PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Engine Serwis soon



Tomcio
29th-March-2010, 23:44
Witam.
Podczas uruchamiania silnika zaświeciła mi się ta kontrolka, od tego czasu silnik zanim odpali długo kręci wcześniej palił na rys.
Byłem w Nissanie w Bielsku zrobiłem cały serwis (olej + wszystkie filtry) i z komputera wyczytali błąd czujnika wałka rozrządu i jutro rano jadę z tym jeszcze raz do serwisu na dogłębne oględziny.
Poradźcie co to może być?
Dodatkowo czasem z tą kontrolką zaświecą się vdc off i slip.
Dodam że od 6m-cy mam nowe tarcze i klocki które wymieniłem w infiniti wa-wa więc vdc off i slip nie jest z tym związane.
Proszę o szybką odpowiedz.
Dzięki.

sirtrojan
29th-March-2010, 23:55
Witaj Tomcio
Masz zagazowane autko?
Dowiedz się dokładnie jaki to był błąd - najlepiej kod błędu.
(Chociaż pewnie zdiagnozowali ci błąd czujnika położenia wału.).
Jak wrócisz z serwisu to daj znać na czym stanęło.

Co do VDC off i Slip - powiem ci na ucho... że mi tez się ostatnio dwa razy włączyło ale zignorowałem to ;) Wcześniej miałem to tyko jak mi się klocki tylne kończyły :/


Mały OT: nowe tarcze z serwisu nie biją ci przy hamowaniu?

Jacob_USA
30th-March-2010, 00:11
VDC + slip sprawdz wtakim razie ile masz plynu do hamulcy, to jest oznaka ze masz malo plynu kolego ;)

sirtrojan
30th-March-2010, 00:16
to może być oznaka niskiego stanu ale nie musi.

Tomcio
30th-March-2010, 00:16
Na wydruku mam tak
:P/# 23710 - CL72A
CKP SEN/CIRCUIT 0
P0335.

I chyba masz rację z tym wałem bo jeden mechanik mówił o wale a drugi o wałku rozrządu...
Boję się że mi go popsują :(
Czy ten błąd to coś poważnego? Co to jest? Reguluje się to jakoś?
Napisz mi proszę to jutro wytłumaczę SERWISANTOM ;)

Co do tarcz to są idealne ale nie wiem jakiej marki są muszę popatrzeć na opakowania (przyleciały ze stanów) + klocki ceramiczne.
Wcześniej toczyłem ori i nic nie pomogło, kupiłem jakiś zamiennik w intercarsie po dwóch hamowaniach oddałem i teraz w końcu auto hamuje bez najmniejszego drgania.
Pozdr

Tomcio
30th-March-2010, 00:18
Acha auto oczywiście że bez gazu!
Płyn hamulcowy był wymieniony łącznie z tarczami ale zerknę jutro na poziom.

Jacob_USA
30th-March-2010, 00:30
Zapytam dzis u chlopakow na forum w US :) poruszymy dzis twoj problem napisze Ci pozniej co wymyslili

zamiesc w odpowiednim dziale swojego potworka !! grupa G rosnie !!

sirtrojan
30th-March-2010, 00:30
P0335 crank position sensor A circuit malfunction - wymienią ci czujnik i powinno być ok. :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakubie kolega śmiga FXem :becky:

a tu info o tym błędzie i czujniku (ENG): http://www.infinitihelp.com/diy/obd_codes/p0335.htm


a to może pomóc : http://www.allegro.pl/item973230485_nissan_350z_czujnik_polozenia_walu_k orbowego.html ale lepiej kupić nóweczkę sztukę! W stanach czujnik stoi ok $75 u nas pewnie ze 4 razy tyle :/

Tomcio
30th-March-2010, 08:11
dzięki Grzegorz.
A gdzie ten czujnik się znajduje.
Bo przed zaświeceniem podczas ostatniej jazdy uderzył mi lekkko w podwozie kawał styropianu, może to był powód, czujnik się lekko przesunął lub coś takiego.
Napiszcie gdzie on jest moze wystarczy nim poruszac ;) Jade za godzine do Nissana w Bielsku moglbym przed wizytą sprobowac nimporuszac.
pozdr

sirtrojan
30th-March-2010, 10:46
Z tego co gdzieś wyczytałem - znajduje się z tyłu silnika - od strony ścianki grodziowej - dostęp chyba tylko od dołu. ( ale mogę się mylić). Tak czy inaczej powinni ci to spokojnie naprawić w serwisie.
Gdyby jednak wymiana nie pomogła to może być .... Nie, zostawie czarne scenariusze na poźniej. Będzie na pewno OK :thumb:

Tomcio
30th-March-2010, 14:34
Właśnie wróciłem z serwisu Nissana.
Panowie sprawdzili wiązkę, modul coś tam jeszcze i stwierdzili że nic nie pomaga i do wymiany jest czujnik wału korbowego.
Za tą usługe zapłaciłem 200zł.
Zamówlili mi czujnik koszt około 400zł (minus rabat ok 15%) będzie w Polsce za ok. 4dni.
Ale wsiadam do samochodu odpalam i kontrolka się nie świeci, odpaliłem drugi raz samochód i nadal się nie świeci.
Więc nieświadomie chyba mi to naprawili, zobaczę przez następne dni czy wszystko ok, jeśli tak to pozostaje nadal cieszyc się z jazdy efexem ;)
pozdrazwiam i jeszcze raz dziękuję za porady.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły niech pisze.

sirtrojan
30th-March-2010, 14:42
czujnik działa na zasadzie magnetycznej i wysyła sygnały do kompa - jak sygnał ginie to pojawiają się problemy. może jakiś kabelek nie stykał i panowie niechcący go poprawili! Tak czy inaczej jednak zrobił bym ten czujnik żeby mieć z głowy na przyszłość i ew. podstawę do reklamacji jak będzie coś nie tak. Ale to twoje auto i twoje PLNy. Czasem jak jest dobrze to nie warto ruszać ;)

Tomcio
8th-April-2010, 11:23
Witam po Świętach ;)
Wczoraj zmieniałem koła na letnie i po wymianie po opuszczeniu z podnośnika autko znowu ciężko odpaliło tzn. żadna kontrolka się nie świeci tym razem ale rozrusznik kręcił jakieś 5-7 sekund zanim odpalił. Nastepnym razem odpalił już normalnie.
Czy mam się tym martwić? Może reset kompa przez zdjecie klem coś pomoże? Czy to może nadal ten czujnik? Ale żadna kontrolka się nie świeci.

EDIT

Już się świeci :(
Czujnik zamówiony, next week wymiana.

sirtrojan
8th-April-2010, 13:16
Widzisz - widocznie autko się przechylało w trakcie wymiany i czujnik/kabelek przestał stykać. Na wszelki wypadek powiedz mechaniorom żeby zostawili ci ten co wymontują. Może jest dobry a wina leży gdzieś na kalelku. Mam nadzieję jednak że po wymianie będzie śmigał jak ta lala.

Tomcio
16th-May-2010, 11:03
Czujnik wymieniony wszystko ok.
Pozdr

sirtrojan
16th-May-2010, 11:21
wszystko ok.


no i tak ma być :thumb:

bzyk83
16th-May-2010, 12:41
Podziele się z wami moim przypadkiem na temat Engine service soon. W zimie wyskoczyl mi ten komunikat, silnik zaczal pracowac fatalnie, pojechalem pod komputer i okazalo sie ze "Wywalalo mi wtryski" mimo skasowania bledow po chwili dzialo sie to samo, przyczyna?? ciulowa benzyna zatankowana na pewnym cpn i przy -20 stopniach stracilo chyba co nie co na swojej jakosci. Dolalem uszlachetniacza do paliwa ii po pewnym czasie sie unormowalo, skaosowalem jescze raz bledy i wszystko ok do tej pory :)

sirtrojan
16th-May-2010, 12:43
co do paliwa- to jednak trzeba pilnować się dobrych stacji. Osobiście szerokim kołem omijam wszelkie przymarketowe. Raz mi zamarzł olej z Auchana przy -1 stopniu!

aha i osobiście polecam jednak co 5000 km dodać sobie jakiś produkt do czyszczenia wtrysków i układu paliwowego - koszt ok 25 PLN. Nie zaszkodzi a może pomóc.

czarnaxp
1st-August-2010, 17:40
Ostatnio zaswiecilo mi sie service engine soon... mysle sobie co jest, auto ma dopiero 1000 mil a juz takie rzeczy sie dzieja ;) co sie pozniej okazalo nie byl dokrecony korek od wlewu paliwa, za malo razy obrocilam dekielkiem ;) Nigdy bym sie nie domyslila, ze to moze miec zwiazek.

sirtrojan
1st-August-2010, 21:14
hehe ach te kobiety :)

Black
1st-August-2010, 21:18
u mnie mimo starań nawet najlepszych fachowców (nawet Grzegorz palce w tym maczał:)) kontrolka dalej się świeci.(;

sirtrojan
1st-August-2010, 21:23
hehe zaraz wyjdzie na to że to ja ja zapaliłem hehe w twoim wypadku to jakaś błahostka i w ogóle bym się tym nie przejmował.

Black
1st-August-2010, 22:37
hehe zaraz wyjdzie na to że to ja ja zapaliłem

a kto?:becky:

czy jeżeli pali sie check to silnik może spalać więcej?

Lukasz
1st-August-2010, 23:04
a kto?:becky:

czy jeżeli pali sie check to silnik może spalać więcej?

Może. Zależy co to za błąd.

Sprawdzałeś z tabelą jaki kod wywala?

sirtrojan
1st-August-2010, 23:39
ehhh motyla noga, wywaliłem loga z kompa a nie pamiętam z czym był powiązany bo skanowałem ostatnio kilka aut hehe

Lukasz
2nd-August-2010, 00:10
No to trudniej będzie znaleźć rozwiązanie :D

Chyba że Black sam odczyta kod błędu...

sirtrojan
2nd-August-2010, 00:13
moze pamieta - zawsze moge zczytac to jeszcze raz :)

Jacob_USA
2nd-August-2010, 04:46
Dopoki auto nie stanie na drodze bym sie tym nie przejmowal ;D

POZIOMA
2nd-August-2010, 06:33
A są błahostki ja ostatnio wymieniałem włącznik szyb i jak go wyjąłem to przekręciłem zapłon i się zapalił serwis i jeździłem gasić tą przeklętą kontrolkę.

Black
2nd-August-2010, 09:54
Może. Zależy co to za błąd.

Sprawdzałeś z tabelą jaki kod wywala?

to grzałka sondy lambda cos nie halo,nic grożnego ale paląca sie kontrolka irytuje.

Lukasz
2nd-August-2010, 23:35
Jak by to nie było groźne to by się nie zapalała :D

keyes
2nd-December-2010, 13:21
Od jakiegoś czasu zapalała mi się kontrolka "Engine Serwis soon" na chwilkę przed odpaleniem samochodu.
Od wczoraj zapaliła mi się na stałe.
Czy ta kontrolka informuje tylko o przeglądzie czy zapalenie się jej oznacza jakiś błąd ??
Czy błąd ten mogę w jakiś sposób skasować sam ?

sirtrojan
2nd-December-2010, 13:29
hmm podłącz auto do czytnika po OBD i zobacz jakie komunikaty ci wyrzuca komp.
Masz instalke lpg?

keyes
2nd-December-2010, 13:47
LPG nie mam, no i niestety czytnika OBD także, ale mam OBD2 z Audi, czy przy pomocy niego mogę sprawdzić ten błąd ?
Jakim softem ?
W, którym miejscu w FX jest gniazdo diagnostyczne?

sirtrojan
2nd-December-2010, 14:20
obd2 jak najbardziej - zczytaj kody i wrzuć na forum.
Wejście jest tradycyjnie na dole nad pedałami.

Soft który miałeś do Audi da rade z Infi.

sirtrojan
2nd-December-2010, 16:35
lol
to żeś wywróżył. Nie znasz żadnych objawów tylko że kontrolka świeci a ty uszkodzenie kata ;) ale poczekamy a nóż trafiłeś hehe

keyes
2nd-December-2010, 23:24
Problem chyba sam się rozwiązał.
Odpaliłem dziś samochód i kontrolka się już nie świeci.
Dodam, że najpierw wyzerowałem z maitenance olej i opony, bo wartości były już przekroczone.
Co prawda po przekręceniu kluczyka kontrolka się świeci, ale po odpaleniu już nie.
Czy w waszych FX-ach ta kontrolka po przekręceniu kluczyka też się świeci.
Swoją drogą muszę znaleźć ten kabelek i sprawdzić czy jakieś błędy pokazuje.

seba79
3rd-December-2010, 05:43
Zadnych kontrolek sie nielekcewzy,jezeli cos sie swieci,to znaczy ze jest cos nietak ,pewnie ze mozna kontrolke wykasowac zeby nierazila w oczy,ale to niejest rozwiazanie problemu,pociagnie zasoba skutki,sprawdz sensor przy katalizatoze .

lolipanther
24th-March-2011, 23:40
mam problem wymieniłem dziś filtr powietrza i przeczyściłem trochę brud przy przepustnicy no i zaświeciło się Engine Serwis soon i nie chce zgasnąć.
czy to może ma coś wspólnego z tym,że przy czyszczeniu trochę poruszałem przepustnicą , dodam jeszcze ,że dziwnie z chodzi z obrotów tak jakby nie do końca.
help!

sirtrojan
24th-March-2011, 23:45
popraw dolot powietrza - dokręć opaski i popraw czujnik MAF - będzie OK. łapie widocznie lewe powietrze.

Jak to nie pomoże to serwis nissana i nauka wolnych obrotów przez Consult-a.


ale najpierw sprawdź szczelność - jak coś jest nie tak to za czujnikiem MAF a przepustnicą.

Jak wszystko gra a obroty trzymają sie ok 900 RPM to dotykając blaszkę zdeka to rozregulowałeś.
Jest jakaś opcja kasowania tego komunikatu - kluczyk pedał gazu ileś tam razy ale u mnie nie działało

Każdemu kto czyści przepustnice sugeruje żeby nie ruszał blaszek.
Najlepiej rozpuścić nagary sprayem i wytrzeć do sucha bez ich odchylania!

Można ją wykręcić i zrobić tak z obu stron.

lolipanther
24th-March-2011, 23:52
dzięki za pomoc jutro popatrzę co tam jest grane ,ale raczej poskręcałem wszystko do kupy jak należy.
a może to ten mój nowy filtr http://allegro.pl/pipercross-200sx-sky-almera-infiniti-subaru-wrx-i1496234905.html co o tym myślisz.

sirtrojan
25th-March-2011, 00:03
jak starego nie wyrzucilęś to zamień na chwile i zobacz czy obroty wrócily do normy

lolipanther
25th-March-2011, 00:07
oki tak zrobię ale coś przeczuwam to najgorsze :(

lolipanther
7th-April-2011, 13:00
w końcu znalazłem czas i pojechałem do znajomego który posiada KTSa BOSCHA po podłączeniu okazało się oczywiście, że rozregulowałem przepustnicę (dobra rada lepiej jej nie dotykać)
na szczęście KTS-em można zrobić prawie wszystko w naszych FXach :) wykasował błąd i ustawił parametry przepustnicy od początku .
kosztowało mnie to parę browarów:) ,nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale FX idzie teraz od samego dołu jak brzytwa!:)
a może to zasługa tego nowego filtra?;)

karlito29
8th-June-2011, 09:29
w końcu znalazłem czas i pojechałem do znajomego który posiada KTSa BOSCHA po podłączeniu okazało się oczywiście, że rozregulowałem przepustnicę (dobra rada lepiej jej nie dotykać)
na szczęście KTS-em można zrobić prawie wszystko w naszych FXach :) wykasował błąd i ustawił parametry przepustnicy od początku .
kosztowało mnie to parę browarów:) ,nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale FX idzie teraz od samego dołu jak brzytwa!:)
a może to zasługa tego nowego filtra?;)

Tak to jest jak się nie czyta na bieżąco forum. Ja kazałem mechanikowi przeczyścić przepustnicę tydzień temu. No i oczywiście kontrolka się świeci i obroty z deka za wysokie...

sirtrojan
8th-June-2011, 10:56
hehe
życie :)

tak samo z wpadaniem na zloty :)

BAJZEL
22nd-August-2012, 20:38
No to średnio wesoło ... co otwieram i sie wczytuje w wasze artykuły panowie to stwierdzam , że mam podobny problem... teraz kwestia czy w koncu to coś poważnego czy nie...
podobnie przy przekręceniu stacyji razi po oczach ENGINE SERVICE SOON po odpaleniu momentalnie gaśnie... jedyny ratunek to serwis?? czy można coś samemu wyklepać a może czarodziej z kompem najzwyczajniej gasi lampke?? ma ktoś jakiś konkretny wniosek z całej tej wypowiedzi ??

na początek pobawie sie komputerkiem może da sie to jakos zgasić a jak nie to serwis ??

sirtrojan
22nd-August-2012, 20:53
SES masz jak ci świeci cały czas. Jak tylko przy rozruchu to normalna procedura startowa kontrolek. Nic sie u ciebie nie dzieje.

BAJZEL
22nd-August-2012, 20:57
Pierwsza pozytywna wiadomość hehe Podziękował z całego serca ciągle sie jaram wprawdzie troszke mniej po tym jak sie dowiedziałem ze nie jest ro AWD ale i tak nie moge sie odkleic od kierownicy :)

BAJZEL
5th-September-2012, 21:24
PANOWIE AFERA !!!!!!
Dzisiaj odebrałem autjo ze spa wygląda wybornie dosłownie wewnatrz i zewnatrz jak nowe, silnik, przewody również ... robione w baccara - koszalin fotki pozniej w innym dziale....
latała nim moja kobieta dopiero wieczorem sam wsiadłem i zauważyłem , że po odpaleniu nie zgasła kontrolka SES ( service engine soon ) !!!!!!!!!!!! czy może mieć to powiązanie z czyszczeniem ?
jak od najprostszej metody szukac rozwiązania czy odłączenie aku z rana czy może szukac czegoś gdzieś indziej ? troszke mi sie spanikowało ponieważ za pare dni zmykam w morze i nie chce zostawiac kobiecie niesprawnego autka... czy może od razu grzać na serwis czy macie jakieś pomysły ....

Proszę o pomoc !!!!!!!
Dodam jeszcze, że silnik odpala i pracuje tak jak zawsze, czyli bez zarzutów obroty w normie odpala od cyknięcia ... ostatnio zmieniłem olej w silniku na castrola 5w30 i cholera mam teraz za przeproszeniem sraczke , żeby tuż przed moim wyazdem na 2 miechy autko nie rozkraczyło sie :(

Tomek g35c
5th-September-2012, 22:26
Jedź na kompa i sprawdź jaki komunikat wyskoczy...
Może poprostu wymaga tylko przeglądu i wszystko...
Mi czasami też FXior świruje ale zaraz mu przechodzi... zdejmij klemę i poczekaj parę minut... może sam się wyresetuje...

BAJZEL
6th-September-2012, 17:42
Ciekawa sprawa pojechłem rano przepłukałem autko podolewałem płynów odłączyłem bateryjkę i zabrałem się za filterek kabinowy ... po 15 minutach podłączyłem bateryjke szybka polerka do okoła autka odpalam i kontrolkę wcieło... nie ma... heh
uśmiech bezcenny pozostało 4 dni latania i 2 miesiące w morzu :(

guziqs
6th-September-2012, 18:56
czasami się tak dzieje za kontrolką sądze ze jak by to był poważny błąd to odłączenie aku by nic pomogło :)

Tomek g35c
6th-September-2012, 21:00
czasami się tak dzieje za kontrolką sądze ze jak by to był poważny błąd to odłączenie aku by nic pomogło :)

Tak ale najpierw robimy to co nie kosztuje nas nic...;)
Ja i tak bym to sprawdził na kompie... to może być sygnał do poważniejszych problemów...
Ja miałem coś takiego po podłączeniu komputera i przeleceniu systemu skasowało check i hasta...

BAJZEL
6th-September-2012, 21:50
niestety na dzien dzisiejszy nie mam juz fizycznej mozliwości sprawdzenia jutro auto okupuje kobieta... niestety BMW zostaje ( będą oględziny - Sprzedaz) sobota i niedziela to juz moje 2 ostatnie dni na pakowanie walizy na 2 miechy.... po powrocie sie skusze no chyba , że wyskoczy raz jeszcze to pogonie kobiete do nissana :)

Tomek g35c
6th-September-2012, 22:02
Na tym morzu internet macie czy tylko radio itp...

sirtrojan
6th-September-2012, 22:04
pewnie internet radiowy ;)

Mc'Gregor
7th-September-2012, 06:52
Gdy wyskoczy komunikat, przed próbą skasowania go np odłączając klemy dobrze jest przynajmniej odczytać kod błędu "domowym" sposobem, opisanym przez kolegę Lukasza w tym wątku:

http://www.ifans.pl/showthread.php?16-Servis-Engine-Soon

Zajmuje to kilka minut i można kod odczytać a nawet skasować :)
Czasem powodem błędu jest jest zupełny drobiazg, np niedokręcony korek wlewu paliwa, u mnie tak było.

Opis dotyczy G35, ale działa też w FX, sprawdzałem

BAJZEL
7th-September-2012, 07:44
Na tym morzu internet macie czy tylko radio itp...
Kolega stanął w czasie hehehe kiedy to jeszcze maile wysyłało się z statku gołębiami :):):) taki żarcik ... mamy internet i darmowy telefon satelitarny więc kontakt aż do bólu hehehe

BAJZEL
7th-September-2012, 07:45
Gdy wyskoczy komunikat, przed próbą skasowania go np odłączając klemy dobrze jest przynajmniej odczytać kod błędu "domowym" sposobem, opisanym przez kolegę Lukasza w tym wątku:

http://www.ifans.pl/showthread.php?16-Servis-Engine-Soon

Zajmuje to kilka minut i można kod odczytać a nawet skasować :)
Czasem powodem błędu jest jest zupełny drobiazg, np niedokręcony korek wlewu paliwa, u mnie tak było.

Opis dotyczy G35, ale działa też w FX, sprawdzałem

Na to z pewnością znajdę czas !!!! dzisiaj wieczorkiem i zdam relacje

jakub
15th-September-2012, 08:52
Kolego Bajzel jak tobie pracuje instalacja gazowa bo masz straszie długie wezyki od wtryskiwaczy do cylindra.Ja w swoim mam wtryski pod kolektorem a wezyki maja 2-3cm.

BAJZEL
15th-September-2012, 10:16
Powiem szczerze , ze ta instalacja wizualnie mnie dobija sam fakt , ze oslona silnika ( plastik ) sie juz nie mieścil... a dodam , że instalacj PRINSA jest i założona w niemczech i od strony technicznej bez zarzutu!! aczkolwiek nie ukrywam, ze za miesiac daje do przegladu caly ten junkers dziala jak powinien... bo osobiscie nie odczuwam jakis wiekszych spadkow mocy itd itp ... jak dla mnie jest tak jak byc powinno przełącza sie tak jak trzeba wciskam gaz to jedzie i wcale sie nie ociąga ale chce wlasnie zeby sprawdzili czy da sie zrobic przerobic tak by zakryć silnik ... tłumaczyli to , że biorąc pod uwagę , że to full sekwencja nie da sie zakryć no chyba ze wycinać otwory... zobaczymy jak bedzie z pewnościa to opisze...

jakub
15th-September-2012, 21:00
Zrobił bym ci fote jak mam, ale to wiaze sie ze zdjeciem pierwszej i drugiej czesci kolektora.Wedug mojego kolegi który istaluje tyko staga dlugosc wezyka od wtrysku do komory silnika ma znaczenie.

BAJZEL
15th-September-2012, 21:28
No ja według LPGAZU w koszalinie a mają naprawde super opinie z reszta mozna sprawdzić w necie mam dobre 10 - 12 tys zł zainwestowane w instalacje i wg nich nie ma opcji , żeby zle działała... ale jak już mówiłem po powrocie z morza odstawiam do serwisu który konkretnie zajmuje się instalacjami PRINS ... jak tylko dostane odpowiedz co jest 5 to dam znać jeżeli powiedza , że skrócenie jest mozliwe i coś da z pewnością to zrobie poki co z technicznego punktu widzenia nie mamnajmniejszego powodu do obaw ani do złości bo wszystko gra i huczy

panpierog
30th-December-2012, 15:57
Kolego BAJZEL, moja instalacja do fx45 jest całkowcie schowana pod maską. Wszystko jest tak jak było , a jej w ogóle nie widać. Filtry schowane są pod nadkolem. Jeżeli będziesz potrzebował mogę podesłac kilka zdjęć.

Mam problem również z komunikatem SES . Sirek pytałeś kilku osób czy mają LPG, proszę rozwiń ta myśl , a ja i tak w nowym roku podjadę pod komputer odczytać nr błędu.

Zauważyłem ostatnią jedną rzecz. Napompowałem wszystkie zimóweczki na 3.2 i po jakimś czasie zerkam w komputer pokładowy , a tam np. 3.0 3.1 2.9 i 3.3 . Mieliście kiedyś coś podobnego?

pozdrawiam

Tomek g35c
30th-December-2012, 17:56
Kolego BAJZEL, moja instalacja do fx45 jest całkowcie schowana pod maską. Wszystko jest tak jak było , a jej w ogóle nie widać. Filtry schowane są pod nadkolem. Jeżeli będziesz potrzebował mogę podesłac kilka zdjęć.

Mam problem również z komunikatem SES . Sirek pytałeś kilku osób czy mają LPG, proszę rozwiń ta myśl , a ja i tak w nowym roku podjadę pod komputer odczytać nr błędu.

Zauważyłem ostatnią jedną rzecz. Napompowałem wszystkie zimóweczki na 3.2 i po jakimś czasie zerkam w komputer pokładowy , a tam np. 3.0 3.1 2.9 i 3.3 . Mieliście kiedyś coś podobnego?

pozdrawiam

W kwestii SES to tak ma z instalacją LPG że raz na jakiś czas pokazuje błąd... ponieważ pompka paliwa chodzi non stop nawet jak jedziesz na gazie... może wyskoczyć błąd cisnienia paliwa bo na wtryski nic nie idzie poza gazem... komputer skasuje błąd i bedzie OK...
U mnie w FXsie też wyskakuje SES czasami i jakby nie chodził na jednym garku... po zalaniu do pełna paliwa temat znika i wszystko wraca samoistnie do stanu prawidłowego....
Ciśnienie w oponkach to już inny temat ale u mnie jest to samo... maszynki mogą puszczać lub czujniki nie wystrojone... to bym olał... dopuki nie czujesz na kierownicy drgań wynikających z braku ciśnienia w kołach to jest OK a elektronice nie ma co ufać za bardzo... kiedyś tego nie było i ludzie jeździli i nic się nie działo... ;)

panpierog
5th-January-2013, 16:08
za tydzien wstawiam auto pod komputer. SES pali mi sie ciągle, prawdopodobnie jest to błąd mówiący o filtrze węgla aktywnego. Za tydzień dokładnie sam to sprawdzę ale pytam już teraz czy ktoś miał z takim tematem styczność?

pozdrawiam

sirtrojan
5th-January-2013, 16:35
filtr węgla aktywnego?
jaki kod wychodzi???

panpierog
7th-January-2013, 22:26
dokładny kod będe znal dopiero za tydzień bo tak zostawię auto do analizy dlatego pytam wstępnie póki co .

panpierog
7th-January-2013, 22:40
Dziś znów ten sam problem. Komputer pokazal mi ikonke oraz mocno zapiszczał, po czym sprawdzając w komputerku stan cisnienia w oponach zanotowałem całkowity spadek jednej z nich. Chwilkę pojeździłem i po chwili było już więcej ale dalej mniej niz pozostałe, potem zmieniło się jeszcze w innym kole. Coś tu jest nie tak, rok temu pogoda również była zmienna ale czegoś takiego nigdy nie mialem. Chyba Pan wulkanizator się nie sprawdził.
Napiszcie czy mieliście styczność z czymś takim. Zamierzam w tym tygodniu jechać do niego ale boje się,iż nawet jak mu wytłumaczę, że popełnił błąd , znów zrobi tak samo ... :(

sirtrojan
7th-January-2013, 23:14
rozumiem ze ta ikonka to takie kółeczko pomarańczowe ? może po prostu czujniki w kołach kończą żywot?

panpierog
9th-January-2013, 17:38
tak dokładnie ta ikona , coś z nim jest nie tak, bo wyniki zmieniają się ciągle, a wiadomo jak na jednym pokarzę się mało to wtedy system świruje i piszczy.
Może rzeczywiście jest to taki zbieg okoliczności, iż przy zmianie opon akurat umarły czujniki ale coś mi sie wydaje , że źle to podłączyli. Nie wiem w zasadzie na czym polega ich podłączenie przy zmianie opon i felg ?? Miałeś z tym tematem kiedyś jakąś styczność?

Drugim temat , który tu też poruszyłem to SES , który mi się pali. W sobotę sprawdzę czy to ten filtr, o którym pisałem , natomiast w tym poście często gdy ktoś pisał o SES pytałeś czy ma LPG. Co miałeś na myśli pisząc to ? Jadę niedługo na przegląd więc będe wiedział na co zwracać uwagę.

dzięki i pozdrawiam

sirtrojan
9th-January-2013, 17:41
jak jest SES -potrzebny jest kod ale obstawiam ze cos z katami albo gazem wyskoczy.


TMPSy - czujniki wygladają tak:
http://www.ebay.com/itm/TPMS-OEM-Tyre-Pressure-Sensor-40700-CD001-Murano-350Z-Q45-FX45-M45-EX35-4-pieces-/261146531680?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AFX45&hash=item3ccd8bd760&vxp=mtr

jak się ktoś postara to może je uszkodzić w czasie montażu gum.

panpierog
19th-January-2013, 15:18
Podczas wymiany wałków i pasków (piszczenie i dziwny odgłos podczas jazdy), spisałem sobie błąd , o którym wyżej pisałem. Mechanik usunał błąd w komputerze i już się nie pokazuje ale moim zdaniem nie można tego zbagatelizować. On natomiast nie ma pojęcia jak sie do tego zabrać (układ jest szczelny-sprawdzone).
BŁĄD P0455 - układ odprowadzania oparow paliwa - wykryta nieszczelnosć.

wiem, że w tym miejscu jest jakieś specjalne gniazdo serwisowe (może właśnie do ustawiania tego...??)

dzięki za wszelkie rady

Jacob_USA
19th-January-2013, 15:38
Haha ok wiec sa tylko 4 mozliwosci co jest grane :) mam bardzo czesto ten blad jak moja zona jezdzi :)

a wiec:


1.Wymiana/ lub dokrec kurek od paliwa :) gdzies juz musi byc nie szczelny (uszczelka)
2. Malo prawdopodobne zeby bak gdzies mial pekniecie... albo gdzies spieprza Ci z przewodu paliwowego paliwo i nie ma wystarczajaco cisnienia.
3. Purge or vent solenoid ( nie wiem jak to po polsku) okalizacja zaraz za kolektorem po lewej stronie na dole :) to pomoze http://blog.cj-motorsports.com/
4. Vacuum leak sprawdz (odme) auto moze chodzic normalnie a lekkie uszczkodzenie wezyka moze powodowac ten blac ( w moim przypadku tak bylo przy wymianie swiec dopiero zobaczylem ze jest pekniecie)

sirtrojan
19th-January-2013, 15:57
obstawiam ze to niedokręcony korek wlewu paliwa :)

panpierog
20th-January-2013, 16:51
Hmm, dziś odbiorę auto od mechaniora i dokręcę korek porządnie i zobaczymy czy znów się to pojawi . Jeżeli tak to temat będę drążył dalej :)

p.s.
mam pytanie, przeczytałem niedawno fajny post odnośnie ustawień kierownicy (tryby albo wplanie płynu - już dokładnie nie pamiętam) co spowodowało u kogoś zmiejszenie drgań w kierownicy. Szukam i szukam tego postu i nie mogę znaleźć. Jeżeli ktoś pamieta od razu gdzie to było prosze o lekkie wsparcie.

dzięki za kolejne rady :)

sirtrojan
20th-January-2013, 17:06
dokreciłem lekko korek na maglownicy - pomogło.

http://www.ifans.pl/showthread.php?2117-Wibracje-w-kierownicy-przy-100-120-km-h&highlight=drgania

panpierog
22nd-January-2013, 16:52
wielkie dzięki Grzegorzu,
pozdrawiam
P.

p.s.
przycisk w klapie zrobiony. Oczywiście zgniła blaszka :)

Tomek g35c
22nd-January-2013, 17:06
Fajnie że przy okazji i mój przycisk został naprawiony... lol

sirtrojan
22nd-January-2013, 17:18
połowicznie ;)

Jacob_USA
22nd-January-2013, 20:53
Fajnie ze to tylko takie usterki wystepuja jak narazie w naszych autach

panpierog
16th-February-2013, 14:02
Witam
Troszkę pojeździłem (z dokręconym do końca korkiem :) i znów pojawił się błąd. Poniżej screen .
dzieki za pomoc

http://www.iv.pl/images/66344558490717850597.jpg

Lukasz
16th-February-2013, 15:03
Przyczyną może być "EVAP canister vent control valve". Cały ten zbiornik EVAP jest za tylnym, prawym kołem (w G, przypuszczam że w FX będzie podobnie) tam też jest ten zaworek. Dostęp od spodu z podnośnika. Polecam serwis, bo jest pod maską złącze diagnostyczne do sprawdzenia tego całego systemu.

panpierog
20th-February-2013, 12:21
Dzięki Lukasz
miałeś coś takiego w swoim G ?

Może ma ktoś jeszcze ma jakiś pomysł na diagnozę :)

dzięki

panpierog
19th-March-2013, 18:55
Witam
dziś w moim FX pojawiła się nowa ciekawa rzecz. Już jakiś czas poruszam się autem z wyżej opisanym błędem (nieszczelność par paliwa) i ostatnio o tak o w trakcie jazdy zapaliły się nagle lampki:
-SLIP, AWD, VDC OFF, ABS.
Po zgaszeniu silnika i zapaleniu jeszcze raz lampki zniknęły. Stalo mi się to już dwa razy i nie wiem co jest na rzeczy :)
Oczywiście przyciski VDC itd nie były włączone, więc to nie miało na pewno żadnego wpływu.

Z góry dzięki za radę.
pozdrawiam

sirtrojan
19th-March-2013, 19:28
tez tak czasem miałem.
problem w tym ze jak masz ten komunikat to nie włączysz np. tempomatu - a to juz irytuje :/

przyczyna ? sprawdz klocki, stan poziomu hamulcowego albo jak ktoś kiedyś zauważył bodajże ... MAF sensor.

Jacob_USA
19th-March-2013, 19:29
U nas jest podobnie jak w Maximach ;) zrobilem jak pan na filmiku proponowal i problem zniknal

http://www.youtube.com/watch?v=PHbZwil1lMo

grzesiek
7th-May-2013, 10:34
Dziś rano zauważyłem że zapalily mi się kontroli vdc slip oraz engine service soon.Jak lipa to po całości

sirtrojan
7th-May-2013, 10:56
sprawdź poziom płynu hamulcowego i stan klocków.

grzesiek
7th-May-2013, 10:58
płyn ostatnio wymieniłem a co do klocków to mają jakieś 4miesiące

sirtrojan
7th-May-2013, 12:03
kiedyś ktoś miał podobny objaw przy brudnym MAFie - o ile dobrze pamiętam :)

grzesiek
7th-May-2013, 13:24
kontrolki vdc slip i awd zniknely zostala tylko ta engine service soon

sirtrojan
7th-May-2013, 14:02
podłącz auto do kompa i wrzuć kod błędu.

BAJZEL
7th-May-2013, 14:03
odepnij bateryjke na 5 minut ...
Zresetuj... fakt fotele ustawiasz od nowa ale moze pomoc :)
Kiedys tak mialem .... z rana nagle sama wskoczyla... resecik usunal usterke... gdyby mialo to byc cos powazniejszego to zwyklym restem nie usuniesz :)

Tomek g35c
7th-May-2013, 14:14
Ja miałem taką akcję w G35 Coupe... jechałem do W-wy... 50 km bez żadnych systemów... zimą... jazda niezła...
Wjechałem z impetem w kałużę i przestało się świecić...
A to było zimą więc jak postał w garażu to mu przeszło... samo... lol
Te nasze Infiniti... ;)

grzesiek
7th-May-2013, 14:21
okolo 19 waszego czasu jestem umowiony na kompa wiec dam znac co i jak a zanim odepne bateryjke to wolal bym najpierw sie dowiedziec w czym lezy problem

panpierog
7th-May-2013, 14:38
Ciekawe Grzesiu jaki masz kod błędu. Ciekaw jestem czy to nie to samo :)

Zostawiłem autko na wiosenny przegląd. Mechanik wyczyścił film par paliwa. Przeczyścil na ile się da , wykasowal błąd przez komputer, aczkolwiek po kilku dniach magiczna lampka znów się zaświeciła.

Nie wiem co robić. Może wymienić ten filtr? Gdzie mogę takie coś dostać? Pewnie w Polsce policzą potrójnie :) .
Nr części nissan 14950-cg200 tennex . Nie wiem czy komuś to coś mowi, ale jeżeli macie jakieś rady jak uporać się z tym błędem, z góry dzięki

Lukasz
7th-May-2013, 15:54
Ciekawe Grzesiu jaki masz kod błędu. Ciekaw jestem czy to nie to samo :)

Zostawiłem autko na wiosenny przegląd. Mechanik wyczyścił film par paliwa. Przeczyścil na ile się da , wykasowal błąd przez komputer, aczkolwiek po kilku dniach magiczna lampka znów się zaświeciła.

Nie wiem co robić. Może wymienić ten filtr? Gdzie mogę takie coś dostać? Pewnie w Polsce policzą potrójnie :) .
Nr części nissan 14950-cg200 tennex . Nie wiem czy komuś to coś mowi, ale jeżeli macie jakieś rady jak uporać się z tym błędem, z góry dzięki

A próbowałeś przeczyścić ten zawór o którym wspominałem? Kuba nawet wrzucił filmik jak to zrobić:


U nas jest podobnie jak w Maximach ;) zrobilem jak pan na filmiku proponowal i problem zniknal

http://www.youtube.com/watch?v=PHbZwil1lMo

grzesiek
9th-May-2013, 12:17
no i powiem wam ze komputer zadnego bledu nie pokazuje dolalismy troche oleju do silnika i kontrolki nie ma

panpierog
18th-May-2013, 22:53
czyli Twój problem dotyczył całkiem czegoś innego
zlecam przeczyszczenie tego zaworka . Dam znać czy błąd zniknie :)

panpierog
18th-August-2013, 18:39
"A próbowałeś przeczyścić ten zawór o którym wspominałem? Kuba nawet wrzucił filmik jak to zrobić:

Cytat Napisał Jacob_USA Zobacz post
U nas jest podobnie jak w Maximach zrobilem jak pan na filmiku proponowal i problem zniknal

http://www.youtube.com/watch?v=PHbZwil1lMo
"

ZAWÓR PRZECZYSZCZONY ZGODNIE Z FILMIKIEM OD JAKUBA. KONTROLKA Engine Serwis soon ZNIKNĘŁA. POLECAM.

golden35
7th-September-2013, 11:56
Witam ,a ja urodzinki dostałem prezent w postaci błędu P171- system too lean,to chyba coś z ubogą mieszanką?Co o tym myślicie,dodam że ostatnio wymieniałem filtry gazowe.Pozdrawiam golden35:frusty::frusty:

sirtrojan
7th-September-2013, 12:36
kłania się regulacja lpg

a tu masz trochę info na temat tego błędu:
http://www.obd-codes.com/p0171

Grucha
24th-November-2013, 13:37
Witaj Tomcio
Masz zagazowane autko?


Grześ, a jakie ma znaczenie przy tej kontrolce, czy auto zagazowane czy nie? ja na gaz i właśnie mi "wyskoczyła" na desce na pomarańczowo...

Grucha
25th-November-2013, 11:46
Grześ, a jakie ma znaczenie przy tej kontrolce, czy auto zagazowane czy nie? ja na gaz i właśnie mi "wyskoczyła" na desce na pomarańczowo...

Szanowni,
W sobotę zapaliła mi się kontrolka Engine Service Soon, przed chwilą odczytałem kod błędu: P1283.

Ktoś coś podpowie?

pozdrawiam,
Grucha

korzen
25th-November-2013, 12:08
Zły skład mieszanki. Czy kontrolka świeci cały czas? Czy bład wystąpił na LPG?

Grucha
25th-November-2013, 12:26
Zły skład mieszanki. Czy kontrolka świeci cały czas? Czy bład wystąpił na LPG?

Kontrolka świeci...ła się całą niedzielę oraz sobotni wieczór...dzisiaj błąd został skasowany.
Potwierdzam, błąd wystąpił na LPG.

korzen
25th-November-2013, 13:11
Do regulacji instalacja LPG i to jak najszybciej. Ja bym do tego czasu jezdził na Pb. To błąd ubogiego składu mieszanki, co może doprowadzic do wypalenia gniazd zaworowych (wysoka temperatura spalin). Po kontroli lpg wyjdzie w czym tkwi problem. Czy auto na LPG jezdzi względnie "normalnie"??
Powodzenia!!

sirtrojan
25th-November-2013, 13:12
sprawdz czy masz szczelny wydech - to jedna z pierwszych czynności sugerowanych na forum nissana. Gdzies miedzy blokiem silnika a sondami np kolektory, przeście między blokiem itp.

Grucha
25th-November-2013, 16:11
Hej, dzięki za sugestie.
Podjadę sprawdzić ustawienia LPG (jeździ całkiem normalnie), ale też zwróciłem uwagę na Twoją wypowiedź Grzegorz...
W piątek gość wjechał mi w kuper...niby niewiele widać, ale strzał był, bo w Peugeot 106 brak przodu (u mnie ledwo podrapany zderzak, kilka odprysków farby). widzę też, że jedna strona wydechu jest minimalnie cofnięta pod samochód...może gdzieś się rozszczelniło...

korzen
25th-November-2013, 16:25
Nieszczelność za katalizatorami nie będzie miała na to wpływu. Twój bład sygnalizuje sonda lambda na kolektorze. Jak najbardziej nieszczelność układu dolotowego, bądz jak SIR mówi wydechowego. Tyle, że na odcinku kolektor>katalizator. Nie sądze, żeby od uderzenia w tył takowa się zrobiła poprzez elastyczne elemanty układu wydechowego. Sprawdz filtr LPG, wtryski LPG, nieszczelność układu dolotowego i wydechowego w okolicach kolektora. Daj prosze znać jak rozwiążesz problem dla potomnych.
Pozdro

PERUGI
20th-May-2014, 18:22
Witam.. co zrobić z tym fantem ? Błąd 420 wykazów ale już 2 x i znowu wraca .. http://img.tapatalk.com/d/14/05/21/y2ydebaj.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

sirtrojan
20th-May-2014, 18:26
jak masz gaz to pewnie kończy ci się katalizator

PERUGI
20th-May-2014, 19:39
Auto jest bez gazu ..tylko benzyna

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

sirtrojan
20th-May-2014, 19:48
to moze byc tak samo.

jednemu z forumowiczów wypaliły sie w roczniku 2006 .
jeździ z checkiem :P

nero113
22nd-September-2016, 18:11
Pany, czy ktoś z was miał kiedyś błąd P0308 - wypadanie zapłonu na ósmym cylindrze?
Dzisiaj przegoniłem Infa z 3miasta do Warszawy i z powrotem rzadko schodząc poniżej 200 ( oczywiście jechałem przez Berlin :lie: ), w drodze powrotnej 100 km przed Gdańskiem, po przekroczeniu 4200 rpm zaczęła zapalać się i gasnąć kontrolka "service engine soon".

Z tego co poczytałem to najgorszą opcją może być zła kompresja, lub wypalone gniazdo zaworowe, a najlepszą wypalona świeca, bądź też cewka (gdzie ta ostatnia jest ponoć bezawaryjna)
Tutaj pełna lista podejrzanych:

Faulty spark plug or wire - bardzo bym chciał :pray:
Faulty coil (pack) - :pray:
Faulty oxygen sensor(s) - ktoś wie gdzie się ów znajduje?
Faulty fuel injector - lepiej nie...
Burned exhaust valve - lepiej nie...
Faulty catalytic converter(s) - być może.. przebieg mam 109 tys mil czy katy mogą mieć wpływ na wypadanie zapłonu?
Running out of fuel - wywala błąd na lpg i PB - zbiorniki pełne
Poor compression - lepiej nie...
Defective computer - lepiej nie

sirtrojan
22nd-September-2016, 18:27
zacznij od najtańszych opcji czyli od wymiany świecy.

nero113
26th-September-2016, 14:11
Yes Sir, świeca była przyczyną. Była tak wypalona, że nie widać już było elektrody.
Zmienione wszystkie.

sirtrojan
26th-September-2016, 15:21
no i fajnie :)

nero113
29th-September-2016, 14:44
No i :dupa:...

P0308 wrócił.

Świece zmienione, cewki pozamieniane, kompresja sprawdzona na każdym cylindrze 13-13,5 więc książkowo.
Jak myślicie, czy może być to kwestia regulacji luzów zaworwych?

korzen
29th-September-2016, 15:23
Jak komprecha dobra (a taka jest), to raczej obstawiam czujniki faz rozrzadu, ew rozciagniety lancuch... Choc to bardziej wywalaloby zly sklad mieszanki i ew random misfire.
Cewki pozmieniane miejscami i sprawdziles czy gdzies przewody nie sa uszkodzone? Jak zmieniales swiece, nie bylo oleju w gniezdach swiecy? Czy jest LPG? Jezeli tak, czy na samym Pb tez sie pojawia blad??

nero113
29th-September-2016, 18:05
Gdyby przewody były uszkodzone, błąd by wywalało cały czas, a tu pojawia się tylko przy 4200 rpm i wzwyż, a to i tak tylko przy obciążeniu, bo na luzie mogę go sobie gazować do woli i nic nie wywala. Gniazda suche, gdyby były mokre to i tak wyszłoby to na pomiarze ciśnienia, że coś puszcza. LPG jest ale gniazdo nie jest wypalone, ani zawór zawieszony bo ciśnienie ok. Błąd wyskakuje i na PB i na LPG.
Tak jak piszesz, łańcuch wywalałby zapłon randomowo, a tu tylko komunikuje 8 cylinder. Jestem na 90% przekonany,że to luz na 8 zaworze ( ale czy na pewno? :dizzy: )

Czujniki faz rozrządu, to to samo co czujniki położenia wałka rozrządu (crankshaft position sensor) A29-652-N23? Jutro chcę je zamienić miejscami (zdjęcia w załączniku).
Jeżeli te czujniki o których Ty piszesz to co innego mógłbyś mnie trochę nakierować gdzie ich szukać, ewentualnie czy znasz może ich symbol?

sirtrojan
29th-September-2016, 19:04
a moze podłaczyć go pod consulta w nissanie - wypluwa czasem bardziej precyzyjne komunikaty o błedach

nie wczytywałem się ale ruscy też walczyli z tym problemem. chyba padło na katy!

http://autodata.ru/article/all/infiniti_fx45_katalizatory/

(http://autodata.ru/article/all/infiniti_fx45_katalizatory/)https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fautodata.ru%2Farticle%2Fall%2Finfin iti_fx45_katalizatory%2F

korzen
29th-September-2016, 19:18
Kurcze katym, to wywalaloby blad kata, sondy lambda/zly sklad mieszanki... Choc 45 ma katy przy kolektorach z tego co pamietam, wiec moze byc inaczej.
Czujniki polozenia walka sa w VQ35 z tylu wkrecone w glowice. Nie o nich mowie. One Ci wysypia tez blad.
Ja pisalem o tych https://www.amazon.com/Infiniti-23796-ZE00C-Engine-Variable-Solenoid/dp/B00L2O72WM tak na szybko link pierwszy lepszy, ale jest schemat. Kiedys czytalem, ze w VQ35 powoduja wlasnie dziwne do zdiagnozowania problemy z wypadaniem zaplonow.
Najlepiej zrob tak jak SIR mowi. Na consult moga wyjsc inne/dodatkowe bledy... Najlepiej byloby przejechac sie z laptopem. Ew mozna wpiac taki monitor "life data" w obd, ktory na biezaco zapisuje dane. Pozniej na kompie mozna sprawdzic, w jakich warunkach wywala blad...
Masz elma357? Mozesz zrobis jeszcze jedna rzecz. W czasie jazdy, jak wywali blad, wejdz na manuala i trzymaj go na tych 4500obr/min i wykasuj blad. Chodzi mi o to, czy usterka wystepuje tylko chwilowo przy 4200, czy caly czas powyzej tej predkosci obrotowej cos jest nie halo. Jak nie wroci, to moze byc cos z ukladem paliwowym? Wtryskiwacz? Cisnienie paliwa? Jak jest caly czas, to moga byc katy... Tylko dlaczego jest wypadanie zaplonu a nie sonda lambda/zly sklad mieszanki?

nero113
29th-September-2016, 21:37
Kurcze katym, to wywalaloby blad kata, sondy lambda/zly sklad mieszanki... Choc 45 ma katy przy kolektorach z tego co pamietam, wiec moze byc inaczej. ( Mój już ich nie ma od maja tego roku... i było do tej pory ok. - czujniki są dopiero przed i po drugim rzędzie katów...)
Czujniki polozenia walka sa w VQ35 z tylu wkrecone w glowice. Nie o nich mowie. One Ci wysypia tez blad. ( u mnie te czujniki są całkowicie z przodu silnika - od chłodnicy )
Ja pisalem o tych https://www.amazon.com/Infiniti-23796-ZE00C-Engine-Variable-Solenoid/dp/B00L2O72WM tak na szybko link pierwszy lepszy, ale jest schemat. Kiedys czytalem, ze w VQ35 powoduja wlasnie dziwne do zdiagnozowania problemy z wypadaniem zaplonow. ( poszukam ich ... )
Najlepiej zrob tak jak SIR mowi. Na consult moga wyjsc inne/dodatkowe bledy... Najlepiej byloby przejechac sie z laptopem. Ew mozna wpiac taki monitor "life data" w obd, ktory na biezaco zapisuje dane. Pozniej na kompie mozna sprawdzic, w jakich warunkach wywala blad...
Masz elma357? ( mam na tym go zdiagnozowałem, ale faktycznie podjadę na CONSULTAcje..) Mozesz zrobis jeszcze jedna rzecz. W czasie jazdy, jak wywali blad, wejdz na manuala i trzymaj go na tych 4500obr/min i wykasuj blad. Chodzi mi o to, czy usterka wystepuje tylko chwilowo przy 4200, czy caly czas powyzej tej predkosci obrotowej cos jest nie halo.( Powyżej też występuje. 4200 to taka granica, gdzie zaczyna się pierdzielić. Czasem przy 4200, a czasem dopiero przy 5000 i ponad się wysypuje, czuję wtedy że jeden gar przestaję chodzić jak powinien .. tzn. jedzie bez problemu tylko jakby czasami tracił werwę i miga ten cholerny S.E.S. :) potem jak odpuszczę to pod 4200 śmiga jak zawsze. ) Jak nie wroci, to moze byc cos z ukladem paliwowym? Wtryskiwacz? Cisnienie paliwa? (Wykluczone - LPG i PB robią to samo ) Jak jest caly czas, to moga byc katy... Tylko dlaczego jest wypadanie zaplonu a nie sonda lambda/zly sklad mieszanki? ( Przy Katach byłoby raczej P0300 - czyli ogólny Missfire, a tu mamy wskazanie na konkretny cylinder więc na boku będę inwestygował opcję z luzem zaworowym ósmego cylindra ) ..... karwasz twarz...

korzen
29th-September-2016, 21:42
Tylko dziwne ze na kompresji ci nie wyszło... Pozamieniaj cewki i zobacz jak będzie? Jak lpg i pb to samo układ paliwowy odpada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nero113
29th-September-2016, 21:50
Cewnikowanie od razu zrobiłem. Prawo na lewo, od tyłu do przodu... i cały czas ósemka :amen:

Kenio79
21st-April-2017, 20:25
Wyskoczył mi komunikat Engine Serwis Soon. Więc skasowałem komunikat przy pomocy interfeisa OBD II bo akurat mi doszedł i pojechałem na wymianę oleju. Ale teraz nie mogę ustawić kilometrów kolejnej wymiany na wyświetlaczu. Ustawiam kilometry ale po sprawdzaniu co jakiś czas skala się nie przesuwa. Co Wy na to ?

tas23
24th-October-2017, 11:01
Pany, pomóżcie:)
Wyskoczył mi ESS i odczytałem kody pedałowym sposobem, ale interpretacja mnie przerosła:)
Mianowicie liczę błyski i mam w kolejności 2 długie, 11(!) krótkich, 10 krótkich i 3 krótkie. Gdyby nie te 11 krótkich w środku, to jakoś bym sobie z tym poradził, ale tak to nie wiem jak na to patrzeć.
Będę wdzięczny za wytłumaczenie o co może chodzić.

gregor0787
9th-January-2018, 23:47
Witam i proszę o pomoc.
Pojawił mi się „check engine”. Program znajomego mechanika zdiagnozował to jako błąd nr „P0443 – Obwód zaworu „A” sterowania opróżnianiem układu pochłanianie par paliwa.” Dodatkowo (zapewne konsekwencja powyższego) wyskoczył jeszcze „P0507 – System regulacji obrotów biegu jałowego – obroty silnika wyższe od oczekiwanych”, bo faktycznie tak jest. Jak pojawi się „check engine” to obroty wzrastają z około 800 do 1200. FX jest zagazowany, gazownik wybadał, że po jego stronie wszystko jest OK i to nie jest wina złych ustawień parametrów. Po zdjęciu błędu „check-a” potrafi pojeździć dzień lub dwa bez błędu i po jakimś kolejnym odpaleniu znów powraca, chociaż ostatnio świeci się już non-stop. Z tym błędem można jeździć i nie odczuwam jakiegokolwiek spadku mocy, ale to po jakimś czasie musi się na czymś odbić. Nie mam pojęcia od czego zacząć i co jest nie tak. Help.

yoozeg
10th-January-2018, 16:40
Ja bym pojeździł 2-3 dni na samym paliwie i sprawdził czy faktycznie to nie wina gazu... Jeżeli nie pojawi się check to masz odpowiedź.

BAJZEL
10th-January-2018, 18:35
Zaraz tam gaz ... heh jeżeli komputer diagnostyczny od lpg pokazał że wsio ok ciśnienia i mieszanki są cacy to raczej nie lpg ...
Ja nie opisując i nie bazując konkretnie na infi zacząłbym od od najprostszych spraw , które można samemu ogarnąć ...
przyczyn może być tyle ile palców u człowieka dlatego fajnie mieć komputer ... z infi trochę gorzej bo do aut z grupy VAG wszędzie pełno kabli i programów za free i podstawowe błędy sam sobie wychwycisz ...
tak czy inaczej ja bym zaczął od :

przysłuchania się pompy paliwa czy po podaniu zapłonu słychać ze pracuje ale to bardziej na rozgrzanym silniku gdyż w większości aut potrafią się po nagrzaniu przycierać ... z tym że w jeżeli na poważnie padają to i auto gaśnie kwestia czy u ciebie jest przerywanie silnika czy tylko falowanie

po drugie układ dolotowy banalnie proste od początku filtr rurki przepływka no i przepustnica ... ona najbardziej by mi pasowała pod te falowania może nagar nie pozwala się jej do końca domykać ....

po trzecie jak już bawisz się dolotem sprawdz szczelność ... może łapie lewe powietrze dlatego faluje

po czwarte czujnik położenia wału profilaktycznie chociaż tutaj miałbys problem z odpalaniem auta ... ale jest do niego banalny dostęp od spodu auta a lubią się na nim osadzać opiłki metalu ... i wtedy troszkę wariuje


no później to już po kolei cewki sprawdzić czy na wszystkie garki pracuje ... może pora świece wymienić

a najzwyczajniej może faluje na zimnych obrotach bo jest zimno i poki nie nabierze temperatury to pracuje mniej kulturalnie

błąd biegu jałowego może też być powodem sondy lambda ... ale o tym w infi nie słyszałem :)

suma summarum nie jestem mechanikiem i się nie znam dziele się tylko doświadczeniem :)

powodzonka

gregor0787
11th-January-2018, 23:31
Dzięki Bajzel za podpowiedzi. Z części z nich skorzystam, z części nie ma potrzeby bo np. cewki są dobre, świece wymienione jakieś 15000 km temu, silnik nie przerywa i nie ma falowania. Ale dręczy mnie temat EVAP canister i EVAP canister vevt control valve oraz EVAP canister system pressure sensor. Jeśli jest błąd nr „P0443 – Obwód zaworu „A” sterowania opróżnianiem układu pochłanianie par paliwa” a po angielsku „P0443 - EVAP emission system purge control valve - zawór sterujący układu oczyszczania EVAP” to jednak będę się tego czepiał. Spróbuję to znaleźć pod samochodem, zdemontować, przeczyścić, sprawdzić działanie EVAP canister zgodnie z instrukcją i złożyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać po robocie.

gregor0787
27th-February-2018, 21:04
No i po 1,5 miesiąca jestem w punkcie wyjścia. Zrobiłem tak jak zapowiadałem. Mianowicie zlokalizowałem EVAP kanister, zdemontowałem, rozłożyłem, przeczyściłem, zmieniłem uszczelkę pod zaworem odpowietrzającym tj.pod (EVAP canister vent control valve) i zamontowałem ponownie. Pojeździłem kilka dni i problem tj. „check engine” powrócił. Myśląc, że jednak na zaworze jest jakaś nieszczelność lub uszkodzenie mechaniczne kupiłem w USA nowy zawór odpowietrzający i zamontowałem w miejsce starego. Tym razem pojeździłem około tygodnia, przejechałem około 800 km i „check” powrócił. Zdjąłem go przez OBD i na razie go nie ma, ale pewnie kwestia czasu jak się pojawi. Tak jak poprzednio odczyt pokazuje błąd P0443, czyli cały czas coś z tym EVAP-em. Nie mam pojęcia co dalej robić. Chyba pozostanie pojechać w Warszawie na Krasnobrodzką 5.
Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, podpowiedzi to pomóżcie.

sirtrojan
28th-February-2018, 00:26
podłącz auto pod Consulta - to co w zwykłym programie związane jest z EVAP to w dedykowanym programie do Nissana/FIFI może być czymś innym.

Adam_77
28th-February-2018, 09:26
Moze bedzie to banalne ale korek wlewu paliwa jest Ok?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gregor0787
1st-March-2018, 20:39
Ten korek od wlewu paliwa wcale nie wydaje mi się taki banalny. Nie wiem jak jest u Was, ale w moim FX od czasu do czasu słyszę w rejonie wlewu paliwa taki dziwny świst jakby uchodził nadmiar nagromadzonych oparów. Niekiedy takich świstów jest kilka w różnych kilkudziesięciosekundowych odstępach. Na mój rozum faktycznie musi być gdzieś ujście ale nigdy w innych samochodach nie objawiało to się takim głośnym, wyraźnie słyszalnym świstaniem. Spróbuję na początek odkręcić / poluzować korek i tak pojeździć. Zobaczę czy „check” powróci. A może znajdę jakiś tani, używany korek na Allegro i podmienię je.

Adam_77
1st-March-2018, 20:45
Banalne to tak w przenośni ...
Na korku jest nawet napisane ze złe dokręcenie spowoduje zapalenie lampki check .
A tak jak piszesz ze cos syczy to raczej jest nieszczelny... sprawdź go .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gregor0787
1st-March-2018, 20:54
A masz pomysł jak można go sprawdzić tj. sprawdzić szczelność w tzw. domowych warunkach zanim zainwestuję w kupno drugiego korka.

gregor0787
30th-July-2018, 23:25
Czy jest możliwość wyłączenia (wyrzucenia) na stałe z deski rozdzielczej kontrolki „check engine” ?
Jeśli tak to czy znacie kogoś kto to może zrobić.

Ologt
31st-July-2018, 01:10
Nie lepiej usunąć przyczynę jej świecenia ? Nie da się jej wyłączyć na stałe ,chyba że poprzez wyjęcie żarówki - diody

kurowski87
4th-September-2019, 14:36
Witajcie. Może ktoś z was ma na sprzedaż zawory zmiennych faz rozrządu do Infiniti fx35 2007. Padł mi jeden i oczywiście SERWIS ENGINE SOON. kupiłem na aledrogo dwa o tych samych numerach czesci ale po wymianie silnik na wolnych obrotach zaczął falować wiec założyłem znowu stare. Mogą być używane aby działały. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka