PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z przerzuceniem biegu do holowania



jaro31
24th-January-2013, 22:04
Witam wszystkich. Mam problem i proszę o pomoc jechałem na autostradzie swoim infiniti fx45 i nagle zgasł mi samochód. Udało mi się zjechać. Próbowałem go odpalić ale niema żadnego kontaktu. Jest tak jak by nie miał w ogóle prądu. Zupełnie nic nie działa.
Mam jeszcze prośbę chcę go sholować ale jest na biegu "p" a muszę przełączyć na "n" (brak prądu) jest jakaś możliwość ręcznie przerzucić bieg

sirtrojan
24th-January-2013, 22:39
masz kluczyk do odblokowania gałki. wkładasz w otwór w konsoli i możesz przełączyć biegi bez uruchomionego silnika.
nigdy tego ie robiłem ale wiem ze tak się postępuje.

ten bolczyk/KLUCZYK masz w bagażniku razem z kluczami do kół


Spróbuj z innym aku.
jak nie zabangla to większa robota. jak zadziała to zdechła bateria albo siadło ładowanie.


ps. ZAPRASZAMY DO POWITALNI.

3389

tu jest nowsza wersja FX45 ale jak masz wcześniejszą to otwór będzie zlokalizowany podobnie.

quku
25th-January-2013, 15:40
z tego co wiem to nie wolno holować automatu tylko laweta :) ale kazdy robi co chce :)

ArtPol74
25th-January-2013, 16:34
z tego co wiem to nie wolno holować automatu tylko laweta :) ale kazdy robi co chce :)
Mi zawsze mówiono, że automat na lawetę gdy padnie. A tu niespodzianka, w mojej instrukcji bmw jest tak:
1. Dźwignia sterująca w pozycji N
2. Prędkość holowania maksymalnie 70km/h
3. Odległość holowania maksymalnie 150 km
A jak u Was?

quku
25th-January-2013, 16:50
3390 no cóż widocznie BMW jest inne ale nie sądzę :)

BAJZEL
25th-January-2013, 19:08
No dobra
Co do AWD ok zgodzę się, że tylko laweta... ale co do RWD nie jestem taki pewien czy nie można moim zdaniem jak najbardziej jest to ok :) tylko wtedy nie za ryj a za dupe :)
A co do zdjęcia powyżej to dzięki kolego , że wyjaśniasz gdzie mocuje się linkę w razie potrzeby :) i gdzie wkręca się mocowanie do holu :) kiedyś był o tym post gdzie to się mocuje :)

A co do tego nagłego zgonu .. pierwsza myśl : j jakis przewód nie łączy .. jakaś kostka się wypieła lub najzwyczajniej bateria miała atak serca ...

quku
25th-January-2013, 19:37
3391 no to RWD :) inne holowanie jeżdzenie na tzw luzie w AT zawsze kończy się tak dla AT :dead:

sirtrojan
25th-January-2013, 20:58
kolega założył temat i nie interesuje się rozwiązaniami.

BAJZEL
25th-January-2013, 21:17
Więc jednak :) za dupke i śmiało można holować inaczej KAPUT :) czyli są plusy posiadania INFI z napędem na tył :) jak będę robił aukcję to koniecznie o tym wspomnę i podniosę cen o jakieś 5k :):)

sirtrojan
25th-January-2013, 21:34
no i pali 5l mniej - gdzies tak bylo napisane w ogloszeniu :becky:

grzesiek
25th-January-2013, 22:18
no i jest pewnie jest tansze

BAJZEL
26th-January-2013, 08:38
no i pali 5l mniej - gdzies tak bylo napisane w ogloszeniu :becky:

5k w góre = 5l w dół
nawet dobrze to razem wygląda

Ale....
Jak tam kolego z tym nieholowaniem wyszło opowiadaj tutaj co się porobiło jakie przyczyny i jakie rozwiązanie ... trzymam kciuki, że to tylko pierdoła jakaś....

jaro31
26th-January-2013, 22:15
witam dopiero jade do niemiec po swojego fx 45 i bende probował zrobic tak jak piszecie ze niby jakis bolec przy dzwigni zmiany biegow włożyć jak na fotce tyle ze ja mam fx z 2004r i dam znac

sirtrojan
26th-January-2013, 22:50
jak planujesz kupic uszkodzonego to dowiedz sie co jest z silnikiem.
ciezko kupic 4.5