PDA

Zobacz pe?n? wersj? : ITD i Sweet Focie z przydrożnych skrzynek.



KeliV
22nd-October-2012, 11:25
Witam,

dzisiaj dostałem list polecony z ITD z informacją, że w tego roczny weekend majowy Smerfik wjechał do terenu zabudowanego o 28km/h szybciej niz dopuszczalne. Nagroda za ten wyczyn to 3pkt. karne i 200PLN lub gdy nie podam danych sprawcy 0 pkt. i 300PLN.

Miejscowość, czas i trasa się zagadają z moimi zapiskami z kalendarza tylko intryguje mnie jedna rzecz:

Skoro zdarzenie miało miejsce 5 miesięcy temu to czy występuje podstaw prawna do nałożenia kary oraz fakt, że w załączonym pouczeniu widnieje adnotacja, że zdjęcia nie są udostępniane do wglądu.

Kiedyś przychodziła fotka z zaskoczona miną i trzeba było się tłumaczyć na komendzie. Jak przychodzą kary za przeładowania ciężarówek z ITD to też są fotki, a w tym wypadku nie. Podejrzane:confused:

Smiedzi mi tu jakimiś przekrętem. Czy ktoś z was mial podobną sytuacje i poszedł inna drogą niż 300PLN nagrody?

BAJZEL
22nd-October-2012, 16:49
Skonsultuje z bratową w koncu jest prawniczką w tej waszej stolicy :) a nawet od ręki to zrobiłem , czekam na odpowiedz i dam znac...

Athens
22nd-October-2012, 18:17
Całkiem niedawno była właśnie skarga na to,że nie można zdjęcia zobaczyć. Podobno nie musisz płacić ale mieli coś z tym teraz robić... Kurcze dokładnie nie odpowiem na to pytanie, znajdę chwilę to zgłębię temat.
Zobaczymy co p.mecenas powie.

Black
22nd-October-2012, 19:19
W poprzednim numerze tygodnika "Motor" poruszano właśnie kwestię wysyłania wezwań do przyjęcia mandatów bez dołączania do nich zdjęć.

Oto fragment artykułu

"Inspekcja transportu drogowego nie wysyła zdjęć bo formalnie nie musi.Prawo do wglądu do akt sprawy obwiniony kierowca dostaje dopiero w sądzie.Takie pouczenie zresztą znajduje się na wezwaniach rozsyłanych przez Inspekcję"

Jeżeli nie przyjmiesz mandatu sprawa zostanie skierowana do sądu i tam zobaczysz zdjęcia,dlatego wielu kierowców woli machnąc ręką i"na ślepo" przyjąć mandat zamiast opieprzać się z sądami.

Polska rzeczywistość...

KeliV
22nd-October-2012, 19:35
Grzebałem dzisiaj w KRD i KPA ale stanowczej i jasnej odpowiedzi nie otrzymałem.

Wstrzymam się z działaniami do wspomnionej wcześniej opinii speca. Bo od razu sponsorować kolejnej żółtej puszki, zamiaru nie mam. Zeby chociaż stały tam gdzie by się naprawdę przydały np. przy podstawówkach.

BAJZEL
22nd-October-2012, 19:59
sprawdzam skrzynkę co jakiś czas ale niestety trzeba czekac do jutra...
Ja ostatni mandacik przyjałem złapany na gorącym uczynku :D 10 punkcików i 500 zł ale powiedziałem , jade po łóżeczko dla dziecka i zjechali do 400 zł :D

Black
22nd-October-2012, 20:16
Ja ostatni mandacik przyjałem złapany na gorącym uczynku :D 10 punkcików i 500 zł ale powiedziałem , jade po łóżeczko dla dziecka i zjechali do 400 zł :D

Niech zgadne było wczesne czerwone:)

BAJZEL
22nd-October-2012, 20:45
PUDŁO !!!

Była fajna prosta SŁUPSK _ GDYNIA ale ograniczenie do 90 :) wyskoczyłem z za górki w pelni rozpedzony i mimo ostrego hamowania i tak musiał spacerkiem do mnie ze 50m podejść :D

Black
22nd-October-2012, 21:14
Na nasze nieszczęście te długie fajne proste są również bardzo lubiane przez panów z radarami:),poczekajmy aż zaczną działać odcinkowe pomiary prędkości,wtedy to się zacznie.

BAJZEL
23rd-October-2012, 22:03
Grzebałem dzisiaj w KRD i KPA ale stanowczej i jasnej odpowiedzi nie otrzymałem.

Wstrzymam się z działaniami do wspomnionej wcześniej opinii speca. Bo od razu sponsorować kolejnej żółtej puszki, zamiaru nie mam. Zeby chociaż stały tam gdzie by się naprawdę przydały np. przy podstawówkach.

Nadal czekam na odpowiedz gołębie pocztowe cos w h... walą heh , żeby nie było , że zapomniałem i sam jestem bardzo ciekaw prawnej opinii na dany temat :)

ZYZIO
24th-October-2012, 00:03
Nadal czekam na odpowiedz gołębie pocztowe cos w h... walą heh , żeby nie było , że zapomniałem i sam jestem bardzo ciekaw prawnej opinii na dany temat :)

Może to
http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/mandaty-z-fotoradarow-kiedy-nie-trzeba-ich-placic-poradnik
Aha, tu też metoda na zmęcenie materiału. Skuteczności nie gwarantuję
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nie-placisz-mandatu-i-tak-cie-znajda,nId,613429

najlepsze tutaj
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ministerstwo-nie-wysylamy-zdjec-z-fotoradarow-bo-kierowcy-kl,nId,433002

BAJZEL
24th-October-2012, 05:15
Dostałem taką odpowiedz zwrotna, która mało mnie satysfakconuje... ale lepsze to niż nic...

nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dostał to po takim czasie. Najważniejsze jest, żebyś zapłacił mandat w ciągu 30 dni od jego otrzymania a otrzymasz go jak już zdeklarujesz jaką opcję wybierasz J. Co do zdjęcia fakt – powinieneś je dostać razem z informacją o możliwym ukaraniu. Więc dziwna sprawa, a jeszcze dziwniejsza, że nie udostępnią Ci ich do wglądu. Sugeruję napisać, krótkie pisemko, że w związku z otrzymaną korespondencją wnosisz o przekazanie Ci zdjęcia potwierdzającego zdarzenie, o którym jest mowa co umożliwi Ci odniesienie do zawartych w nim informacji bo bez zdjęcia nie jesteś w stanie stwierdzić czy to twoje auto i kto prowadził samochód i cierpliwie poczekaj na korespondencję zwrotną. Nic złego nie powinno się wydarzyć, a może być tak , że rozejdzie sie po kościach nadać poleconym tak bys miał dokumentacje , że wysłałes i i czekać

Inna możliwość to odmowa przyjęcia mandatu co ostatecznie prowadzi do rozprawy w sądzie, który ustala kto prowadził i ewentualnie orzeka grzywną (ale punktów nie masz J).

Teraz kwestia czy to olać i bawić sie w korespondencje i liczyc , że im się odechce wysyłania bo maja tego tony papieru dziennie i zginie gdzies po dordze.... lub najzwyczajniej w świecie pojsc i powiedziec nie wiem kto jechal bo to bylo dawno temu ... placisz bez puktów

ja bym wysłał pisemko o prośbe udostępnienia foto w celu ustalenia sprawcy zdarzenia i dodaóbym ponieważ " Każdeo zło musi być wykryte a jego sprawca ukarany " bo tak chciał chuck norris

BAJZEL
26th-October-2012, 07:13
Jakies newsy w sprawie ... jestem ciekaw jak rozwiążesz problem ... ja osobiście nadałbym poleconym pismo, o przedstawieniu dowodu w postaci fotki ponieważ z tego co paqmietasz autko było w warsztacie w danym okresie ...
I po cichu liczył na zagubienie papierka... jak to mówią rozplynie sie w stercie innych...