PDA

Zobacz pe?n? wersj? : tarcze i klocki od Nissana 350z



xdariox
5th-March-2013, 12:50
Witam mam pytanie czy tarcze i zaciski będą pasowały od modelu 350Z?

Tomek g35c
5th-March-2013, 13:24
Nie Plug&Play... trzeba przerobić ale powinny przypasić... zależy jaką masz felgę... tylko czy do FX45 nie będą małe trochę ? ...

sirtrojan
5th-March-2013, 13:30
z 350z nie podejdą ( za to podejdą go G35 ; )


weź z 370z będą P'n'P plus dystans do felgi i przewody w oplocie.

Droga impreza ale warta każdej złotówki. Na bezpieczeństwie nie oszczędzisz.

And
6th-March-2013, 06:34
z 350z nie podejdą ( za to podejdą go G35 ; )


weź z 370z będą P'n'P plus dystans do felgi i przewody w oplocie.

Droga impreza ale warta każdej złotówki. Na bezpieczeństwie nie oszczędzisz.

Po co dystanse przy wymianie klocków? Przecież nie zmienia zaciskow na większe tylko same klocki.

sirtrojan
6th-March-2013, 10:08
mówimy o zaciskach a nie o klockach.
z 370z są wieksze i nie mieszczą sie pod fele . dystans odsuwa ją od piasty robi miejsce na większy zacisk.

And
7th-March-2013, 05:40
Ok Sir teraz doczytalem ze w zapytaniu są zaciski i klocki. Jak człowiek ślepy to takie skutki che che

slepy62
7th-March-2013, 20:51
Ok Sir teraz doczytalem ze w zapytaniu są zaciski i klocki. Jak człowiek ślepy to takie skutki che che

Nie używaj imienia mego nadaremnie... lol flaszka się należy

xdariox
12th-March-2013, 12:51
Witam ponownie ......tarcze wraz z zaciskami od Nissana 350Z ale Brembo to są wieksze tarcze i zaciski z tego co widze ale myslę ze spasują do FX 45 ewentualnie kosmetczna przeróbka.......widziałem takie w komplecie na 4 kola za 3200 pln...

Jeśli nie będą pasowały to dajcie znać .Pozdrawiam wszystkich i szerokiej drogi.

And
13th-March-2013, 05:48
Nie używaj imienia mego nadaremnie... lol flaszka się należy

...mówisz i masz

slepy62
15th-March-2013, 17:46
...mówisz i masz

to na najblizszy spot jadę z ukochaną - kierownic(zk)ą służbową

kmn
3rd-June-2014, 12:44
Przyłączam się do pytania odnośnie zestawu z nissana 350/370. Sir gdybyś mógł wyjaśnić na czym polegają różnice.
Mam koła 20". Widziałem zestawy od nissana: akebono i brembo, które będą pasowały i jaka jest między nimi różnica. Chciałbym mieć większą tarcze niż obecna 320. Co wybrać?

Lukasz
3rd-June-2014, 13:49
Jeśli masz obecnie 320 mm to jedynym słusznym wyborem będzie Akebono.

Wysłane z Nexus 5

sirtrojan
3rd-June-2014, 15:00
jak napisał nasz niemiecki korespondent - tylko Akebono z 370z . Testowałem w FXie I gen i różnicy nie da się opisać. Auto po prostu hamuje a nie wytraca prędkość radośnie trzęsąc kołem kierownicy.

korzen
3rd-June-2014, 15:13
A czy tarcze i zaciski z FX 2 generacji (>2009) beda pasowaly P&P?? Albo z EX37??

sirtrojan
3rd-June-2014, 15:16
jesli będa z Akebono tak - trzeba jednak dokupić przewody hamulcowe z II gen - najlepiej w oplocie bo te z I gen mogą byc za krótkie -

korzen
3rd-June-2014, 15:26
Wlasnie stoje przed dylematem... Wziac forumowe EBC od kolegi konkret83, lub kupic jakies inne ktore polecal mi mechanik robiacy SWAP. Cenowo 174zl szt, plus klocki 102zl komplet... Ciezko mi az uwierzyc. Nie pamietam firmy jakas na "M", mowi ze lepsze niz EBC i bedzie gwarancja. Poleca Brembo, ale w katologu widze, ze do FX nie ma, albo ATE. Trzecia opcja to tarcze i klocki z FX 2/EX/370z... Wiem, ze najlepsza, ale znowu trzeba wymienic zaciski wiec dodatkowe koszta...

sirtrojan
3rd-June-2014, 16:51
fotki z przymiarek oem FX I gen do Akebono -

5488 5489 5490

ewidentnie nie wejdzie pod 18 bez dystansów:
5491

do dystansów potrzebne są dłuższe szpilki oczywiście bo już tu widać ze nie ma co łapać a felga leży na zacisku (dlatego zabezpieczyłem go taśmą)

korzen
3rd-June-2014, 17:26
JAkie parametry ma ta felga?? Chodzi mi o ET i szerokosc... Powiadasz 20mm dystans. Kurde tego pod uwage nie wzialem. Ja nie mam OEM felg, wiec moze jest szansa. Czy przewody sa konieczne? Sprawdzalem 3 sklepy i nie sa dostepne :( Na alledrogo tez nie ma. Zestaw zakupiony, jutro ma mi wyslac.

sirtrojan
3rd-June-2014, 17:32
gdzie kupowałes zestaw?

przewodów poszukaj w UK do FX37 (tu w US - http://www.ebay.com/itm/INFINITI-G37-2008-F-StopTech-Stainless-Steel-Brake-Lines-SS-LINES-/231230270713?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item35d665ecf9&vxp=mtr)

fela oem 18"

co do dystansów - możę 15 mm by wystarczyło ale to tylko może.

co do róznicy w hamowaniu - sam zobaczysz, przepaśc!

korzen
3rd-June-2014, 17:52
Ok, czy przewody sa konieczne? Ide zaraz sprawdzic jakie mam dane felgi i jaki jest odstep w mm miedzy ramieniem felgi a obecnym zaciskiem.

Kupilem z rozbitego fx z przebeigiem 4500km uzywke... Gosciu ma mi jutro wyslac...

Lukasz
3rd-June-2014, 22:05
Wrzucam tutaj to co w Chatboxie.

Tak można sprawdzić czy felga podejdzie pod Akebono.
http://www.picshed.com/sndmk/G35AkBBKTestFit-Front.jpg


A tutaj wzór do pobrania i wycięcia.
http://www.conceptzperformance.com/images/akebono/fronttemplate.pdf

korzen
4th-June-2014, 19:04
Bylem wlasnie sprawdzic wg szablonu moje zimowe kola... Rozmiar 8j18 ET38 i wychodzi mi, ze jakbym wrzucil dystans 5mm to byloby ok. Cos mi tu nie gra... SIR napisal, ze przy standardowej feldze FX (8j18 ET40) musi byc dystans 15-20mm... Wiec u mnie przy ET38vs40 (-2mm) powinienem potrzebowac 13-18mm... Nie 5mm... Do tego obciera mi o gore zacisku wewnetrzna czesc obreczy, nie ramiona. Szablon wyciety z tektury z "zapasem"... Czy ktos ma doswiadczenia z AKEBONO??

korzen
29th-July-2014, 16:45
Panowie/Panie odswiezam temat. Auto na warsztacie i mam pytanie. Na felgi 20" (mam nie OEM) prawdopodobnie obejdzie sie bez dystansow przy swapie na Akebono (FX Igen). Wstepne pomiary pokazuja, ze na 18" zimowe braknie 2mm. Do rzeczy... Rozmawialem z mechanikiem i mowi, ze przy dystansach moze byc problem z wymianan szpilek (powiedzial, ze 3mm na tych szpilkach nie ma szans bo to nie bedzie bezpieczne) na dluzsze... Czy ktos ogarnial temat?? Mowilem mu, ze w S14 wymienialem szpilki sam i poszlo gladko. On twierdzi, ze tu jest lozysko z piasta i jak ma to grzac, zeby wyszly to moze byc problem. Generalnie jest sceptyczny... Co wy na to?? Czy ktos wkladal dystanse i jak rozwiazal temat szpilek?? Z gory dzieki za pomoc!!
Pozdrawiam
korzen

Dobra już znalazłem. Dla zainteresowanych, nie jest żadnym problemem wymiana szpilek. Nie trzeba ściągać ani piasty, ani osłony z tylu. Jest wycięcie, przez które da się wyciągnąć i włożyć nowe śruby. Nie było pytania...