PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zapadnięte podparcie uda w fotelu kierowcy FX



123mielony
15th-December-2012, 21:08
Panowie czy to normalne w naszych autach żeby przy przebiegu 120tys zapadło sie trzymanie boczne uda w siedzisku?.Ja rozumiem że większość tego przebiegu jest zrobiona po mieście czyli nieustanne wsiadanie i wysiadanie ale chyba coś za szybko ten boczek przysiadł.

Tomek g35c
15th-December-2012, 21:16
Dziwna sprawa u mnie jest OK a rocznik 2003...
Może u Ciebie jakaś wada materiałowa wystąpiła...
Jeszcze się z tym nie spotkałem szczerze mówiąc...

sirtrojan
15th-December-2012, 21:58
wszystkim przysiadają. U Tomka małżonka śmiga wiec nie zniszczone ;)
Swoją drogą jak sie wczujecie to lewy boczek jest bardziej obciążony niż prawy. Cos jakby przesunięcie względem osi kierownicy.

123mielony
16th-December-2012, 10:07
Tak sobie teraz myślę że gość od którego kupiłem FX-a jest bardzo niski a auto wysokie i przy każdym wsiadaniu wysiadaniu przesówał sie po tym podparciu i jak widać materiał nie wytrzymał i odmówił posłuszeństwa.Może macie gdzieś schemat fotela jak go wyjąć z auta.

sirtrojan
16th-December-2012, 12:45
nie trzeba schematu.
Zdejmujesz zaślepki/osłony śrub z przodu i z tyłu. Jedne się odciągają a drugie trzeba jakby wyrwać do góry.
Pod spodem śruby bodajże 17 x 4 i masz już fotel w rękach.
Wcześniej wyłącz zapłon ew odepnij aku bo będziesz musiał rozłączyć sterowanie foteli i kostki napinaczy. (najlepiej to ogarnąć przez otwór rewizyjny w siedzisku tuż za piętami kierowcy.

Aha i jak bedziesz wkładał fotel załatw sobie pomoc - ja sie zabrałem sam z kontuzjowaną reką i skutek był taki ze zarysowałem płozą fotela próg :/

123mielony
16th-December-2012, 13:11
Dzięki Grzegorz.
Po niedzieli pojadę do tapicera i zapytam jak on to widzi bo tak być nie może.

BAJZEL
16th-December-2012, 13:15
Każde jedno Car SPA lub konkretna firma czyszcząca samochody polecą Ci kogoś kto konkretnie się zajmuje samochodami ( zużytymi fotelami) u mnie skóra na siedzeniu kierowcy się nawarstwiła tak jakby rozciągnęła i odstaje tak jakby balonik powietrza był pod spodem i facet dał mi namiary na koszalinie co ogarnia takie pierdoły podobno to żaden problem i wcale za dużo nie kosztuje... każdy tapicer powinien to ogarnąc tylko , żeby to pozniej miało ręce i nogi ;/

123mielony
16th-December-2012, 13:26
U mnie jest ten problem że mieszkam w małej mieścinie a to się przekłada na małe możliwości:confused:,a znowu gonić 300km.w jedna stronę żeby wstawić kawałek gąbki to jakoś nie za bardzo mi się uśmiecha.

123mielony
12th-January-2013, 20:32
Fotel wymontowany czeka do poniedziałku i jedzie do tapicera zobaczymy co z tego wyjdzie.

BAJZEL
12th-January-2013, 20:47
jak ruszyłeś temat to zacząłęm przyglądać się swojemu... wcześniej tego nie zauważałem ale rónież mam troszkę zapadnięty boczek.. i zauważyłem też , że często po nim przesuwam dupe.... a najczęściej jak wysiadam na włączonym silniku i fotel jest przysunięty do kierownicy heh ... może kolosem nie jestem 180cm ale i tak przesuwam dupe po boczku... ale z drugiej strony bez przesady jakby człowiek patrzył na te wszystkiego drobnostki to by nie miał możliwości jeździć i sie cieszyć autem tylko ciągle by coś robił...

sirtrojan
12th-January-2013, 20:53
jak skończysz wrzuć fotki no i cenę :)
Problem dotyczy wszystkich FXów I gen wiec może bedzie to patent dla wiekszej liczby osób.

BAJZEL
12th-January-2013, 21:10
jak skończysz wrzuć fotki no i cenę :)
Problem dotyczy wszystkich FXów I gen wiec może bedzie to patent dla wiekszej liczby osób.

Nie wszystkich Tomka jest OK ... z tego co wyczytałem wyżej :)

123mielony
12th-January-2013, 21:10
U mnie z lewej strony pod skórą jest już metalowa konstrukcja co mnie strasznie wkarwia,a po prawej ładny mięsisty boczek. http://imageshack.us/a/img853/7132/p1120366v.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/p1120366v.jpg/)
Ja juz taki jestem że musi być wszystko na tip top bo inaczej spać nie mogę,jak kiedyś pojechałem do mechanika bo coś mi skrzypiało to kazał mi podgłośnić radio to juz do gościa nie jeźdżę.

123mielony
12th-January-2013, 21:31
jak skończysz wrzuć fotki no i cenę :)
Problem dotyczy wszystkich FXów I gen wiec może bedzie to patent dla wiekszej liczby osób.

Rano w poniedziałem mam dostarczyć gościowi fotel , powiedział że tego samego dnia fotel będzie gotowy do odbioru.Jak tylko odbiorę i będę zadowolony z efektu to wstawię fotkę dla porównania.

sirtrojan
12th-January-2013, 21:54
u mnie było gorzej :/ dochodziło do tego pomarszczenie na boczku . Jak sie nie siedziało i wypastowało to wygladało to względnie. i tylko wtedy :)

BAJZEL
12th-January-2013, 23:16
Nie oszukujmy się panowie... to jest wada konstrukcyjna... nie da się do wysokiego auta wsiąść nie wadząć zadkiem o boczek :) to jak nakłądać czapkę nie niszcząc fryzury :)

sirtrojan
12th-January-2013, 23:53
zawadzać można ale dlaczego tak się niszczą te boczki. Porównywałem kiedyś u Zyzia w CX-7 i tam są niewzruszone mimo tego że roczniki były zbliżone.

grzesiek
12th-January-2013, 23:55
Tez mam ten problem ale w porownaniu co mialem wczesniej w innym aucie to mi nie przeszkadza. Musialem uciekac z roczna corka z samochodu po wlaczeniu podgrzewania siedzenia kierowcy bo zaczelo sie strasznie dymic.Gdy sie juz wywietrzylo to byla wypalona dziura w fotelu hehe a mowa tu o toyocie avensis 2004r

sirtrojan
13th-January-2013, 00:04
no to ładnie...

BAJZEL
13th-January-2013, 00:06
a ja mamuśce szukam toyoty :)

grzesiek
13th-January-2013, 00:13
Z tego co sie pozniej dowiedzialem to poprzedni wlasciciel musial miec cos ostrego w kieszeni i przerwal jeden drucik od podgrzewania.A tak ogolnie to ta toyota mi sie nie trafila bo mialem tez problem z silnikiem w ciagu 6 miesiecy znikal caly olej z silnika a miala przejechane 90 000 km hehehe wiec zamienilem sie na fx z doplata i teraz jak narazie jest wszystko ok (odpukac)

BAJZEL
13th-January-2013, 00:16
ja swojego za toyote nie oddam ...

grzesiek
13th-January-2013, 00:29
poprostu mialem pecha do toyoty

123mielony
13th-January-2013, 10:36
Jak już tak jesteśmy przy temacie siedzeń to ja kilka lat temy mniałem audi 100 (C4) i cała historia wyglądała tak że zabrałem znajomego który wsiadł z tyłu i po przejechaniu może 600m.w aucie zaczą się wydobywać z okolic lewarka i tylnego siedzenia biały gęsty strasznie żrący dym.Wszyscy wyskoczyliśmy z auta trochę sie dym rozrzedził poczym wyrwałem tylne siedzisko i okazało sie że wymieniłem akumulator na nowy który był delikatnie wyrzszy od oryginału i jak kumpel usiadł to docisną stelaż siedzenia do aku i zrobiło się zwarcie,ale kawałek gumowej wycieraczki na akumulator załatwił sprawę.

123mielony
15th-January-2013, 19:49
Fotel naprawiony zainstalowany http://imageshack.us/a/img507/8212/p1140007.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/507/p1140007.jpg/) wkońcu wygląda jak powinno nic sie nie zagina i nie wygląda jak stary kapeć.Cena śmieszna bo 80zł.a efekt powala,tapicer powiedział że to wina bardzo rzadkiej gąbki która został tam zainstalowana a która nie zdaje egzaminu niestety.

sirtrojan
15th-January-2013, 19:56
Dobra robota - i tania :)

123mielony
15th-January-2013, 20:00
Faktycznie tanio i ekspresowo bo zawiozłm fotel przed 12,30 a o 14.30 byłem po odbiór.Trochę dziwnie mi sie teraz siedzi mam wrażenie że dupa mi się nie mieści na fotelu.

BAJZEL
15th-January-2013, 20:28
Ponownie gratuluje taniego rozwiązania :) ja jutro odbieram autko i niby jest rozwiązany problem odpalania i piszczenia ... ale co dokłądnie napisze jutro.. i sam sie wybiore do tapicera jeżeli to takie pieniążki to czemu nie :)

Pozdro