PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Import części i innych fantów z US and A



slepy62
20th-November-2012, 21:12
juz mam tak z urzędem celnym że przysyłaja mi od razu do domu paczkę z kwota do zapłaty i koniec - wystarczył email i zgoda
O ! To dla mnie nowość - nie wiedziałem że tak można...
Nie ma to jak wymiana informacji


Ostatnio jak brałem z US to mnie skasowali sporo za wysyłke ale wysłali coś było taniej i różnice zwrocili na konto - to się dopiero nazywa uczciwość lol

Co do wysyłek, z reguły wysyłałem wewnątrz stanów free - standard/ground - do mojego brata mieszkającego w Chicago a on nadawał do Polski.
Teraz brat jest ciężko chory, sprawdziłem ceny i zacząłem korzystać on-line z Polameru ( http://www.polameronline.com/faq.aspx#4 ).
W ubiegłą niedzielę zakupiłem trochę ciuchów narciarskich, są duże obniżki na kolekcje 2012, zakupy za ~300$ - w Polsce to samo jak sprawdziłem ~1800-zł, nadałem za free do Polameru, zamówiłem przesyłkę lotniczą (35$), dziś przesyłka trafiła do magazynu Polameru na Ursynowie.
Cena wysyłki lotniczej do Polski bezpośrednio ze sklepu - 114$ lol

sirtrojan
20th-November-2012, 21:34
Polamer ci przepakowuje paczke ? za free?

mlody
20th-November-2012, 21:44
O ! To dla mnie nowość - nie wiedziałem że tak można...
Nie ma to jak wymiana informacji

No niestety syto sobie liczą ale nie chcąc kogos obligować :) zamówiłem bezpośrednio. Generalnie na drążkach etc. zaoszczędziłem 500pln na rozruszniku dopłaciłem 100 pln ale za to dostałem nówkę orginał a w Polszy uzywka stała tylko 100 taniej :)
Tak czy inaczej da się - czasami się dołoży ale wiadomo części to nie ubrania i warto czasami ciut dopłacic i miec oryginały nie używane - z częściami jak z autem nigdy nie wiadomo co siedzi w środku i jaki to naprawdę miało przebieg :) - szkoda by było dwa razy za jedną część płacić - no chyba że nia ma innej opcji to cóż począć :(
Czekałem 7 dni :) więc czas też nie wygórowany :).
W US kożystają tylko i wyłącznie z US Post dlatego tak drogo :)
Z urzędem było tak że pierwsza przesyłka przyszła a raczej pismo że podatek do zapłaty i takie tam, skontaktowaliśmy się z urzędem i stwierdzili że jak chcemy to wyslą za pobraniem (czyli wartość podatku do zapłaty) i po sprawie :). No i tak od tej pory mam cały czas - ilekroć zamawiam to odrazu przesyłają do mnie paczkę i zapłatę :), płace odbieram i po sprawie. Generalnie na czymś takim mam juz do przodu.
Jeżeli mowa o ubraniach to wiem że wysarczy zerwać metki z ubrań napisać odzież używana i nawet jak paczkę otworzą to będzie bez cła/podatku :) - jak siedziałem w US sam tak słałem rodzicom, otwierali nie raz i nie czepiali się :)

mlody
20th-November-2012, 21:59
Wlaśnie Panowie

Jak by kupować ubrania to polecam w szczególności TJ MAX i Marshall tam to dopiero można wyrwać tanio ciuch :) - oj pamiętam za bez cen nie wspominając o sklepach GAP czy też Timberland etc. No ale tam to już musi ktos pójść i poszperać na wieszaka ale ceny marzenie - za 100pln można było całemu się ubrać w dobry markowy ciuch :)

slepy62
20th-November-2012, 22:24
Polamer ci przepakowuje paczke ? za free?

Za przepakowanie lub łączenie paczek trzeba extra dopłacić - ale nie wiem ile bo jeszcze tak nie robiłem.
Nadalem z e-sklepu (free) - paczkę na adres Polameru w Chicago, a Polamer przesyła ją do Polski - z tym że należy podać/wpisać jakiś/czyjś adres wysyłkowy (nadawcą nie może być Polamer).
Na tej stronie którą podałem jest kalkulator do szacunkowego wyliczenia kosztu przesyłki lotniczej lub morskiej. Ceny jak niżej.
PRZESYŁKI LOTNICZE
do 4 funtów
$21.00
każdy następny funt $2.59
PRZESYŁKI MORSKIEX
do 15 funtów
$10.35
każdy następny funt$ 0.69

+ $8.00 serwis, ubezpieczenie i dokumenty

BAJZEL
21st-November-2012, 00:49
Wlaśnie Panowie

Jak by kupować ubrania to polecam w szczególności TJ MAX i Marshall tam to dopiero można wyrwać tanio ciuch :) - oj pamiętam za bez cen nie wspominając o sklepach GAP czy też Timberland etc. No ale tam to już musi ktos pójść i poszperać na wieszaka ale ceny marzenie - za 100pln można było całemu się ubrać w dobry markowy ciuch :)
Max i Marshall są ok ale nie zapominaj o sklepiku ROSS tam dopiero tanio można się ubrać jeszcze jakis rok temu robióęm tam zakupy i jeansy - Calvina czy pepe po 10 - 15 $$ tylko , że nigdy nic nie wysyłałem zawsze sam targałem torbami do domku :)

BAJZEL
21st-November-2012, 00:50
Wlaśnie Panowie

Jak by kupować ubrania to polecam w szczególności TJ MAX i Marshall tam to dopiero można wyrwać tanio ciuch :) - oj pamiętam za bez cen nie wspominając o sklepach GAP czy też Timberland etc. No ale tam to już musi ktos pójść i poszperać na wieszaka ale ceny marzenie - za 100pln można było całemu się ubrać w dobry markowy ciuch :)
Max i Marshall są ok ale nie zapominaj o sklepiku ROSS tam dopiero tanio można się ubrać jeszcze jakis rok temu robióęm tam zakupy i jeansy - Calvina czy pepe po 10 - 15 $$ tylko , że nigdy nic nie wysyłałem zawsze sam targałem torbami do domku :)

Jacob_USA
21st-November-2012, 02:41
cenny Chicagowskie ;) u mnie trzeba doliczyc transport jeszcze z Milwaukee do Chicago :D


BTW. zima przychodzi wielkimi krokami, wiec mam wolne... kilka chlopakow kozysta z mojej pomocy, i z checia pomoge z wysylkami ;)

mlody
21st-November-2012, 21:48
Max i Marshall są ok ale nie zapominaj o sklepiku ROSS tam dopiero tanio można się ubrać jeszcze jakis rok temu robióęm tam zakupy i jeansy - Calvina czy pepe po 10 - 15 $$ tylko , że nigdy nic nie wysyłałem zawsze sam targałem torbami do domku :)

Własnie zapomniałem o ROSS - cos mi rossmanem zalatywało i myślałęm ze to moje jakies fanaberie a tu faktycznie było i zawsze Marshall i ROSS w jednym miejscu były :)
No ale z tymi cenami to fakt zgadzam się - och jak mi tego brakuje :(
Cała rodzinka ubrana była od stóp do głów hehe a teraz :( - no nic pozostaje UK lol
Tam też jest syto jak się trafi na wyprzedaże :)
NIe pamiętam jeszcze jednego sklepu ale tam kurnia buty - Martens za 6-10$ a w Polszy ten sam model 400-500pln to się nazywa przebitka lol

marko
24th-November-2012, 20:43
oj Jacob nie będę pisał jak bardzo jestem Ci wdzięczny za pomoc :).

solista
28th-November-2012, 09:47
a ja polecam DOMA service. Wielokrotnie korzystałem, żadnych problemów.

S.