PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak to jest przeróbką świateł na EU???



eswu33
12th-March-2013, 15:09
Cześć,

odbyłem dziś kolejną jazdę testową FX'em którym się zainteresowałem, generalnie wszystko ok. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie w tym samochodzie są z tyłu czerwone kierunki i xenony bez spryskiwaczy. Auto wyprodukowane w 2005r, sprowadzone i zarejestrowane w Polsce w tym samym roku. Właściciel twierdzi, że nigdy nie miał kłopotu z przeglądem technicznym. Serwisował samochód w serwisie Mercedesa i tam też robił badania techniczne. To jak to jest z tymi przeróbkami amerykańskich lamp???

Poczytałem trochę na forum. Generalnie, z tego co już zostało tutaj napisane wynika, iż kierunki tył muszą być przerobione, pytanie czy możecie kogoś z trójmiasta polecić???

Pozdro
Sław

sirtrojan
12th-March-2013, 16:11
Musza być przerobione
a lampy przednie muszą mieć spryskiwacze.
+ dodatkowo tylna lampa p.mgilena

Niestety nie znam żadnego zakładu z tej okolicy.

Tomek g35c
12th-March-2013, 16:33
Ja nie przerobiłem - 3 lata jeżdżę - i nic...
Zalezy na kogo trafisz... ale zbieram sie do przeróbki...
Czuje że skończy się tak że sprzedam w orginale... lol

eswu33
12th-March-2013, 16:47
Przegląd techniczny to raczej mnie nie stresuje, bardziej jakiś dociekliwy pan w niebieskim mundurze, który bedzie chciał zabrać dowód mnie martwi. Co do spryskiwaczy, to jak to jest w sutuacji kiedy lampy są fabryczne, samochód zarejestrowany w Polsce w 2005 w lipcu, a rozporządzenie ministra infrastruktury – w sprawie homologacji typów pojazdów samochodowych i ich przyczep wchodzi dopiero w październiku. Czy aby napewno muszę dorabiać spryskiwacze??? jak myślicie???

sirtrojan
12th-March-2013, 16:51
Kierunki rzucają sie w oczy - zbijaj z ceny 1k pln na przerobienie. Co do sprysków - kup nakładeczki z byle czego. Pomaluj w kolor i przyklej do zderzaka.

BAJZEL
12th-March-2013, 20:01
Co do lamp jest gościu w koszalinie co to ogarnia kierunki przeciwmgielne i cofania 1100 zł
masz kawałek ale odstawiasz autko na 2 - 3 godzinki i po robocie jak sie zdecydujesz to moge podać dane do typa mi zaspiewał 1300 ale zjechał po bajerce na 1100

Co do spryskiwaczy nie mam... miałem już 2 kontrole ... i nikt nawet nie sprawdzał sprysków ale awaryjne kazali wrzucić :) spryski to bedzie kolejna z inwestycji .. chłopaki już tu ogarniali więc podpowiedzą

badyl
12th-March-2013, 20:11
ja jezdze prawie od 7 lat. nigdy nic nie przerabialem. nigdy nie mialem zadnych problemow:lol:

eswu33
12th-March-2013, 21:11
No właśnie, facet od którego zamierzam kupić Fx zdziwiony był moim pytaniem o przeróbki lamp, od 2005 jeździ tym samochodem w Polsce i problemów nie miał. Poczekam do pierwszej kontroli i pewnie wybiorę sie do Koszalina, także byłbym wdzięczny kolego Bajzel za namiary na PW.

BAJZEL
12th-March-2013, 22:20
wyślę wyślę tylko dam sobie rękę uciąc , że na miejscu ktoś Ci to zrobi trzeba tylko podpytać zakłądy mechaniczne żeby kogoś polecili...

tu masz link i wszystkie dane oficjalnie są na alledrogo :)

http://allegro.pl/przerobka-lamp-infiniti-fx-35-fx-45-koszalin-i3056117021.html

slepy62
16th-March-2013, 00:32
samochód zarejestrowany w Polsce w 2005 w lipcu, a rozporządzenie ministra infrastruktury – w sprawie homologacji typów pojazdów samochodowych i ich przyczep wchodzi dopiero w październiku. jak myślicie???
Jezeli pierwsza rejestracja w PL przed rozporządzeniem - spryskiwaczy nie musisz...

tmc
6th-June-2014, 03:44
W razie problemów zapraszamy do kontaktu :)

Krzysztof
23rd-July-2014, 15:04
Ze spryskiwaczami do reflektorów ksenonowych to też jest tak trochę lipa. Wcale nie mtją dobrze reflektorów. Pozostaje na nich spory osad i znacznie ogranicza przezroczystość szyby. W moim poprzednim samochodzie były lampy ksenonowe i skuteczność spryskiwaczy była słaba. W FX lampy są tak usytuowane, że problemu z ich czy czystością na pewno nie będzie. Ja nie będę inwestował w to urządzenie. Za to fajnie w xennon24 zrobią mi za 300PLN światło przeciwmgielne. Instalują mocne ledy w pasek odblaskowy w zderzaku.

Buziaczek81
23rd-July-2014, 16:53
Tez mialem problem z xenonami w poprzednim samochodzie Jeep.Zalozylem sobie sam spryskiwacze reflektorow i swiatlo przeciwmgielne wszystko wygladalo jak orginal.A bixenony zostaly zalozone w miejsce H13 oczywiscie w Pruszkowie xenon24.Z reka na sercu polecam.W razie jakich kolwiek problemow podczas uzytkowania natychmiastowa pomoc.Swiatlo z bixenonow rewelacja.

Schirru
24th-July-2014, 14:25
Tył faktycznie wartoby przerobić na pomarańcz. Podobnie jak dorzucić światło przeciwmgłowe. Natomiast przednimi xenonami bez spryskiwaczy w ogóle się nie przejmuj. WIELKROTNIE policja mnie zatrzymywała i zainteresowanie dotyczyło tylko tyłu. Ponoć juz teraz wychodzą auta (bodaj peugeoty i citroeny) z fabrycznymi xenonami ale bez spryskiwaczy.