PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Architekt potrzebny !



sirtrojan
29th-January-2013, 20:52
Ponieważ wynająłem ostatnio lokal który na nieszczęście jest wpisany do rejestru zabytków potrzebuje pomocy architekta do sporządzenia planu remontu ( w tym częściowego wyburzenia ścianki działowej) oraz niezbędnej do przedstawienia wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków dokumentacji. W sumie nic wielkiego ten remont ale trzeba przebrnąć przez drogę formalną.
Jeśli możecie kogoś polecić kto ogarnie temat za rozsądne PLNYybędę zobowiązany.

BAJZEL
29th-January-2013, 20:55
Rozumiem , że szukasz kogoś na miejscu ... bo siostra kolegi jest architektem :) tylko, że ma biuro w Szczecinie :) a jeśli chodzi o burzenie to ja jestem w tym dobry :) zrobić Bajzel to moja specjalność

sirtrojan
29th-January-2013, 21:01
Raczej lokalnie.

quku
29th-January-2013, 21:17
lokal jest wpisany do rejestru zabytków czy budynek w ktorym jest lokal, i czy to jest rejestr czy wykaz ? i z ciekawości czy jesteś legalistą czy po prostu chcesz załatwic sprawę ? a i kto jest wlaścicielem osoba prywatna czy np urząd ? pytam bo te wiadomości są istotne i sugerujące jakie kroki podjąć, architekt to najdroższa i najdłuższa droga

sirtrojan
29th-January-2013, 22:03
Budynek jest wpisany do rejestru. Właściciel Miasto Stołeczne Warszawa
Nie jestem legalistą - chce zacząć remont i go skończyć w rozsądnym terminie a nie pauzować co jakiś czas na kilka tygodni bo komuś coś sie nie podoba albo potrzebne są nowe dokumenty itp
Takie kwity zatykają gęby rozkrzyczanym sąsiadkom, wspólnotom ( choć akurat oni muszą tez wyrazić zgodę na remont). i wszystkowiedzącym urzędasom z przerostem ambicji którzy chcą wsadzić swoje dwa grosze w projekt.

Rozwalam ścianę działową, wywalam gruz i inne graty zalegające w lokalu i od tego moment potrzebuje pewnie 1mc na jego zakończenie. Teraz gnieżdzę sie na 15 metrach w po PRLowskim budynku w 3 osoby w stosie gratów z poprzedniej siedziby. Tomek G35c był na herbacie to widział ;)

Ot cała historia.


ps. Znajoma robi teraz remont - czekała 30 dni na pozwolenie itp. Udała sie do jakiegoś tam kolejnego urzędu gdzie dowiedziała sie ze ten I dokument jest nieistotny i musi złożyć następny. Urzędnicy :/

Tomek g35c
29th-January-2013, 23:37
Potwierdzam... jest im ciasno i dziwię się że jeszcze się nie pozabijali...
Popytam w robocie kto ma takie papiery - może pomogę...

quku
30th-January-2013, 09:29
To jest tak zgodnie z prawem Pozwolenie na budowę przy zabytku musi być (A jaka jest kara za jego brak ?)
czyli wymagany jest projekt, kierownik budowy, nadzor z uprawnieniami od konserwatora, plus 05 roku na załatwienie.
to jest wersja pierwsza legalistyczna
druga tez legalna ale wymagająca umiejętnego używania słów np robisz remont wszyscy to widzą ze to remont - ale to nie prawda to jest tylko zabezpieczanie przed np. katastrofą tutaj katalog jest szeroki nie istnieje tylko słowo budowa remont, albo wymieniasz instalację- tez pozwolenie nieprawda naprawiasz istniejąca, itd, na końcu stwierdzasz tak było lol (opinia technika bud nawet starczy)
chodzi o to żeby zrobić swoje i zamieszkać jak rozumie
jest to skuteczne mówię na podstawie długoletnich doświadczeń z urzędami przeróżnymi :)
a sasiedzi może trzeba kupic kwiatka przeprosic za kłopot może flaszke , to juz zależy jacy sąsiedzi, papier też ich zatka ale na pewno będzie droższy wielokrotnie.

Tomek g35c
30th-January-2013, 09:57
Najemca powinien załatwić te tematy jako właściciel lokalu...
Jako Wynajmujący nie masz prawa działać... poproś o to aby wystąpili do konserwatora o zgodę na remont...
Trzeba opisać co będzie przedmiotem i z jakich materiałów...
W opisie technicznym musi się znaleść wzmianka iż remont nie będzie na trwale wprowadzał zmiany architektonicznej oraz nie będzie ingerencji w konstrukcję nośną budowli...
Szukam kogoś z papierami...
Remont nie wymaga pozwolenia na budowę... jedynie zgłoszenia do właściwego organu - tu konserwatora zabytków...
Proponuję - idź do urzędu zapytaj konserwatora co masz zrobić... Ja papiery Tobie zrobię... zostanie tylko podpis inspektora nadzoru z papierami...
To już postaram się załatwic... tylko spytaj co jest niezbędne... ;)
Cyt. "Pomożecie... pomożemy..."