PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ubezpieczenie



Tmax
7th-February-2013, 22:48
Witam,
Gdzie ubezpieczacie swoje FXy?
I może ktos ma FX35 - jaka jest stawka OC+AC? Mnie zdziwiło że Allianz w swoich systemach w ogóle nie ma Fxów, żadnych. A muszę ubezpieczyć. Jaką ubezpieczalnię polecacie?

pozdrawiam
Tmax

Tomek g35c
8th-February-2013, 13:05
Ja ubezpieczam w Jastrzębiu Zdrój obydwa samochody i G oraz FXa - wychodzi relatywnie najtaniej w stosunku do mazowieckich cen... lol
Oczywiście na fulla i z auto szybą i orginalnymi częściami...
Jak chcesz wyślę Tobie namiary na firmę to sobie pogadasz...

solista
8th-February-2013, 14:27
na G dostałeś AC? Mi jakieś totalne kosmosy wyliczali i zrerzygnowałem (w PZU coś koło 8k pln/rok, nie pamiętam dokładnie)

sirtrojan
8th-February-2013, 15:27
za FXa miąłem tez coś koło 7k pakiet oc/ac

Tomek g35c
8th-February-2013, 15:33
na G dostałeś AC? Mi jakieś totalne kosmosy wyliczali i zrerzygnowałem (w PZU coś koło 8k pln/rok, nie pamiętam dokładnie)

Ja płace 4 kPLN za rok... OC+AC+AutoSzyba... - na wszystkich zniżkach - więc zmień ubezpieczyciela... dam Tobie info na PW... ;)

krzychu
8th-February-2013, 17:58
Ja płacę w PZU za OC/AC/NW + Autoszyba 4080 zł przy 60 % zniżek na OC / AC.

FX35 Rocznik 2006

EFL narzuciła bardzo dużo wymagania i tylko niektóre firmy dopuszczali.

PZU czy WARTA (kwota mniej więcej taka sama).

Jak chcesz namiary na osobę, daj znać.

Pozdrawiam
Krzychu

gizmo
8th-February-2013, 18:35
Ja ubezpieczam w Warcie OC+AC za około 3,5 tyś przy 60% zniżek (ubezpieczenia na 100 tyś). Bardzo polecam właśnie pakiet komfort, wymieniałem szybę przednią bo miałem odprysk od kamienia. Zrobili wyliczenie na 1800 ale na zamiennik, kiedy powiedziałem że muszę w salonie (chodziło o LDW) nawet nie pytali dlaczego tylko od razu dogadali się z salonem i przelali im 6 tys.

slepy62
8th-February-2013, 23:20
Ja płacę w PZU za OC/AC/NW autoszyba 4080 zł przy 60 % zniżek na OC / AC.

Płacę podobnie za FX30dS 2010 - pełne OC/AC/ASS/NW + oryginałszyba i ochrona zniżek - jak trzeba podam namiar na priv na brokera...

Tomek g35c
8th-February-2013, 23:36
Przepraszam za błąd... 4000 PLN to ja płacę za FXa i G... lol
Przed chwilą obejżałem sobie poliski...
Więc nie ma taniej niż w Jastrzębiu Zdrój...
Sprawdzałem wszędzie.... oczywiście polisa PZU full pakiet z oryginalnymi częściami...

solista
8th-February-2013, 23:52
że FX wyjdzie taniej to logiczne, bo one były sprzedawane w EU i nie ma problemu z częściami. Cena za AC w PZU z kosmosu bo agent mi wyjaśnił że w przypadku stłuczki i życzenia naprawy na nowych ori częściach oni muszą targać z USA - i stąd cena. Jak płacisz 4k za 2 auta to ja nie mam pytań :O

U mnie jak w Benefii ubezpieczałem to musieli system aktualizować i ręcznie wprowadzali mi G35. Za to cena bardzo miła, za OC i rozszerzone NNW zapłaciłem 477 pln. AC nie chcieli mi sprzedać...

S.

P.S. Nie wykluczone że skorzystam z kontaktu ;)

sirtrojan
9th-February-2013, 00:01
Nie bylo fxów w europie - tak samo z reszta jak G. Takie małe sprostowanie.

slepy62
9th-February-2013, 00:04
Nie bylo fxów w europie - tak samo z reszta jak G. Takie małe sprostowanie.

Ćwiczyłem TO, szukając taniej, w wielu ubezpieczalniach nawet nie wiedzą "co to" i nie mają w bazie marki INFINITI

Tmax
9th-February-2013, 11:54
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ogarniam jakoś temat, mam kilka ofert, miedzy innymi z polecenia Tomka. Generalnie wygląda to tak że w zasadzie żaden ubezpieczyciel nie ma w systemie tego modelu (chyba oprócz PZU). Wyceny jakie dostałem bazują na wartości zadeklarowanej lub na szacowanej z katalogów typu Dekra, Eurotax, Info-expert itd. Z tym że ponieważ wersje USA i EU się różnią to powoduje ze wartość a co za tym idzie składki są różne i wg mnie obarczone błędem.
Niemniej dostałem 2-3 oferty o zbliżonej wartości składki (5,5 za OC NNW i AC z różnymi dodatkami, szyby redukcja udziału własnego, ochrona prawna etc)- bo pewnie liczone własnie od wartości. Jak się na coś zdecyduję tam znać.

Tomek g35c
9th-February-2013, 22:15
Jaką relatywnie do innych ofertę otrzymałeś od rekomendowanego przeze mnie ubezpieczyciela ?... polisa w PZU...
Czy jest najtaniej?
Czy coś się zmieniło?

marko
10th-February-2013, 13:00
Za pierwsze G35 2003 zapłaciłem za full pakiet w PZU AC OC NNW SZYBA w 4 ratach po 750 zł co wychodzi jakieś 3000 zł. Przy max zniżkach. OD tej chwili ubezpieczam na samo OC w Beniefi i tam wychodzi 399 zł przy max zniżkach samo oc na każdy samochód Infiniti.

Tmax
10th-February-2013, 20:47
Jaką relatywnie do innych ofertę otrzymałeś od rekomendowanego przeze mnie ubezpieczyciela ?... polisa w PZU...
Czy jest najtaniej?
Czy coś się zmieniło?

Dzięki Tomek za pomoc, byli błyskawiczni:)
Generalnie jest tak że wszystkie ubezpieczenia jakie sprawdziłem oscylują wokół 5300 - 5600 - chociaż też dostałem info ze nawet 8 000 może być..
1. PZU: Firma którą podawałeś zaoferowała mi 5532 +120 za szyby. (wraz z amortyzacją, NNW i assistance). Wydaje mi się że PZU daje wszędzie podobne stawki (w sumie ten sam kod pocztowy) - nie wiem jak jest z ewentualna prowizją agencji i czy tu nie pojawiają się różnice.

2. Warta: wariant złoty plus z podobnym zakresem 5612.

3. Allianz 5340 (wariant VIP)

Car Assistance Exclusive ( m.in. do 14 dni samochód zastępczy)
NNW 50 000 zl
Ochrona Prawna 30 000 zł
Informacja Prawna
Zniesiono redukcję sumy ubezpieczenia
Zniesiono udział własny przy kradzieży
Klauzula-ubezpieczenie szyb
Klauzula-równa droga (unikalne i tanie uzupełnienie oferty ubezpieczenia komunikacyjnego AC, zwłaszcza przydatne na nasze drogi . Wskutek wjechania w dziurę i uszkodzenia zawieszenie lub ogumienia można domagać się odszkodowania do wysokości 5000zł nie tracąc przy tym zniżek.)
Brak amortyzacji części
Utrzymanie wartości rynkowej pojazdu przez okres ubezpieczenia

Podoba mi się ta równa droga.

Oczywiście nie dałem rady przeczytać całość Ogólnych Warunków Ubezpieczenia dla tych firm, pewnie są różnice. Ale nie sądzę aby dało się je łatwo znaleźć.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za sugestie i pomoc.
pozdrawiam
Tmax

Tmax
10th-February-2013, 20:52
Ćwiczyłem TO, szukając taniej, w wielu ubezpieczalniach nawet nie wiedzą "co to" i nie mają w bazie marki INFINITI

Dokładnie tak jest. Więc ubezpieczają od wartości którą szacują z wersji EU - a raczej z deklaracji wartości jaką się im poda.