PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Było tanio



BAJZEL
21st-October-2012, 20:07
Rynek | Czekają nas drastyczne podwyżki cen LPG
Za autogaz (LPG) już niebawem zapłacimy nawet o 40 groszy więcej za litr. To wynik gigantycznego, prawie 130 procentowego wzrostu ceł na Wschodzie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".



We wtorek rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret, w którym zmienił obowiązującą stawkę, wynoszącą 76,2 dol. za tonę LPG. W w związku z tym od października za eksport gazu płynnego z Rosji trzeba będzie płacić już 172,5 dol./t. Za wzrostem ceł w Rosji pójdzie wzrost cen LPG, również w naszym kraju, który w 90 proc. uzależniony jest od importu gazu płynnego.


Polscy importerzy i dystrybutorzy LPG są zaszokowani i zaskoczeni tą niespodziewaną decyzją Kremla, skala podwyżki jest zupełnie niezrozumiała!


Można się spodziewać, że producenci i rosyjscy i importerzy przełożą większe koszty cła na klientów. W związku z tym należy zakładać podwyżki cen LPG w hurcie i detalu na poziomie nawet 12 – 15 proc.

Dziś za litr tego paliwa płacimy 2,72 zł. Ceny nie skoczą od razu, ale w grudniu kosztować może ono już 3,12 zł.

sirtrojan
21st-October-2012, 21:04
niestety :(

Black
21st-October-2012, 21:37
Jakby nie było jazda na LPG mimo wszystko nadal będzie tańsza od tej na PB.

BAJZEL
21st-October-2012, 21:47
Taniej, pewnie, że taniej ale coraz drożej :) nigdy tego nie zrozumiem , bo za bardzo przyziemny człowiek ze mnie z tymi wszystkimi podatkami robią z nami co chcą to tak samo jak ze sprowadzeniem aut płacisz akcyze i mało kto wie , że akcyza jest dodatkowo opodatkowana ... czyli płacisz podatek od podatku ... dla mnie totalna bzdura...

podobnie z fajkami ... tego też nie jestem w stanie pojąć

W polsce Marlboro 12 zl czyli 4 $
W Nowym Jorku ostatnio kupiłem Marlboro za 12 $
A na statku 2 $

sirtrojan
21st-October-2012, 22:07
oby podwyżka ceny LPG nie była okazją do podbicia Pb ponad 6 PLN!

Black
21st-October-2012, 22:18
oby podwyżka ceny LPG nie była okazją do podbicia Pb ponad 6 PLN!

No akurat do tego każda okazja dobra heh

BAJZEL
21st-October-2012, 22:19
No właśnie ciągle się tym odgrażają i jest nawet calkiem ciekawy artykuł na ten temacik jak go odkopie to wrzuce..., a tym czasem ...

Inspekcja Handlowa ujawniła właśnie, że benzyna na stacjach jest obecnie dwa razy bardziej zanieczyszczona niż przed rokiem

Od początku roku przebadano ponad 800 stacji w Polsce.

"Chrzczona" benzyna, której jakość odbiega od norm może przyczyniać się nie tylko do wzrostu zużycia paliwa, ale również pogorszenia stanu technicznego silnika. Paliwa złej jakości to poważny i jak się okazuje coraz bardzie powszechny problem problem. Inspekcja Handlowa w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku przebadała ponad 800 stacji. Na ponad 40 benzyna miała mniej oktanów niż powinna, co oznacz, że była zanieczyszczona.


Co zrobić, jeżeli paliwo złej jakości przyczyniło się do uszkodzenia silnika? Powinniśmy złożyć reklamację u właściciela stacji, okazując dowód zakupu. Gdy nie zgodzi się on z naszym żądaniem, możemy dochodzić swoich praw na drodze sądowej, korzystając z bezpłatnej pomocy rzeczników konsumentów

A co jeśli mamy podejrzenia, że dystrybutor nas oszukuje? Zwróćmy się do Głównego Urzędu Miar. Inspektorzy Urzędu Miar mogą skontrolować wskazaną stację i sprawdzić, czy rzeczywiście licznik w dystrybutorze wskazuje nieprawidłową ilość tankowanego paliwa.


Na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów znajdziecie specjalnie przygotowany raport, w którym zestawiono wyniki kontroli na ponad 800 stacjach, oraz mapę z oznaczonymi skontrolowanymi stacjami.

Tomek g35c
22nd-October-2012, 12:19
Szkoda że zarobki nie idą w górę ... równolegle do podwyżek...
Tak to jest zawsze nas ktoś d**a w t***k... co na to poradzimy...

BAJZEL
22nd-October-2012, 13:05
stacje z paliwem LPG mają być samoobsługowe

A utrzymanie obsługi kosztuje rocznie 7 mln zł. Płacą oczywiście kierowcy. Zdaniem specjalistów, ok. 10 groszy za każdy litr LPG


Jesteśmy jednym z niewielu krajów w Europie, w którym kierowcy nadal nie mają możliwości tankowania gazu LPG samodzielnie. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to wygodne. Pracownik stacji tankuje LPG, a my nie musimy sobie nawet brudzić rąk. Ale to pozorna korzyść. Gdybyśmy uzyskali prawo do tankowania, gaz mógłby stanieć nawet 10 groszy na litrze. Do tankowania bowiem stacje benzynowe muszą zatrudniać dodatkowych pracowników i jeszcze specjalnie ich szkolić. A to, jak wynika z szacunków, pochłania około siedmiu milionów rocznie. Koszty oczywiście są przerzucane na kierowców.

Urzędnicy tłumaczyli się ze swojej decyzji m.in. względami bezpieczeństwa. Jednak inne kraje, gdzie kierowcy tankują gaz samodzielnie, znalazły na to sposób. W Estonii warsztaty montujące instalacje gazowe w autach mają obowiązek szkolić kierowców z tankowania.

Za benzynę i diesla też zapłacimy więcej.

Nie tylko kierowcy tankujący gaz płacą więcej niż by chcieli. Na rynkach szaleją ceny ropy i już wiadomo, że nowy tydzień przyniesie wzrost cen paliw na stacjach benzynowych.


Głośno było o tej samoobsłudze... i trochę jej zasmakowałem miesiąc temu tankowałem gaz i wyszedł pan co miał bezwładną jedną rękę więc i tak musiałem większość rzeczy samemu zrobić... ale 10gr nie chciał zjechać z ceny

sirtrojan
22nd-October-2012, 14:47
. i trochę jej zasmakowałem miesiąc temu tankowałem gaz i wyszedł pan co miał bezwładną jedną rękę więc i tak musiałem większość rzeczy samemu zrobić... ale 10gr nie chciał zjechać z ceny

hehe dobre, prawie jak Monty Python.