PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Stillen - układ dolotowy powietrza



sirtrojan
31st-January-2010, 19:04
Jako jedną z pierwszych, podstawowych i najtańszych modyfikacji mogę polecić to montaż profesjonalnego kompletnego układu dolotowego Stillen ( CAI - Cold Air Intake) do wszystkich silników VQ35DE - FX35 i G35.
Składa się z filtra i osłony, która ma zapobiegać pobieraniu ogrzanego silnikiem powietrza.
Dodatkowo polecam do tego zestawu z-tube / wstawia się ją w miejsce rezonatora/
Instrukcja montażu Z-tube do pobrania z działu ... INSTRUKCJE :)

Zainstalowany CAI Stillen

35

a tu w jeszcze przed instalacją a raczej po wymontowaniu ;):

36

Jakie są plusy z montażu takiego zestawu: przede wszystkim zmienia się dźwięk silnika, po wymianie fabrycznej rury zasilającej która zawiera w sobie reduktor szumów na Z-tube silnik nabiera bardziej chropowatego brzmienia i staje się odrobinę głośniejszy. Dodatkowo taki zestaw powinien podnieść moc auta o jakieś 5-8 KM.

Koszt zestawu na www.stillen.com (http://www.stillen.com) to około 250 USD.
Generalnie jako pierwszy mod techniczny baaaardzo polecam.

Black
31st-January-2010, 19:27
Dobry dolot,dobra rzecz,ale rura powinna być aluminiowa (tzw Power rura)
http://www.tuning.info.pl/artykul-437-Test_power_rury.html
dobrym patentem jest także odlączenie odmy,ale niestety w naszych silnikach powoduje to przygasanie na wolnych obrotach lub falujące obroty.

sirtrojan
31st-January-2010, 19:35
Dobry dolot,dobra rzecz,ale rura powinna być aluminiowa (tzw Power rura)

Może i dobra rzecz ale mi osobiście się do końca nie podoba. Daje taki specyficzny metaliczny pogłos - fajny, żeby posłuchać tego przez chwile ale na dłuższa mete może być męczący. (to moje osobiste zdanie wyrobione podstawie doświadczenia i wrażen odsłuchowych dolotu UTR - w FX35)

Jacob_USA
31st-January-2010, 22:44
Ja za tymi chromowanymi metalowymi dolotami zabardzo nie jestem... jednak plastik to plastik a ta chromowana to i tak zaraz sie upierniczy wiec na co komu to.

Schirru
31st-January-2010, 23:20
a ja z kolei jestem fanem metalowch rur dolotowych:) no ale każdy oczywiscie ma swoje preferencje. rzecz zrozumiała, że nie wszyscy lubią aż tak intensywny dzwięk jaki generuje metal. co do dolotów w fx'ie to troszkę konfiguracji juz przetestowałem i pomierzyłem g-techem (jwt, utr, z-tube, stillen lms cai - w różnych konfiguracjach). pierwsza podstawowa rzecz jeśli ktoś chce odrobinę poprawić serie to wymiana seryjnej rury z tłumikiem szmerów na tzw z-tube (nieważne czy metalowe czy plasikowe). w chwili obecnej mam zainstalowany zestaw LMS CAI (od samej przepustnicy do filtra metalowa rura z miejscem na montaż przepływki) + Stillen Air Box i filtr K&N. I myślę że na tej konfiguracji poprzestanę. Poprzednio mialem lms cai + jwt, a jeszcze wsześniej jwt + utr z-tube.

Jacob_USA
31st-January-2010, 23:34
Dokladnie to rzecz chyba gustu... ale nie wazne sluchaj nie wiem jak JWT POP robil w twoim FX`ie ale w G uwazam go za dobry dolot rowniez i Stillen chyba najbardziej spotykany w naszych samochodach.

Schirru
31st-January-2010, 23:47
JWT bardzo dobry i GŁOOOOŚNY!! - jak jechałem na Morskie Oko w górach, to na jakiś kilometr przed parkingiem jak dałem po garach, to zanim dojechalem, parkigowe chłopaki wyszli na drogę zobaczyć co to za "potworek" sie do nich zbliża i tak grzmi. pozniej z 20min stali wgapieni pod maske;) zmienilem na stillena bo jest minimalnie cichszy (to nie znaczy cichy) i troche lepiej izoluje cieple powietrze.

Jacob_USA
31st-January-2010, 23:49
JWT bardzo dobry i GŁOOOOŚNY!! - jak jechałem na Morskie Oko w górach, to na jakiś kilometr przed parkingiem jak dałem po garach, to zanim dojechalem, parkigowe chłopaki wyszli na drogę zobaczyć co to za "potworek" sie do nich zbliża i tak grzmi. pozniej z 20min stali wgapieni pod maske;) zmienilem na stillena bo jest minimalnie cichszy (to nie znaczy cichy) i troche lepiej izoluje cieple powietrze.

Dokladnie izolacja jest lepsza Stillena, kocham glos JWT i jego syczenie ahhh non-stop sie prosi o depniecie :)

Wracajac do izolacji myslisz ze dobrym bedzie rozwiazaniem owiniecie tasma termoizolacyjna Z-tube ?

Schirru
1st-February-2010, 00:03
nie, po co? nie zauwazysz róznicy zadnej (podejrzewam ze nie uzywasz samochodu w sporcie i nie walczysz o kazde 0.000001 sec:) ), a stracisz tylko na wyglądzie i prawdopodobnie dzwięku. Z-tube wcale sie tak mocno nie grzeje. JWT ze względu na to że jest otwarty i ma latwiejszy dostęp do powietrza generuje minimalnie większą moc przy maksymalnych obrotach (wtedy gdy silnik ciągnie olbrzymie ilosci powietrza), stillen troche inaczej - bierze powietrze zimniejsze ale za to ma troszkę trudniejszy do niego "dostęp". Nie mierzylem jeszcze tego stillena (zalozylem go dopiero wczoraj), ale jak tylko to zrobie to dam znac ktory lepszy i czy w ogole jest roznica:)

Jacob_USA
1st-February-2010, 00:09
Podejrzewam że z plenum spacer JWT Pop zabije mnie dzwiekiem i tego oczekuje a jesli chodzi o te 0.00000001s to moze bez przesady ale chce miec troszke wiecej HP dosc wiecej :)

Schirru
1st-February-2010, 00:16
wiecej koni to tak na prawdę uzyskasz tylko zakladając tubro albo kompresor... cala reszta (doloty, wydechy itp...) to tylko takie malo odczuwalne pstrykanie... efekty nieznaczne a koszty nieadekwatne. niestety...;/

Jacob_USA
1st-February-2010, 00:18
ani turbina ani supercharger nie wchodzi w gre jestem biednym studentem w USA :) wiec zostaje sie cieszyc malymi rzeczami zawsze to czlowieka bardziej cieszy

Black
1st-February-2010, 01:15
a ja po zrobieniu skrzyni zastanowie sie nad czyś takim jak turbina własnie,interesuje mnie tylko jedn, czy mozna wrzucic pod maskę jakąś popularna turbine jak Garret czy musi to być wyższa pólka np Greedy

Schirru
1st-February-2010, 01:36
o ile dobrze pamietam to na forum streetracing'u w dziale japonskich był wątek o doładowaniu 350Z i chyba z 5-6 opcji wystepuje gotowych kitów. z czego 2 (m.in stillen) do codziennego uzytku (moce rzedu 350KM) a reszta juz troche bardziej hardcorowa glównie pod kątem sportu.

Jacob_USA
1st-February-2010, 01:47
Tak jak Schirru szedl bym w strone Stillen`a bo twoje G35 bedzie uzywane bardziej do uzytku codziennego i skopaniu kilka tylkow wracajac nim z pracy...

Black
1st-February-2010, 01:50
Jak to się cenowo przedstawia?

Jacob_USA
1st-February-2010, 02:00
Jak to się cenowo przedstawia?

No 3k nie twoje w USD :)

Black
1st-February-2010, 02:03
trzy tysiaki dolcow???- ODPADA.

sirtrojan
1st-February-2010, 02:44
Sebastian nie lekceważył bym tego plenum spacer a - wszyscy sobie chwalą, nawet ci którzy mają sportowe zacięcie ( zatem tobie też się spodoba :) zrobię jakąś kompilację plików i umieszczę w nowym wątku.

Jacob_USA
1st-February-2010, 09:18
Tutaj film z moim JWT :) http://www.youtube.com/watch?v=oiR04P1cDiE&feature=related

Schirru
1st-February-2010, 12:59
ja wcale nie lekceważę plenum tylko czytalem gdzies o pomiarach i moc moze rzeczywiscie nieco wzrosła ale juz przyspieszenie wg g-techa do 60mhp okazalo sie słabsze... widocznie przebieg mocy i momentu sie dosc dyrastycznie zmienia i owszem - w sporcie, kiedy non stop silnik sie kreci powyzej 5K obrotów, ma to racje bytu, ale w codziennym uzytkowaniu i kozystaniu z celgo zakesu obrotów juz raczej nie... ale jako że osobiście nie mialem tego w rękach, to nie chce tu udawać speca:) byc moze sie myle.

sirtrojan
1st-February-2010, 14:19
Chyba nikt z nas nie miał :) więc trzeba podpuścić Jakuba żeby się skusił ;)

Black
1st-February-2010, 17:17
Stawiam że dolot+uszczelka dadza jakieś 10 koników.Ile ona kosztuje?.

Jacob_USA
1st-February-2010, 17:50
[I]Duzo znajomych moich to ma pod maska inni 1/2 drudzy 5/16 i teraz jest opisane w dziale ktory w jakim momecie daje przyspieszenie i moc jezeli chcesz miec dobre przyspieszenie na wysokich obrotach to zakladasz 1/2 jezeli na malych i srednich idziesz w strone 5/16 i jeszcze strut bar mozsez zalozyc przy 1/2 jest to raczej nie mozliwe.

Mnie nie trzeba namawiac ja to bede mial

Black
1st-February-2010, 22:17
Ponawiam pytanie ile ona kosztuje,kiedyś chyba pisaleś ale wylecialo mi z głowy.

sirtrojan
1st-February-2010, 22:20
ok 1 k PLN

Black
1st-February-2010, 22:24
No tanio nie jest,wlaściwie to nic do Infi nie kosztuje mało...prócz postojówek
czekam na efekty u Jacoba,jak co to może i zamówie.

Jacob_USA
1st-February-2010, 22:24
zalezy jaka itd :) sa roznce cenny od $199 do $325

Schirru
1st-February-2010, 23:37
ja chętnie zapolował bym zamiast na plenum spacera to na całą pokrywę Kinetix'a SSV - wygłada rewelacyjnie. prawie jak alfowska V6:)

Jacob_USA
1st-February-2010, 23:54
A tam wujek space bar Ci nie wejdzie

Schirru
2nd-February-2010, 00:11
wejdzie..;)
http://www.superchargersonline.com/images/productimages/ktx_ssv.jpg

Jacob_USA
2nd-February-2010, 01:28
Kurcze ciekawe rozwiazanie... 30 HP chociazby to dobrze ale jak moja dowidziala by sie ze to kosztuje $750 to jestem wyrzucony z domu :) ale chyba jednak zostane przy planum spacer i plenum kintex tez dobra robote zrobi. a to to juz wyzsza szkola jazdy i napewno nie jest przeznaczone do dlugich podrozy :)

Black
2nd-February-2010, 09:33
A co to ze zdjęcia 'robi" że przybywa 30 kucy???

Jacob_USA
2nd-February-2010, 09:40
powietrze jest juz bezposrednio prowadzone do tlokow

http://www.kinetixracing.com/new-ssvextremeflowkinetixmanifold350zg3503-06.aspx

Black
2nd-February-2010, 09:52
o kutwa nie dośc że wygląda kosmicznie to jeszcze taki przyrost mocy,i cena nie jest wygorowana.To co mam wywalic w skrzynię zainwestowalbym w kinetixa,pech to pech.

Jacob_USA
2nd-February-2010, 10:11
Hah na G35driver facet zalozyl to i zwiekszylo mu sie spalanie z 19 mpg na 16 to dosc duzo... nice dziekuje zostane przy uszczelce :) dlatego mnie zastanawialo czemu nikt w to nie idzie tylko w uszczelki teraz juz wszystko jasne, ale tak czy siak robi robote z moca

Schirru
2nd-February-2010, 12:53
ja robie 15 bez zadnych modow poza dolotem...;/

sirtrojan
2nd-February-2010, 17:10
Kuba ponieważ jesteś w mniejszości :heh: proszę cię o przeliczanie spalania w litrach /100km :)

Jacob_USA
2nd-February-2010, 18:41
ja robie 15 bez zadnych modow poza dolotem...;/

Schirru mowa tu o G35 zapomnialem dopisac a w moim G35 nigdy nie mialem spalania 15 mill z galona robi 19-20

sirtrojan
6th-March-2010, 22:03
Mniej więcej za tydzień będę miał CAI Stillena :) niceeee

sirtrojan
6th-April-2010, 13:42
Właśnie dostałem paczkę z osłoną Stillena i filterkiem ( OGROMNY). Oczywiście zrobię dokumentację zdjęciową z instalacji i podzielę się wrażeniami z jazdy.
Podejdę do tego tematu pewnie w sobotę :thumb:

Black
6th-April-2010, 15:36
no jestem ciekaw jaki efekt będzie w FX-e, jeżeli chodzi o sound o swoim mogę powiedzieć 'dżwiękowo mocny" .

ja na twoim miejscu bym nie wytrzymał i zamontowal to nawet w środku nocy hehe

sirtrojan
6th-April-2010, 15:40
jeszcze nie wydobrzałem przez te świąteczne bezalkoholowe wycieczki.
Zauważ że dokładam jeszcze Z-tube / wyrzucam reduktor szumów :becky:/ wiec powinno nieźle zaharczeć :thumb:

btw żeby zresetować kompa do wartości fabrycznych na ile odłącza się aku?

Black
6th-April-2010, 16:22
o ile dobrze pamiętam to mi rozłaczli chyba na kilka minut.

Jacob_USA
6th-April-2010, 16:27
ja zostawiam na cala noc

sirtrojan
6th-April-2010, 18:25
W sumie będę miał kilka h na robote to może po prostu zanim zaczne zdejmę klemę. Po zakończeniu podłącze. " Taką mam koncepcje! " (cytat z MIŚia ;)

Schirru
6th-April-2010, 18:50
tak tylko się zastanawiam co tak naprawdę ma dać ten reset kompa...nic nowego sie tam nie wgra...taki "akumulatorowy" reset może co najwyzej usunąc jakis drobny błąd, ale co ma do zmienionego dolotu? nie wiem...
osobiście nie bardzo zauważam różnicę po montażu stillena Z resetem i BEZ. a z ciekawosci montowalem i tak i tak.
nie mniej jednak różnica w dynamice i dźwięku silnika po montażu stillena jest zauważalna, co G-tech potwierdza. myślę, że będziesz Grzechu zadowolony:)

Jacob_USA
6th-April-2010, 18:54
tak tylko się zastanawiam co tak naprawdę ma dać ten reset kompa...nic nowego sie tam nie wgra...taki "akumulatorowy" reset może co najwyzej usunąc jakis drobny błąd, ale co ma do zmienionego dolotu? nie wiem...
osobiście nie bardzo zauważam różnicę po montażu stillena Z resetem i BEZ. a z ciekawosci montowalem i tak i tak.
nie mniej jednak różnica w dynamice i dźwięku silnika po montażu stillena jest zauważalna, co G-tech potwierdza. myślę, że będziesz Grzechu zadowolony:)

Szchirru ECU mozna resetowac na dwa sposoby wlasnie odlanczajac na kilka godzin akumlator lub jest zasada mam na kartce wcisniecie iles tam razy hamulca przekrecanie kluczykiem itd...

sirtrojan
6th-April-2010, 18:54
Seba lejesz miód na moje serce ;)
Tak czy inaczej robię filmik + fotki instruktażowe.
Filmik porównawczy przed i po instalacji.

sirtrojan
7th-April-2010, 17:25
ale mnie korci żeby zrobić to wcześniej !
Szkoda że zdrowie szwankuje i czasu brak :/

Black
7th-April-2010, 18:43
Tyle czasu czekaleś,więc poczekasz jeszcze dwa dni:).

sirtrojan
9th-April-2010, 22:27
No i Stillen jest juz w moim FXie- przedstawię dokumentację zdjęciową i filmową jutro bo dziś już zmordowany jestem.

Black
9th-April-2010, 23:34
Już?,jednak nie wytrzymaleś do jutra:)

sirtrojan
10th-April-2010, 10:28
Dobra najpierw wrzucam filmik poglądowy. Sorki za kiepską jakość.
Tak na prawdę Z-tube slychać było w częsci filmiku od 1:02 ( w I części nie nagrał się dobrze dźwiek)


http://www.youtube.com/watch?v=LvXLtGl_Sts


Co do przyrostu mocy. Jest odczuwalna lekka poprawa. Silniczek oddycha pełną piersią wiec co się dziwić ;)

Jacob_USA
10th-April-2010, 18:35
Elegancko wujku !! wkoncu to ryczy a nie mruczy :D

Black
10th-April-2010, 21:27
dzisiaj mialem okazję przesłuchać dolotu w Grzegorzowym FX-e i powiem-daje mocno.

sirtrojan
12th-April-2010, 19:00
INSTRUKCJA MONTAŻU KOMPLETNEGO UKŁADU DOLOTOWEGO (CAI) STILLEN + Z-TUBE


:uwaga: Prace wykonujesz na własną odpowiedzialność!:uwaga:
Pamiętaj też o swoim bezpieczeństwie!

Do wykonania pracy niezbędne są:
1. Z-Tube
2. osłona stillen + filtr
3. Klucz nasadowy/grzechotka 10 mm
4. Śrubokręt gwiazdkowy.


Zaczynamy od odłączenia minusowej klemy akumulatora.

Demontujemy plastikowe osłony dolotu powietrza
315

Demontujemy osłonę silnika.

316 317 318


dzieci zakrywają oczy bo oto przed nami naga V6 ;)

319

Wypinamy czujnik przepływu powietrza (MAF).

334

Odkręcamy śrubę 10 która trzyma obudowę filtra powietrza

333

Odkręcamy śrubę 10 która trzyma rurę z reduktorem szumów.

Ściskając kombinerkami zdejmujemy gumową rurę podłączoną do reduktora szumów ( na górze po prawej)

Odkręcamy opaskę zaciskową przy przepustnicy.

http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=325&stc=1&thumb=1&d=1271087951 (http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=325&d=1271107745)

Ściągamy rurę z przepustnicy i delikatnie wyjmujemy układ dolotowy. Jeśli nie chcecie się mocować z całym od razu można go rozdzielić na części. odkręcając łącznik/harmonijkę i opaski po obu jego stronach można zdjąć osobno reduktor szumów, ów łącznik, i obudowę filtra powietrza. ( Filtr powietrza na dle mocowany jest na wcisk w dwa otwory - fotka w DYI: wymiana filtra powietrza)

http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=328&stc=1&thumb=1&d=1271087752 (http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=328&d=1271107745)


Gdy już macie cały fabryczny układ dolotowy wyciągnięty odkręcamy plastikowy element z czujnikiem MAF i przykręcamy przez obudowę Stillen do filtra powietrza śrubami 10, które są w zestawie z osłoną. Nie zapomnijcie o uszczelce.



http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=329&stc=1&thumb=1&d=1271087800 (http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=329&d=1271107745) http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=327&stc=1&thumb=1&d=1271087851 (http://www.ifans.pl/../attachment.php?attachmentid=327&d=1271107745)

Teraz do obudowy Stillen-a dołączamy górną część fabrycznego filtra, mocowaną na dwa zatrzaski /Power Duct/

http://www.ifans.pl/asset.php?fid=269&uid=1&d=1271107745

Teraz przyda nam się gumowy łącznik z fabrycznego dolotu jako przedłużenie niezbędne do połączenia z-tube z obudowa filtra Stillen

330

Delikatnie nakładamy końcówkę Z-tube na przepustnicę. Możemy przymocować ją też do kolektora śrubą 10. Zanim jednak ją przykręcimy używając kombinerek nakładamy gumową odmę na wyjście znajdujące się od spodu Z-tube.

Umieszczamy obudowę filtru powierza na miejscu i przykręcamy ją śrubą 10. Zwróćcie uwagę żeby pod spodem osłona nachodziła na rurkę doprowadzająca świeże
powietrze do filtra.
Teraz posiłujemy się trochę żeby założyć gumowy łącznik na plastikową rurę z czujnikiem MAF. Łącznik jest zdeka za długi i/lub za twardy.
Gdy już mamy ciągłość pomiędzy filtrem powietrza a przepustnicą dokręcamy wszystkie opaski zaciskowe /x3/ dokręcamy śrubki.
Sprawdzamy odmę i podłączamy kostkę do czujnika MAF.
Zakładamy plastiki dolotowe powietrza i zakładamy osłonę silnika.

Możemy teraz podłączyć akumulator i zobaczyć czy wszystko działa tak jak powinno.
Jeśli komputer nie wywala nam jakiś błędów to znaczy że zrobiliśmy po raz kolejny dobrą robotę. :thumb:
i może to autosugestia lecz im dłużej jeżdżę na tym zestawie tym mam wrażenie ze lepiej autko jeździ i ciekawszy wydaje z siebie dźwięk.

Prezentuje się to tak:

331
(tu jeszcze bez osłony silnika silnika)

__________________________________________________
Ciekawostka: Tu dla porównania przedstawiam fabryczną rurę z reduktorem szumów i Z-tube

332

sirtrojan
13th-April-2010, 00:59
Grzegorzu musiałem usunąć twojego posta żeby połączyć dwa moje :) jak chcesz napisać jakieś miłe rzeczy to teraz już możesz :becky:

Schirru
13th-April-2010, 01:08
"Umieszczamy obudowę filtru powierza na miejscu i przykręcamy ją śrubą 10. Zwróćcie uwagę żeby pod spodem osłona nachodziła na rurkę doprowadzająca świeże
powietrze do filtra. " - tego akurat nie rozumiem... chodzi Ci o tą rurkę POD filtrem? to nie jest żadne doprowadzenie świeżego powietrza tylko rezonator:) no chyba że go przerobiłeś?:)

sirtrojan
13th-April-2010, 01:30
? tam jest rurka średnicy ok 3 cm - upieprzona jak siemasz wiec nie zakładam żeby robiła coś innego niż doprowadzała powietrze. ;)335

na dole jest taka puszeczka z otworem - to miałem na myśli

Jacob_USA
13th-April-2010, 02:52
Ta puszeczka nie doprowadza zadnego powietrza wywal to z tamtad !! tylko zaslania dolot powietrza wlasnie.

Schirru
13th-April-2010, 11:36
to jest właśnie ten rezonator. wg niektórych potrzebny, wg niektórych nie. w przypadku Stillena nie spełnia absolutnie żadnej funkcji, bo filtr nie jest super szczelny. w przypadku dolotu seryjnego podobno wpływa w jakimś tam delikatnym stopniu na przebieg mocy i momentu - nie poprawia, ani nie pogarsza, po prostu "wyłagadza".

Black
13th-April-2010, 12:18
Grzegorzu musiałem usunąć twojego posta żeby połączyć dwa moje :) jak chcesz napisać jakieś miłe rzeczy to teraz już możesz :becky:

o skubaniec,a ja go pochwalilem że robi dobre instrukcje hehe.

dolot naprawdę świetna rzecz,z niecierpliwością czekam na uszczelkę:)

sirtrojan
13th-April-2010, 13:33
Kuba, dziura jest na to ustrojstwo wiec po co wywalać ?

Tak czy inaczej trzeba pamiętać, żeby wyjście tego rezonatora weszło w otwór w osłonie.

Dziwne tylko że ten rezonator jest taki upierniczony :/

Tak czy inaczej mam nadzieję że opis przyda się innym forumowiczom czy to przy instalacji dolotu czy może w przypadku innych koniecznych napraw/modyfikacji.
__________________________________________________ _____________________

Moje subiektywne wnioski po kilkudniowej eksploatacji:



NA + :


- jest dźwięk auta / od 0 - 3000rpm raczej lekka poprawa na zewnątrz/ powyżej 3000 tę poprawę słychać wewnątrz od 5500 rpm w środku robi się sportowo - auto harcze jak powinno sportowe autko

Nie zauważyłem negatywnego wpływu na spalanie - jest w zasadzie identyczne.


Na (-)


- jak autko tak pięknie chodzi to aż się prosi o kickdown-a żeby posłuchać wydechu :becky: albo o przyciśniecie na prostej, to przekłada się na wyższe spalanie ;)

- Nie wiem jak będzie w trasie kiedy np na niemieckiej autostradzie będę jechał z prędkością ok 200 km/h czy da się wysiedzieć ?

Schirru
13th-April-2010, 16:00
wydaje mi się że jest takie brudne od syfu, który wali spod kół. widziałem jak w Hameryce niektórzy przerabiają ten rezonator na rurkę idącą z okolic halogena, doprowadzając świeże powietrze. patent fajny pod warunkiem że mamy czyste drogi. a o to może być u nas ciężko. swoją drogą filtr (czy to seryjny czy stożkowy) w tym silniku jest tak umieszczony, że jest baaardzo podatny na zabrudzenia i warto go często wymieniać/czyścić. z resztą chyba każdy to dostrzeże porównując filtr z innego auta do tego. dla przykładu podam ze w mojej poprzedniej Alfie 166 V6 jak po 20k km jak wymieniałem filtr powietrza, wyglądał on tak, jak w Fx po miesiącu! Tak więc warto na niego zwracać uwagę.

co do odczuć Grzegorzu, to nie masz się specjalnie czym martwić. Dolot ma to do siebie że robi się głośny w momencie maksymlnego otwarcia przepustnicy, tak więc nawet przy jeździe 200km/h nie będzie głośny, a może być bardzo głośny gdy wciśniesz gaz przy wyprzedzaniu choćby przy 50km/h.

sirtrojan
13th-April-2010, 16:14
dzieki za info.
co do samej przepustnicy - będę musiał ją przeczyścić. robiłeś to ze swoją?

Pewnie poczeka na uszczelkę - będzie pewnie za 1,5 mca wiec do tego czasu będę mógł się dokształcić w tym zakresie. Co gdzie i czym ...

Jacob_USA
13th-April-2010, 16:41
Ja czyscilem przepustnice i odrazu wymienile uszczelke miedzy przepustnica a kolektorem koszt uszczelki to $4 w Nissanie do tego kupujesz spray do czyszczenia ;) $2

Ja wywalilem ten rezonator bo uwaam ze nie potrzebnie tam jakies zawsze swize powietrze blokuje i tyle.

sirtrojan
13th-April-2010, 16:45
jad dla mnie to świetny zatrzymywacz syfu ;)

co do uszczelki i spraya to może znalazło by się miejsce dla nich w pudełeczku z plenum spacer ?
Możesz mi zakupić takie cuda czy to w nissanie czy to w innym miejscu ?

Schirru
13th-April-2010, 16:58
o rety, to jak Ty Grzesiek tą uszczelkę zamontujesz to może i ja się skuszę...:) tylko wcześniej zmierzymy Cie G-techem ;-P

Jacob_USA
13th-April-2010, 17:01
Zatrzymywacz syfu ale zatrzymujesz tez powietrze :P a co maja powiedziec Ci co maja tam filter AEM ? zamiast tej puszki ktora ma niby syf zatrzymywac ? "D

Seba jade w piatek po srubki do mojego do nissana to i moge tobie ta uszczelke zakupic, daj znac

sirtrojan
13th-April-2010, 17:07
seba jak zamontuję - wskoczysz do mojego auta zrobisz rundkę i pewnie zapragniesz tej uszczelki (iso plenum spacer). Moja jest już u Kuby wiec tylko pozostaje mi czekać na przesyłkę.

krzychu
13th-April-2010, 23:28
Grzegorz,

Musimy się spotkać i pokażesz mi swoje cacko po modyfikacjach.
Co raz bardziej napalam się na modyfikacje, oczywiście krok po kroku.

Pozdrawiam
Krzychu

sirtrojan
13th-April-2010, 23:42
Kurde Krzychu twoje autko jest tak piękne że nie ma co w nim dłubać :thumb:

Kupiłeś nowe fele?

Co do moich modyfikacji- to tez robię powolutku. Co to za radość wstawić do warsztatu i otrzymać zmodyfikowane! A jak sobie zrobisz to, potem następne i tak każdy ten mały kroczek cieszy i poprawia zabawę z jazdy!

Możemy się ustawić np za 1,5 miesiąca kiedy będę miał już plenum spacer to wtedy będzie różnica. Każdy FXiarz tak mówi :)

Jacob_USA
14th-April-2010, 00:05
Czemu mowisz ze plenum spacer bedziesz mial za 1,5 msc ?? przeciez jak wysle teraz to bedziesz mial za dwa tygodnie ;) chyba ze nie masz czasu na instalacje...

Najlepsza rzecza jaka robilem w aucie byl wlasnie Plenum Spacer super satysfakcja i instalacja :D

sirtrojan
14th-April-2010, 01:14
na przesyłkę rezerwuje sobie miesiąc i pół na podejście do instalacji :)

Jacob_USA
14th-April-2010, 01:41
Obrazasz mnie !! w tym momecie :)

sirtrojan
14th-April-2010, 23:30
:peace::peace::peace:

krzychu
15th-April-2010, 01:43
Kurde Krzychu twoje autko jest tak piękne że nie ma co w nim dłubać :thumb:

Kupiłeś nowe fele?

Co do moich modyfikacji- to tez robię powolutku. Co to za radość wstawić do warsztatu i otrzymać zmodyfikowane! A jak sobie zrobisz to, potem następne i tak każdy ten mały kroczek cieszy i poprawia zabawę z jazdy!

Możemy się ustawić np za 1,5 miesiąca kiedy będę miał już plenum spacer to wtedy będzie różnica. Każdy FXiarz tak mówi :)

Nie kupiłem w końcu felg, ale na kolejną zimę z pewnością nie odpuszczę.

Właśnie dlatego, planuję najpierw plenum spacer (jeszcze nie wiem który), a potem filtr stożkowy itd.
W kolejnym kroku nawigacja do automapy EU. Mam nadzieję, że uda się to pogodzić.

sirtrojan
15th-April-2010, 22:18
Krzychu - sugeruję pierw stożek a potem uszczelkę pod kolektor.
Trzeba dostarczyć więcej powierza żeby potem je odpowiednio wykorzystać.

Co do felg. Chodzą mi po głowie jakieś ładne 20 " (22" odpadają ze względu chociażby ceny opon ale i trwałości na polskich drogach). Na moich OEMach widać już niestety ślady po zimie :/

co do navi boxa to znajduje się na mojej liście priorytetów :) nawet wyżej od wspomnianych felg.

Jacob_USA
15th-April-2010, 22:58
Wiele osob wlasnie robi odwrotnie pierw Plenum nastepnie INTAKE

sirtrojan
15th-April-2010, 23:14
jak słyszę "wszyscy/wiele osób/ tak robią" to przypomina mi się ta zasada:
"gOOwno musi być dobre - miliony much nie mogą się mylić". :becky:
ale oczywiście nie ma co płynąć pod prąd jak nie trzeba wiec jak kto chce to sobie zamontuje.

IMO: łatwiej i taniej najlepiej intake a potem Plenum Spacer bo tu jest więcej zabawy z montażem no i potrzebny jest klucz dynamometryczny.

Jacob_USA
24th-April-2010, 05:36
No i jak tam panie uzytkowniku Stillena ;)

sirtrojan
24th-April-2010, 11:10
Nice. Coraz więcej śmigam na tiptronic-u zeby posłuchać dzwięku silnika na wyższych obrotach :)

sirtrojan
12th-September-2010, 18:03
odświeżę temat.
ponieważ musiałem wyprać filterek a pogoda nei sprzyjała szybkiemu wyschnięciu - w miejsce filtra Stillena wrzuciłem fabryczny i jeździłem tak przez 2 tygodnie do dziś.

moja refleksja - sportowy filtr specjalnie nie wpływa na moc i v max jednak wpływa na reakcje na pedał gazu! auto zbiera się szybciej po jego naciśnięciu nie mówiąc już o tym że dużo lepiej brzmi!
Tak więc jeśli wahacie się nad zakupem mogę wam tylko polecić taki zakup.

danielV6
2nd-October-2010, 18:23
A gdzie takiego "Stillena" można kupić do mojego G35 ?

sirtrojan
2nd-October-2010, 19:42
www.stillen.com
albo
www.g35driver.com gdzie ostatnio nawet widziałem kit do g35!
ew są tez na www.ebay.com

sirtrojan
13th-November-2010, 22:57
Prośba - może ktoś sprawdzić jaka jest wewnętrzna średnica z-tube przy wyjściu w kierunku filtra - i tak samo średnica części dolotu gdzie jest MAF sensor? Nie mam suwmiarki. Poproszę chyba mikołaja zeby mi kupił :)