PDA

Zobacz pe?n? wersj? : TYLNIA KLAPA BAGAŻNIKA > próba włamu (schemat bagażnika)



panpierog
18th-November-2012, 00:39
Hej
mam prośbę. Zawsze parkuje autko w garażu, ale ostatnio gdzieś na mieście jakiś amator widząc przycisk na tylniej klapie-otwierający całe auto, próbował go wykorzystać. Generalnie przycisk wpadł do środka i nie jestem w stanie z zewnątrz przywrócić go na swoje miejsce. Muszę chyba rozkręcić klapę bagażnika ale do tego potrzebuje schematu, aby czegoś przypadkiem nie wyłamać.

Czy ktoś może mi pomóc i podesłać rysunek tylniej klapy bagażnika. FX45 I generacja (system otwierania bez kluczyka). Bardzo dziękuje z góry za pomoc.

Tomek g35c
18th-November-2012, 03:55
Miałem or mam to samo...
Z Sirkiem ogarniamy temat od 4 m-cy... i nie ma czasu się za to zabrać...
..może będziesz motywatorem naszego działania... ;)

Na marginesie... też mnie to wkurza... jak ktoś niszczy nasze pojazdy...

BAJZEL
18th-November-2012, 08:26
wkurza... bardzo delikatnie powiedziane... odpowiednio bym takiego potraktowal a pozniej osobiscie pod komisariat i odoalbym jeszcze , ze chcial mnie pobic :D:D

slepy62
18th-November-2012, 10:00
To co znalazłem choć nie wiem na ile pomoże.

sirtrojan
18th-November-2012, 13:30
rozbierałem tylnka klapę kilka razy. Jak tylko dostane sie do swojego kompa wrzuce kilka podpowiedzi.

panpierog
18th-November-2012, 18:02
dzięki Sir,
pozdrawiam

makwas
24th-November-2012, 19:02
Przycisk jest trzymany z tyłu metalową obejmą (cienki pasek metalu). Owa obejma lubi sobie rdzewieć i w pewnym momencie puszcza. Po rozebraniu stwierdziłem, że nie da się tego łatwo naprawić - nie było specjalnie jak/do czego złapać dorobionej blaszki (obejmy). Rozwiązanie jakie zastosowałem to naładowanie poxyliny pod przycisk, tak że trzyma go równo z listwą. Przez jakiś czas przycisk nawet działał, potem przestał i nie wiem czy padł sam guzik czy coś się innego porobiło. Rozbierania klapy trochę jest i nie specjalnie mi się chce za to zabrać. Rozwiązanie jakie mi chodzi po głowie to dołożenie dodatkowego przycisku pod listwą i podpięcie do elektryki oryginalnego, a oryginał pozostanie na swoim miejscu wklejony dla ozdoby.

sirtrojan
25th-November-2012, 01:41
ogarne temat w tomka FXie i powiem co i jak.

panpierog
28th-November-2012, 22:22
Grzesiu wiesz kiedy będziesz chciał się za to zabrać? Męczy mnie strasznie widok tego przycisku, a raczej wolę to rozebrać niż coś podklejać.

sirtrojan
28th-November-2012, 22:30
w sobote. Tomek ma podjechać do mnie ze swoim FXem.

Tomek g35c
3rd-December-2012, 10:35
Tak jak napisane w powyższym temacie - doszło do roboczego spotkania.
Poniżej opis tej roboty i kilka zdjęć... sory za jakość - telefon komórkowy...


Temat rozpoczyna się od zdjęcia wewnętrznej osłony bagażnika...
Należy wyjąć wkładki na rękę podważając je delikatnie od górnej strony... następnie wszelkie zaślepki itp z całej osłony... po wykonaniu demontażu zaślepek energicznym ruchem sciągamy osłonę - podpowiem iż najlepiej zacząć to z jednego z boków... po zdjęciu osłony mamy taki widok...

Następnie odkręcamy 3 śruby na które dokręcona jest listwa i wykrecamy oświetlenie tablicy rejestracyjnej w celu lepszego dostępu do pozostałych 2 spinek na których dodatkowo się ona trzyma.
Po zdemontowaniu lamp rozpoczynamy demontaż listwy którą najlepiej popychać w miejscu przykręcenia i jednocześnie spinkę palcem przez otwór po lampie... nie jest to łatwe zadanie... potrzeba 2 osoby... ;)
Po zdemontowaniu listwa i klapa wyglądają tak...

Wypinamy kostkę od otwierania zamka i wypychamy od środka uszczelkę na kabelku w klapie...
Jak widać na załączonych fotach korozja zeżarła całkowicie blaszę podtrzymującą przycisk... bad luck...
Następną czynnością jest rozwiercenie zardzewiałych wkrętów po popsiukaniu WD40 nie puściły...

Następnie zabieramy się do dorobienia odpowiednio wyprofilowanej blaszki z aluminium tak aby podtrzymywała przycisk w odpowiednim miejscu...

Po zamontowaniu blaszki i przycisku listę spowrotem montujemy na klapę...
I składamy do kupy... tak jak było przy rozbiórce...
Czas pracy około 4 godzin...( w warunkach warsztatowych i odpowiedniej temperaturze 2,5 godziny ;) )
To wszystko...

sirtrojan
3rd-December-2012, 13:36
zeszło nam sie dłużej bo przy okazji wymienione zostały żaróweczki (nie trzeba ich wykrecac zeby dostać sie do listwy)

Sama listwa trzyma się na 4 śrubach.


ponieważ byliśmy gościnnie w garażu a moje narzędzia do tej roboty nie do końca byly trafione - możliwe ze całą robotę ogarnęlibyśmy w 2h gdyby była u mnie w garażu.
Generalnie jak ktoś już dłubie przy tylnej klapie sugeruje żeby zdjął listwę i zabezpieczył ją antykorozyjnie - ew wzmocnił konstrukcję jakimś dodatkowym stelażem.

brawa dla tomka za determinacje :thumb: ostatnią 1h tomek walczył już sam a ja byłem tylko obserwatorem.

panpierog
1st-January-2013, 20:23
dzieki za pomoc,
dam znać jak rozprawię się z problemem :)