PDA

Zobacz pe?n? wersj? : problem z radiem



badyl
30th-January-2013, 15:55
witam,

mam problem z radiem. wyciagnalem i odlaczylem wczoraj radio. dzisiaj rano podlaczylem i chcialem uruchomic i nic....:( jedynie co to wysuwa mi sie ekran navi ale nic nie pokazuje. nie dziala tez panel od nawiewow/klimy. sprawdzilem 2 bezpieczniki ktore byly podpisane elec. parts. byly dobre. odlaczylem na 3min mase akumulatora ale radio dalej nie reaguje.

ktos moze mi pomoc? moze radio jest podlaczone pod inny bezpiecznik? choc w sumie jakies zasilanie jest bo ekarn sie wysuwa...

z gory dzieki za pomoc

bolek
30th-January-2013, 16:21
Może jakiś kabelek albo kostka Ci się naruszyła przy tej operacji ?

sirtrojan
30th-January-2013, 16:38
jeszcze raz na spokojnie wypnij wszystkie kostki i wepnij jeszcze raz.

badyl
30th-January-2013, 16:47
a radio nie jest podpiete pod jakis inny bezpiecznik?

badyl
31st-January-2013, 14:54
sprawdzilem dzis wszystkie bezpieczniki i sa dobre. rozlaczylem akumulator na 1,5h podlaczylem i dalej nic.... istnieje mozliwosc ze komputer ma jakis blad i nie daje zasilania na radio?

Lukasz
31st-January-2013, 19:04
Sprawdź taśmę co idzie do czołowego panela od radia. jest na dole po prawej stronie, szerokości mniej więcej 2cm.

Max
31st-January-2013, 21:06
Sprawdź taśmę o której wspomina Łukasz! Pewnego razu radio przestało mi działać, ekran się nie wysuwał do końca. elektronik stwierdził, że uszkodziła się taśma łącząca panel radiowy z ekranem. Przez miesiąc szukałem bezskutecznie po kraju i Europie tej taśmy, aż odpowiedział dystrybutor ze Szwajcarii, że ją posiada (flex ribbon cable ). Kupiłem ją za 35 fr, a przesyłka kosztowała 25 fr. Dokupiłem też rozdzielacz sygnału (150 zł) i teraz na tylnym monitorze mam obraz z DVD i Navi i kamery cofania :)
Max

badyl
31st-January-2013, 22:44
max a dzialalo ci radio? mi w sumie wysuwa sie ekran ale tylko tyle. radio i sterowanie nawiewami juz nie:frusty:

badyl
1st-February-2013, 16:47
wymienilem dzisiaj spalony bezpiecznik (kolo akumulatora) i ekran ozyl, pokazuje dane z komputera itp. radio dostalo zasilanie bo slychac jak zmieniarka cos "miesza" ale radio nie chce sie wlaczyc ani nie dziala sterowanie od klimy. tak jakby nie dziala interface z przyciskami. jest on laczony chyba ta tasma o ktorej pisze Lukasz. jest szansa zeby to sie spalilo/uszkodzilo?

http://zapodaj.net/images/74f8ea4c75726.jpg

sirtrojan
1st-February-2013, 17:46
jak wywaliło bezpieczniki to coś sie zwarło i mogło jednoczesnie uszkodzić :/

Lukasz
1st-February-2013, 18:58
wymienilem dzisiaj spalony bezpiecznik (kolo akumulatora) i ekran ozyl, pokazuje dane z komputera itp. radio dostalo zasilanie bo slychac jak zmieniarka cos "miesza" ale radio nie chce sie wlaczyc ani nie dziala sterowanie od klimy. tak jakby nie dziala interface z przyciskami. jest on laczony chyba ta tasma o ktorej pisze Lukasz. jest szansa zeby to sie spalilo/uszkodzilo?

http://zapodaj.net/images/74f8ea4c75726.jpg

Odpinałeś tą taśmę? Jeśli tak to możilwe że wypadł Ci gdzieś kawałek przezroczystego plastik który powodował że siedziała ona ciasno i miała styk. Poruszaj, pomacaj i zobacz czy coś się będzie działo.

Dorzucam obrazek gdzie to jest i co mam na myśli :)

http://img832.imageshack.us/img832/2280/capture20130201181153.jpg

Max
1st-February-2013, 19:54
to chyba nieco inny problem, aniżeli ja miałem z taśmą. Ekran mi się nie wysuwał, ale radio działało - kanały zakodowane wcześniej przełączałem przyciskiem na dole panelu, albo pilotem. W tym czasie jednak nie mogłem programować radia, musiałem dołożyć dodatkowy sprzęt NAVI, no i nie działała mi kamera cofania. Teraz oczywiście wszystko gra, dołożyłem specjalny rozdzielacz sygnału i DVD na przód i na tylne fotele.
Max

badyl
2nd-February-2013, 12:37
Lukasz dzieki!!:D pomoglo! najprawdopodobniej przy wyciaganiu radia tasma sie odpiela i dlatego radio nie chcialo ruszyc:)