PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Rozruch silnika



BAJZEL
22nd-December-2012, 12:46
Panowie czy ma ktoś podpowiedź od czego po najmniejszej lini oporu szukać rozwiązania kiepskiego rozruchu z rana... ??

Dodam, że świece sa nówki zamówione w sklepie polecanym na naszej stronie głównej dobrane do modelu autkal...
Akumulator również ma kilka miesięcy ...

W czym więc problem...

Fakt, że nie wiem ( nie mam możliwości kontroli ) jak kobieta traktuje autka więc zacznę od odstawienia na noc do garażu na ładowanie
generalnie jest cacy.. czasami odpala za drugim razem gdy podczas pierwszego kręcenia ( 3sek) nie odpali ale dzisiaj kręciłem przynajmniej z 5 razy ....
Z góry dzięki za pomoc i poświęcony czas Ho Ho Ho pozdrowienia od pana z wielkim worem :D

sirtrojan
22nd-December-2012, 13:16
sprawdź jakie parametry ma akumulator. Moc rozruchową ale także czy klemy są czyste ew zabezpieczone przed utlenianiem.
Sprawdź też poziom oleju ( bo lubi sobie uciekać).


U mnie powodem słabego kręcenia był aku. Nowy załatwił problem.

BAJZEL
22nd-December-2012, 13:22
Aku to VARTA 72V 680Ah 12A więc myślę, że daje radę i kupiłem go 24.08.2012
Dzisiaj skupie się na klemach ale pamiętam , że dobrze je dokręcałem i były przesmarowane wazeliną ...
Obadam to dzisiaj jeszcze raz papier scierny przytuli się do klemów... bo zaczyna mnie to naprawdę irytować kiedy sąsiedzi skupiają wzrok na super autku... które nie może odpalić

Tomek g35c
22nd-December-2012, 18:55
Kamil w srodku wysmarowane czy na zewnatrz... zart... lol
A co do aku to wystarczy mu w tak pogode pare minut radio bez pracy silnika wlaczyc i po temacie...
A moj FXior pali od pierwszego... wczoraj zapalil po 3 dniach od pierwszego... na poczatku troszke tylko zgrzytnal ale pozniej bylo OK...

BAJZEL
22nd-December-2012, 20:40
Kamil w srodku wysmarowane czy na zewnatrz... zart... lol
A.
Tomek Heloooo... smarujesz jak planujesz byc w srodku... myslałem , że każdy facet to wie ... :lie:

A co do aku to mam nową teorie ... każdy ie , że większość instalacji samoczynnie się przełącza na gaz po nagrzaniu silnika... ale co z gaszeniem autka... ja mam wrażenie , że gdzieś się cofa paliwo... więc dzisiaj zanim zgasiłem przełączyłem ręcznie na benzynkę... może to jest właśnie problem...
Akumulator nowy ... świece nowe... luzu na klemach raczej nie ma bo kręci zdrowo... moim zdaniem gdzieś się cofa paliwko bo to sie zdarza nie tylko przy niskich temperaturkach...

zdam jutro relacje jak to wygląda...

ArtPol74
23rd-December-2012, 13:11
Może racja, zawór pod wpływem temperatury nie domyka. Zdarza się. Zobacz może coś podobnego http://forum.vw-passat.pl/threads/108730-Problem-z-odpaleniem-gdy-silnik-zostanie-zgaszony-na-Lpg

BAJZEL
23rd-December-2012, 14:45
Wczoraj wieczorem śmigałem na Pb i tak go zgasiłem... rano mimo, że -11 odpalił za pierwszym razem ( fakt , że przytrzymałem go jakieś 4 sekundy) ale za pierwszym razem więc coś w tym jest ... nawiązując do tematu Tomasiego... fakt , że ostatnio siedziałem z 15 - 20 minut w aucie przy muzyce na zgaszonym silniku :) i kobiecie tez sie to zdarza więc dodatkowo dzisiaj całonocne łądowanie i czyszczenie klemów i jutro kolejny test a po swietach damy do sprawdzenia instalacje gazową :) tak czy inaczej

Ho Ho Ho Wesołych Świąt

slepy62
4th-January-2013, 21:58
mialem tylko jeden samochód przerobiony na gaz i było to już kilkanaście lat temu, zakładam że instalacje się od tamtego czasu mocno zmieniły...
natomiast do dziś pamiętam 3 przykazania które wtedy usłyszalem od "Gazownika":
-"startujesz" zawsze na PB
-"kończysz" zawsze na PB
-na bardzo krótkich dystansach jeźdź tylko na PB
...

BAJZEL
5th-January-2013, 10:13
tylko teraz komputer sterujący sam pilnuje tych zasad odpala na PB i jeżeli autko nie złapie temperatury to nie pozwlo ci przełączyć na gaz ... itd... troszku sie zmieniło moim zdaniem to jednak nie gaz jest tu winny ale z tematem sie rozpisze jak zaczne roztrząsać...

Tomek g35c
5th-January-2013, 11:31
Gaz jest do gotowania... zawsze tak mówię... lol lol lol

BAJZEL
5th-January-2013, 13:26
a ja myslałem , że do ogrzewania ...

ale nie o tym tutaj :)

Panowie co wy myślicie o tych preparatach samostart , superstart i inne takie starty co się filtr powietrza spryskuje ... używał tego ktoś ... ma to jakiś sens ??

marko
5th-January-2013, 15:31
Ja używałem ale w ciągniku siodłowym. Zawsze pomagało :P

quku
5th-January-2013, 16:10
Na PB po prostu ma odpalać i już :) zamiast preparatów lol bylo nie bylo do diesla mozna zastosować i taniej będzie rozpaloną gazetę włoźoną do kolektora :flame: tak odpala się stara kaszlaka lol a tak na poważnie przyczyn może być wiele jezeli to tylko rano to może być np zawilgocenie styków przewodów itd oczywiście gaz też mógl już swoje zrobić np przegrzane cewki, nadpalone gniazda :frusty:

sirtrojan
5th-January-2013, 16:28
nie spryskuje sie filtra tylko tryska w dolot do kolektora.

Odpalałem tak przez jakis czas forda scorpio 2.5d ;) daaaawno temu :P

BAJZEL
16th-January-2013, 17:55
Dzwonili dzisiaj z warsztatu ... i nie wiedzą o co chodzi z tym odpalaniem ... mówią że instalacja jest super i pod żadnym względem nie ma na to wpływu zmieniali komputer instalacji gazowej na nowiutki i nadal był problem sprawdzali komputerem silnik i nie ma nawet najmniejszego problemu zero błędów i rozłożyli ręce ...
przy niskich temperaturach nadal jest problem z odpalaniem...

zasugerowali aby podjechać na serwis... co o tym sądzić niby dobry zakłąd a rozłożyli ręce macie panowie jakieś pomysly troszke obawiam sie serwisu bo wiadomo jakie stawki mają ale irytje mnie to odpalanie ...

Że niby warto zapytac w serwisie o akcje serwisowe , że często takie pierdoły są robione w ramach akcji tylko , że ja jeszcze o tym nie słyszałem... tzn o takim problemie odpalania sdarzały się akcje serwisowe zawieszeń i innych takich w wadliwie wypuszczonych ale raczej nie to ...

Jacob_USA
16th-January-2013, 20:53
przepustnica ???

BAJZEL
16th-January-2013, 21:52
co konkretnie masz na myśli sugerując przepustnice... jeżeli mógłbyś się zagłębić to może jutro coś podpowiem , żeby rano zerkneli zanim tam pojade odebrac autko a mam 50 km :)

Z góry dzięki Kuba :)

Jacob_USA
16th-January-2013, 23:34
Skoro mowisz ze masz nowe swiece, batterie to musisz zresetowac przepustnice i ja wyczyscic druga rzecza jaka bym sprawdzil to maf sensor i dolozyl bym dodatkowe uziemienie (grounding kit) ciekaw jestem czy twoje auto nie bylo flood :)

BAJZEL
16th-January-2013, 23:42
dzięki bardzo podrzuce temat rano mechanikowi.. niech się bawi... no mam nadzieje , że zalane nie było sprawdzana cała historia autka... no ale różnie bywa... i tutaj na stronce i dodatkowo płaciłem 20 eurasów zeby sie upewnić , że wszystko z nim cacy... moze warto zainwestować w kabel bo z tego co pamietam resetowanie przepustnicy do wielkich wyczynów nie należało...

sirtrojan
16th-January-2013, 23:55
wyczyść sprayem do czyszczenia gaźników np. STP ale nie dotykaj blaszki przepustnicy - nie bedziesz musiał nic resetować.
Wg mnie to by generowało falowanie obrotów a nie problemy z uruchomieniem ale cholera go wie.

BAJZEL
16th-January-2013, 23:59
pojade tam ze sprayem po czym i tak każe zresetować :) skoro i tak podłączają kompa i jescze mi sie chwali , że ma konkretne japonskie programy :) to niech działa ... w koncu płace to wymagam

Jak zwykle dzięki WUJO :)

sirtrojan
17th-January-2013, 00:20
Nie zrobisz resetu innym kompem niż Consult.

No moze jakis tam jest inny ale nie wydaje mi się żeby był w każdym jednym warsztacie. Spróbować można ale czuje że podrapie sie w głowie i powie ze "ni hu hu".

Jacob_USA
17th-January-2013, 00:50
Nie zrobisz resetu innym kompem niż Consult.

No moze jakis tam jest inny ale nie wydaje mi się żeby był w każdym jednym warsztacie. Spróbować można ale czuje że podrapie sie w głowie i powie ze "ni hu hu".


A wasnie ze zrobisz :) http://www.motordyneengineering.com/manual.pdf ostatnia strona

zlec rowniez czyszczenie MAF sensor, rowniez bym jeszcze raz sprawdzil baterie i zamienil na mocniejsza :)

BAJZEL
17th-January-2013, 08:19
Zadzwonie jak tylko otworzą i podyskutuje na temat resetu i czyszczenia ... a co do aku to zanim kupiłem sugerowałem się forum i wybrałem VARTA 72V 680Ah 12A było to niecałe 5 miechów temu... uważasz , że za słaby ? tak czy inaczej zdam relacje jak tylko bedą jakieś newsy ...

Dzięki Kuba


No wstępnym telefonie facet zaczął rozmowe od faktu , że jak zostaje na noc w garażu to odpala od cyknięcia ...
I, źe również przesiaduje na forach i znalazł mi 3 biuletyny...
1- podobnie jak wspomniałęś o MAF sensorze... ale tu tylko serwis ma pomóc
2- update komputera najnormalniej w świecie jak windows - co wydaje mi się mało prawdopodobne bo ktoś by już o tym pisał...
3- uszkodzenie przewodu paliwowego ale to ma mi tłumaczyć na żywo bo niby tej usterki nie widać ani komputer jej nie pokaże...
Tak czy inaczej warsztat zerknie przpustnice, ale dodał , że jeżeli tam gołym okiem nie będzie widać jakiego nagaru to nie ma to sensu...
I poddają się nie chcą dalej grzebać i zlecają serwis a nie warsztaty...
:/
Generalnie obsługa jest na dość wysokim poziomie...
samochód jest tam 3 dni ... wymienione paski wielorowkowe 2 dni szukają od podstaw przyczyny odpalania sprawdzili całą instalacje gazową czy aby nie ma na to wplywu i kazali naszykować 180zł...
zobaczymy co powie i pokaże na żywo i pozostaje umówić się na serwis...

Jacob_USA
17th-January-2013, 10:18
Widac uczciwy warsztat ;) daj znac co ijak

BAJZEL
17th-January-2013, 12:06
Pewnie, że dam wstępnie na wtorek jestem ustawiony do nissana w koszalinie SERWIS = 280 sama diagnostyka tzw WJAZD jak to pan mile określił :) ale i tak zanim oddam powalcze z tą przepustnicą tylko poszperam w postach jak sie do tego dobrać niczego nie dezolując ... żeby czasem większy BAJZEL nie powstał

sirtrojan
17th-January-2013, 14:19
u mnie kombinacja pedałów i zapłonu nie zadziałała. 250 PLN w Nissanie i w 10 min było gotowe.

ArtPol74
17th-January-2013, 14:58
pewnie, że dam wstępnie na wtorek jestem ustawiony do nissana w koszalinie serwis = 280 sama diagnostyka tzw wjazd jak to pan mile określił :) ale i tak zanim oddam powalcze z tą przepustnicą tylko poszperam w postach jak sie do tego dobrać niczego nie dezolując ... żeby czasem większy bajzel nie powstał

...nie demolując...nie bajzlując :-)

BAJZEL
17th-January-2013, 16:19
no i mam fifirifi pod domkiem ...

Teraz tak facet pokazał mi program jakiś tam typowo do japonczyków był podział nissan / infiniti / G,M,FX,EX itd.. i tam w zakładce engine/ fuel/ było w typowych usterkach :
1- przepustnica - że niby to typowe do wymiany..
2- przweód paliwowy który tak naprawdę jest metalowym elementem z jakąś membrana w środku widziałem rysunek...
3- update ...
Facet powiedział , że serwis bym sobie darował bo używke przepustnice dostaniesz za 200zł jak bedzie git to git jak nie to odsprzedaż dalej a serwis skasuje 280zł i powiedzą, że komputer nie pokazuje błędów.. i od razu dodał aby dobrze się ugadać, żeby nie było że za niewykrycie błędó (czyli za nic) i tak skasują...

I teraz kwestia bawić się w szukanie używki na sprawdzenie ... czy to jest prawdziwy problem czy dać do serwisu i może sam reset pomoże... jest dylemat panowie ...

sirtrojan
17th-January-2013, 18:38
jak dla mnie przepustnica odpada ale poszukaj podobnych przypadków na forach w stanach.

sirtrojan
17th-January-2013, 18:41
spróbuj z innym aku .

wątek o słabym odpalaniu:
http://www.infinitiscene.com/forum/threads/11403-cold-start-problems

BAJZEL
17th-January-2013, 18:55
mam aku, który był w środku jak go sprowadzłem ... podładuje go przez noc i jutro zobaczymy co bedzie ... tylko strasznie korci mnie aby jednak przepustnice wyczyścić.. ponieważ minimalnie ale jednak czuć falowanie albo to już moja fobia ... szukanie dziury w całym... jednak jak stoi i dam mu takie sekundowe wcisnięcie gazu to wskazówka idzie w góre po czym opada lekko poniżej 600 i dopiero w góre i trzyma równo... to by pasowało do przepustnicy ... facet w warsztacie wyeliminował aku od razu jako przyczyne usterki ale skoro mam drugi w garażu to zobacze...

Czytam i czytam te amerykanskie wskazóki ale szczerze... kilka patentów z wyłączeniem odsuwania fotela i kierownicy .. nowa bateryjka.. nic konkretnego ... no ale czytam dalej.. . bo rozwiązania brak ;/

BAJZEL
18th-January-2013, 09:11
spróbuj z innym aku .

wątek o słabym odpalaniu:
http://www.infinitiscene.com/forum/threads/11403-cold-start-problems

Czyli dobrze ten programik na kompie w słupsku podpowiadał o typowych usterkach ...
Moim zdaniem .. jak z resztą doczytałem na tym za atlantyckim forum aku rozwiąże problem tylko chwilowo ... a moj przypadek odpalania na mrozie nie jest jakiś oryginalny heh aczkolwkiem wrzuce ten drugi aku ... czemu nie...
tylko , że wygląda na to , że najrozsądniejszym rozwiązaniem... jest jak koledzy wspominali
throttle body, ac amplifier i tutaj pytanko bo nie mam problemu z angielskim ale konkrertnie jezyk techniczny jest co chwile dla mnie zagadką co to jest AC amplifer... po mojemu klima i wzmacniacz ale co i jak ?? od czego ??
no ale zaczniemy od aku

A co do sprayu do czyszczenia gazników ( przepustnicy) to na warsztacie gościu mi stanowczo odradził mówiąc , że raz tak załątwił auto, że ciężko odpalające auto po spisikaniu przestało w ogóle odpalać hehehe
no ale nic ja tam postaram sie te przepustnice doczyścić :)

Jacob_USA
18th-January-2013, 09:38
Byl gdzies diagram na ten temat na IS

BAJZEL
18th-January-2013, 12:12
Śmieszne ... ale prawdziwe ... odłączyłem odsuwanie fotela i kierownicy a wieczorem jak gasiłem auto wyączyłem klime i muzykę...
Rano odpalił od cyknięcia ... takie rozwiązanie na chwile obecną...
A pozniej bitwa.. z przepustnicą :)
PO południu się biorę i postaram się porobić jakieś fotki :)

Pozdrawiam
iii... wiem wiem SIR nie dotykaj blaszki... :) omijaj ją :)

sirtrojan
18th-January-2013, 15:29
wyjmujesz ją do czyszczenia?

BAJZEL
18th-January-2013, 15:55
taki jest plan

sirtrojan
18th-January-2013, 16:07
potrzebujesz klucza ampulowego. 4 śruby + kostka i gotowe :)

BAJZEL
18th-January-2013, 16:13
mam mam kupiłem sobie całą walizkę z elektryczną wkrętarką :) heh ogólnie chyba zrobie czyszczenie ... przepustnica przepływka dolot wylot zalot... gadam latam pełen serwis :) jak w shreku brakuje tylko smoka i królewny :)

sirtrojan
18th-January-2013, 16:15
nie nada sie :? na początku trzeba trochę szarpnąć. U mnie jakieś gumowe ampule po prostu się wyślizgały i poszły do kosza.


zobacz ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=BIjOhJSJN_8

tu silnik z g37 ale gostek ogarnia jedną przepustnicę. Żeby nie było problemów pewnie zostawił ją na kostce i czyścił nad silnikiem.

123mielony
18th-January-2013, 16:54
Fajnie podkręcone tempo ,wygląda jak by gość na czas to robił:)

BAJZEL
18th-January-2013, 20:20
Panowie... wstępnie wygląda na to , że problem jest rozwiązany ... oczywiście potwierdzenie jutro rano ale już dzisiaj po czyszczeniu całego układu dolotowego autko odpaliło od cyknięcia zupełnie inaczej niż zwykle ... na początku na zimnym silniku obroty były 1300 ale jak tylko załapał temperaturę 600 i falowanie zniknęło :)

Czyszczenia było sporo chyba nikt tego od nowości nie robił ...
http://img716.imageshack.us/img716/5516/64629273.jpg
jak już pisałem do czyszczenia poszło wszystko
I nie obyo się bez start .. mianowicie pękł zatrzask od kości ...
http://img651.imageshack.us/img651/2712/44254729.jpg

ale teraz najciekawsze przed :
http://img829.imageshack.us/img829/66/87495235.jpg

i po
http://img541.imageshack.us/img541/6673/41295181.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/456/13328933.jpg
osadu było w h... i ciut ciut aż byłem w szoku sporo wacików poszło i najgorsze , że sporo rozpuszczalinka :) heh robiłęm tradycyjną metoda nabytą na warsztatach szkolnych czyli rozpuszczalnik - szybciutko odparowywał...


Reasumując panowie wstępnie wygląda na to , że problem znaleziony ...bo po złożeniu do kupy autko na prawdę odpaliło od cyknięcia i obroty nie falowały :) a po załąpaniu temperaturki trzymało 600 równiutko...

Narzędzia, które okazały się niezastąpione to :

http://img9.imageshack.us/img9/3045/29773517.jpgheh serniczek i cieplutka kawa dostarczona przez mamuśkę :)

Trzymać kciuki rano zdam relację z odpalania

Jacob_USA
18th-January-2013, 21:17
Gratulacje !!! czy zakladales stara uszczelke czy nowa zalozyles do przepustnicy ??

BAJZEL
18th-January-2013, 21:33
Przetarłem rozpuszczalnikiem i nie wyglądała zle wiec założyłem starą... a tak szczerze to nawet nie pomyslałem o tym aby wsadzać nową...

Tomek g35c
18th-January-2013, 21:46
Przetarłem rozpuszczalnikiem i nie wyglądała zle wiec założyłem starą... a tak szczerze to nawet nie pomyslałem o tym aby wsadzać nową...

Kawał dobrej roboty wykonałeś...gratluję...
Ale uszczelkę bym nową wrzucił...

BTW zawsze powinno się nową założyć...

quku
18th-January-2013, 21:51
gratulacje :clap2: faktycznie strasznie tam bylo on jeździł bez filtra ?

BAJZEL
18th-January-2013, 21:58
Kawał dobrej roboty wykonałeś...gratluję...
Ale uszczelkę bym nową wrzucił...

BTW zawsze powinno się nową założyć...
Masz rację jak ruszę tyłek na koszalin ( intercars) to założę nową
Chyba, że ma ktoś namiary na jakieś wysyłki...

sirtrojan
19th-January-2013, 02:20
odpal auto - psiknij autostartem albo plakiem wokół uszczelki - jak nie przyspieszy obrotów to znaczy że jest szczelna i nie ma co kombinować z nową.

Tyfus był niezły ;)

Oby to było rozwiązanie problemu :thumb:

ArtPol74
19th-January-2013, 11:38
Też się przyłączam do gratulacji. Super robota. To ile sobie zaśpiewałeś za usługę:-)? A i ciekawe gdzie naprawdę i w jakich warunkach auto jeździło. Choć z drugiej strony ciekawe jak wygląda reszta przepustnic w innych autach?

BAJZEL
19th-January-2013, 13:10
Biorąc pod uwagę ilość osób http://www.infinitiscene.com/forum/threads/11403-cold-start-problems
mój problem nie by czymś wyjątkowym a jednym z wielu :) więc podejrzewam , że w wielu jest albo będzie podobnie ...
Co do filtra... to jak tylko przyprowadziłem to olej raZem z filtrem poszedł do wymiany a 4 miesiące pozniej zamontowałem sportową wkładkę
Dzisiaj rano - 5 na termometrze... wpadam do auta przekręciłem wszystko jak było czyli włączyłem klime na full odpaliłem radyjko ustawiłem przesuwanie fotela i kierownicy ... i odpalam ... zbierał sie jakieś 3 sekundy ale odpalił za pierwszym razem te 3 sekundy to duża różnica z tym co było przed czyszczeniem ale mogłoby być lepiej ...
po odpaleniu psikałem super startem w około uszczelki przepustnicy i nic obroty stały... więc jest ok

jest dużo lepiej ale nie idealnie więc przy następnej chwili ponownie to rozbieram jeszcze bardziej doczyszczam ponieważ do okoła blaszek błyszczy jak nowy ale na krawędziach styku blaszek z obudową ciągle jest czarny odcień a nie chciałem tych blaszek odginać ani za bardzo dotykać ale tym razem to zrobie... do tego jeszcze raz podłącze aku przeczyszcze styki i wazelina...
chciałbym aby było od cyknięcia chociaz jak już wspomniałem i tak jest spora różnica :)

BAJZEL
19th-January-2013, 13:15
Też się przyłączam do gratulacji. Super robota. To ile sobie zaśpiewałeś za usługę:-)? A i ciekawe gdzie naprawdę i w jakich warunkach auto jeździło. Choć z drugiej strony ciekawe jak wygląda reszta przepustnic w innych autach?

Biorąc pod uwagę, że uszkodziłem mocowanie kostki i dostałęm kawe z sernikiem usługa była wykonana gratiss ... w sumie nie do konca bo po robocie postawiłęm właścicielowi autka 2 tyskie klasyczne z soczkiem malinowym :)

sirtrojan
19th-January-2013, 13:34
Za chwile bedzie cieplej i problem sam przejdzie ;)

Jacob_USA
19th-January-2013, 16:20
Bajzel, moje taka ciekawosc czemu ocbiazasz akumlator przy zapalaniu wlaczajac radio + klime + swiatla ? po co obciazac starter ?

123mielony
19th-January-2013, 16:25
Kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty odwaliłeś ;)
Syfek był ładny ale na pocieszenie powiem że silniki FSI grupy WW potrafią lepiej sie załatwić nagarem i niedopalonym olejem w układzie dolotowym.

Jacob_USA
19th-January-2013, 16:40
Wolnossak bedzie zawalony zawsze olejem w kolektorze :) wiec ja bym proponowal tez tam zagladnac :)

BAJZEL
20th-January-2013, 14:23
Bajzel, moje taka ciekawosc czemu ocbiazasz akumlator przy zapalaniu wlaczajac radio + klime + swiatla ? po co obciazac starter ?

Jacob dzisiaj nie utrudniałem startu... na wyłąćzonym radyjku i klimie odpalił rano od cyknięcia mimo mrozu i kołderki śniegowej :)
Więc panowie problem rozwiązany najzwyczajniej za rok przed zimą kolejne czyszczenie przepustnicy z tym razem nową uszczelką :)

Pozdrawiam I Dzięki za pomoc :)

Jacob_USA
20th-January-2013, 23:19
No to bardzo fajnie ze udalo sie pomoc ;)

BAJZEL
27th-January-2013, 20:34
Panowie ponieważ dzisiaj po nocy ( -10 'C ) ponownie samochodzik musiałem kręcić 2 razy... co doprowadziło mnie do szału... zacząłem myśleć i szukac rozwiązania ...i tak obejrzałem całe TOY STORY :) a pod maską w oko rzucił mi się pusty zbiorniczek - lublikator ... zacząłem mailować z panem gdzie serwisuje autko i napisał mi coś ciekawego ...
mianowicie : " Witam,
Możliwe że lublikator się uszkodził lub dawał za dużo oleju. Czasami bywają z nimi problemy. Jeżeli dawał za dużo oleju to mógł zakleić gniazda zaworowa i trzonki zaworów. Doskonałym rozwiązaniem są środku do czyszczenia przepustnicy i układu dolotowego – potrafią wyczyścić cały dolot bez demontażu.
Jest jednak minus – w czasie czyszczenia bardzo rośnie temperatura układu wydechowego- co za tym idzie może uszkodzić katalizatory.

Czyszczenie – (2 puszki) to 100zł
W czasie czyszczenie z wydechu wylatuje czarny dym z sadzą z układu dolotowego. Możliwe że nie domykają się zawory.
Możemy to wyczyścić ale nie dam gwarancji że nic nie stanie się w wydechem- w samochodach z USA nie ma problemów bo mają dobrej jakości części w Japończykach może być różnie.

Po czyszczeniu – koniecznie będzie zrobienie trasu ok. 30 – 50km przy dużych obrotach żeby wyleciał cały środek.

Zapraszam "
co o tym sądzicie skusić się ... ma to niby sens ... pieniądze też nie są przerażające ... tylko te katalizatory... czy wytrzymają...

sirtrojan
27th-January-2013, 21:00
wbij sie na forum gazowników - zapytaj jak moze zadziałac lejący lubryfikator i czym to czyścić

BAJZEL
27th-January-2013, 21:12
wbij sie na forum gazowników - zapytaj jak moze zadziałac lejący lubryfikator i czym to czyścić

ojjjj nie...
na to mnie już nie namówisz hehe
raz wbiłem się na forum lpg... przedstawiłem się przywitałem... opisałem swój problem wkleiłem zdjęcie... iiii
no właśnie iii CISZA

Dopiero jak sam sobie cały dzień poszperałem podzwoniłem po warsztatach to DOSZEDŁEM DO ROZWIĄZANIA

i wtedy na forum lpg podziękowałem serdecznie wszystkim za pomoc...
No i dopiero zaczęła się dyskusja hehe

Tyle tam mnie widzieli bo wyrosłem już z ubliżania anonimowego...
wole to robić twarzą w twarz :)

SŁyszałem już o tym czyszczeniu .. za to nie słyszałem jeszcze o w ten sposób uszkodzonych katach ale skoro gościu się zabezpiecza ,że nie daje gwarancji itd.. tzn BYY już takie przypadki...

BAJZEL
28th-January-2013, 09:09
wbij sie na forum gazowników - zapytaj jak moze zadziałac lejący lubryfikator i czym to czyścić

SIR .. ale ma to dla Ciebie sens ??? że niedomkniete zawory nie pozwalaja normalnie odpalic auta.. myślałem, że odczuł bym to po braku mocy czy coś przynajmniej też mi tak znajomy podpowiedział, czy to czyszcenie w ogóle ma sens... bo niby po moim amatorskim czyszczeniu było cacy przez jakiś czas ...

sirtrojan
28th-January-2013, 10:42
wróć do podstaw - sprawdź auto na innym aku :)
A lubryfikant sie wypali ;)

BAJZEL
18th-February-2013, 16:56
Panowie
Gdzie szukać... jak się dobrać do czujnika wału korbowego...

quku
18th-February-2013, 17:23
mówisz masz :) 3403

BAJZEL
18th-February-2013, 17:49
mówisz masz :) 3403

Dzięki bardzo pogapie pozniej o co come on :) tak się zastanawiam , czy sie sam do tego dogrzebie :)

sirtrojan
18th-February-2013, 18:38
zobacz filmik z 350z - i szukaj w tej samej okolicy. miedzy silnikiem a skrzynią po stronie kierowcy:


http://www.youtube.com/watch?v=eyzwzrH4IHA

sirtrojan
18th-February-2013, 19:27
zobacz ile kosztuje czujnik w nissanie - od modelu 350z

BAJZEL
18th-February-2013, 21:18
zobacz ile kosztuje czujnik w nissanie - od modelu 350z

Ostatnio odswieżyłem kontakty ze starym znajomym mechanikiem z koszalina... miałem faze ( urojenia) , że chyba coś zaczyna pukać...w kole przejechał się i kazał puknąć się w głowe...
I zacząłem mu opisywać swój problem z odpalaniem.. pogrzebał poodginał przewody posłuchał silnika ...i zapytał czy wywalało ci czasami jakiś komunikat co do seilnika ... ( to nasze kochane Engine service soon ) heh
Powiedziałem , ze sie zdarzyło ale pomogło zwykłe zresteowanie bateryjki ... i zasugerował mi ten czujnik wału ... tylko , że jeżeli pomagało resetowanie to możliwe, że czujnik jest ok tylko jest zawalony ... syf zima błoto itd itp... i może teraz fisiować ... chce go przeczyścić dziada :) może to coś pomoże...

Tak czy inaczej dzięki SIR

Jakby co mam serwis nissana w koszalinie rzut beretem...

BAJZEL
15th-March-2013, 17:21
czujnik wału korbowego wyczyszczony dostać się do niego to 15 sekund :) owszem był na im syf... opiłki... ale nic strasznego... został wyczyszczony ... i dzwoniłem do kobiety aby po tym zabiegu odstawiła autko do garażu i podłączyła prostownik na noc...

Następnego dnia dzwonie i mowie... opowiadaj... więc autko jak stało w garażu odpaliło od cyknięcia...
z kolei następnego dnia po nocy na mrozie... znowu odpalił za 2-im razem....

Chyba jednak poddam się i odprowadze do serwisu ...
Dzwoniłem do infiniti .. w sprawie tego problemu i pytałem o akcje serwisowe.. poprosili o vin... po czym dodali , że auto z rynku amerkanskiego nie podlega żadnym akcją w europie... niestety...

Problem nadal aktualny...
Aku jest nowy i ładowany ... nie pomaga... przepustnica przepływka.. z resztą cały układ dolotowy był czyszczony... sprawdzałem rano odkręcając korek paliwa czy czasem powietrze sie nie zbiera pod cisnieniem... NIC... odłączałęm całą zbędną elektryke przed gaszeniem autka czyli kiere .. fotel... klime... radyjko.. itd itp...
NIE pomaga...
zagrzewałem 2 - 3 razy przed odpaleniem ... NIC

Gdzie szukać problemu... jak wróce z morze to jeszcze zerkne jak bedzie na innej bateryjce ... po czym oddam do serwisu... pewnie zapłące jak za zboże... ale mam już dosyc tego problemu co mnie przesladuje całą zimę... Przecież to wstyd .. kurde takie autko a nie chce mi zimą odpalić od cyknięcia...

MA ktoś jeszcze jakieś pomysły...

Po kompletnym serwisie lpg i odłączeniu całego komputera wrzuceniu nowych flaków na próbe wyeliminowana została wina instalacji lpg.... komputer nie pokazywał żadnych błędów...

Chociaż ostatnio znajomy podjechał z komputerkiem ... konkretnym za ponad 4k PLN i powiedział , że wywaliło mu komunikat , że 5-y cylinder jest odłączony... ale jak podłączył 2-gi raz kompa to tego komunikatu już nie było...

Panowie apeluje o mobilizacje sił aby pozbyć się tego BAJZLU tzn problemu

Pozdrawiam pogrążony w żalu smutku i niepokoju ... BAJZEL

Lee
15th-March-2013, 18:47
Przeczytałem od a do z wątek i na moje coś Tobie zżera prąd, lub - wadliwy aku, regulator napięcia, masa coś nie teges, przetarte gdzieś kabelki V lub WN.
Na początek zrobiłbym tak: naładowany aku ma 100% - wkładam wieczorem do samochodu na noc, bez odpalanie itd. rano wyciągam i sprawdzam, czy ma te 100%... może alternator coś nie domaga, nie wiem, ale z tego wynika, że powinieneś spojrzeć w str. elektryki, jeśli już wszystko inne sprawdziłeś. Tak tylko gdybam, bo nie raz przetarty jakiś kabelek, potrafi narobić szkody, że najlepsi mechanicy załamują ręce, a okazuje się pierdołka.

BAJZEL
15th-March-2013, 20:10
Tylko dlaczego tak jest tylko rano pozniej jak odpali to reszte dnia odpala normalnie chyba , że rano odpale ... do wieczora stoi i wieczorem znowu ma problem na zimnym silniku gdyby to aku niedomagał to ten problem byłby ogólny przez cały dzien a nie tylko po dłuższej przerwie... dlatego ciągle nie dowierzam z tym aku .... czy kabelkami...

Black
15th-March-2013, 20:26
Nie czytałem całego tematu bo za dużo stron:),ale kolega miał podobny problem w Kii,otórz na zimnym bardzo cięzko kręcił natomiast po jezdzie kiedy silnik był rozgrzany odpalał z dotyku.Okazało się że problem tkwił w rozruszniku a konkretnie tulejkach,zmienił na nowe i problem zniknął.

BAJZEL
15th-March-2013, 22:06
No proszę BLACk zapodałeś nowy pomysł i nadzieje ... będę musiał pogonić kobiete aby oddała autko na sprawdzenie póki jeszcze zima jest i można to sprawdzić :)

Black
15th-March-2013, 22:13
Jedyny sposób żeby to sprawdzić to wyjąc rozrusznik i próbowac zakręcić nim "na krótko" podłączając pod aku.

BAJZEL
16th-March-2013, 00:47
A powiedz dużo roboty z wyciąganiem rozrusznika?? mam nadzieje , że nie jest tak , że trzeba 3 godziny flaki wykręcać ... bo jeśli jest w łątwo dostępnym miejscu to w poniedziałek będzie robiony ??

Dziękuje i pozdrawiam

Jacob_USA
16th-March-2013, 08:26
Jedyny sposób żeby to sprawdzić to wyjąc rozrusznik i próbowac zakręcić nim "na krótko" podłączając pod aku.

Tez tak sprawdzalem i dzialal...jak wsadzalem spowrotem to nie krecil jak powinien spowrotem do aku krecil i znowu w samochodzie nie :D az wziolem i sprawdzili mi w sklepie i okazalo sie ze jednak byl do D**** :) kupilem nowy i banglal odrazu


BTW Lokalizacja startera prawa strona zaraz kolo poduszki silnika :) banalna wymiana

Lee
16th-March-2013, 12:35
Tylko dlaczego tak jest tylko rano pozniej jak odpali to reszte dnia odpala normalnie chyba , że rano odpale ... do wieczora stoi i wieczorem znowu ma problem na zimnym silniku gdyby to aku niedomagał to ten problem byłby ogólny przez cały dzien a nie tylko po dłuższej przerwie... dlatego ciągle nie dowierzam z tym aku .... czy kabelkami...

Niestety nie, gdyż aku się podładowuje podczas jazdy, powinno tak zresztą być, gdy układ jest zdrowy i dlatego, gdy pojezdzisz to lepiej kręci... posprawdzaj to co opisałem na poprzedniej stronie, czyli wersję z prądem w samochodzie... jak chcesz zresztą, ja osobiście bym tak zrobił - wszystkie tematy elektryczne do sprawdzenia - co nie znaczy, że należy pół :infi: rozebrać - dobry elektryk sprawę ogarnie dość szybko... to tyle ode mnie co mogę podpowiedzieć :)

Lukasz
16th-March-2013, 12:53
Z czystej ciekawości, podaj parametry akumulatora.

BAJZEL
16th-March-2013, 13:18
Aku to VARTA 72V 680Ah 12A - podane na samym początku postu
OK sprawdzimy i rozrusznik i akumulator ... który ma niecały rok no i kable...
Autko zimą robi po kilka kilkanaście km więc nie bardzo z tym podłądowaniem ... no ale sprawdzimy

W czwaretek autko jest odstawiane
Sprawdzą rozrusznik
Sprawdzą AKU - i dałęm jasne wytyczne , że mają tam wsadzić największe co wejdzie tak , żeby przy odpalaniu szły iskry z gniazdka zapalniczki heheh

Rozglądam się na zapas ... za rozrusznikami i u nas na alle używki 300 - 350 zł jest też nówka jedna za 900 zł
Uważacie panowie, że to rozsądna cena ? jeszcze zerkne na ebay DE i UK

Black
16th-March-2013, 19:13
Tez tak sprawdzalem i dzialal...jak wsadzalem spowrotem to nie krecil jak powinien spowrotem do aku krecil i znowu w samochodzie nie

Buehehe...


no i kable..

ale które kable czy tam przewody jak kto woli.

BAJZEL
16th-March-2013, 19:19
przewody od aku przewody wysokiego napięcia ... może ma gdzieś jakies przebicie skoro kręci dobrze a nie chce za bardzo odpalać... doszukuje sie róznych rzeczy i pisze co mi przychodzi na myśl w celu weryfikacji... czy to kable mają przebicie... czy to akumulator trafiony ( stał na półce w sklepie kilka lat i jest dupa... tulejki rozrusznika.. wydaje mi się , że gdyby to one zawiniły to by zwarcie układu robił... ( wydaje mi sie ) ... chyba , że ogólnie rozrusznika trafiony jakiś... a może cewki a może wtryski zawalone ... po koleii bede szukał przyczyny aż ją znajdę...
Specjalistą nie jestem więc ciągle gdybam... bo jakbym sie na tym konkretnie znał to bym robił a nie o tym pisał i pytał na każdym kroku...

sirtrojan
16th-March-2013, 19:47
Sprawdz ten rozrusznik - regeneracja pewnie z 200-300 PLN i masz jak nowy - ja w swoim ogarniałem jak mi szczotki poszly i tyle wyszlo własnie z montażem i 1 roczną gwarancją.

w FXie nie masz tradycyjnych kabli WN - tylko cewki - jak by zdechły to by nie palił na któryś z garów.

BAJZEL
16th-March-2013, 20:34
może dlatego ostatnio komputer pokazał, że 5-ty cylinder jest odłączony...
tak czy inaczej w czwartek zabierają się za ogarnięcie tematu...

Lukasz
16th-March-2013, 20:53
Aku to VARTA 72V 680Ah 12A

Coś tu pomieszałeś, powinno być tak:
72Ah 680A 12V

W FX jest ten sam silnik co w G i do G zalecany jest 52Ah 580A 12V...

sirtrojan
16th-March-2013, 21:14
do FXa zalecany jest wiekszy aku

BAJZEL
21st-March-2013, 17:27
No OK panowie
Wyrok w sprawie mojego FX-a jest następujący :

sprawdzony aku miernikiem ( na wyłączonym silniku na włączonym silniku na światłach bez swiateł z włączoną elektroniką i bez elektroniki... werdykt sprawny jak respirator mojej babci w 100% :)
rozrusznik daje kopa tak jak trzeba kręci jak wirówka w pralce :) sprawny w 100 %
Cewki OK
Komputer = 0 BŁĘDÓW
i na koniec świece ... chłopaki delikatnie zmniejszyli w nich dystans na próbę o odpalał przez dobę od cyknięcia :)
Kazałem więc wrzucić nowiutkie świece
i autko działa jak nowe :)

Więc te wszystkie zabawy czyszczenia dmuchania przepustnice przepływki itd itp... na nic czujniki wału korbowego itd hehe
Problemem były świece ...

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni
Bogatszy o doświadczenia i pare $$ w plecy rozwiązałem problem odpalania .. głupie świece ...
I znowu kocham moje autko i śpie spokojnie :D:D:D

Black
21st-March-2013, 17:33
.
problem odpalania .. głupie świece ...

Niby taka pierdoła o której w zasadzie się zapomina a tyle kłopotu,fajnie że problem rozwiązany:)

Tomek g35c
21st-March-2013, 18:32
Ja myslałem że wymieniałeś świece jak przywiozłeś auto do Polski... ;)
Więc nawet nie podejrzewałem... chyba pisałeś że wymieniłeś czy nie?
Ważne że rozwiązałeś problem...

Ja świece wymiwniłem 8 m-cy temu i mam spokój... od razu w G i w FXie... ;)

Lee
21st-March-2013, 18:49
No OK panowie
Wyrok w sprawie mojego FX-a jest następujący :

sprawdzony aku miernikiem ( na wyłączonym silniku na włączonym silniku na światłach bez swiateł z włączoną elektroniką i bez elektroniki... werdykt sprawny jak respirator mojej babci w 100% :)
rozrusznik daje kopa tak jak trzeba kręci jak wirówka w pralce :) sprawny w 100 %
Cewki OK
Komputer = 0 BŁĘDÓW
i na koniec świece ... chłopaki delikatnie zmniejszyli w nich dystans na próbę o odpalał przez dobę od cyknięcia :)
Kazałem więc wrzucić nowiutkie świece
i autko działa jak nowe :)

Więc te wszystkie zabawy czyszczenia dmuchania przepustnice przepływki itd itp... na nic czujniki wału korbowego itd hehe
Problemem były świece ...

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni
Bogatszy o doświadczenia i pare $$ w plecy rozwiązałem problem odpalania .. głupie świece ...
I znowu kocham moje autko i śpie spokojnie :D:D:D

:) czyli elektryka :)
Napisz jeszcze na jakie świece wymieniłeś

sirtrojan
21st-March-2013, 18:52
Napisz jeszcze na jakie świece wymieniłeś


własnie! info o świecach jakie byly i jakie załadowałeś.

Trzeba uwzględnic ze masz LPG wiec i świece mogą się różnić.

BAJZEL
21st-March-2013, 19:05
Świece były brane pod model... tylko już nie pamiętam czy irydowe czy platynki dałem około 300 zł za komplet

http://sklepjeep.redcart.pl/c/5367/swiece-zaplonowe-fx35-infiniti.html

jedn e z tych ...


teraz gościu mi dobrał niby o parametrach zalecanych do naszego silnika ... ale polecił , żeby kupić (nazwa przy okazji bo zapomniałem ... szybka gadka przez telefon ) ale po 25 zł sztuka ..
niby na początku te swiece były ok ... wymieniane jak tylko kupilem auto... ale jak sie okazało po zminiejszeniu dystansu świecy było ok ...
opisze wszystko jak bede miał w ręku paragony stare swiece też kazałem zostawić w bagazniku ...

Ważne , że problem sie rozwiązał i mogę spać :D:D

Lee
21st-March-2013, 19:11
...bo np. NGK mają do lpg inne, a do silników tylko na PB , inne ... jeśli chodzi o fx35

BAJZEL
21st-March-2013, 20:30
Niestety na odległość jest mi ciężko powiedzieć , niemam możliwości sprawdzenia ;)
ale przedzwonie jutro do mechanika co dokłądnie tam wsadził :)
pamietam , że ostatnio brałem swiece to placiłem 2x tyle co teraz ...
Ważne, że HULA jak zły bo już powoli wyczerpywały się pomysły :)
Ja tu się na łajbie opalam grając w kosza a wy tam niezłą zime macie kobieta pisała , że tragedia heh

Pozdrowienia

BAJZEL
22nd-March-2013, 02:53
Panowie spotkał się ktoś z was z czymś takim ??

http://www.ebay.co.uk/itm/INFINITI-FX35-3-5-4x4-06-11-BOSCH-Platinum-Ir-LPG-GAS-Spark-Plug-FR7NI332S-/120923936693?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c27a0d7b5

gizmo
22nd-March-2013, 11:06
to są platynowe, ja do siebie założyłem irydowe - podobno najlepsze do lpg

BAJZEL
25th-March-2013, 20:36
Panowie ... możliwe jest żeby paliwo sie cofalo w tych silnikach... bo w sumie po wymianie swiec jest ok ale tego samego dnia kazałem kobiecie przed samym kręceniem podpompować kilka razy pedał gazu i przy odpalaniu również delikatnie pocykać pedałem... i zaczął odpalać idealnie czy mozliwe zeby przewodziki paliwowe gdzies sie tam zapychaly zaginały czy parciały... chyba jaak wróce to zlece zerknięcie tego z ciekawości ...
Bo pamiętam , że wstawiali chłopaki taki zaworek jednostronny tylko , ze to w dieslach było
Brat jak kupił nówkę avensis to zimą też długo kręcił zanim odpalał... w serwisie powiedzieli , że to zima ... to normalne... ale chłopaki z zaprzyjaznionego warsztatu wstawili mu zaworek i odpalał od cykniecia nawet przy minus 15.... ale to diesle ...
Czy w benzynce też może tak być ??

Lee
26th-March-2013, 09:51
@Bajzel... jeśli na zimnym nie odpala, a po pompowaniu nogą pedału gazu tak... wina któregos z wtryskow... może być, że leje, podkładka, lub się kończy... lub coś z ukł. paliwowym. U mnie w innym autku miałem podobnie i ... podkładka pod wtryskiem poszła.
Pzdr.

BAJZEL
26th-March-2013, 17:07
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
@Bajzel... jeśli na zimnym nie odpala, a po pompowaniu nogą pedału gazu tak... wina któregos z wtryskow... może być, że leje, podkładka, lub się kończy... lub coś z ukł. paliwowym. U mnie w innym autku miałem podobnie i ... podkładka pod wtryskiem poszła.
Pzdr.

No to ciekawostka...
Po raz kolejny problem rozwiązany ... ale niestety na pare dni :)
Dostałem cynk , że znowu odpala za 2-im razem...
Pierwszy kręcenie około 4 sekund
Za drugim od cyknięcia ( ale czasami pojawia się delikatny pisk ) cos w stylu paska ...
Zaleje się preparacik na czyszczenie wtrysków... no i pozniej bedziemy rozkrecać ... czy to ta podkładka ... a może wtryski do regeneracji...
Niby taka pierdoła ... pewnie już dawno bym to ogarnął gdybym był w domku ... a tak kobieta została z autem i jeszcze marudzi , że nie zaprowadzi bo potrzebuje auta... Dziecko ... przedszkole zakupy na swieta ...
No nic panowie walcze dalej trzeba wyeliminować te pierdołowatą upierdliwość co mnie doprowadza do ...
Niby kazdy powtarza... pierdoła nie przejmuj sie itd itp.. Ale ja nienawidze jeżeli coś nie jest w 100% zrobione tak jak ma być
Pozdro

I Dzięki Lee

4est
26th-March-2013, 18:04
mam to samo u siebie. Dokładnie ten sam objaw - jak dłużej postoi to kręci. Odpali od strzału - za drugim razem:). Nie jest to upierdliwe, więc tematu nie zgłębiam. Obstawiam jednak właśnie coś z paliwem - bardzo podobny case miałem w dwóch poprzednich hondach (zwłaszcza jak było mniej paliwa w baku) tam było to związane (chyba) z pompą paliwa, po wymianie na inną/większą było znacznie lepiej (ale wymiana nie była spowodowana chęcią rozwiązania tego problemu, a raczej większymi modyfikacjami).

BAJZEL
26th-March-2013, 19:56
Więc jednak nie jestem samw Polszy... heh
W ju es ej jest sporo tych przypadków ...
Ale w PL myślałem , że jestem jedynym :)
Nie jest to upierdliwe??

Kiedy z boku stoi sąsiad i ma peugouta za 5 tys zł i odpala od cykniecia a tutaj stoi auto warte 15 tych peugotów i nie odpala od cykniecia...
Sorry ale dla mnie to jest nie do zaakceptowania...

slepy62
26th-March-2013, 20:57
Sorry ale dla mnie to jest nie do zaakceptowania...

Sorry - taki BAJZEL i taki PEDANCIK lol

szukajcie a znajdziecie...

quku
27th-March-2013, 09:15
Kiedy z boku stoi sąsiad i ma peugouta za 5 tys zł i odpala od cykniecia a tutaj stoi auto warte 15 tych peugotów i nie odpala od cykniecia...
Sorry ale dla mnie to jest nie do zaakceptowania...[/QUOTE]

nie parkuj na noc obok peugouta za 5 tys lol

BAJZEL
27th-March-2013, 16:55
Gdziekolwiek bym nie stanal to wstyd...... ale sluszna uwaga :) heh

quku
27th-March-2013, 17:39
Gdziekolwiek bym nie stanal to wstyd...... ale sluszna uwaga :) heh

rozumiem też by mnie to wk......:flame:

solista
28th-March-2013, 10:43
Czy z paliwem jest ok sprawdzić najłatwiej odpinając listwę paliwową (nie mam pojęcia czy to dużo roboty by było w FX) i na zimnym zobaczyć czy od razu chluśnie paliwem. Z opisu wynika że nie podaje paliwa, bo jakby nie było iskry na początku a później by się pojawiła (co byłoby mega dziwnym zachowaniem) to auto by się zalewało.
Ewentualnie problem z aparatem zapłonowym albo przekaźnikiem.

S.

P.S. Po odpaleniu auto od razu chodzi równo czy chwilę się przydławia?

BAJZEL
28th-March-2013, 13:37
Czy z paliwem jest ok sprawdzić najłatwiej odpinając listwę paliwową (nie mam pojęcia czy to dużo roboty by było w FX) i na zimnym zobaczyć czy od razu chluśnie paliwem. Z opisu wynika że nie podaje paliwa, bo jakby nie było iskry na początku a później by się pojawiła (co byłoby mega dziwnym zachowaniem) to auto by się zalewało.
Ewentualnie problem z aparatem zapłonowym albo przekaźnikiem.

S.

P.S. Po odpaleniu auto od razu chodzi równo czy chwilę się przydławia?

Po odpaleniu jest ok wiadomo ze na zimnym troszke wyzsze obroty ale w miare rowno
wczoraj byly plusowe temp... i kobieta mowi , ze rano od cykniecia odpalil ...
Ta minusowa temperatura daje mi do myslenia czy czasem jakis czujnik temperatury nie daje du..y tylko z drugiej strony komputer powinien raczej to pokazac a tu czyste konto ... błędów nima :D

korzen
4th-October-2013, 10:24
BAJZEL czy rozwiązałeś finalnie problem z odpalaniem? Ja przedwczoraj też długo odpalałem auto i od razu pomyślałem, że paliwo się cofa. Świece nowe (NGK Laser LPG), filtry i oleum też, aku ok więc od razu pomyślałem o paliwie. No i wieczorem stwierdziłem, że jak zostawiam auto to dam mu pochodzić na Pb zanim go zgaszę (mam LPG PRINS). No i jak ręką odjął... Wczoraj i dziś rano pali od rysy. Spróbuj jesze raz czy u Ciebie to też nie rozwiąże problemu.

Pozdrawiam
korzen

BAJZEL
4th-October-2013, 14:35
Przerabialem to setki razu ... potrafilem nawet ostatnie 5 km robic na benzynce ... probowalem tez go porzadnie przegazowac na benzynce ... albo zostawiac , zeby sobie na spokojnie ostatnie 5 minut na wolnych obrotach pochodzil... i nic

Znajomy warsztat coo rozwiazywal juz takie problemy (fakt, ze przewaznie w TDI) wstawiali zaworek jednozwrotny i to rozwiazywalo problem...
U mnie powiedzieli , ze najwzywczajniej przetrzepia przewody paliwowe sprawdza cisnienia ... ale to dopiero tej zimy jak sie zaczna znowu te problemy ... bo poki co jest pieknie teraz tez zerowe temp. po nocy i kobieta mowi , ze od cykniecia idzie ... ale nie zapomnialem o tym ... i mam zamiar doprowadzic sprawe do konca...

i badz pewien , ze to opisze na forum :)

korzen
4th-October-2013, 17:27
Spoko w takim razie powodzenia. BTW zawór jednozwrotny to nie głupi pomysl. Zobaczysz co wyjdzie, bo jakby sie zapowietrzal to na logike powinien po każdym postoju długo kręcić. Nie tylko podczas mrozów. Ja za to mam problem z gazem... Niby bylo ok przez tydzien teraz na gazie kuleje na wolnych orotach i gaśnie.Jak polatam na Pb to już drugi raz mam ten problem. Instalacja PRINS i mało kto w okolicy to ogarnia. Jestem umówiony na 15tego dopiero. Też dam znać ale w odpowiednim watku. Sorry za off top.

Pozdrawiam
korzen

BAJZEL
5th-October-2013, 00:38
No ja mam 50km do goscia co ogarnia PRINS-a bo tez wlasnie taka instalacje mami po 7-10 tys km nawet sie nie rozregulowal ... jaz mojej jestem bardzo zadowolony... poza tym autko bylo sprawdzane od strony instalacji lpg i jest calkowicie wykluczona wina gazu byl podlaczany inny komputer byl calkowicie odlaczany a mimo to jak temp. ponizej zera bylo srednio...
jak zostawal na noc w garazu bylo ok ale jak postal na mrozie to juz rano siara...

No i minigdy nie zgasl... na mrozie wiadomo poczatkowo przy odpalaniu obroty ponad 1000 i delikate falowanie 0 tylko falowanie sam wyleczylem czyszczeniem przepustnicy , ktora byla zagnojona ...

Poki co u mnie jest ok ale jak tylko nie odpali od cykniecia od razu jedzie na sprawdzenie cisnien w przewodach ...

Powodzonka..
PS masz dodatkowe smarowanko do instalacji ??

korzen
8th-October-2013, 12:11
Kurcze nie wiem czy mam lubrifikacje. To moje pierwsze auto z LPG. Jak to poznac? Jestem umowiony w warsztacie polecanym na forum lpg, ktora zaklada instalacje wlasnie PRINS. Pierwszy wolny termin byl na 15, wiec narazie jezdze na Pb bo sie gazu obawiam. Raz jest ok raz nie... Mam do nich ponad 70km niestety. Z odpalaniem problemu juz nie mam. Za to mam 3 nieorginalne cewki i auto na biegu jalowym nie jest idealnie plynne... Moj mechanik powiedzial, zebym szukal oryginalow bo te zamienniki pewnie niedlugo padna i wogole, ze nie przylegaja idealnie. Wiec chyba kupie komplet uzywek i zobaczymy co bedzie... Zaraz sie podepne pod temat http://www.ifans.pl/showthread.php?2245-Problem-z-prac-silnika&highlight=cewka. Chce to ogarnac zanim pojade na regulacje lpg.

Pozdrawiam
korzen

BAJZEL
8th-October-2013, 12:58
Lubrykant czy lubryfikator - zwal jak zwal to nic innego jak plastikowy zbiorniczek najczesciej w ksztalcie butelki z kroplowka :) , ktora podaje smarowanie na pierscienie i to sie reguluje iles tam kropelek na minute nie pamietam chyba do 10 ... co by sie nie przegrzewaly czyli znany temat wypalania gniazd zaworowych ...

Lubrykant czyli substancja smarująca ma zmniejszać zużycie pierścieni. Technologia stara jak mocno wysilone silniki. NIC NOWEGO!!!
Tam gdzie są możliwości olej podaje się bezpośrednio na tuleję.
Wraz ze wzrostem zużycia pierścieni i tulei rośnie temperatura spalania. Lubrykant podaje się po to, żeby silnik na gazie żyła tak samo długo jak ten na benzynie a nie 1/3 tego czasu.
Normalnie trafia na tuleję poprzez otwory smarujące. Dostarczany jest impulsowo w momencie odpowiedniego położenia tłoka w ściśle określonej ilości. W takich warunkach da się to precyzyjnie dawkować a lubrykatory pozwalają na regulację wydajności. Stosuje się to w silnikach w których tuleja nie jest smarowana mgłą olejową a paliwo zawiera siarkę, asfalt czy inne brzydkie składniki. Lubrykant (olej o specjalnych właściwościach) poza smarowaniem spełnia też rolę neutralizatora tych brzydkich rzeczy które powstają w procesie spalania. Jest rozprowadzany po tulei wraz z ruchem tłoka za pomocą pierścieni. Proces dość skomplikowany w obsłudze i wymagający precyzyjnych nastaw. Jest to jednak problem w bardzo wysilonych silnikach.
Ponieważ LPG jest właściwie czysty w procesie spalania tuleja musi być jakoś smarowana, żeby pierścienie uszczelniające (czyli te które najmocniej "trą" o tuleję) nie chodziły na sucho. Oczywiście część oleju pochodzącego z mgły olejowej zostaje na tulei ale w nowym silniku pierścienie zgarniające robią to tak dokładnie że to co zostało zbyt szybko odparowuje i spala się podczas ruchu tłoka w dół. To co dodajecie jest takim dodatkiem do tego co już jest.

Jezeli masz to jak tylko otworzysz maske i zajrzysz powinno sie rzucic w oczy

korzen
8th-October-2013, 13:50
Spoko dieki... Sprawdze czy mam lubrykant/lubryfikator jak zona wroci autem. Czytalem o tym na forum LPG. Jest tam polemika, czy to dziala czy nie... Nie ma z tego co wiem zadnych obiektywnych popartych badaniami argumentow za. Wg mnie w teorii brzmi to bardzo sensownie i chetnie bym dolozyl sobei cos takiego jezeli tego nie mam. Czy jest mozliwosc dodania lubryfikacji do istniejacej instalacji LPG??

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow. Tylko jeden z moich kompow ma polskiego win 7. Te z angielskim nie maja opcji wybrania polskiej klawiatury a ja pracuje/pisze po angielsku. Jeszcze raz przepraszam tych, ktorych to w oczy kole. Sila wyzsza....

Pozdrawiam
korzen

ArtPol74
8th-October-2013, 15:00
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
Ponieważ LPG jest właściwie czysty w procesie spalania tuleja musi być jakoś smarowana, żeby pierścienie uszczelniające (czyli te które najmocniej "trą" o tuleję) nie chodziły na sucho. Oczywiście część oleju pochodzącego z mgły olejowej zostaje na tulei ale w nowym silniku pierścienie zgarniające robią to tak dokładnie że to co zostało zbyt szybko odparowuje i spala się podczas ruchu tłoka w dół. To co dodajecie jest takim dodatkiem do tego co już jest.

Jakoś nie mogę się z tym zgodzić. To musiałbyś mieć dobre przedmuchy aby smarować tuleje od spodu tłoka lubryfikatorem(od góry i tak ulega spaleniu), jeżeli mgła jest słaba to nie potrzebne by były pierścienie zgarniające(widocznie taka ilość jest wystarczająca), niezależnie od paliwa smarowanie jest tulei, wcześniej wszystko nad tłokiem było smarowane,, ołowiem''. Teraz już się go nie stosuje ale gniazda zaworowe wykonane są z mocniejszych materiałów i bardziej bym się skupił właśnie na gniazdach i ich smarowaniu. Z kolei w STAGu w Białymstoku na moje pytanie o lubryfikację, inżynier zapytał czy widziałem filtry od gazu lub membranę w parowniku. Widziałem takie parowniki gdzie po odkręceniu pewnych śrub wypływał olej. A inżynier-No właśnie!Najważniejszy jest skład mieszanki gazowo-powietrznej, jeżeli mieszanka będzie zbyt uboga podnosi się temperatura spalania i wtedy dochodzi do uszkodzeń.

BAJZEL
8th-October-2013, 15:22
Nie zaprzeczam ... nie jestem specem wiekszosc moich wypowiedzi to jakies przypomniane cytaty z innych stron , ktore pozniej czesto wklejam jak misie przypomni... tak czy inaczej cuba libre czy tam lubryfikator jest dodatkowym zabezpieczeniem dodatkowym smarowaniem teoretycznie powinien bardzo pomagac i zabezpieczac... w praktyce nikt tego nie potwierdza... ale skoro moze pomoc ... a nie zaszkodzic ... to why not tutaj tez moge sie mylic ale cos kolo 800 zl mi sie kojarzy opcja dodatkowego smarowania tak przynajmniej mi sie kojarzy kiedy rozmawialem wlasnie o PRINS-ie 4gen...

Pozdro :)

BAJZEL
8th-October-2013, 15:43
Proponuje tez rozwijac temat w dziale o alternatywach dla naszych silniczkow czyli lpg i diesel ... bo deczko sie OT robi ...
Tutaj planuje roziazanie problemu w listopadzie i zamkniecie tematu :)
:dance:

BAJZEL
14th-March-2014, 12:29
Panie & Pnowie

Zacznę od Podziękowań dla SIR-a i kolegi LUKASZA, za zinteresowanie i pomoc, jak widać są ludzie , którzy się znają i nie tylko sprzedają wiedzę ale się nią dzielą :)

Wracając do tematu :

Jeżeli ktoś ma namiary na godnego polecenia sprzedawce częsci a konkretnie szukam tego :

AC AMPLIFER

http://i1202.photobucket.com/albums/bb363/smijus/AC%20Amplifier/P1000588_zps7c018c67.jpg

http://i1202.photobucket.com/albums/bb363/smijus/AC%20Amplifier/P1000578_zps77b26a69.jpg

kiedyś już z SIR-em grzebiąc po amerykańskich forach dokopaliśmy się tego , ale jakoś nie dopuszczałem tej myśli ... co do mojego trudnego odpalania przy niskich temperaturach ...
no ale skoro kolejna osoba mi to podpowiada a dodam , że sprawdziłem już chyba wszystkie inne możliwości
elektryka
cewki
aku
świece
czujnik położenia wału
zapowietrzenie
cały układ dolotowy
cisninienia paliwa
lpg
ble ble ble i wszystko inne co było już opisane

nadeszła pora na te nietanią część

więc jeżeli ktoś ma możliwości , opcje, pomysły ... proszę o podzielenie się nimi ... oczywiście sam też obdzwonie ludzi z allegro ... może nie koniecznie będą w temacie ile ta część kosztuje ... bo na hamerykanskim ebaju 200-250 $

SIR & LUKASZ jeszcze raz wielkie dzięki

sirtrojan
14th-March-2014, 13:42
oby pomogło infiok

BAJZEL
14th-March-2014, 15:11
z drugiej strony jak te częśc tłumaczyć na polski .. bo jakos to nie ma za bardzo sensu dla mnie ;/

BAJZEL
14th-March-2014, 16:24
wzmacniacz/sterownik klimatyzacji ?

Lukasz
14th-March-2014, 16:33
Raczej wzmacniacz napięcia...

Wysłane z Nexus 5

BAJZEL
14th-March-2014, 17:13
oznaczenia się zgadzają myślicie , że od murano i 350Z podejdą ??

http://allegro.pl/nissan-350z-sterownik-klimatyzacji-27760-cf005-i4014556332.html

http://allegro.pl/sterownik-modul-nissan-murano-27760cc000-i4040231411.html

http://allegro.pl/modul-sterownik-nissan-350z-05-3-5-v6-27760cf005-i4045609809.html

BAJZEL
14th-March-2014, 17:37
W sumie udało mi sie wyhaczyć ten sterownik o tych samych numerach tylko , że od 3,5 litrowej maximy z 2006 roku ... po telefonie gościu potwierdził że to te same silniki i będzie pasowało a jak nie to mam 14 dni na odesłanie bez podawania przyczyny ...
w stanach 250 $ a ja wyhaczyłem z przesylką za 140 zł ... ale pewnie gdyby było zamiast maximy / infiniti cena była dużo dużo wyższa heheh

http://allegro.pl/modul-sterownik-nissan-maxima-3-5-06r-27760-7y000-i4014117753.html

a teraz , czy któryś z panów mógłby mi przybliżyć jak sie dobrać do radyjka co by je nic nie uszkadzając ( nie robiąc bajzlu ) wytargać i wymienić sterownik... wzmacniacz czujnik czy jak go tam zwał na nowy ??

LOKTONG
14th-March-2014, 18:49
Bajzel - 3 min roboty :)
Ty masz po lifcie wiec nie masz KASETY bo tak to szarpiesz za kaseciaka, ale po lifcie to pazury tygodniowe wsadzasz w szczeline po prawej i po lewej stronie panelu sterownia, w dolnej czesci. Na samym dole. Ciągniesz ile sil do siebie - nic sie nie urwie. potem górna czesc wyjdzie z zaczepów. Na koniec 6 śrub na krzyzaka i wysuwasz cale radio wraz z tym sterownikiem i wyswietlaczem. Odkrecasz kilka srub i go podmieniasz. Nie chce Cie matrwic ale wydaje mi sie ze to nie pomoze. Tam w srodku nic nie ma. Rozbieralem to - ogladalem. No ale cóz - moc z Toba. Daj znac czy jest cos lepiej (choc poranki colaz cieplejsze)

Lukasz
14th-March-2014, 19:45
Używka może nie rozwiązać problemu. Możliwe że trafisz też na uszkodzoną. Szukaj jak najmłodszej.

Wysłane z Nexus 5

BAJZEL
14th-March-2014, 21:09
Używka może nie rozwiązać problemu. Możliwe że trafisz też na uszkodzoną. Szukaj jak najmłodszej.

no ta jest z 2006 roku czyli jak moja , z tym , że gościu zapewniał , że była w 100 % działająca w momencie wyjmowania i jak wsadze a nie bedzie różnicy ... to mam 14 dni na odesłanie bez podawania przyczyny ... specjalnie o to pytałem ...
no i zauważ , że cena na allegro nie zależy od rocznika tylko od modelu auta ...

ta sama część :
do nissana 350 z 2005 roku 300 - 350 zł
a do maximy z 2006 roku 120 zł
do infiniti ( ta sama część tylko pod nazwą sterownik navi - bo tak znalazłem ) z 2005 roku - 400 zł


Nie chce Cie matrwic ale wydaje mi sie ze to nie pomoze. Tam w srodku nic nie ma. Rozbieralem to - ogladalem.

Rzecz w tym , że kiedyś SIR grzebał po hamerykańskich forach ... podrzucił linki... przetrzepałem i tam chłopaki właśnie w ten sposób rozwiązywali problem , który był jota w jote jak mój ... w sumie koszta nie są aż tak straszne , żeby nie próbować ...

sirtrojan
14th-March-2014, 21:48
generalanie tak ogarniali problemy z rozruchem.
Kamil zauważ że niektórym rozregulowywało prędkościomierz. Nic wielkiego wiec tylko o tym wspominam.

MichałK
16th-August-2015, 21:18
Przepraszam, że odgrzebuję temat, ale mam pytanie :

Wymiana sterownika pomogła ?

BAJZEL
17th-August-2015, 10:05
Tak pomogła kupiłem używkę chyba za 200-400zl na gwarancji z tego samego rocznika autka i zapomniałem już ze kiedyś był taki problem trzeba tego szukać na ale pod rożnymi nazwami : sterownik nawigacji , sterownik klimatyzacji , sterownik nawiewów - takie nazwy sie zdarzały a najlepiej wykręć swój sterownik 10 min roboty jak robisz to pierwszy raz 2-3 min pózniej. Zerkaj na wejścia kształt i rozstaw i porównaj ze zdjęciami na ale można tez szukać u gości co maja całe rozbite auta na sprzedaż cYli tzw infi na części oni tez zazwyczajto maja chociaż nie wiedza :) i wtedy zdjęcie plus instrukcja gdZie tego szukać załatwi sprawę
Wzmacniacz napięcia. Fachowa nazwa tego dziadostwa Co do mnie dotarło dzięki naszej kochanej administracji
Rozpisałem sie a powinno być :
Tak problem Ustał - pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MichałK
17th-August-2015, 19:20
Dzięki :) , wymieniłem ten sterownik na używany i niestety problem nie ustał , ale podejrzewam że to wina tego sterownika , dlatego wymienię na jakiś inny . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

djoneway
21st-October-2016, 17:06
czy ktoś może jeszcze przerabiał ten temat i może podzielić się opinią? Borykam się z podobnym problemem.

djoneway
13th-November-2016, 23:49
DZIĘKI!!:thumb: Problem rozwiązany, wymiana sterownika klimatyzacji pomogła. Zdjęcia i opis sterownika pod tym postem:

http://www.ifans.pl/showthread.php?5804-D%B3ugo-odpala-na-zimnym-silniku&p=59690&viewfull=1#post59690


(http://www.ifans.pl/showthread.php?5804-D%B3ugo-odpala-na-zimnym-silniku&p=59690&viewfull=1#post59690)

Lukaszdzi
24th-May-2020, 19:02
To jeszcze napiszcie czy problem występował tylko na zimnym czy u kogoś ten moduł od klimy powodował długie kręcenie też ne ciepłym? Dziękuje.