PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana filtra powietrza - FX35.



sirtrojan
22nd-March-2010, 14:26
Korzystając z pierwszej pięknej soboty w tym roku postanowiłem trochę pogrzebać w aucie.
Przy okazji zrobiłem instruktarz wymiany filtra powietrza. Może można to było zrobić lepiej i szybciej jednak chciałem przy okazji wyczyścić sobie plastiki tunelu doprowadzającego powietrze do filtra.

Niezbędne akcesoria:
1. Filtr powietrza, silnik V35DE montowany w naszych FX35, śrubokręt gwiazdkowy, klucz nasadowy 10, śrubokręt płaski ( jakiś mały do podważania)

242

2. Zdejmujemy zatrzaski trzymające plastiki. Wykręcamy je odrobinę i podważamy całego klipsa
243 245

3. Zdejmujemy górną plastikową osłonę i wyjmujemy tunel dolotowy
246 244

Ponieważ tunel jest brudny w środku zalecam porządne umycie go w środku bo w przeciwnym razie brud z niego/dodatkowo wstrząśnięty przy demontażu/ znajdzie się w końcu w filtrze powietrza.

4. Odkręcamy śrubkę mocującą obudowę filtra powietrza (klucz 10 ew gwiazdkowy ) i odpinamy metalowe klipsy dwa na górze i po jednym na bokach

247 248 249

5. Niby już go mamy ale - filtr nie daje się wyjąc hehe wiec wyjmujemy całą obudowę ( tę z napisem Air Duct) ciągnąć ją ku górze. ( na dole jest wciskana w gumowe uchwyty i rurkę odprowadzającą wodę i inne nieczystości z obudowy )

W te dziurki
250

wchodzą te bolce:

251

3. Teraz możemy już wyjąć filtr powietrza i obudowę ( którą możemy teraz swobodnie wyczyścić, zmoczoną szmatką ew przepłukać pod bieżącą wodą i osuszyć przed ponownym zamocowaniem)

252 253

a filterek był naprawdę paskudnie brudny:

254

Wkładamy teraz nowy filterek i montujemy w odwrotnej kolejności jak rozkładaliśmy :)
Jeśli po zakończeniu pracy zostaną wam jakieś części tzn że coś poszło nie tak.

Sprawdźcie wszystkie połączenia, zatrzaski, mocowania - czy nie ma luzów i wszystko do siebie pasuje i zróbcie jazdę próbna. Można autko zdeka " przedmuchać" ja tak zrobiłem i oto wyniki:
255

:becky: :becky: :becky:

W trasie na spokojnie wyszło mi ok 11-12 litrów :thumb: wiec nowy filtr zdał egzamin w 100 %.

Mam nadzieję, że wam się przyda ta instrukcja. Pracy na 15-30 minut w zależności od zaangażowania w czyszczenie plastików ( wierzcie mi lub nie ale w serwisie wam tego nie zrobią)

Miłej lektury.



Zdjęcia i instruktaż sirtrojan dla www.infinitifans.pl (http://www.infinitifans.pl/)

sirtrojan
22nd-March-2010, 14:29
Ponieważ wkrótce przesiadam się na CAI Stillena - wkrótce przedstawię instruktarz montażu tego właśnie zestawu.

mirassek
26th-March-2011, 22:35
Ponieważ wkrótce przesiadam się na CAI Stillena - wkrótce przedstawię instruktarz montażu tego właśnie zestawu.

Grzesiu ;

A jak się dostać do kabinowego ?

Wymienię od razu obydwa :)

keyes
26th-March-2011, 23:23
filtr kabinowy jest pod schowkiem po stronie pasażera.
szczegółowy opis jak się do niego dostać masz w serwisówce w rozdziale ATC-125

mirassek
26th-March-2011, 23:49
filtr kabinowy jest pod schowkiem po stronie pasażera.
szczegółowy opis jak się do niego dostać masz w serwisówce w rozdziale ATC-125

masz może linka do w/w serwisówki ?

sirtrojan
27th-March-2011, 19:51
jak pociągniesz tą starszą też będzie instrukcja jak to zrobić.

mirassek
31st-March-2011, 11:37
Grzegorz nie mogę przeslać ci swoich danych na priv?
masz ustawioną blokadę ?

sirtrojan
31st-March-2011, 12:31
nie, przepełniła mi się skrzynka ale już ją podczyściłem :) wal śmiało.

BAJZEL
6th-September-2012, 18:30
filtr kabinowy jest pod schowkiem po stronie pasażera.
szczegółowy opis jak się do niego dostać masz w serwisówce w rozdziale ATC-125
Właśnie sam wymieniłem filtr powietrza 15 minut roboty a robiłem to pierwszy raz dodatkowo na wierzch podrzuciłem choinke zapachową heheh

BAJZEL
7th-September-2012, 08:47
a propo tej choinki na filtrze powietrza ciekawa sprawa za kazdym odpaleniem silnika czuć świeży powiew heh może to i dobry patent jak wroce z morza zajrze tam czy aby choinka leżąca na filterku nienarobiła jakiś szkód typu wilgoć na filterku czy coś..

greg belial
21st-February-2017, 00:55
tak apropo w fx II gen silnik v6 3.7 na pierwszy rzut oka wygląda to dużo bardziej banalnie-wymiana 10 sekund na strone-jeszcze nie wymienialem-ale spojrzalem są tam dwa zatrzaski i wysuwana kasetka w której wymienia się wkład.

sirtrojan
21st-February-2017, 00:58
zrób fotki jak bedziesz wymieniał. Trudno nie jest tyle że są dwa filtry i dwa razy wiecej roboty ;)