PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Gwizdki na zwierzynę



BAJZEL
11th-November-2012, 21:35
Panowie łaziłem sobie wczoraj przez jeden fajny sklepik nazya się JULA książka ofertowa dość obszerna mają wszystko i nic od wiatrówki po woski samochodowe coś jak ARGOS w Angolowie
I Natknąłęm się na te gwizdki montowane gdzies sprzodu pod maską na dwustronną tasiemke czy coś koszt 14 zł

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi pierdołami u mnie wyjazd z Darłowa nie ważne w którym kierunku świata to albo lasy albo łąki i już niestety trafiałem na lisy i zające...

Warte to tych całych 14 zybelków??? w FXie montaż to nie problem nawet niewidoczne to będzie jest sporo miejsca pod grillem :)
:infi::infi::infi::infi::infi::infi::infi::infi::i nfi::infi::infi::infi::infi::infi::infi::infi::inf i::infi::infi::infi::infi
Z drugiej strony coś dla Ciebie Grzesiek ... lubisz dłubać a tam mają wszystko dla majsterkowiczów http://www.jula.pl/

http://www.jula.pl/odstraszacz-zwierzat-2-szt-619064

Black
11th-November-2012, 22:37
Jula fajny sklep bo rzeczywiście mają tam praktycznie wszystko,niestety chodzą słuchy że mogą się wynieśc z Polszy.

Co do zapytania to panie,kupuj pan i nie marudz nie wydatek a na pewno nie zaszkodzi :).

BAJZEL
12th-November-2012, 08:02
No dobra dobra już kupie ... a dziwne słuchy skoro na dniach otwierają kolejny punkt w gdansku...

solista
12th-November-2012, 16:34
miałem takie ustrojstwo zamontowane w pierwszej Preli, na ile to działa ciężko powiedzeć - żadnej dziczyzny nie ustrzeliłem... (aczkolwiek jeżdżę dosyć mało - kiedyś trochę więcej bo na zloty czy inne wyjazdy, teraz już praktycznie tylko praca więc nie ma gdzie celować... tfuuu )

S.

BAJZEL
12th-November-2012, 22:31
Czyli działa skoro nic nie ustrzeliłeś heh ja w ciągu roku 2 strzały w dziesiątke .. a raz jechałem za zającem gasiłem swiatła trąbiłem gazowałem na luzie a on zamiast w krzaki to przed samochodem mi kicał jak struś pędziwiatr przed kojotem MI MI

Max
12th-November-2012, 22:32
przez kila lat jeździłem beemką z podobnymi gwizdkami i myślę, że warto je stosować. Choć nikt nie dowiódł, że zabezpieczają one przed zbyt bliskim spotkaniem ze zwierzyną, jednak ryzyko stłuczki z nią w naszym kraju jest b. duże. Ilość zwierzyny grubej wzrastała w ostatnich 10-leciach dynamicznie, a jej stany są najwyższe od 300 lat. Sądzę, że ten dodatek nie psuje wyglądu auta, zaś jego użyteczność jest niedoceniana. Zresztą obserwując zachowanie sarn na polach w pobliżu drogi stwierdziłem, że przy jeździe pojazdem z gwizdkami sarny pierzchały na boki, podczas gdy pojazd bez gwizdków wcale ich nie płoszył. Jednak stłuczki z nimi całkiem wykluczyć się nie da - zwierzę nie zawsze potrafi właściwie ocenić najlepszy kierunek ucieczki - podobnie jak człowiek...

BAJZEL
12th-November-2012, 23:13
14zł koszt żaden... a zawsze kożna je głębiej gdzies wcisnąć tak by bez przykucnięcia nie byóy widoczne... z resztą zawsze można mówić, że to magnes :) wiecie na co :D:D

BAJZEL
13th-November-2012, 08:26
czasami się zastanawiam czy z moją polszczyzną jeszcze jest ok jak czytam swoje posty ... albo za dużo desperadosów wieczorkiem ;D

Tomek g35c
13th-November-2012, 09:57
Zawsze możesz edytować to co napiszesz...
Ja robię tak czasami, jak znajde czytając jakieś błędy... ;)
Edycja i poprawka... bo później jak ktoś to czyta to ma niezły kabaret...