PDA

Zobacz pe?n? wersj? : cwany dealer infiniti



linkintiger
17th-November-2012, 05:40
Polubicie ta historie :)

Oddałemwczoraj auto na darmowa wymianę dashboarda bo miał pełno babli :) oczywiście wszystko za darmo. Jak odbierałem auto dzisiaj okazało ze sprawdzili mi auto od A do Z i oczywiście nie promilem ich o to sami sprawdzili i dali rachunek na $2,300 ze pasowało by pewne rzeczy w nim wymienić. Przyglądnąłem się dokładnie tej liście i co okazało sie ze rzeczy co wymieniłem i naprawiłem miesiąc temu chcą wymienić na nowe.

>>filtr wewnętrzny HEPA,
>>filtr powietrza do silnika
>>olej syntetyczny który ma ledwo 800 mil przejechane
>>opony i co najciekawsze ostatnio 1,5 miecha temu zakładałem nowe opony ktore maj 400AA bieżnika to naprawdę sporo gumy i ustawiałem zbierznosc i tez uważają ze muszę na nowo ustawić zbierznosc a opony to w ogole już przed zima bieżnika mało maja na jazdę po śniegu lol
>>olej w transmisji który był zmieniany 1,5 roku temu
>>klocki hamulcowe zmieniane około 6 miesięcy temu

Czy ci dealerzy naprawdę myślą ze ludzie sa tak naiwni żeby takie rzeczy tak dać się robić w balona?

A najlepsze w tym jest to ze oddałem auto w pełni sprawne a wracając do domu zauwarzylem ze mój hamulec jest bardzo miękki łapie prawie przy samym końcu co myślicie co oni mogli z tym hamulcem zrobić? Dalo by się to w łatwy sposób naprawić? Przedtem taki nie był.

Alexaus11
17th-November-2012, 07:06
Witaj,najpewniej układ zapowietrzony albo płyn gdzieś ucieka....moze zaczeli tez cos grzebac tam...ale dopoki nie rozbierzesz nie bedziesz pewien...nie masz tam jakiegos pana zenka zaufanego?...ja serwisom pare lat temu juz powiedzialem STOP

BAJZEL
17th-November-2012, 10:24
Mam tak samo po 2 przypadkach raz serwis bmw przyapany na wsadzaniu uzywanej czesci i kasowaniu jak za nowa i nastepnym razem drazek do podnoszenia i opuszczania fotela w skodzie ... wycenili na 1500zl a znajomy mechanik rozebral... znitowal 2 blaszki i wzial za to na flaszke ... od tamtej pory tylko i wylacznie sprawdzam ceny czesci jakie maja w serwisach bo czesto gesto mozna sie naciac na duzo drozsze na alledrogo...

slepy62
17th-November-2012, 11:08
A najlepsze w tym jest to ze oddalem auto w pelni sprawne a wracajac do domu zauwarzylem ze moj hamulec jest bardzo miekki lapie prawie przy samym koncu co myslicie co oni mogli z tym hamulcem zrobic? Dalo by sie to w latwy sposob naprawic? Przedtem taki nie byl.

Opisane wcześniej wymiany/przglądy robiłeś w tym samym serwisie / w innym / czy sam ?
Jeżeli w innym serwisie - wstaw do nich i poproś o weryfikację wyceny tamtego serwisu oraz sprawdzenie ukłądu hamulcowego.
Jeżeli to tylko kwestia odpowietrzenia czy uzupełnienia płynu - zrób to.
Jeżeli stwierdzą jakieś uszkodzenia układu hamulcowego - możesz naprawić i zaskarzyć ten drugi serwis o zwrot kosztów.
Jesteś w USA - więc Twoje prawa jako konsumenta są o niebo lepiej chronione niż w EU...

Tomek g35c
17th-November-2012, 13:21
mojej mamie w Hondzie w ASO wymieniali wycieraczki przedniej szyby przez 5 lat ... co roku...;)
a przejechała od nowości 25000 km... lol
tak to jest jak trafią na laika.... to ciągną....i ciągną... lol

sirtrojan
17th-November-2012, 13:27
Wg mnie nie mieli historii naprawy twojego auta u siebie w kompie i zaproponowali standardowe czynności czy tym przebiegu.

co do hamulca - sprawdź czy czy jak hamujesz i naciśniesz hamulec x2 albo x3 czy łapie ci szybciej i wyżej (normalnie). Jak tak to masz zapowietrzony układ. Oddaj go do nich i zgłoś ze zepsuli ci hamulce i niech to od reki naprawią bo wpływa to na twoje bezpieczeństwo w ogromnym stopniu. Do tego czasu sugeruje prędkości "dziadkowe".

123mielony
17th-November-2012, 18:33
Nie ma co ukrywać serwisy żyją ze sprzedazy i wymiany części i szukaja jelenia,Dla znacznej liczby społeczeństwai serwisujących auta w ASO to co powie pan serwisant jest święte i jak powie że trzeba coś wymienić to wymieniają.

grabba
17th-November-2012, 21:04
Nie generalizowałbym. Ja miło wspominam ASO Hondy w Toruniu. Byłem wyjątkowo upierdliwym klientem i nigdy nie usłyszałem "ten model tak ma". Przy 60 tkm poszedł tłumik drgań skrętnych i wymienili mi na gwarancji kompletne sprzęgło bez żadnego gadania. Nigdy mnie nie naciągnęli na żadne dodatkowe koszty.

123mielony
18th-November-2012, 10:12
[QUOTE=grabba;21974]Nie generalizowałbym. Ja miło wspominam ASO Hondy w Toruniu.

Wiadomo są ludzie i ludziska wszędzie znajdzie się jakaś czarna owca.

linkintiger
19th-November-2012, 16:57
co do hamulca jak silnik jest zapalony to w czasie pompowania nie czuje roznic tak samo sie wciska i zatrzymuje natomiast jest inaczej jak silnik jest wylaczony po paru pompowaniach ruch hamulca zdecydowanie sie skraca

slepy62
19th-November-2012, 18:53
natomiast jest inaczej jak silnik jest wylaczony po paru pompowaniach ruch hamulca zdecydowanie sie skraca

:hail: ??? - tzn. przy wyłączonym silniku jak naciskasz to pedał "twardnieje" i skok jest krótszy

lol brzuch mnie rozbolał...

:sorry: chyba za stary się na to robię :doh: ,

linkintiger
21st-November-2012, 01:53
sorry kolego nie wiem jak ci to dokaldniej opisac opisuje to co widze

slepy62
21st-November-2012, 20:03
- sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego - ?
- czy dalej w trakcie jazdy pedał hamulca "bierze na samym dole" ?

Co do twardniejącego hamulca - po wyłączeniu silnika - spróbuj pokręcić kierownicą w takiej samej sytuacji i odpisz co czujesz w dłoniach...
a potem zastanów się i odpowiedz - masz w tym modelu wspomaganie ?

Jeżeli serwis cokolwiek robił przy hamulcach, np sprawdzał klocki poprzez ich wyjęcie z zacisków, po zapaleniu silnika zawsze kilka pierwszych pchnięć pedału będziesz miał "do podłogi",
jeżeli po kilkunastokrotnym hamowaniu problem ze słabymi hamulcami i pedałem prawie w podłodze ciągle trwa, szukaj przyczyny w postaci poziomu płynu hamulcowego lub odpowietrzenia... i znajdź przyczynę bo wjedziesz komuś w tyłek

linkintiger
24th-November-2012, 04:13
chyba wlasnie tak bylo plyn jest w dobrym stanie pewnie sprawdzali klocki i mi nie podpompowali spowrotem po zalozeniu.

sirtrojan
25th-November-2012, 00:37
chyba wlasnie tak bylo plyn jest w dobrym stanie pewnie sprawdzali klocki i mi nie podpompowali spowrotem po zalozeniu.


to podjedz do nich ich zjeb..ć. Mogłeś sie zabić przy pierwszym hamowaniu a raczej jego braku.