PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zakupiłem



gizmo
24th-October-2012, 10:52
Nabyłem i na spotkaniu powiem Wam jakie mam wrażenia.
http://www.brakes.pl/images/products/sp_drilled_slotted.jpg.jpg
oraz do tego
http://www.brakes.pl/images/products/hawk_hps.jpg.jpg

Black
24th-October-2012, 11:10
Tarcze jakiej firmy?,również Hawk?

gizmo
24th-October-2012, 11:19
Tarcze SP Performormance - podobno są lepsze. Napewno będą lepsze od serii

BAJZEL
24th-October-2012, 12:04
HEHE kupiłem ten sam zestawik i czeka w garażu po zmianie laczków wszystkie bicia ustały a mechanik powiedział, że smiało jeszcze rok mozna polatac na tych tarczach i klockach więc leża plan jest po ziemie założyć :) koniecznie daj znać jak sie sprawuje ten zestawik pozdrawiam :)

gizmo
9th-November-2012, 11:55
Miałem ciekawe doświadczenia po zmianie tarcz i klocków. Odebrałem auto od mechanika ujechałem jakieś 5 km wtedy osiągnąłem prędkość powyżej 50 km/h i nagle całe auto zaczęło wpadać w wibrację. Nie tylko na kierownicy ale wszystko - miałem fakturę na siedzeniu pasażera i widziałem jak drga. W panice wróciłem do mechanika (myślałem, że mi kół nie dokręcił) on się przejechał i odczuliśmy to samo. Podnieśli auto obejrzeliśmy i nic - wszystko w porządku, piasta już wcześniej była idealnie oczyszczona. Pojeździłem troszkę i wszystko jest ok. Na mój rozum to tarcze troszkę "ósemkowały" bo bardzo delikatnie obchodziłem się z hamulcem i jak się ułożyły po jakiś 20-30 km wszystko wróciło do normy. Teraz zrobiłem już ponad 300 km i tylko raz użyłem mocniej hamulca (cały czas docieram chcę delikatnie hamować do 500 km) i czuć widoczną różnicę.

Tomek g35c
9th-November-2012, 13:26
Tak jest prawie zawsze...
Ja jak zmieniłem w FXie tarcze na DBA też przez pierwsze 30 km miałem uczucie jakby były krzywe....
Po przejechaniu 500 km wszystko się dotarło i dopasowało... i jest ok...

Jacob_USA
10th-November-2012, 07:30
Bedziesz zadowolony ;) chociaz osobiscie wole HP klocki te cos zaczynaja z tylu popiskiwac mi.... :) wczesniej mialem HP i nie bylo problemu

mzie
25th-August-2013, 21:01
Bedziesz zadowolony ;) chociaz osobiscie wole HP klocki te cos zaczynaja z tylu popiskiwac mi.... :) wczesniej mialem HP i nie bylo problemu

Ten sam zestaw zakupiłem do II generacji, póki co drgania zniknęły na kierownicy, ale w zakresie skuteczności hamowania rewolucji nie widzę, czasami mam wrażenie, że nie mam hamulców. Pozostało zmienić jeszcze tylną os. Zobaczymy co wtedy. Generalnie w FX widać gołym okiem ze tarcza i zacisk jest za mała. W Audi SQ5 2 razy większe i ogarniaja.

grabba
25th-August-2013, 21:19
mzie - jakiej średnicy masz tarcze z przodu w swoim FX? Ja u siebie w Mce mam 355 mm i dają radę.

mzie
25th-August-2013, 23:09
Sp Performance Drilled Slotted mają 320 mm, na tyle bedzie 308 mm. Może to kwestia masy również, FX swoje waży. Ale Same średnice zacisków są zaskakująco małe w stosunku do innych marek.

Ważna uwaga, nie preferuje wakacyjnej jazdy, staram się zaprzegac kuce pod maską. Tarcze starałem się delikatnie dotrzeć, dziś pojechałem w miejsce które miało spore nachylenie i musiałem cofać powoli, ech wrażenia były takie, że hamulca brakuje i się zaraz bede zsuwal i stocze. Brakowało po prostu.

sirtrojan
25th-August-2013, 23:44
kup akebono - bedzie hamował jak należy. sprawdzałem ostatnio w FX50 ;)

4ancymon4
27th-September-2013, 17:33
Ją mam tarcze EBC turbo groove i założyłem teraz EBC yellow stuff. Wcześniej miałem hawk-i , to był postęp w stosunku do klocków z jakimi kupiłem autko. To wrażenia po pierwszych 30 kilometrach , wreszcie mam hamulce!!! Pracują miękko bez zgrzytów i szarpania . Wiem ze lepszą opinię mają klocki hawk , ale one widać nie lubią nacinanych tarcz.

Alexaus11
27th-September-2013, 20:51
Tylko pierwsze pareset kilometrow spokojnie je docieraj.

4ancymon4
27th-September-2013, 23:26
Tylko pierwsze pareset kilometrow spokojnie je docieraj.

Zapomniałem o tym. Dzięki za przypomnienie

BAJZEL
28th-September-2013, 00:07
Ja po cichaczu przed kobita upycham drobnymi skarpety co by nastepny zestawik byl jakis z goniejszej poleczki tak do 6 k pln ...
nie dlatego , ze jestem prozny... nie dlatego, ze mysle tylko o bezpieczenstwie jakim sa hamulce ... ale dlatego , ze chce poczuc te roznice :D
mialem jakies tam slabe zestawiki
teraz mam jak sporo ludzi te z pocxatku posta EBC nacinki i nawierty & hawki
a chcalbymteraz wskoczyc jak sie uda uciulac wiecej w akebono czy brembo ...

gizmo
19th-January-2014, 19:31
pozbyłem się tych tarcz po około 10 tysiącach km ! - pogieły się i kierownica mi drgała podczas hamowania a i jakość hamowania była kiepska. Zdecydowanie nie polecam

BAJZEL
19th-January-2014, 22:58
No to ciekawe ...
Ja kupiłem przed Tobą i dalej na nich śmigam i dodam więcej ... jestem zadowolony :)
Może tutaj kolejny raz mój mechanik miał racje ...
Bo gdy zobaczył moje tarcze to sie uśmiechnał ja zapytałem dlaczego ... tarcze mówie dobre - polecane ...

A on pokwitował ... jeżeli przy pierwszych kilku tys km sie nie pogną to to będą dobre tarcze bo niby miał już kilka przypadków :)

Ale u mnie dają radę :)

gizmo
20th-January-2014, 07:21
No to ciekawe ...
Ja kupiłem przed Tobą i dalej na nich śmigam i dodam więcej ... jestem zadowolony :)
Może tutaj kolejny raz mój mechanik miał racje ...
Bo gdy zobaczył moje tarcze to sie uśmiechnał ja zapytałem dlaczego ... tarcze mówie dobre - polecane ...

A on pokwitował ... jeżeli przy pierwszych kilku tys km sie nie pogną to to będą dobre tarcze bo niby miał już kilka przypadków :)

Ale u mnie dają radę :)


Już kiedy je założyłem - jak odebrałem od mechanika auto wchodziło mi w wibracje. Tzn cała karoseria drgała. Po przejechaniu 20-30 km było ok.

mocart_1
15th-August-2015, 12:49
Hej, planuję zakup tarczy i klocków na przód i tył - myślę o SP Performance http://www.sp-performance.com/. Wiem, że tarcze wiercone i nacinane są głośniejsze, ale nic to mi nie mówi - czy możecie wypowiedzieć się w tym temacie, czy ten dźwięk podczas hamowania jest uciążliwy, a może fajny i rasowy, ogólnie na plus. Tarcze tylko wiercone są ciche, ale to nacięcia odpowiadają za skuteczniejsze hamowanie - jak jest u was? Proszę o pomoc w wyborze, nie chcę zwykłych tarczy bo sportowe dużo bardziej m się podobają:)