PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Fotoradary



quku
18th-February-2013, 15:52
jako że nawigacja ciągle o nich ostrzega porównałem jadąc ile jest ich w PL a ile w CZ na trasie do Pragi no i wynik

PL droga E67 Inaczej 8 odległość pokonana 40 km liczba fotoradarów 8 szt
CZ dalej E67 do autostrady 50 km liczba fotoradarów 0 szt
CZ autostrada 100 km fotoradarów 0 szt pierwsze dwa juz w Pradze

a mówią że wszędzie w europie są a nawet jest ich więcej. :)
chyba chodzi o to że w PL bedzie ich tyle ile w całej EU - PL lol

Tomek g35c
18th-February-2013, 17:31
Najgorsze to to że my nie zarabiamy jeszcze jak w EU... moi koledzy z pracy na tych samych stanowiskach na zachodzie mają 3 razy tyle mamony...
Ich kurde stać na każdy mandat...

pgkoci
15th-August-2013, 07:48
Wczoraj dostałem wezwanie ITD do wypełnienia oświadczenia kto prowadził moją furę bo cyknięto mi zdjęcie. Najlepsze, że nie przesyłają tego zdjęcia. Planuję złożyć najpierw wniosek o przesłanie zdjęcia bym mógł stwierdzić kto faktycznie prowadził. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Mnóstwo w internecie opinii, że ITD nie może kierować spraw do sądu i nawet zaskarżono to do Trybunału Konstytucyjnego ale sądy różnie do tego podchodzą.

BAJZEL
15th-August-2013, 09:20
Ja osobiscie dostalem zdjecie do domku od strazy gminnej ...
Bylem wtedy w morzu ...

Mandat przyszedl i kazalem kobiecie odpisac, ze mne nie ma i nie jestem w stanie wskazac kto jedzie bo foto niewyrazne ...
Przyslali , ze beda kierowac sprawe do sadu jezeli nie zaplace lub nie wskaze osoby ...
skonsultowalem to ... i odpowiedz byla nastepujaca

Zadna sprawa nie moze zostac skierowana do sadu jezeli nie byly wykonane czynnosci ...
Napisali , ze w zwiazku nie wskazaniem sprawcy ponaglaja wezwanie do zaplacenia i sprawa bedzie kierowana do sadu - czyli znowu bzdury ...
Nie to ,ze nie wskazalem tylko nie jestem w stanie wskazac ... i napisalem , ze skoro nie doszlo do wykonania zadnych czynnosciu przesluchanie nie bylo tez zadnych czynnosci w postacji zebrania jakies dokumentacji do sadu ...
a mnie nie ma w kraju ...
Wtedy z
proponowanych 300 zl i 6 czy 4 pkt ( nie pamietam )
przyslali 300 zl bez punktow bez okazania sprawcy - poniewaz nie byli w stanie ustali kto kierowal
wtedy napisalem do nich , ze jestem wzorowym obywatelem i mimo , ze nie czuje sie w zaden sposob winny :) nie bede unikal sprawiedliwosci heheh tylko , ze jestem jedynym zywicielem rodziny i prosze o delikatniejszy wymiar kary :) w postaci pouczenia i 100 zl

wtedy przysali mi mandat 200 zl i 4 pkt ...

Napisalem ponownie pismo, ze jak mozna tak traktowac czlowieka , skoro dobrowolnie poddaje sie karze mimo, ze tak na prawde nie wiem za kogo to place bo zdjecie jest niewyrazne itd itp ...

I ostatecznie przyslali 200 zl bez pkt ...

jezeli jest taka sytuacja najlepiej miec dane jakiegos wujka kolegi czy kogokolwiek z UE
podaje sie takiego osobnika imie nazwisko adres data urodzenia itd..
Jezeli widza jakiegos FABIANA MANOLO from ITALY ... daja sobie siana - temat sprawdzony i sprawnie dzialajacy :)
Wazne jest to by dane goscia byly z UE poniewaz sa w stanie sprawdzic czy w danym okresie osobnik mial wydana wize i przebywal na terenie PL jezeli jest z UE to moga sprawdzic co najwyzej NIC

Wiec jezeli masz ciotke wujka czy kolege smial mozna to wykorzystac

przysl

milo222
15th-August-2013, 14:08
Wczoraj dostałem wezwanie ITD do wypełnienia oświadczenia kto prowadził moją furę bo cyknięto mi zdjęcie. Najlepsze, że nie przesyłają tego zdjęcia. Planuję złożyć najpierw wniosek o przesłanie zdjęcia bym mógł stwierdzić kto faktycznie prowadził. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Mnóstwo w internecie opinii, że ITD nie może kierować spraw do sądu i nawet zaskarżono to do Trybunału Konstytucyjnego ale sądy różnie do tego podchodzą.


zdjęcia nie dostaniesz nie mają takiego obowiązku niestety

pgkoci
15th-August-2013, 20:36
zdjęcia nie dostaniesz nie mają takiego obowiązku niestety

No wlasnie nie do konca, zgodnie z nowym rozporzadzeniem na moj wniosek powinni mi zdjecie udostepniec. I tej opcji sprobuje, dam znac jak poszlo.

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2013/565/1

milo222
15th-August-2013, 20:42
No wlasnie nie do konca, zgodnie z nowym rozporzadzeniem na moj wniosek powinni mi zdjecie udostepniec. I tej opcji sprobuje, dam znac jak poszlo.

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2013/565/1

a tego to nie widziałem jeszcze - daj nać jestem ciekaw jak teraz przebiegnie procedura

BAJZEL
15th-August-2013, 22:43
no wlasnie bo jakies pol roku temu byl o tym watek ... i bratowa co siedzi w kancelarii w WWa mi napisala , ze nie maja obowiazku dostarczania zdjecia ale smialo moga je wykorzystac jako material dowowowy w rozprawie ... trzeba uaktualniac dane heheh

Rafał.
26th-June-2014, 00:18
Dzisiaj otrzymałem Pocztą mandat z itd 44przekroczenie ...jakieś tam papiery do wypisania 500zł bez punktów i bez wskazania i inne opcje .....mam pytanie jak wy to załatwiacie ...

pgkoci
26th-June-2014, 08:01
Tak jak pisałem wyżej, ja wysłałem pismo informujące iż nie wiem kto prowadził pojazd bo użytkuje go kilka osób wnosząc jednocześnie o przesłanie zdjęcia w celu identyfikacji kierowcy. Do tej pory nic nie otrzymałem:)

LOKTONG
26th-June-2014, 09:15
Mnie tez cykneło jak jechalem kupic FIFI. Jechalem szwagra sebringiem i gminna strzelila w doope. Mialem 89 na 50. Napisali zeby podac kto prowadzil wtedy 300 i 6 punktow, lub bez wskazania 500 i bez punktow. Jako ze mam super tesciowa z prawem jazdy ktorego nie uzywa od 20 lat wypisalem na nia. Otrzymala wiec 300 zl 6 punktow a ja konto mam nadal czyste

tomwojko
26th-June-2014, 12:59
Jakiś czas temu zamieszczałem na forum ten link.... Może komuś przyda się wiedza zawarta w artykule, w przypadku gdy ma na "pieńku" z ITD.

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Ma...wiadomosc.html (http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Mandaty-z-fotoradarow-bez-zdjec-niezgodne-z-konstytucja,wid,16663061,wiadomosc.html)

grabba
26th-June-2014, 13:14
Z tego co czytałem ostatnio, to straż miejska (gminna, wiejska) nie ma prawa wystawić Ci mandatu za niewskazanie sprawy, gdyż nie jest to wykroczenie drogowe. W takim przypadku mogą oni przekazać sprawę do Policji, ale tego nie robią, bo wówczas kasa nie idzie do gminy - nie mają oni w tym interesu.

Podobnie jest z ITD, też nie mają prawa wystawić mandatu za inne wykroczenie niż drogowe, a nie wskazanie sprawcy takowym nie jest. Nie wiem tylko, czy chce im się w takich przypadkach przekazać sprawę dalej, czy też sobie darują.

tomwojko
25th-August-2014, 22:58
ciąg dalszy:
http://motoryzacja.interia.pl/raport-fotoradary/polowanie-na-kierowcow/news-zdjecie-z-fotoradaru-poznaj-swoje-prawa,nId,1487383

tomwojko
29th-August-2014, 09:59
Może komuś się przyda:
http://www.3obieg.pl/mandaty/