PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Sprowadź sam auto z USA - copart



infiniti
24th-March-2010, 23:05
Witam

Chciałbym żeby osoba która od poczatku do konca sprowadzała samochód usa z copart.com opisała dokladnie jak wyglada procedura kupna pojazdu na copart.

Moja wiedza:

1. Zakładamy konto na stronie copart.com wpłacamy zadatek aby licytować.

2. Gdy wygramy aukcje czekamy 1 dzien na potwierdzenie czy sprzedadzą samochód za wylicytowaną kwote.

3. Wpłacamy pieniądze (wilicytowana kwota + oplaty załadunkowe i transport ) dostajemy fakture - podajemy adres agencji celnej np.agencja oceancar.de

4 Gdy auto jest już na statku dostajemy numer przez który możemy sprawdzać gdzie znajduje sie statek.



5. Samochód płynie do bremerhaven, agencja celna załatwia za nas wszystkie formalnosci, oplaty to 19% vat i 10% cło od wartosci na umowie( gdy sprowadzamy przez PL to zapewne policzą od wartosci giełdowej...) Gdy auto jest sprawadzone w całości można wykupić tymczasowe tablice za około 200 euro.

6. Cło i Vat + oplaty za agencje ceną okolo 400euro(rozładunek itp.) po zapłaceniu dostajemy dokumenty i adres parkingu na którym auto jest do odebrania. Zrywamy numerek czekamy w kolejce, dajemy podpis ew. wpisujemy numer rej. naszej lawety i auto po chwili znajduje się kolo naszej lawety.

7. Jedziemy z autem do PL, płacimy akcyze 18,6% - jeżeli auto jest uszkodzone bierzemy swojego rzecoznawce aby wycenił wartosć pojazdu.



Prosze o opisane dokładnie jak to wygląda- wiem że moj opis jest niekompletny i zawiara błędy.

Dlaczego wybrałem copart ?

Przy obecnym kursie dolara i opłatach lepiej kupic auto lekko uszkodzone niż marnować czas i nerwy szukając bezwypadków w PL .

Jacob_USA
24th-March-2010, 23:23
Uwazaj naprawde na kupowanie na copart.com jezeli masz kogos kto moze wejsc na plac i ogladnac auto w danym miejscu to bylo by najlepiej wkazdym badz razie oni robia tak te zdjecia zeby wszystkiego nie pokazac :)

sirtrojan
24th-March-2010, 23:24
Z tego co pamiętam to dobrze opisałeś procedurę. Dodam tyko od siebie koszty ogólne: tansport,cło i Vat

Wartosc auta + koszt transportu ok. $1000-1500 w zależności od rozmiaru auta

od tego liczymy

+ cło 10%
+ akcyza (od pojemności pow. 2l) 18,6%
+ vat 22%

W tej kolejności i Kolejne stawki są dodawane do sumy wcześniejszych


Opłaca sie importować do Niemiec i tam zapłacić cło bo w Niemczech cło to 10% i VAT 19% a w Polsce opłaca się tylko akcyzę akcyzę. ( Poza tym z reguły nie kwestionują kwot widniejących na fakturze zakupu co zdarza się nade często w PL

infiniti
24th-March-2010, 23:27
Dokładnie, trzeba patrzeć jaki auto ma tytuł, i jaki ma certyfikat, wiadomo ze można tez się wpakować - słyszalem tez o tych zdjęciach.... znajomy sprowadzil juz troche z tych aukcji i wiekszosc samochodów była ok ;)


sirtrojan ,

akcyza powyżej 2l to 18.6% :(

W agencji celnej oceancar pracują polacy wiec z dogadaniem sie nie ma problemu ;)

sirtrojan
24th-March-2010, 23:30
poprawione, spojrzałem na dane z moich zasobów sprzed podwyżki :)

Identycznie jak copart.com auta sprzedawane są w www.Manheim.com i www.IAAI.com ( Insurance Auto Auction)
ale nie ma co się oszukiwać copart jest największy.

Co do sprowadzania INFINITI to konkurencja jest mocna, te auta lubią też Rosjanie i Litwini ( z tego co pamiętam mają/mieli?/ jakieś dobre cło na auta z USA wiec sprowadzenie auta z Litwy też może być dobrym pomysłem! )

KONIECZNIE trzeba też sprawdzić jaki auto ma tytuł w dokumentach. Total loss nie zostanie zarejestrowany w PL a bywały przypadki że Salvage też było problemem.

Henry apel do ciebie. Ty wiesz o co :becky:

infiniti
26th-March-2010, 10:15
Salvage może byc, wystarczy przegląd powypadkowy i muszą zarejestrować.. :)

sirtrojan
26th-March-2010, 11:35
Tu byś się zdziwił. Jest taka dowolność ze w Łodzi ci zarejestrują a w innych miastach już nie. Dlatego czasem dobrze jest przejść sie do wydziału komunikacji i zapytać aby uniknąć późniejszych problemów.

POCISK35mm
27th-May-2010, 16:06
Odradzam copart - można się ładnie naciąć !!! Jest tam wiele podrobionych samochodów, które wyglądają jako tako na zdjęciach, a w rzeczywistości "zderzyły się z pociągiem" !!!

Manheim - zupełnie coś innego, bo w większości są tam auta bezwypadkowe (sprzedawane przez dealerów, również Infiniti) - kupiłem tam kilka aut i się nie naciąłem, bo opisy przedsprzedażowe są bardzo dokładne i rzetelne.
PZDR.

Jacob_USA
27th-May-2010, 22:31
Manheim tez uzywaja BANKI i z odzysku samochody sprzedaja wojaja czasem bardzo male pieniadze za auta ale na akucji i tak idzie za wiecej :) na copart ja sam raz sie naciolem... auto bylo praktycznie na zdjeciu nie ruszone po przyjechaniu na warsztat totalny wrak... bede w domu to wrzuce zdjecie jak wygladal na zdjeciach z copart a jak u mnie w garazu

MARUS
28th-May-2010, 07:34
bawiłem się wcześniej w kupowanie samochodów i wysyłkę do Polski. NIGDY WIĘCEJ w życiu nie kupie nic z COPART i każdemu kto mi tylko powie o tej firmie to odradzam !!! To jest jedno wielkie oszustwo!!! Nigdy nie dostaniecie samochodu ktory tak pięknie wyglada na tych zdjęciach.. Sam kupiłem na COPART kilkanaście samochodów i motorów. Nigdy nie było tak pięknie jak opisywali i jak było na zdjęciach... Przychodziły samochody bez poduszek, kluczyków, komputerów itd. Z zewnątrz wypacykowane a pod tym wszystkim ruina !!! Nawet bratu kupiłem Lexusa is300 z Copart. Wszystko na zdjęciach było super, delikatne wgięcia w zderzak przedni, z czystym tytułem. Przyszło padło bez kluczy i komputerów a na dodatek TOPIELEC !!! Dosłownie wszystko praktycznie musiałem kupić do tego auta, silnik, skrzynie, komputery, elektrykę, fotele itd i tak dalej to auto wariuje jak jest wilgotno... Szkoda nawet gadać.
Co chwile słyszę od ludzi co za padło kupili na Copart. Az mi ich szkoda bo wiem co ja przeszedłem.. Znam tez ludzi co kupują rozbitki albo składają jeden samochód z trzech i wystawiają na taki copart. Istne padło ale z wierzchu wygląda nówka!!!
Tak że dajcie sobie spoko z tym Copartem. Jest teraz tyle aukcji bankowych co można kupic auto nigdy nie uszkodzone za grosze. Ludzie tu teraz nie maja pieniędzy i banki zabierają wszystko. Nawet te cale aukcje teraz ruchu nie maja..

Jacob_USA
28th-May-2010, 15:17
Marus ja znam przypadek jak gosc kupil auto z copart i silnik byl owszem ale w srodku pustka bez cylindrow walu rozrzadu hahahaha ludzie biora auta na czesci pozniej wystawiaja na copart i ktos nastepnie sie nadziewa na to....

skrodzki7
29th-November-2010, 16:13
Cieszę się, że jesteście w temacie. Czy znacie jakąś stronę www, gdzie mógłbym sprawdzić historię europejskiego Infiniti - chodzi mi o coś jak www.sprawdzhistorie.pl (http://www.sprawdzhistorie.pl) dla aut z USA..

sirtrojan
29th-November-2010, 16:38
nie ma bazy która by zawierała auta infintii z EU. Być może/ a raczej na pewno siec salonów które funkcjonuja w Europie dopiero od około 2 lat posiada swoją bazę jednak starsze modele w nim nie figurują ( ew są odkąd funkcjonują te salony).

alabama
20th-May-2011, 10:28
Cieszę się, że jesteście w temacie. Czy znacie jakąś stronę www, gdzie mógłbym sprawdzić historię europejskiego Infiniti - chodzi mi o coś jak www.sprawdzhistorie.pl (http://www.sprawdzhistorie.pl) dla aut z USA..

Ja rozmawiałem w serwisie, ale ich dane są ograniczone.

solista
27th-May-2011, 13:33
U mnie sprawa wygladala mniej wiecej tak:
auto plynelo do Bremerhaven, sugerujac sie Waszymi podpowiedziamy wybralem oceancar.de - a pozniej sie okazalo ze auto wyladowalo w Hamburgu :)
Skonczylo sie tym ze agencje mialem ok. 100km od auta.
Agencja skasowala mnie 80 euro, ogarneli papiery i powypelniali deklaracje, pozniej przydala sie ich pomoc juz na terenie Niemiec - ogolnie niewiele mieli do roboty.
W Hamburgu pojawilismy sie ok. 11 - jak sie okazalo o tej wlasnie godzinie w siedzibie UNIKAI (terminal) maja 30min. przerwe. Na terenie portu konieczna jest kamizelka odblaskowa (taka z auta - im bardziej ufajdana z tym wieksza duma ludzie ja tam nosza) bez ktorej nie zostaniecie obsluzeni - mozna kupic nowa na miejscu za 12 ojro. Wzialem numerek z kolejki D (auta, etc.) i po przerwie zostalem wezwany do okienka na Ip. Pozniej platnosci zalatwilem w innym pokoju (64 euro - w tym cos kolo 5,7 euro za dodatkowa dobe postoju auta w porcie), wreczono mi piekna mapke ze wskazowkami dojazdu i lecim po furexa :)
Dostalismy przepustke wjazdowa na teren odbioru aut gdzie kierowca lawety wzial sie do roboty a ja lecialem zalatwiac papiery - i tu uprzejma ale i stanowcza interwencja ochrony ktora wyjasnila ze na terenie odbioru moze przebywac tylko jeden kierowca. Po chwili konsternacji zostawilem laweciarza i dalem sie wywalic poza teren chroniony.
Po tym jak juz auto wyjechalo i ekscytacja wrocila na ogarnialny poziom zaczalem sie zastanawiac gdzie oni zamierzaja mnie oskubac z podatkow - i okazalo sie ze do zoll-a trzeba podjechac dosyc spory kawalek - dziekujemy armii USA za udostepnienie GPS, bez tego bylaby mega porazka w maxi labiryncie HafenCity.
Po dojezdzie na ulice ZweiCośtamStrasse 10 okazalo sie (w sumie nie wiem czemu mnie to zdziwilo) ze ^ to zwykly towar celny i musimy ustawic sie za calkiem konkretna kolejka tirow do oclenia. Po ok. 2h czekania wreczylem papiery celnikowi ktory to wystawil rachunek do zaplacenia (zgodny z wczesniejszymi wyliczeniami - czyli 10 i 19% narastająco od wartości auta - i tu drobna dygresja: jeżeli ubezpieczacie auto w transporcie to wezcie na ubezpieczenie osobny rachunek, bo pozniej wszystkie podatki sa naliczane narastajaco od ceny auta i transportu powiekszonej o cene ubezpieczenia).
Zapakowalim dupska do mietka i w droge.
Teraz juz tylko akcyza, tlumaczenia, mody światel, skarbowy i rejstracja z przegladem...

S.

ZYZIO
27th-May-2011, 15:36
Niemiec dwa razy ogladal fakture zakupu, czy tylko raz ? ile bylo na fakturze ?

solista
29th-June-2011, 10:27
Po dostarczeniu papierów zostałem grzecznie poproszony o opuszczenie przybytku i czekanie na wezwanie. Ze wszystkich oczekujących (sami kierowcy tirów) czekałem zdecydowanie najdłużej, ale po wezwaniu odbyło się bez żadnych kłopotów. Znacznie ciekawiej było w urzędzie celnym gdzie musiałem się całkiem nieźle nagimnastykować.

maxs
4th-July-2014, 18:37
Witam
Czy ktoś z forum orientuje się czy przy sprowadzaniu auta z usa z:
Sale Document : MV-907A(New York)
będą problemy przy rejestracji w Polsce?
przeglądam fora i są różne zdania na ten temat...;/

slepy62
4th-July-2014, 21:37
Witam Czy ktoś z forum orientuje się czy przy sprowadzaniu auta z usa z: Sale Document : MV-907A(New York) będą problemy przy rejestracji w Polsce? przeglądam fora i są różne zdania na ten temat...;/

Na stronie COPART masz listę autoryzowanych brookerów - w tym jedną firme z polski - tylko nie pamiętam nazwy.
Jak znajdziesz - wejdź na ich stronę i poszukaj - mają listę tytułów TITLE - które nie mogą być zarejestrowane w Polsce

http://www.carpaka.com/

a jak nie ma u nich poszukaj na stronie
http://www.easyexport.us/pl/

maxs
6th-July-2014, 18:38
Znalazłem coś takiego:
http://www.easyexport.us/pl/carfinder/terms
niby jest ok wg tej listy...