PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dzień Dobry



owca
24th-February-2013, 10:36
Witam wszystkich. Już od prawie roku użytkuje g37 sedan, najwyższy więc czas pozadawać parę pytań i rozwiązać parę nurtujących mnie zagwozdek :) Zabieram się za czytanie i jeżeli nie znajdę odpowiedzi będę miał kilka pytań - mam również nadzieję, że i ja w czymś szybko pomogę :)

Black
24th-February-2013, 10:43
Witamy na forum:)

sirtrojan
24th-February-2013, 11:35
Cześć Owca
Witamy na forum :infiok:

Tomek g35c
24th-February-2013, 12:08
Witamy kolejnego Giiiii...
Fajnie że się zdecydowałeś... na wejście tutaj...
Pytaj dziel się Swoją wiedzą... i...
Wrzucaj foty pooglądamy Twoje Giiii.... ;)
zapraszamy do spotkań... W-wa jest bardzo spot'owa...

owca
24th-February-2013, 12:41
Dzięki za powitanie :)

W samochodzie można powiedzieć, że jestem zakochany :) - nawet zrobiłem dedykowaną stronę o nim http://g37.pl
Jedyne co mi doskwiera, to to, że mam podstawową wersję g37

Aktualnie zmagam się z problemem zresetowanego systemu audio (komputera) - coś czuje, że nie obędzie się bez wizyty u dilera. Zaczęło się od tego, że nauczyłem się resetować ECU bez odpinania klemy, ale coś mnie kusiło, żeby jednak odłączyć na próbę akumulator i zobaczyć jaki będzie rezultat. Po odpięciu zresetowało się oczywiście wszystko, oprócz ustawień audio. Niestety zrobiło się też tak, że teraz nieważne czego słuchałem wcześniej (cd,radio, usb) to po odpaleniu samochodu komputer zawsze startuje z USB - pierdoła, ale dosyć irytująca.

Wszedłem więc do menu serwisowego komputera i znalazłem tam opcję "reset to factory defaults" No i to był mój błąd :) Okazało się, że Infiniti montuje bazowy komputer, a później w zależności od wersji dogrywa odpowiednie moduły - no i przywracanie domyślnych ustawień skasowało te moduły :( Teraz mam np zamiast średniego spalania w cyfrach, narysowany nieczytelny pasek, paski na kamerze cofania poszerzyły się, regulacja audio nie obejmuje zakresów MID itp, itd Szukam więc czy jest możliwość wgrania samemu tych modułów, ale chyba nic takiego nie będzie możliwe :(

slepy62
24th-February-2013, 20:56
W samochodzie można powiedzieć, że jestem zakochany :) - nawet zrobiłem dedykowaną stronę o nim http://g37.pl

Poczytałem dedykowaną stronę i...
jestem pod wrazeniem... :clap2:

Panowie Adminy - proponuję zmienić Owcę w Wilka i "powołać" GO na stanowisko redaktora merytorycznego Forum

Tmax
24th-February-2013, 20:58
Witaj.

Bardzo elegancka strona, bardzo mi się podoba. Gratuluje.

Pozdrawiam
Tmax

sirtrojan
24th-February-2013, 21:17
Widać pasję :thumb:

Tomek g35c
24th-February-2013, 21:23
Dzięki za powitanie :)

W samochodzie można powiedzieć, że jestem zakochany :) - nawet zrobiłem dedykowaną stronę o nim http://g37.pl
Jedyne co mi doskwiera, to to, że mam podstawową wersję g37

Aktualnie zmagam się z problemem zresetowanego systemu audio (komputera) - coś czuje, że nie obędzie się bez wizyty u dilera. Zaczęło się od tego, że nauczyłem się resetować ECU bez odpinania klemy, ale coś mnie kusiło, żeby jednak odłączyć na próbę akumulator i zobaczyć jaki będzie rezultat. Po odpięciu zresetowało się oczywiście wszystko, oprócz ustawień audio. Niestety zrobiło się też tak, że teraz nieważne czego słuchałem wcześniej (cd,radio, usb) to po odpaleniu samochodu komputer zawsze startuje z USB - pierdoła, ale dosyć irytująca.

Wszedłem więc do menu serwisowego komputera i znalazłem tam opcję "reset to factory defaults" No i to był mój błąd :) Okazało się, że Infiniti montuje bazowy komputer, a później w zależności od wersji dogrywa odpowiednie moduły - no i przywracanie domyślnych ustawień skasowało te moduły :( Teraz mam np zamiast średniego spalania w cyfrach, narysowany nieczytelny pasek, paski na kamerze cofania poszerzyły się, regulacja audio nie obejmuje zakresów MID itp, itd Szukam więc czy jest możliwość wgrania samemu tych modułów, ale chyba nic takiego nie będzie możliwe :(

Fajnie, fajnie tylko w G35 Coupe nigdy nie było VQ35HR... tylko VQ35DE... ale Ty piszesz o sedanie a tam taki był...
Poza tym super stronka... Zapraszamy do opisu na Naszym forum... i do spotkań które cyklicznie organizujemy...

Tmax
24th-February-2013, 21:37
Owca zainspirowałeś mnie tym NSSC :).... musze pomyśleć. Mam nadzieję że się uda jakoś spotkać - chętnie bym obejrzał

Alexaus11
25th-February-2013, 05:27
Witam!
Szczegolnie ze tez ''gitowca''
Swietny pomysl i co wazne wykonanie strony bardzo profesionalne.

Tyle ze HR nie debiutowal w 2008 tylko w 2007 i tak jak Tomek mowil nie Coupe a Sedan najpierw...a na dodatek taki jak moj wlansie;)
Ale to tylko na marginesie;):infi:

yellow_67
25th-February-2013, 08:51
No witaj Owca, witaj :)
ale .... Tomek Owca robi "beeeee" a nie "Giiiii..." :)
A wogóle to niesprawiedliwe, że Owca podrzucił taką fajną stronkę - o klekocących FX 30d to nie ma takiej :(
A że podoba mi się pomysł z wrobieniem Owcy w bycie redaktorem to następna strona ma być o FX30d - i nie ma wykrętów, hehehehhee

Pozdrawiam i szczerze "zazdraszczam" Kolegom z działu Giiiiii :)

Tomek g35c
25th-February-2013, 09:22
Owca - witaj nam redaktorze... jeszcze raz...

Musimy spota zrobić pogadać i pooglądać pojazdy... fajnie że sam coś robisz w Giii...
Ja wolę powieżyć mojego G w ręce specjalistów - z uwagi na wartość sentymentalną jaki stanowi...
jakbyś miał ochote na takiego mini spota to może już we wtorek...

jordan
26th-February-2013, 00:43
Witam się i ja :) Czołem!

owca
26th-February-2013, 07:57
Dzięki jeszcze raz. Stronę pisałem "hobbistycznie" w wolnej chwili po pracy ot tak, żeby nie zapomnieć jak się pisze strony, a że nie miałem pomysłu padło na dzienniczki moich samochodów. Nie wiążę z nią jakiegoś celu, ale mam za to mniejsce gdzie będę mógł umieszczać jakieś moje historyjki związane z G. Alexaus11 - w którym miejscu mam ten błąd, możesz zacytować to zdanie ? Chętnie poprawię, jak już coś umieszczać, to lepiej żeby były to wiarygodne informacje :)

Co do spotu to jak najbardziej jestem za ! Ten wtorek (tzn dziś) niestety mi nie pasuje, ponieważ odbieram porozkręcany i obklejony skuter (obklejony na biały mat jak u Tomka g35c :)) i pewnie będę musiał skoordynować jego transport, a wieczorem pewnie wciągnie mnie jego skręcanie. (no chyba, że będziesz gdzieś na Mokotowie albo Ursynowie :) Swoje Infininiti opiszę dokładnie tu na forum - mam już tez kilka pytań i tak jak wspominałem wcześniej, mam nadzieję, że podzielę się z Wami przydatnymi również dla Was informacjami.

Tomek g35c
26th-February-2013, 09:08
Witam się i ja :) Czołem!

Witamy na forum... jordan...
BTW powinneś otworzyć swój temat... w powitalni...

Tomek g35c
26th-February-2013, 09:11
Dzięki jeszcze raz. Stronę pisałem "hobbistycznie" w wolnej chwili po pracy ot tak, żeby nie zapomnieć jak się pisze strony, a że nie miałem pomysłu padło na dzienniczki moich samochodów. Nie wiążę z nią jakiegoś celu, ale mam za to mniejsce gdzie będę mógł umieszczać jakieś moje historyjki związane z G. Alexaus11 - w którym miejscu mam ten błąd, możesz zacytować to zdanie ? Chętnie poprawię, jak już coś umieszczać, to lepiej żeby były to wiarygodne informacje :)

Co do spotu to jak najbardziej jestem za ! Ten wtorek (tzn dziś) niestety mi nie pasuje, ponieważ odbieram porozkręcany i obklejony skuter (obklejony na biały mat jak u Tomka g35c :)) i pewnie będę musiał skoordynować jego transport, a wieczorem pewnie wciągnie mnie jego skręcanie. (no chyba, że będziesz gdzieś na Mokotowie albo Ursynowie :) Swoje Infininiti opiszę dokładnie tu na forum - mam już tez kilka pytań i tak jak wspominałem wcześniej, mam nadzieję, że podzielę się z Wami przydatnymi również dla Was informacjami.

Będę leciał przez Mokotów na Okęcie... tam mamy mini spota... ;)
Zostaw telefon na profilu może dryndnę i ustawimy się na oglądanie Nowego Forumowego G...