PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z pracą silnika



cholo
13th-October-2012, 22:20
Witam
Posiadam fx35 z 2005 z instalacją gazową, od pewnego czasu mam problem z pracą silnika na benzynie. Zaczęło się od nierównej pracy silnika i od szarpania,( tylko na benzynie, na Lpg jest ok). W serwisie nissana powiedzieli mi że to cewka zapłonowa nr 4, wymieniłem i to samo. Dziwna sytuacja że to nie ma miejsca zawsze. Po nocy jest ok silnik pracuje jak należy, natomiast po kilku odpaleniach samochodu zaczyna się cała jazda,dopóki nie załączy się Lpg. Raz działa poprawnie a raz tak że nie da się ruszyć.
Proszę o pomoc.

sirtrojan
13th-October-2012, 22:22
wywala jakieś komunikaty - SES ?
na podstawie czego stwierdzili ze to cewka?

cholo
13th-October-2012, 22:24
Zaczyna migać kontrolka service po czym jak przełączy się na LPG gaśnie, w serwisie powiedzieli że to cewka, ale ją wymieniłem. Na podstawie komputera który podłączyli.

cholo
13th-October-2012, 22:31
wywala jakieś komunikaty - SES ?
na podstawie czego stwierdzili ze to cewka?

N podstawie komputera który podłączyli.

sirtrojan
13th-October-2012, 22:37
komunikat multiple missfire?
podłącz gdzieś auto pod kompa i dowiedz sie jaki to dokładnie błąd.

cholo
13th-October-2012, 22:55
komunikat multiple missfire?
podłącz gdzieś auto pod kompa i dowiedz sie jaki to dokładnie błąd.

Tak zrobię w poniedziałek bo tym z Nissana nie ufam. dziękuję.

Zibi
14th-October-2012, 11:18
jesli na lpg pracuje poprawnie to nie wina cewki tylko wtrysku benzyny lub mechaniki .Jesli mozesz to uruchom silnik zimny na gazie i zobaczysz czy bedzie ten sam efekt co na benzynie

cholo
14th-October-2012, 11:51
jesli na lpg pracuje poprawnie to nie wina cewki tylko wtrysku benzyny lub mechaniki .Jesli mozesz to uruchom silnik zimny na gazie i zobaczysz czy bedzie ten sam efekt co na benzynie

Też tak podejrzewałem że to może być wtryskiwacz benzynowy. Tylko dlaczego nie zawsze się to dzieje, nieraz potrafi cały dzień ani razu i z samego rana tez jest ok. A jak się odpala samochód na gazie ??

cholo
15th-October-2012, 17:22
Podłączenie do komputera dało efekt wypadania zapłonu. Co dalej z tym tematem nie wiem.

sirtrojan
15th-October-2012, 19:12
kod P0300
Random Multiple Misfire Detected
?


edit :
sry ze się tak dopytuje ale trzeba pewnie rzeczy wykluczyć.

jeśli masz kod P0300 ( P0301 czy któryś kolejny numer) możesz mieć problem z luzami zaworowymi. Nie mówię ze tak jest na pewno. Żeby go wykluczyć - i podjedź do warsztatu na test kompresji i sprawdź świece zapłonowe. Jeśli wyjdzie słaba na tym jednym cylindrze to masz problem :/ spowodowany przez LPG.

ale nie wyprzedzajmy faktów .

ArtPol74
16th-October-2012, 08:42
kod P0300
Random Multiple Misfire Detected
?


edit :
sry ze się tak dopytuje ale trzeba pewnie rzeczy wykluczyć.

jeśli masz kod P0300 ( P0301 czy któryś kolejny numer) możesz mieć problem z luzami zaworowymi. Nie mówię ze tak jest na pewno. Żeby go wykluczyć - i podjedź do warsztatu na test kompresji i sprawdź świece zapłonowe. Jeśli wyjdzie słaba na tym jednym cylindrze to masz problem :/ spowodowany przez LPG.

ale nie wyprzedzajmy faktów .
Po swojej Mazdzie, mogę potwierdzić te słowa. Oby to tylko regulacja zaworów.

cholo
16th-October-2012, 09:02
Po swojej Mazdzie, mogę potwierdzić te słowa. Oby to tylko regulacja zaworów.

No tak ale nigdy na Lpg nie miłem problemu, a na benzynie 50/50, tak jak wczoraj, pojechałem do warsztatu a tam silnik na benzynie bez problemów, dopiero po godz. zaczęło się. Tak samo za każdym razem po nocy nie było problemu. Na Lpg silnik pracuje równo nie ma żadnych problemów. Nie powinno to być powiązane??

Black
16th-October-2012, 13:38
Oby to tylko regulacja zaworów.


Niestety ale w silnikach VQ35DE regulacja zaworów to masakra,kosztowna masakra bo trzeba rozebrać praktycznie pól silnika.

cholo
21st-October-2012, 09:11
A więc tak, dolałem 3 dni temu takiego płynu do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych, kupiony na stacji paliw. Polecił mi to znajomy. Koszt niewielki więc spróbuję, no i po przejechaniu ok 200 km na benzynie z tym płynem, problemy wyżej opisane się uspokoiły. Jak na razie jest wszystko ok, oby już na bardzo długo. czasami warto zacząć od najprostszych rzeczy. Jak będzie się coś działo to będę pisał. Dziękuję za pomoc.

ArtPol74
21st-October-2012, 09:48
I bardzo dobrze! Wyszło, że wtryski były zasyfione? Widocznie raz na jakiś czas trzeba przegonić na samej benzynie. Pewnie Ci ulżyło :-)

BAJZEL
21st-October-2012, 09:53
No pewnie , że trzeba ganiać na benzynie ja profilaktycznie zawsze rano mimo, że po podgrzaniu silnika sam przerzuca na gaz ja spowrotem wrzucam na benzynke i tak przez pierwsze kilmetry zawsze benzynka... a i za każdym razem jak jest jakaś trasa i kawałek prostej to robie to samo wrzucam na benzynke i i daje troszkę bardziej mu po gaciach wyższe obroty mój ukochany mruk silnka i co najważniejsze nauczyłem tego swoją kobiete i z tego jestem najbardziej dumny :D:D:D:D

A proo tych czyścidełek to raz na jakiś czas przeważnie 2 razy w roku po zimie i na lato również tego używam sa specjalne do silnikow benzynowych z instalacją LPG boje się częsciej ponieważ spotkałem się z opinia , że one wcale nie są zdrowe dla silników...

Zibi
25th-October-2012, 18:58
Do cholo

Widzę że moja teza się potwierdziła, ale jeszcze dopowiem że lepiej podjedź do gazownika na sprawdzenie i regulacje ,może być tak że niepoprawna dawka gazu i wtrysk benzynowy się zapieka .i jeszcze jedno czy masz założoną lubrifikacje bo bez tego gniazda wypalone

cholo
1st-November-2012, 08:11
Tak mam założoną i systematycznie uzupełniam olej.
Minęły kolejne dni i nie chcę zapeszać ale problemu nie ma.
Dziękuję wszystkim za rady.
Pozdrawiam.