PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pytanko G37 Coupe



Kolpak
15th-November-2012, 20:20
Dwa pytanka:

1. Czy przy zamkniętej klapie bagażnika macie delikatny luz? Jest tam taka jakby regulacja 2 pokrętłami, ale to nie rozwiązuje problemu w 100%..

2. Czy wymontowywał ktoś tylną półkę (za kanapą)? Chce szyby przyciemnić i żeby to zrobić również w miejscu 3 stopu, to nie ma innego wyjścia, a nie chce za dużo spinek pourywać ;p

Pozdro

mielony
2nd-September-2014, 13:43
Ja żadnego luzu nie zauważyłem i go nie mam.
Co do obklejenia tylnej szyby ja oddałem to do profesjonalnej firmy i nic nie wymontowywali ,nie wykręcali - zapewne mają patenty na takie niewgodne dojscie.

Podjedź do takiej firmy powiedz ,że jestes zainteresowany i podpytaj aki to będą robić:)
Z drugiej strony nie wiem czy warto sobie zawracać d...tylko oddać to w ręce spcjalistów -ja zapłaciłem ok 280 zł za całe auto z przodem włącznie.

pzdr
M

sirtrojan
2nd-September-2014, 14:07
oddaj do przyciemnienia - mają swoje patenty albo sam to zrobisz i bedzie jak w starych golfach folia-pęcherze- folia - pęcherze


Wiem co mówię- troch juz grafik wykleiłem ;) i mimo że początkowo może wydawać się ok to potem :dupa:

Arti
2nd-September-2014, 15:42
Chłopaki maja racje oddaj w dobre ręce nie opłaca sie tego robic samemu ;)
Oni tylko wypinaja św. Stop pod szyba u mnie tak robili i jakos nakładają folie
Wiec szkoda czasu i kasy na zmarnowaną folie ;)
Pozdro

LOKTONG
2nd-September-2014, 16:33
A ja mam znajomego co wykleja auta i mowi ze to prosty patent, w spryskiwacz np po meglio lub jakis do szyb wlewamy pol "ludwika" i poł cieplej wody. Mieszamy - spryskujemy powierzchnie i naklejamy folie na mokra szybe. Plastikowym "szyms" plaskowym ale nie ostrym przesywamy folie i wyciska sie ta woda z plynem. Za godzine lekko suszarka od strony szyby a nie foli i jest IGŁA. Nie robilem - tylko slyszalem od kogos co wykleja reklamy na auta i szyby.

mielony
2nd-September-2014, 17:38
To co piszesz to najprawdziwsza prawda :) problem się jednak pojawia jak trzeba się dostać i właściwie obrobić miejsca trudno dostępne - to jest prawdziwy problem.
Sam proces kładzenia jest prosty , sam kładłem w przeszłosći folie na prostych szybach:)

Jak koledzy jeżdzą CUPETAMI to znajdą kasę na oklejenie:) jedno tankowanie mniej i będą piękne ciemne szyby:)

pzdr
M

sirtrojan
2nd-September-2014, 18:04
Plastikowym "szyms" plaskowym ale nie ostrym przesywamy folie i wyciska sie ta woda z plynem


to plastikowe coś nazywa się rakla (http://viscar.pl/142-577-large/avery-rakla-pro.jpg) - można zamiast tego spróbować kartą rabatową z jakiejś sieci - w końcu sie do czegoś przyda :P

mielony
2nd-September-2014, 18:13
U mnie tak to wygląda:)

Tomek g35c
3rd-September-2014, 09:16
Mielony gdzie robiłeś szybki ??
I cz w nocy widzisz coś przez przednie? bo dość ciemne są... :)

mielony
3rd-September-2014, 10:50
Ja robiłem u siebie w SIeradzu http://www.autofoliesieradz.pl/, człowiek ,który mi zakładał to mój znajomy ,kupe lat siedzi w tym temacie.
Co do widocznośći absolutnie żadnego problemu. Ja przyciemniłem szyby II stopniem ( są trzy albo cztery), wszystkie jednakowo. Jestem mega zadowolony ,na peweno nie jest za ciemno .

pzdr
M

grabba
3rd-September-2014, 12:39
A jest zgodne z prawem?

mielony
3rd-September-2014, 13:21
Oczywiście że jest:) do momentu kiedy POlicja się doczepi:)
JA jęzdze prywatnymi autami tak od lat, nie stosuje najciemniejszych folii i w razie kontroli otwieram przednie szyby , bo tylne to moga być nawet na czarno pomalowane:) Nigdy mie się nie zdarzyło abym musiał sćiągac z szyb. Tak jak pisałem zawsze montuję jednakowe przyciemnienie na wszystkich szybach bocznych nieznacznie powyżej dopusczalnej normy.
Niektórzy przyciemniają tylne szyby mocno ciemną folią a z przodu jedynie I stopniem co jest zgodne z przepisam, bądź tylko tylnie. Takze kwestia wyboru i decyzji klienta.

pzdr
M

sirtrojan
3rd-September-2014, 13:30
i tak nielegal co kolwiek byś nie zrobił


sam miałem w fxie przód przyciemniony jakieś 25-30% w momencie zakupu - zaraz po tym zerwałem bo nic nie bylo widać w czasie jesiennej szarugi i deszczu.

potem okleiłem 5 % i było lekko szarawo - do przeżycia .

grabba
3rd-September-2014, 14:58
Nie wiem po co oklejać przód - niech widzą, jak się szlachta wozi :)

pgkoci
3rd-September-2014, 17:51
Ja też kiedyś miałem przyciemnione w mondeo. jeździłem z 2 lata i w końcu trafiłem na służbistę i zabrał dowód. Nie zerwałem ale, jak po kilku miesiącach znów mnie zatrzymali i zbadali takim przyrządem do przepuszczalności światła, ponownie chcieli mi zabrać dowód, więc wkurzony w końcu zerwałem przy nich z przednich bocznych. Niestety najgorsze jest później pozbycie się kleju z szyby.

Roman
3rd-September-2014, 22:00
klej dobrze z chodzi rozpucholem Nitro - tylko trzeba uważać bo żre wszystkie plastiki. Ja nawet naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby tym rozpuszczam.