie wysteruje tego sygnału. Próbowałem pod kilka komputerów/diagnozerów w okolicy podłączyć czy da się uaktywnić moduł DTRL na kontrolerze jednak na razie bez skutku ( nie próbowałem jeszcze Consultem czy tam bedzie ta opcja.)


Chłopaki mam pytanie,

a nie próbował ktoś po prostu wstawić przekaźnika w miejsce "DTRL RELAY" ?

pgkoci
30th-November-2013, 13:06
Ja w tym tygodniu u naszego specjalisty od świateł w Pruszkowie przy okazji wymiany przepalonych żarówek w oświetleniu zegarów zamontowałem światła dzienne. Zakupiłem okrągłe światełka NSCC 510L i wrzuciliśmy je w miejsce halogenów. Fajny gadżet i nie trzeba pamiętać o ich włączaniu - automatycznie w dzień świecą się diody, a wieczorem jak zapalają się xenony podświetla się tylko światłowód. Wydaje mi się, że wygląda w miarę ok (jak w załączeniu), a montaż oczywiście jak zawsze pełna profeska, więc polecam.:biggrin:

Lee
30th-November-2013, 21:03
Fajne...
@pgkoci... ;) albo mi się wydaje, albo święcą, jakby chciały, a nie mogły... :) hmmm, może wina po stronie fotek, lub cóś :)
Pzdr.

pgkoci
1st-December-2013, 08:53
@pgkoci... ;) albo mi się wydaje, albo święcą, jakby chciały, a nie mogły... :) hmmm, może wina po stronie fotek, lub cóś :)
Pzdr.

Świecą ok, raczej wina fotek robionych telefonem. Choć może przydałyby się z 2 diody więcej.