PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50



slepy62
29th-January-2013, 22:56
NAJWAŻNIEJSZE DANE TECHNICZNE

Silniki:
-3,7-litrowy,wykonany ze stopu aluminium z systemem DOHC o mocy znamionowej 328 KM momencie obrotowym 365 Nm, z systemem zmiennych faz rozrządu zaworów ssących(CVTCS - Continuously Variable Valve Timing Control System) i systemem zmiennych faz rozrządu i zmiennego stopnia otwarcia zaworów VVEL (VVEL® -Variable Valve Event and Lift);
-Jednostka hybrydowa z systemem Direct Response Hybrid™ i inteligentnym,podwójnym sprzęgłem, na którą składa się 3,5-litrowy, 24-zaworowy, wykonany ze stopu aluminium silnik V6 z systemem DOHC oraz kompaktowy pakiet bateriilitowo-jonowych z innowacyjnym układem: jeden silnik elektryczny, dwa sprzęgła; moc znamionowa silnika V6 - 302 KM, moment obrotowy - 350 Nm, moczawwansowanego silnika elektrycznego - 50 kW / 67 KM, moment obrotowy - 270 Nm(moc netto systemu hybrydowego - 360 KM).

Przekładnia:
-siedmiobiegowa przekładnia automatyczna, sterowana elektronicznie z systemem redukcji biegów(DRM − Downshift Rev Matching), trybem manualnym i systemem adaptacyjnej kontroli przełożeń oraz z dostępnymi
-jako opcja magnezowymi łopatkami zmiany biegów.

Konfiguracja napędu:
silnikz przodu, napęd na tylne koła lub inteligentny system napędu na cztery koła.

Koła/Opony:
-17-calowe obręcze aluminiowe z maszynowym wykończeniem powierzchni, z oponami całorocznymi w rozmiarze 225/55R17;
-jako opcja dostępne 19-calowe kołasportowe z oponami całorocznymi lub oponami letnimi w rozmiarze 245/40R19.
Zawieszenie:
niezależne zawieszenie wielowahaczowe (z przodu zawieszenie dwuwahaczowe z pojedynczym przegubem wahacza, zaś z tyłu zawieszenie skorygowane), w którym zastosowano wiele lekkich komponentów aluminiowych w tym aluminiowe drążki stabilizatora z przodu i tyłu.

Układ hamulcowy:
-elektrycznie wspomagane hamulce z wentylowanymi tarczami hamulcowymi, układem zapobiegającym blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS − Anti-lock Braking System) na czter ykoła, elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD − Electronic Brake forceDistribution) oraz wspomaganiem hamowania (BA − Brake Assist);
-jako opcja dostępne hamulce sportowe z udoskonalonymi tarczami i przeciwstawnymi zaciskami hamulcowymi (przód – czterotłoczkowe, tył – dwutłoczkowe).

Układ kierowniczy:
-inteligentne wspomaganie kierownicy, uzależnione od prędkości pojazdu;
-jako opcja dostępna technologia bezpośredniego sterowania adaptacyjnego – Direct Adaptive Steering,zapewniająca kierowcy pełniejsze wrażenia sterowania samochodem oraz dopasowanie układu kierowniczego do różnorodnych potrzeb kierowcy.
Rozstaw osi: 3 104 mm
Długość: 4 775 mm
Szerokość: 1824 mm
Wysokość: 1 443 mm
Współczynnik oporu aerodynamicznego: 0.26
Ilość miejsc: 5

Elementy zewnętrzne:
zmysłowa,dynamiczna stylistyka z zaskakującą przestronnością; przemyślana sportowa sylwetka o niskich, szerokich proporcjach; charakterystyczny dla Infiniti przedni grill chłodnicy z motywem „podwójnego łuku”, kontur dynamicznego łuku oraz słupek C ścięty w kształcie sierpa księżyca;charakterystyczne przednie reflektory z diodami LED (reflektory, światła przeciwmgielne oraz lampy obrysowe), tylne lampy zespolone z diodami LED; jako opcja dostępna sportowa osłona zderzaka; do wyboru osiem kolorów lakieru; zaawansowana pod względem aerodynamicznym stylistyka z współczynnikiem oporu aerodynamicznego wynoszącym 0.26 oraz z zerowym przednim i tylnym unoszeniem.

Wnętrze:
podporządkowana kierowcy asymetryczna konsola centralna; jeszcze bardziej komfortowe przednie fotele o naturalnym, ergonomicznym kształcie; jako opcja dostępne skórzane fotele; jako opcja dostępne podgrzewane przednie fotele oraz podgrzewana kierownica; wskaźniki elektroluminescencyjne typu Fine Vision; wykończenie wnętrza – aluminium „Kacchu”; jako opcja dostępne wykończenie drewnem klonowym „Fukiurushi”;automatyczna klimatyzacja dwustrefowa lub dostępna jako opcja zaawansowana klimatyzacja (ACCS - Advanced Climate ControlSystem) z jonizatorem powietrza Plasmacluster® w pełni konfigurowalne środowisko cyfrowe pozwalające na zapisywanie w inteligentnym kluczyku różnychustawień fotela kierowcy i różnych charakterystyk jazdy; technologia Bluetooth®do komunikacji z telefonami komórkowymi; kamera cofania

Technologie:
-InfinitiInTouch™ - najnowszej generacji łączność człowieka z maszyną, wykorzystująca podwójne wyświetlacze z ekranami dotykowymi oraz smartfon; system nagłośnienia najnowszej generacji „Studio on Wheels” firmy Bose® z 14 głośnikami,w tym z głośnikami montowanymi w desce rozdzielczej i zaawansowaną technologią kreującą wrażenia koncertu na żywo − Advanced Staging Technology®;panoramiczna kamera 360°, ułatwiająca parkowanie (AVM − Around View Monitor) zfunkcją wykrywania ruchomych obiektów (MOD − Moving Object Detection); systemy kompensacji hałasu w tym dostępny jako opcja system aktywnej redukcji hałasu;
-Infiniti Connection™ obejmujący automatyczne powiadamianie o kolizji, system Drive Zone Monitoring, GoogleCalendar™ oraz asystenta miejsca docelowego (Destination Assistance),osobistego asystenta Infiniti (usługa bezpłatna przez pierwsze 12 miesięcy posiadania samochodu);
-Dostępne jako opcja technologie Tarczy Bezpieczeństwa Infiniti: inteligentny tempomat (ICC − Intelligent CruiseControl) z pełnym zakresem prędkości, system ostrzegania przewidujący kolizję z przodu – Predictive Forward Collision Warning, system hamowania awaryjnego z wyprzedzeniem – Forward Emergency Braking, wspomaganie kontroli dystansu (DCA −Distance Control Assist), system eliminacji martwego pola (BSI - Blind SpotIntervention™), system zapobiegania kolizjom z tyłu (BCI − Back-up CollisionIntervention), system zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP −Lane Departure Prevention) oraz aktywny asystent pasa ruchu − Active LaneControl (zastosowana po raz pierwszy w samochodzie produkowanym seryjnie technologia bezpośredniego sterowania adaptacyjnego – Direct Adaptive Steering); automatyczne przełączanie wiązki światła (High Beam Assist);
-jako opcja dostępne są też inne systemy poprawiające parametry jazdy, takie jak aktywna kontrola śladu − ActiveTrace Control i zaawansowana kontrola dynamiki pojazdu − Vehicle DynamicControl.

Tomek g35c
30th-January-2013, 00:30
Irku jak zwykle... dałeś nam bardzo wyczerpującą informację... TNX
Fajnie że jesteś z Nami znowu po dłuższej przerwie...
Brakowało tu Ciebie... ;)

slepy62
30th-January-2013, 21:17
i filmiki

youtu.be/TSTCBPf6aNc


youtu.be/PylNaBCKExY


youtu.be/YbVKyan1Ht8


youtu.be/RJcwGgQ3P3M

misiektoja
30th-July-2013, 01:46
Przyznać się kto już zamówił ? Byłem w salonie Infiniti w zeszłym tygodniu i podobno już 5 osób zamówiło hybrydę, jeszcze więcej diesla !

Wie ktoś może czy będzie u nas benzyna 3.7L ? W salonie mówili, że będzie jakaś benzyna, ale wg. gościa będzie to mniejsza pojemność (na potrzeby europejskie, coś w stylu 2.5L). Jak nie będzie 3.7L to będę musiał brać hybrydę, ale trochę nie mogę sobie wyobrazić jak załącza się sam silnik elektryczny i jest .... cisza :( Poza tym trochę cięższa ta hybryda przez baterię i boję się o stabilność na zakrętach. Poza tym pewnie bagażnik mniejszy, a cena też odpowiednia większa.

W USA już są, u nas dopiero w październiku :(

Pierwszy filmik:


http://www.youtube.com/watch?v=uuyBTS9oZZo

Drugi filmik:


http://www.youtube.com/watch?v=XqL6DEd4i78

Jeden z pierwszych filmików z jazdy Q50 na torze:


http://www.youtube.com/watch?v=ljagQ3oA498

Fajna dłuższa reklama przygotowana przez Infiniti - the story of Q50:


http://www.youtube.com/watch?v=r5yh7zUf9Xo

Tomek g35c
30th-July-2013, 10:13
Fajna furka za 5 lat chętnie od kogoś odkupię... taką Hybrydę...

sirtrojan
30th-July-2013, 15:09
diesel ma być w miarę tani wiec znajdzie wielu klientów. Na co po cichu liczę.

Tak samo z resztą liczę na jazdę testową Q50 :)

Lukasz
30th-July-2013, 16:57
Ja tam czekam na prezentacje Q60 może podejdzie mi bardziej niż G37 :)

mariuszzar
31st-July-2013, 16:51
W Stanach będą dopiero 5 sierpnia, choć mówi się, że może się to przeciągnąć do 12-tego z uwagi na update oprogramowania.
Szczegółowy cennik jest już na stronie Infiniti. Niby ceny dość atrakcyjne, ale biorąc full wypas to robi się już konkretna kwota. Mi diesel wyszedł ok 210-220k zl, a to sporo jak za 4 cylindry.
Generalnie ceny podobne jak w BMW.

Edit:
Q60 to tak naprawdę będzie G37 coupe. Na tą chwilę to tylko zmiana nazwy, bez żadnego faceliftingu. Jedynie będzie tylko parę koni więcej pod maska.

misiektoja
31st-July-2013, 17:27
Przy wyposażeniu Sport/Hybrid trzeba dodać do bazowej ceny 40876 PLN. Mi za hybrydę RWD w full wypasie wyszlo 256tys (dopłata do AWD 10tys., ale to nie jest prawdziwy napęd AWD, tylko inteligentny załączający się przy słabej trakcji, a więc chyba wolę RWD):

Q50 Hybrid RWD - 215849
Pakiet Multimedialny - 13120
Pakiet Komfort - 2460
Pakiet Powitanie - w cenie
Pakiet Widocznosc - 5330
Pakiet Kierowanie - w cenie
Pakiet Tarcza Bezpieczeństwa - 10660
Okno dachowe otwierane elektrycznie - 4510
Lakier metalizowany - 3566
Ultradzwiekowy system alarmowy - 1230

W sumie: 256 725

Ale gościu w salonie mówił, że z tej ceny będzie też jakiś upust, liczę, że za 240-245tys. da rade kupić ten zestaw. Szkoda tylko, że nie ma na razie u nas benzyny 3.7L. Co prawda w USA różnica między benzyną 3.7L a hybrydą 3.5L to $3150 (ok. 10tysi PLN), a więc nie tak dużo jak myślałem, ale mam trochę wątpliwości do tej hybrydy. Jak coś pójdzie w samochodzie po gwarancji to u Pana Zdzisia w warsztacie tego nie zrobię. Ciekawe ile taka bateria będzie kosztować jak padnie ?

Identyczne wyposazenie dla diesla w wersji Sport - Q50 2.2d 7AT wychodzi 224 358 PLN. Czyli doplata z diesla 170KM do hybrydy 364KM wychodzi 32 367 PLN. Moim zdaniem warto już dopłacić te 32tys. i mieć większą frajde z jazdy, tym bardziej, że spalanie w hybrydzie (6.5l/100km) jest niewiele większe od diesla (5.0l/100km). Poza tym dla mnie czas 8.5 sekundy do 100-tki w samochodzie za 220tys. jest nieakceptowalny :P Potem każdy Passat i Insignia, nie wspominając o Skodach będą Cie brały na światłach (wiem coś o tym, bo moja Mazda 6 ma właśnie ok. 8.2-8.4 sekundy do 100).

Ceny moim zdaniem są o wiele bardziej atrakcyjne niż BMW/Audi. Pokaż mi BWM/Audi z podobnym wyposażeniem i silnikiem 3.5L 364KM (5.2 sekundy do 100) jak w hybrydzie. Na przykład BMW ActiveHybrid 3 z silnikiem 3.0L 306KM (5.3 sekundy do 100) i z podobnymi opcjami wychodzi 335tys. Z BMW/Audi wszystko jest fajnie, ale jak chcesz mocniejszy silnik i więcej niż golasa to cena rośnie bardzo szybko. Tutaj za dodatkowe 41tys. masz już wszystko.

mariuszzar
31st-July-2013, 17:39
Mi chodzi o cenę diesela. Hybryda jest bardzo korzystnie skalkulowana; 5,2sek do setki za 240-250k zl to super cena.
Konfigurowałem 318d/320d EfficientDynamics to wychodziło trochę drożej niż Q50 2.2d, ale już nie aż tak drożej jak w przypadku benzyny.
Diesel łapie się na wyższa akcyzę.

misiektoja
31st-July-2013, 17:46
No to prawda, policzyłem teraz diesla w konfiguratorze BMW i różnice cenowe nie są już tak wielkie. Moim zdaniem powinni spuścić z ceny diesla, bo jak za 32 tys. możesz mieć hybrydę z silnikiem 364KM to diesel nie jest już tak korzystny cenowo. Moim zdaniem za diesla w full opcji powinno wyjść max. 190-195tys. i wtedy byłoby to korzystne.

Swoją drogą u nas ceny są naprawdę z kosmosu. Patrze właśnie na cennik Infiniti USA i za identyczną hybrydę 3.5L w full wypasie AWD, która u nas kosztuje 267 212 PLN w USA możesz mieć za $54 550 (czyli ok. 175 105 PLN). Szok, 92 107 PLN różnicy !!!!

pawell31
31st-July-2013, 21:20
W USA nie ma VATu. Dlatego są różnice w cenach nowych aut

misiektoja
2nd-August-2013, 13:18
Fajna recka Q50S Hybrid napisana przez właściciela GT-Ra: http://www.q50tech.blogspot.com/2013/07/pre-release-review-of-q50-awd-sport.html

W USA pierwsze odbiory już od 05.08. Generalnie autka są już gotowe, ale czekają na upgrade softu.

slepy62
3rd-August-2013, 11:44
W USA nie ma VATu. Dlatego są różnice w cenach nowych aut

Jest (tax), w zależności od stanu 7~9 %, zasadnicza różnica wynika z braku akcyzy i sposobu naliczania bo sumarycznie obciążenia podatkowe w EU dają różnicę ~30% (w jUSA jak słyszą o EU-akcyzie zróżnicowanej w zależności od pojemności to uważają to za kawał dnia )

misiektoja
4th-August-2013, 02:22
Tak w ogóle jak ktoś jest zainteresowany mocno Q50 to jest fajne forum w USA: http://www.infinitiq50.org/forum/

Są już pierwsze jazdy próbne, recenzje, tam strasznie dużo osób zamawia to auto. Z drugiej strony jak popatrzyłem na Official lease deal thread (http://www.infinitiq50.org/forum/infiniti-q50-dealers-pricing/1018-official-lease-deal-thread.html), z którego wynika, że za 550-600$ miesięcznie na 36 miesięcy masz Q50S hybrydę w full opcji to się nie dziwie. Kurczę, inne realia tam są.

slepy62
4th-August-2013, 17:55
Sport/Hybrid ... ale mam trochę wątpliwości do tej hybrydy. Jak coś pójdzie w samochodzie po gwarancji to u Pana Zdzisia w warsztacie tego nie zrobię.

Według oficjalnego cennika - HEV/układ hybrydowy w Q50S Hybrid - ma rozszerzoną gwarancję do 5 lat

misiektoja
4th-August-2013, 20:21
Według oficjalnego cennika - HEV/układ hybrydowy w Q50S Hybrid - ma rozszerzoną gwarancję do 5 lat
Rzeczywiście, jest nawet wzmianka o tym w oficjalnym katalogu Q50, jakoś nie zauważyłem tego, dzięki.