PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zestaw tarcz i klocków



dexsterek
15th-March-2013, 02:06
A co myślicie o tym zestawie. Poprzedni właściciel miał taki :


Klocki yellowstuff dp41671r, dp41666r
Tarcze przód ebc gd7427
Tarcze tył ebc gd7219

BAJZEL
15th-March-2013, 04:35
Jak cenowo wychodzi ?

dexsterek
15th-March-2013, 10:08
Komplet w Ebc poland krakow 2700 z groszami

Tomek g35c
15th-March-2013, 10:22
Tarcze daj DBA Street Slotted... są bardziej efektywne... i klocki Hawk do tego i masz super zestaw... ( na przód )
( Na tył) możesz dać zwykłe tarcze DBA - wystarczy z klockami Red Stuff ....

Nie ma co przepłacać za Yellow Suffy... do sportu klocki... nigdy tego nie wykorzystasz a tarcze zmarnujesz... ;)

dexsterek
15th-March-2013, 11:50
Tomku a mógłbys dac jakies linki na te zestawy? ;)

Tomek g35c
15th-March-2013, 12:06
Tu szukaj...
Powołaj się na forum - bedzie rabat...
http://www.brakes.pl/product_info.php/tarcze-hamulcowe-dba-street-t2-p-30424?cPath=43608_43609_46217_54262_54263

dexsterek
15th-March-2013, 13:12
A tył jakie tarcze DBA , które ???

grabba
15th-March-2013, 13:58
Mam w Suprze na przodzie tarcze DBA 4000 + klocki Hawk - bardzo polecam.

dexsterek
15th-March-2013, 17:29
Ile przejedzasz na tym komplecie??

grabba
15th-March-2013, 18:49
Mam zrobione 8 tkm, ale jest to jazda b. dynamiczna - często hamowanie ze 160-180 do 0. Ile się zużyły, to będę wiedział na wiosnę, jak wstawię samochód na przegląd.

dexsterek
15th-March-2013, 19:32
dba 4000 Będą pasowaly do Fx35 ?

quku
15th-March-2013, 20:32
na tej stronie możesz sobie dobrać wszystko http://ebcbrakes.pl/pl/ ( ja z przodu miałem inne SP Performance i klocki miałem zielone mi wystarczały) :)

grabba
15th-March-2013, 21:21
1 minuta w google: http://www.brakes.pl/index.php/fx35-20032005-do-102005-c-43608_43609_46217_54262_54263
http://www.brakes.pl/index.php/fx35-20032008-c-43608_56202_58423_58424_58425?osCsid=79cf8ea40ebd7 8d1c409dcff70d81a12

Tomek g35c
15th-March-2013, 21:55
Tak jak grabba pisał... ja mam i w FX i w G taki zestaw... fx 10 tkm przeleciał i jest OK... a G z 20 tkm i jeszcze banglają...
Tył daj normalne DBA nie nacinane... są ok...;)

dexsterek
16th-March-2013, 00:07
Ja to z Tobą Tomku mam dobrze :P he musimy falszkę wypić :)

dexsterek
21st-March-2013, 18:08
Mam pytanie po wymianie Tych tarcz na dba np przestaną te wibracje na kierwinicy przy prędkosciach 120-180 ?

Tomek g35c
21st-March-2013, 18:27
Nie wykluczone że tak... u mnie przestało i nigdy nie wróciło...

Jeżeli nie przestanie to Sirtrojan powie Tobie która śruba i co dokręcić... ale jak poszukasz na forum to temat był już przerabiany...
Ja uważam że to tarcze i hasta... nawet przetoczenie starych daje komfort na 2-3 tys... tak miałem w G35... wywaliłem 150 PLN za przetoczenie w błoto...
Hebel jest najważniejszy... pamiętaj o tym...
Powodzenia w naprawach... ;)

Lukasz
21st-March-2013, 18:47
... a jak tak się zastanawiam czy po założeniu nowych tarcz ktoś w ogóle sprawdza bicie czujnikiem zegarowym...

sirtrojan
21st-March-2013, 18:51
jak rozmawialiśm - nikt !

Tomek g35c
21st-March-2013, 19:09
Racja Panietrojanie... ;)

BAJZEL
21st-March-2013, 23:45
z tym drganiem kierownicy warto też dobrze wyważyć koła :) jak to chłopaki sumiennie zrobią ... bo przeważnie to naciągną nawalą cieżąrków i basta a wystarczy też dobrze gumą na feldze pokręcić i i wtedy pół kg ciężąrków mniej :)

tak przynajmniej było w moim przypadku .. dobrze wyważone laczki nowe oponki i drgania poszły w las :) a juz podpytywałem SIR-a gdzie tej śruby szukać do podkręcenia :)

Jezu jak dobrze... jeszcze tylko walka ze zmieniarką... plus wyjscie aux

I jestem w domku :P

dexsterek
22nd-March-2013, 00:46
A przez wyjście aux jakość dzwięku nie zmieni się ???

dexsterek
22nd-March-2013, 00:49
Apropo PAnie Trojanie o co chodzi z tymi śrubami??

BAJZEL
22nd-March-2013, 02:10
.
Apropo PAnie Trojanie o co chodzi z tymi śrubami??

Tutaj masz opis magicznej śrubki :)
http://www.ifans.pl/showthread.php?2117-Wibracje-w-kierownicy-przy-100-120-km-h&highlight=drgania

A tu ciekawy post co do tarcz i klocków :) wg ŁUKASZA

MONTAŻ TARCZ - CZYLI JAK UNIKNIESZ PROBLEMÓW Z HAMULCAMI

Po ponad dwudziestu latach doświadczenia w produkcji i sprzedaży tarcz hamulcowych, udało nam się zgromadzić wiele interesujących informacji i statystyk na temat problemów związanych z tarczami hamulcowymi. Po pierwsze należy wyeliminować wszystkie błędy nie związane bezpośrednio z tarczami i klockami. Są to najczęściej źle wyważone opony i koła, zbyt mocno dociśnięte uchwyty zacisków lub zapieczony tłoczek. Wszystkie te przypadki zostały wymienione w kolejności ich występowania. 3 na 10 przypadków z problemami tarcz dotyczą wyżej wymienionych uwag.
Pozostałe siedem przypadków zostanie podzielone na dwie kategorie: ZNIEKSZTAŁCONE TARCZE lub BRAK SYMETRII.

Zniekształcone tarcze (błędne działanie po zamontowaniu na osi)
Przede wszystkim musimy upewnić się, że po zainstalowaniu tarczy na piaście, która powinna być przykręcona z tą samą siłą na każdej śrubie (służy do tego dynamometr), działa ona prawidłowo od pierwszego dnia użytkowania. Piasta jak i sposób przykręcenia jest bardzo ważnym elementem mówiącym o tym jak długo tarcza będzie działać nim nastąpią problemy. Niektórzy producenci tarcz sugerują dopuszczalne bicie tarcz rzędu 0,1 mm. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków jest to zbyt duża tolerancja. Naszym zdaniem nie powinna ona wynosić więcej niż 0,05 milimetra.

Jeżeli zauważyłeś u siebie większe różnice w odchyleniu, zdejmij tarczę, wyczyść piastę z wszelkiego brudu i zainstaluj ją w odwrotnej pozycji. Ta procedura jest bardzo ważna i pozwala rozwiązać wiele problemów opisanych poniżej.

Nawet moment obrotowy śrub trzymających koło jest bardzo ważny. Zbyt duże różnice w sile przykręcenia śrub mogą spowodować nadmierne ścieranie tarcz lub zniekształcanie ich powierzchni.

W dzisiejszym skomercjalizowanym świecie, wiele producentów sprzedaje tzw. hartowane tarcze. Jednakże, nawet zamontowane poprawnie według zalecanych limitów, mogą one po dłuższym okresie użytkowania ulec zniekształceniu a co za tym idzie powodować wibracje. Ten problem dotyczy średnio jednej na 140 tarcz hamulcowych.

Bardzo często występuje także zniekształcenie jednej tarczy (w przypadku gdy druga jest sprawna) zanim pojawią się jakiekolwiek wibracje.

Ważnym do zaznaczenia wydaje się fakt, że wibracje przednich tarcz odczujemy na kierownicy, natomiast tylnych tarcz na pedale hamulca. W przypadku lekko zniekształconych tarcz wystarcza ich zeszlifowanie, natomiast jeżeli tarcza jest na tyle zniszczona, że nie da się już szlifować, wówczas należy ją niezwłocznie wymienić na nową. EBC w Wielkiej Brytanii oferuje pełną gamę usług związanych z przetaczaniem tarcz, podobnie jest w Stanach Zjednoczonych.

W niektórych markach samochodów, używanie szerokich klocków hamulcowych, które posiadają wysoki profil może powodować tzw. dynamiczne zniekształcenie. Przy dłuższym i cięższym hamowaniu pojawić się może warkotanie klocków, natomiast przy niższych prędkościach nie jest ono słyszalne. Jest to spowodowane różnicą pomiędzy temperaturą na wewnętrznej i na zewnętrznej powierzchni tarczy.
Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest używanie klocków hamulcowych. O wyższym przewodnictwie ciepła, najlepiej z formułą pół metaliczną
(np. seria Red Stuff, lub najnowsze V4 Green Stuff). Efektem stosowania w klockach metalicznej formuły jest szybsze odprowadzanie ciepła, a co za tym idzie zmniejszenie temperatury tarczy hamulcowej. Najlepszym przykładem są Niemieccy dystrybutorzy którzy do nowych samochodów instalują pół-metaliczne klocki.

Brak Symetrii (różna szerokość tarczy)
Rozpocząć należy od założenia że wszystkie tarcze są idealnie równe w momencie produkcji. W przypadku firmy EBC używana jest technologia "ta sama maszyna, z tymi samymi ustawieniami do każdej pary tarcz". Dzięki temu znika problem z brakiem symetrii. A każdy produkt ma gwarantowaną jakość.

Jednakże problem braku symetrii, może wystąpić w przypadku złego montażu , który może skrócić żywotność tarcz. Klocek hamulcowy zawsze styka się z najwyższym punktem tarczy, co powoduje ścieranie w tym miejscu. W przypadku dużego starcia powłoki tarczy, pojawia się opisany wcześniej problem warkotania hamulców, w zależności od tego czy jest to przód czy tył, odpowiednio na kierownicy i pedale hamulca. Bardziej szorstkie klocki hamulcowe mogą przyśpieszyć proces ścierania się (lekkie warkotanie można poczuć już po 1000 do 1500 km) natomiast w przypadku mniej szorstkich klocków po około 6000 km.

Brak symetrii albo opisany wyżej problem nadmiernego ścierania się górnej powłoki tarczy może powodować także jeden zestaw klocków błędnie założony. W takim przypadku jedna strona poprzez mocniejsze dociskanie tarczy będzie się bardziej rozgrzewać, a co za tym idzie i tarcza i klocek zużyją się szybciej niż druga strona.

Nasze badania dowodzą że nie ma innej metody zapobiegania szybszego ścierania się tarcz hamulcowych, jak poprawne montowanie tarczy i dopasowywanie klocków.

Przykro jest stwierdzić, że najczęściej winę w przypadku problemów z tarczami ponoszą warsztaty i serwisy samochodowe. Wśród tych serwisów w całej Anglii, w których przeprowadziliśmy inspekcje, niestety żaden nie stosował wszystkich punktów poprawnego sposobu zakładania tarcz hamulcowych. Większość nie stosowała nawet tak podstawowej metody jak odtłuszczanie tarczy przed jej założeniem.

Podsumowanie:
Tarcze muszą być montowane z zachowaniem limitu bicia 0.05 mm.
Wszystkie dodatkowe części takie jak: zaciski, tłoki, suwaki jak i wyważenie kół muszą być dokładnie sprawdzane
Problem braku symetrii nie jest objęty gwarancją
Ścierająca się nadmiernie tarcza jest najczęstszym powodem tzw.: warkotania hamulców
Błędne montowanie klocków powoduje szybsze ścieranie się tarcz
Punkty 4) i 5) mogą być powodowane także poprzez nadmierne brudzenie się powierzchni tarcz i klocków jak i kiepskiej jakości materiał cierny klocka.

Lukasz
22nd-March-2013, 18:04
Niektórych duża ilość tekstu może odstraszyć od czytania ;)
Dodam jeszcze że wg serwisówki bicie przedniej tarczy w G35 (w FX pewnie tak samo) nie powinno przekraczać 0,035 mm.

BAJZEL
22nd-March-2013, 20:20
No właśnie byłęm w szoku jak mi zakładali ostatnio zestaw tarcze klocki przód tył... o odtłuszczali ... czyscili i sprawdzali wszystko... dmuchali i własnie gościu sie wypowiadał , że przy tych autkach gabaryty do wielkosci zestawu jest bardzo wysoka tendencja do bicia... wiec nie ryzykują tylko wszystko z zegarmistrzowską precyzją...

To się chhwali cena usługi Bodajże 280 zł z tego co pamietam

pgkoci
10th-October-2013, 21:30
W lipcu wymienilem przednie tarcze na EBC turbo groove i klocki yellowstuffy. Zonka oczywiscie ma delikatna nóżkę i docierała je jak należy. Przy mniejszych prędkościach było wszystko ok ale przy delikatnym hamowaniu przy ok 100km/h było minimalne drganie kierownicy. Niestety problem drgania powrócił znów i nawet przy małych prędkościach drżenie jest jak diabli:(
Przechane na nowym komplecie dopiero ok 1,5k. Będę chciał to zareklamować ale nie postawię fury na kołki, a poza tym nie wiem czy czasem nie stwierdza błędnego montażu itp...
Muszę chyba zakupić coś innego a ewentualnie później reklamować. Czy jest w okolicach W-wy jakiś dobry punkt gdzie mógłbym kupić dobre tarcze np. Dba wraz z montażem by była pełna gwarancja?
Taka za...sta fura a te hamulce to jakas porażka.

pgkoci
14th-October-2013, 18:51
Dzisiaj byłem w warsztacie na ul. Dorodnej w Warszawie i stwierdzili, że moje tarcze ebc są proste- odchylenie jedynie 0,01. Co do bicia na kierownicy to na 99% są pewni, że to wina luzu na maglownicy. Rozumiem, że to może być przyczyną drgań przy dużych prędkościach ale czy to może być także przyczyną znacznych drgań przy hamowaniu nawet przy niskich prędkościach? Co o tym myślicie?
Kiedyś któryś z kolegów polecał także kogoś z W-wy do regeneracji maglownic ale nie mogę tego posta zlokalizować, macie kogoś sprawdzonego?

Schirru
15th-October-2013, 11:43
Ja maglownice robiłem u siebie z rok, czy dwa lata temu w Regen Auto w Wesołej na Broniewskiego. Kilku mechaników (i opinii z netu) poleciło mi ten warsztat. Trudno mi ocenić czy zrobili dobrze czy nie... fakt faktem luz zlikwidowali, gwarancje dali, wzięli za to chyba z 1200 czy 1500zl i trzeba się było umawiać na 2-3 tygodnie wcześniej bo tyle mieli pracy. Czas roboty to tez przeszło tydzień z tego co pamiętam...Plusy natomiast takie że podstawiałem im całe auto (a nie tylko wymontowaną część) i po złożeniu wszystkiego zrobili mi jeszcze geometrię.

ALE czy luz na maglowicy ma jakis związek z wibracjami przy hamowaniu? Bardziej mi by to pasowało jakby wibracje były permanentne podczas jazdy, ale nie wiem, nie znam się. Generalnie też zmagam się problemem wibracji przy hamowaniu, tyle że występują nieregularnie - czasami jest idealnie, a czasami coś tam zawibruje. Mam podejrzenie (chyba słuszne) że u mnie to kwestia stającego się po dłuższym nieużywaniu auta tylnego tłoczka, który nagrzewa tarcze.

pgkoci
15th-October-2013, 16:16
Dzisiaj do nich dzwoniłem i umówiłem się na 04 listopada. Jak odbiorę to dam znać czy coś pomogło ale faktycznie co warsztat to inna opinia i jest to wkurzające, że nikt nie potrafi trafnie zdiagnozować i usunąć problemu:Cry:

milo222
15th-October-2013, 23:54
Dzisiaj do nich dzwoniłem i umówiłem się na 04 listopada. Jak odbiorę to dam znać czy coś pomogło ale faktycznie co warsztat to inna opinia i jest to wkurzające, że nikt nie potrafi trafnie zdiagnozować i usunąć problemu:Cry:

u mnie na ebc drgało ale miałem stare klocki jeszcze , pojechałem do znajomego poprosiłem aby zdjął tarcze oczyścił wszystko i jeszcze raz złożył. Z nowymi klockami drgania są prawie nieodczuwalne , dodatkowo zmniejszyły się po wyważeniu kół

Schirru
13th-November-2013, 20:27
Panowie mam pytanie o przednie tarcze do fx 2003-2005. Czy sa one takie same jak do Murano? Wielkosc (srednica, grubosc, wysokosc, sruby) jest identycza, ale juz kody produktow i ceny sa rozne. Dodam ze niektore tarcze ( np na allegro) maja opis ze pasuja do murano i do fx itd a w niektorych sklepach do murano i do fx sa inne ceny, inne kody. Mimo ze wielkosci identyczne...nie kumam.

sirtrojan
13th-November-2013, 21:15
kup ---> spróbuj ---> oddaj ;)

Schirru
13th-November-2013, 21:34
Dobre...dobre... Ale wlasnie tego chcialbym uniknac:)

pgkoci
15th-November-2013, 17:54
Dzisiaj do nich dzwoniłem i umówiłem się na 04 listopada. Jak odbiorę to dam znać czy coś pomogło ale faktycznie co warsztat to inna opinia i jest to wkurzające, że nikt nie potrafi trafnie zdiagnozować i usunąć problemu:Cry:

Mogę szczerze polecić ten warsztat Rege Auto - nie naciągneli mnie na maglownicę i stwierdxili, że jest ok. Prubują zdjagnozować przyczynę bicia. Przetoczyli te prawie nowe tarcze ebc, wyczyścili piasty, powyważali koła na samochodzie. Efekt jest taki, że nie bije przy hamowaniu do ok 100km/h. Niestety powyżej bibie pozostało i obawiam się, że pewnie z czasem będzie coraz gorzej...
Występuje natomiast bicie 0,04 na lewej piaście wymienianej rok temu (zamiennik). Jak myślicie czy to może powodować krzywienie się tarcz?
Dziwne, że skrzywiły sie obie tarcze. Wczoraj zakupiłem Dba 4000 ale trochę obawiam się je zakładać jeśli wina leży gdzie indziej.

pgkoci
15th-November-2013, 18:16
...Prubują zdjagnozować przyczynę bicia...

Oczywiście miało być "Próbują":)

grzesiek
4th-January-2014, 14:25
Przymierzam się powoli do zakupu klocków hamulcowych i tarcz i mam dylemat czy kupić na przód i tył te http://www.stillen.com/product/brake-pads/hawk-performance-ceramic-front-brake-pads-hb448z610-d969hc-28884.html czy może te http://www.stillen.com/product/brake-pads/hawk-dtc-60-rear-brake-pads-hb370g559-d905dtc60-96114.html. (http://www.stillen.com/product/brake-pads/hawk-dtc-60-rear-brake-pads-hb370g559-d905dtc60-96114.html.Czytałem) Czytałem gdzieś że te yellow stuff to dużo pylą a to mnie niestety trochę od nich odpycha.Czy ktoś coś może powiedzieć na ich temat.

grabba
4th-January-2014, 18:00
Ja mam Hawk HPS na tyle i na przodzie i dają radę. Tarcze z przodu DBA, z tyłu OEM.

pgkoci
4th-January-2014, 18:45
Co do tarcz to u mnie DBA rozwiązały problem bicia, jak na razie przejechane ok 1,5 tys. Km. Napewno nigdy już nie kupię EBC i wszystkim będę je odradzał.

grzesiek
4th-January-2014, 18:51
ja do tych klocków myślałem o tych tarczach http://www.brakes.pl/product_info.php/tarcze-hamulcowe-sp-performance-drilled-slotted-p-3473?cPath=43608_43609_46217_54262_54263

grabba
4th-January-2014, 22:25
Podana strona nie działa. Grzesiek, sprawdź, czy przypadkiem DBA nie będą w podobnej cenie. Ja DBA + Hawk HPS używam zarówno w Infiniti jak i w Suprze i jestem zadowolony. Z tego co pamiętam, to takich zestawów używa też kilka osób na forum i jeszcze nikt nie narzekał.

BAJZEL
4th-January-2014, 23:42
Ja mam taki zestaw ... i jestem zadowolony

Tarcze Hamulcowe SP Performance Drilled Slotted przód i tył
Klocki Hamulcowe Hawk Performance HPS przód i tył

około 3 tyś wyszło za zestaw - zwróć uwagę mechanikowi , żeby ci dobrze wyczyścili i odtłuścili wsio przed założeniem .... ( był o tym ciekawy artykuł... jakie to ważne i jakmi ma wpływ ... ) dobrze wyczyszczony i odtłuszczony od pierwszych km do teraz sprawuje sie zadowalająco :) ładnie się dotarły nic nie biły a i wizualnie się prezentuje ...

grzesiek
4th-January-2014, 23:46
Niestety to nie wina linku tylko coś ta strona przestała się otwierać.Chyba wezmę te yellow a co do tarcz to jeszcze poszukam i poczytam i zobaczymy na co padnie wybór

BAJZEL
5th-January-2014, 01:04
Niestety to nie wina linku tylko coś ta strona przestała się otwierać.Chyba wezmę te yellow a co do tarcz to jeszcze poszukam i poczytam i zobaczymy na co padnie wybór

Kto szuka nie błądzi....

Pisałem o tym ostatnio gdyż temat tarcz przewija się średnio raz w miesiącu :)
Opinie prawie zawsze te same ...
a na koniec i tak sie wybiera to co Tobie podpasi ... i cenowo i jakościowo ...
zawsze trzeba szukać złotego środka ...

Coobcio
5th-January-2014, 01:52
Miałem do czynienia z Hawk HPS w Saabach i muszę stwierdzić że to jest dramat, na zimno zero hamowania po porządnym rozgrzaniu działają mniej więcej tak jak tanie zamienniki... Fakt że w miarę rozgrzewania nie puszczają mimo że dymią i tarcze robią się filetowe to dalej można hamować :D
Przepaść jeśli chodzi o jakoś hamowania to podstawowy model Ferodo DS Performance na zimno hamują bez porównania lepiej jak rozgrzane Hawki a na ciepło jest po prostu kosmos !!

grzesiek
9th-January-2014, 22:43
Może komuś się przyda
http://www.hawkpadsdirect.com

grzesiek
14th-May-2014, 23:10
No więc zestaw zakupiony i myślę że w piątek jeśli tarcze dojdą lub w poniedziałek będzie wymiana.Już mi się kontrolki od hamulców zaświeciły więc najwyższa pora.Klocki przód i tył
http://www.brakeparts.pl/product.php?id_product=18890
tarcze przód i tył
http://www.brakeparts.pl/product.php?id_product=112681

mocart_1
15th-August-2015, 13:59
Hej, myślę dokładnie o tym samym zestawie, ale obawiam się że mogą być głośne - czy możesz wypowiedzieć się na ten temat (dźwięk jest raczej uciążliwy czy fajny i rasowy?) Jeżeli jest głośno to planuję SP Cross Drilled, są ciche ale trochę słabiej hamują.

kmn
6th-October-2015, 00:05
Przyszedł czas na wymianę i u mnie. Oglądam tylko tarcze DBA tak jak pisaliście, na inne wcale nie patrzę.
Pisaliście o DBA 4000 ale czy ktoś ma DBA T2? Jak patrzę na opisy to mają identyczne parametry w stosunku do OEM, czyżby te 3 metalowe wskaźniki temp. tak podnosiły cenę? Moje obecne są jeszcze po poprzednim właścicielu i trochę biją przy hamowaniu ale to żadna nowość :) Bardzo rzadko rozpędzam się i gwałtownie hamuję(jazda głównie miasto) więc, niekoniecznie spieszę się do kupna tych za 700(aczkolwiek jak napiszecie, że T2 to padlina to wezmę te T3). Na pewno chciałbym uniknąć bicia na kierownicy. Czekam na Wasze opinie.

DBA 4000 T3 - 705zł
DBA Street T2 - 459zł

grabba
6th-October-2015, 10:12
DBA to bardzo uznany producent tarcz i spokojnie T2 wystarczą na Twoje potrzeby. Na różnych formach ludzie rozpatrują kupno T3 do jeździe po torze. Ja miałem na początku OEM, później DBA T3, teraz mam OEM. I następne też będą DBA. Teraz na OEM mam wrażanie, że hamowanie nie jest takie stabilne, jak było na DBA, a może to tylko autosugestia.

Różnica między T2 a T3:

T2 Slot Design

• Patented ‘Kangaroo Paw’ ventilation design* provides greater heat dissipation
• Bi-Symmetrical T2 curve slots dampen the vibration harmonics or noise, resulting in a quieter, responsive and smoother brake pedal feel
• T2 slot design provides even pad wear and assists in minimizing glazing of pad surfaces
• Non-directional slot design eliminates the need for left and right discs
• Paint protection on non-friction areas enhances appearance

T3 Slot Design Offers the additional benefits over the T2 Slot Design

• XG150 High Carbon Alloyed Iron increases the thermal capacity properties of the rotor over the T2 material
• Tri-Symmetrical T3 Slot design dampens the vibration harmonics resulting in a quieter, responsive and a further improvement of brake pedal feel when compared to the T2 slot design. The T3 slots also provide rapid brake recovery after exiting water crossings.
• TSP (Thermal Stability Profiling) prolongs the service life of the rotor. This process is only applied to HEAVY DUTY, T3 4X4 and CLUBSPEC rotors containing XG-150 high carbon alloyed iron.

korzen
6th-October-2015, 10:26
kmn jak chcesz na tył to mam zamówione (tylko wiecznie odbieram) Brembo nawiercane. Ale to jak odbiorę, to wystawie w dziale giełda.

dewon7
6th-October-2015, 13:03
Bierz te T2 i będziesz Pan zadowolony. Miałem takie w G35 Coupe i dawały radę. Teraz chciałem załozyć do FX'a ale akurat nie było ich na stanie więc kupiłem SP Performance Drilled Slotted, które w mojej ocenie są równie dobre. Ja jestem zadowolony i co ważne - o biciu na kierownicy już zapomniałem :)

kmn
6th-October-2015, 15:15
Dzięki Panowie za rady biorę T2 z czego bardzo się cieszę:) Teraz klocki. Myślałem nad ferrodo tak jak Coobcio pisał. Cena fajna, firma też.Korzeń tarcze jak najbardziej będę czekał na znak od Ciebie. Teraz wymienię tylko przód.

nero113
3rd-May-2016, 16:07
Pany, tak sobie przeglądam tę stronę z klockami hamulcowymi http://www.brakes.pl/index.php/fx45-...77_67782_67783 (http://www.brakes.pl/index.php/fx45-20052010-od-112005-c-63978_63979_67777_67782_67783) i jedno mi się rzuca w oczy... Każdy producent ma praktycznie inny kształt klocków. Wybaczcie mi lajkonikowi, ale jak to się ma do standardowych zacisków hamulcowych? Czy nie powinien obowiązywać jeden kształt aby było P&P?

danielo3333
3rd-May-2016, 17:01
Kolego to tylko zdjęcia poglądowe.


Wysłane z Nokia 5110 [emoji1]

Shimomura
25th-January-2017, 14:04
Nigdy nie jechałem na sprawnym OEM jeśli chodzi hamulce bo moje świeżo zakupione Infi ma skończone tarcze z tyłu więc auto raczej spowalnia niż hamuje (przód jest w dobrym stanie wymieniane tarcze klocki w marcu 2016) . Zastanawiam się czy pakowanie się w nowy OEM jest rozsądne ? czy też może lepsze tarcze klocki ? , ale znów przy tym fabrycznym zacisku ? czy Waszym zdaniem nie ma sensu się w to bawić i od razu trzeba zaadaptować np coś takiego http://allegro.pl/infiniti-g-v37-nis...7.html#thumb/1 (http://allegro.pl/infiniti-g-v37-nissan-370z-07-16-hamulce-akebono-i6672142047.html#thumb/1) ??

Na pewno nie zamierzam szaleć autem na co dzień, ale zdarza się czasem chęć wywołania gęsiej skórki :) no i oczywiście chodzi przede wszystkim o sytuacje awaryjne na drodze bo FX kawał ciężkiego auta.

milo222
25th-January-2017, 14:08
Nigdy nie jechałem na sprawnym OEM jeśli chodzi hamulce bo moje świeżo zakupione Infi ma skończone tarcze z tyłu więc auto raczej spowalnia niż hamuje (przód jest w dobrym stanie wymieniane tarcze klocki w marcu 2016) . Zastanawiam się czy pakowanie się w nowy OEM jest rozsądne ? czy też może lepsze tarcze klocki ? , ale znów przy tym fabrycznym zacisku ? czy Waszym zdaniem nie ma sensu się w to bawić i od razu trzeba zaadaptować np coś takiego http://allegro.pl/infiniti-g-v37-nis...7.html#thumb/1 (http://allegro.pl/infiniti-g-v37-nissan-370z-07-16-hamulce-akebono-i6672142047.html#thumb/1) ??

Na pewno nie zamierzam szaleć autem na co dzień, ale zdarza się czasem chęć wywołania gęsiej skórki :) no i oczywiście chodzi przede wszystkim o sytuacje awaryjne na drodze bo FX kawał ciężkiego auta.


OEM są do du....

Jeżeli porządnie to akebono co i jak znajdziesz na forum

Jeżeli eknomicznie to zwykłe EBC plus dobre klocki starczy - właśnie ma założone i jest git. Poprzednio miałem EBC nawiercane i nacinane i były do niczego :/ w calej lepiej nie hamowały.

dewon7
25th-January-2017, 15:02
Zapomnij o OEM - to w ogóle nie hamuje. Dwa razy lepiej przyciśniesz w heble i tarcze pokrzywione. Jeśli zmieniać to albo akebono jak pisał milo222 albo jakiś lepszy zestaw - ja mam tarce SP Performance plus do tego klocki EBC i dają radę

maruss84
4th-March-2018, 04:22
U mnie przednie tarcze ledwo zaczynają mieć rant, klocki też wydają się dość duże, ale coraz mocniej słychać pisk przy hamowaniu, a wiec chyba czas na zmianę na coś konkret bo siedzą raczej jakieś zamienniki.

Testowaliście tarcze i klocki ATE, Ferodo, Rotinger?

jak wytrzymałość tarcz na krzywienie i żywotność klocków?

slepy62
4th-March-2018, 08:30
U mnie przednie tarcze ledwo zaczynają mieć rant, klocki też wydają się dość duże, ale coraz mocniej słychać pisk przy hamowaniu, a wiec chyba czas na zmianę na coś konkret bo siedzą raczej jakieś zamienniki. Testowaliście tarcze i klocki ATE, Ferodo, Rotinger? jak wytrzymałość tarcz na krzywienie i żywotność klocków?

Dla PGKOCI płynie w tej chwili zestaw :
http://www.ifans.pl/showthread.php?7200-FX-I-i-II-generacja-tarcze-klocki-do-zacisk%F3w-NIE-SPORT-por%F3wnanie-IMA-OEM-POWER-STOP&highlight=power+stop

Powinny być w PL końcem marca - jak założy - zapytaj go o wrażenia/opinię...

maruss84
23rd-March-2018, 17:43
U mnie biło przy hamowaniu, niedawno zaczęło piszczeć choć klocki były jak nówki. Siedziały Boscha. Były źle założone, blaszki w klockach nie były założone na te blaszki w zaciskach (klocki siedziały do góry nogami, balszkami z dołu). To na szybko na testy kupiłem se taki zestaw.
Tarcze JAPAN PARTS (gładkie) i klocki KASHIYAMA

10871 10872

Zobaczymy co z tego połączenia wyjdzie :). Jak tylko poczuje pierwszy wicher to wlecą 4 tłoczki Akebono. Finalnie i tak będzie wymiana zacisków, teraz juz bez bicia i pisków przy hamowaniu na spokojnie cos ogarnę.

maruss84
3rd-May-2018, 10:51
Jakie klocki na przod ktore nie piszcza? Co jest sprawdzone? Obecne kashiyama po miesiacu do kosza. Piszcza. Ktos ma TRW( pyla )?? BREMBO, FERRODO?

zajac01
3rd-May-2018, 12:06
Jakie klocki na przod ktore nie piszcza? Co jest sprawdzone?

Powerstop Z16 i Z23 nie piszczą. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z uprzejmości Irka i zamówić z USA. Mi komplet Z23 ze stanów wyszedł dużo taniej niż Z16 u nas.

Shimomura
4th-May-2018, 11:05
Ja mam oem i nie piszczą

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

djoneway
4th-May-2018, 11:17
Ja mam TRW i też nie piszczą.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

maruss84
4th-May-2018, 12:56
Ja mam TRW i też nie piszczą.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Ile km na nich zrobiłes?
a jak z pyleniem? kiedyś w innym aucie tez jeździłem na TRW i felgi non stop były czarne

maruss84
4th-May-2018, 13:45
Powerstop Z16 i Z23 nie piszczą. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z uprzejmości Irka i zamówić z USA. Mi komplet Z23 ze stanów wyszedł dużo taniej niż Z16 u nas.


w PL obecnie od reki
z16 - 416pln
z23 - 525 pln

wiec cenka dobra.

A jak sie jeździ na z23? jakie do tego masz tarcze?

zajac01
4th-May-2018, 13:56
Tarcze mam jakieś zwykłe. Nie pamiętam firmy, ale narazie się nie pokrzywiły.
Te ceny co podałeś to za co? Bo jak za sam przód, to drogo, ale jak za komplet, to tanio. :)

Cena zgadza się, patrzyłem po swoim roczniku. A w Twoim, 2006 są troche inne i droższe.
Za klocki Z23 przednie w PL masz komplet z USA.

maruss84
4th-May-2018, 14:23
Tarcze mam jakieś zwykłe. Nie pamiętam firmy, ale narazie się nie pokrzywiły.
Te ceny co podałeś to za co? Bo jak za sam przód, to drogo, ale jak za komplet, to tanio. :)

Cena zgadza się, patrzyłem po swoim roczniku. A w Twoim, 2006 są troche inne i droższe.
Za klocki Z23 przednie w PL masz komplet z USA.

kurde pomyliło mi się troche, tak to ceny za sam przód, no to faktycznie z USA za komplet taka scena.

maruss84
5th-May-2018, 01:02
No i zamowiony komplet z23 z usa by slepy62

zajac01
5th-May-2018, 08:32
Będzie Pan zadowolony :)

maruss84
6th-May-2018, 14:19
Będzie Pan zadowolony :)

mam nadzieje, bo juz mnie ku...ca strzela z tymi klockami, i e teksty mechaników, musi pan 1 tys przejechac, ułożą się i przestana piszczec taaaaa

pansobiepan
8th-October-2018, 18:27
Ja również dołączyłem do grona użytkowników klocków Powerstop Z23 dzięki uprzejmości Irka.
Poprzednie klocki strasznie piszczały (wg mechanika, który dokonywał wymiany poprzednie klocki miałem prawie nowe) - czyszczenie nie pomagało, pozostała wymiana.
Teraz mam Powerstop przód i tył, założone na tarcze oem (używane, przednie wymieniane na początku roku, tył już trochę zjechany).
Nic nie piszczy i co najważniejsze nie pyli - nawet po trasie felgi są czyste (bez metalicznego nalotu). Polecam :)

ŁukiQX70
9th-October-2018, 09:15
Potwierdzam, klocki super!
Założyłem je na fabryczne tarcze wymieniane 40 tys km temu.

Shimomura
27th-April-2019, 12:58
Co polecacie na tył dobrego do zacisków oem ? Moj komplet trw wytrzymał 16kkm, trochę szybko.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

hikulec
20th-July-2019, 10:03
Odświeże, ktoś posiadający DBA T2 lub T3 4000 na przodzie może się wypowiedzieć po dłuższym użytkowaniu ? Jakie klocki do nich stosujecie Z23 nie są zbyt agresywne ?
Czy faktycznie do I gen USA wystarczy T2 aby pozbyć się wichrowania ?

Co sądzicie o Galfer Sport Pads ?

Shimomura
20th-July-2019, 11:16
Niestety każde tarcze da się zwichrować, dla chcącego nic trudnego ;) wszystko zależy od eksploatacji. Fabrycznie nowe OEMy tarcze i klocki na Akebono Sport pożyly u mnie jedenie 30.000km. Teraz EBC Ultimax + Turbo Groove i klocki Z23 narazie zrobiłem jedynie 500km więc za wiele nie powiem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

hikulec
20th-July-2019, 11:37
Turbo Groove mam założone przez poprzedniego właściciela, mają około dwóch lat, ja od półtora roku jeżdżę i nie mam zbytnio ciężkiej nogi, kierownicą rzuca strasznie, więc napewno do tych tarcz nie wrócę. Przetaczać też ich nie chce. DBA mają inne chłodzenie stąd mnie zainteresowało jak się sprawują po dużym przebiegu.

Shimomura
20th-July-2019, 12:06
J.w. , każde tarcze da się zwichrować i niestety nie chodzi tu tylko o ciężką nogę. Przyczyn jest wiele, od pomysłow umycia samochodu ciśnieniówką podczas przystanku na trasie, po codzienne trzymanie auta na hamulcu podczas postoju na światłach gdy sygnalizacja zaskoczy czerwonym. Chłodzenie tarczy nie działa na postoju, a najczęstrzą przyczyną jest punktowe przegrzanie już po zatrzymaniu. U mnie Turbo Groove na tyle, na przód zdecydowanie za głośne.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ologt
21st-July-2019, 01:24
Najlepszym wyjściem jest swap na akebono 4 tłoki ,dużo większa tarcza lepsze odprowadzenie ciepła .W 1gen robiłem swap i skończył się problem wichrowania tarcz ,w 2 gen mam już to seryjnie i to już minimalny wymiar grubości i też nie występuje ten problem

Shimomura
21st-July-2019, 10:26
Ologt, swap na Akebono Sport zrobilem zaraz po zakupie auta, i po 30.000km miałem zwichrowane.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

djoneway
23rd-July-2019, 14:22
Mnie się też po swapie zwichrowały tarcze po 20.000km, kupiłem zwykle TRW. Teraz muszę przejść na coś lepszego.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Ologt
30th-July-2019, 00:19
Ologt, swap na Akebono Sport zrobilem zaraz po zakupie auta, i po 30.000km miałem zwichrowane.

u mnie teraz tarcze mają 70k nalotu (patrząc po fakturach) i podlegają już wymianie ,żadnego bicia ale tarcze OEM Nissan

Kazik_R52
30th-July-2019, 01:02
Orginalne prawie 200tys nalotu i tragedii nie ma , ale już czeka na wolna chwilę power stop z23 na montaż. Co ciekawe w Hondzie crv żony zamontowałem tydzień temu w promocji Amazon za 125$ power stop zwykly komplet przód tył z klockami. Na razie wszystko oki. Miałem wymieniać tylko przód ale za 125$ wziąłem wszystko.

Shimomura
30th-July-2019, 08:23
u mnie teraz tarcze mają 70k nalotu (patrząc po fakturach) i podlegają już wymianie ,żadnego bicia ale tarcze OEM Nissan

Hmm, u mnie też był nowy Nissan OEM, a najechałem jedynie 30k, wymieniłem je tylko przez bicie, bo zużycia nie było widać.

alfaiomega
30th-July-2019, 12:03
Witam, panowie trochę dziwna sytuacja dla mnie bo przez 10 lat nie miałem nigdy pizczących hamulców (używane były w limuzynach ate/trw) a tu wymiana przód tarcze+klocki (obydwa TRW) i piszczy tak że sąsiadów można wieczorem budzić - głównie przy cofaniu. Pojeździłem tak z 1000km, pojechałem na warsztat sprawdzili niby wszystko gra, poczyscili jeszcze , nic nie uszkodzone itd - dalej piszczy. Jakieś rozwiązania? Które klocki nie będą piszczeć i nie kosztują 500-1000 ? ;)

Shimomura
30th-July-2019, 12:31
Witam, panowie trochę dziwna sytuacja dla mnie bo przez 10 lat nie miałem nigdy pizczących hamulców (używane były w limuzynach ate/trw) a tu wymiana przód tarcze+klocki (obydwa TRW) i piszczy tak że sąsiadów można wieczorem budzić - głównie przy cofaniu. Pojeździłem tak z 1000km, pojechałem na warsztat sprawdzili niby wszystko gra, poczyscili jeszcze , nic nie uszkodzone itd - dalej piszczy. Jakieś rozwiązania? Które klocki nie będą piszczeć i nie kosztują 500-1000 ? ;)

Podobno przy zmianie klocków nie każdy warsztat przekłada blaszki antyrezonansowe w zaciskach Akebono Sport uznając to za element starego klocka, leci do koszta i potem jest taki problem. Robiłeś to w ASO ?

PawelInfi
30th-July-2019, 14:30
Podobno przy zmianie klocków nie każdy warsztat przekłada blaszki antyrezonansowe w zaciskach Akebono Sport uznając to za element starego klocka, leci do koszta i potem jest taki problem. Robiłeś to w ASO ?
Oj tak i zdarza się to notorycznie. Wyrzucone blaszki = piszczące hamulcowe. Poza tym TRW są jakościowe mocno średnie, więc tutaj też może leżeć przyczyna ich piszczenia.
W ASO nie zakłada się klocków TRW.

slepy62
30th-July-2019, 15:47
Oj tak i zdarza się to notorycznie. Wyrzucone blaszki = piszczące hamulcowe.
Jak widzę to standard w warsztatach NIE ASO. Już kilka kpl. blaszek z US ściągałem - a tanie nie są lol (~$50 na oś)

slepy62
4th-August-2019, 14:11
Standardowo mamy na klockach 2 blaszki antyrezonansowe (piszę o AKEBONO SPORT, jak jest w innych dokładnie nie wiem),
wewnętrzna czarna (blaszka klocka) i zewnętrzna srebrna (blaszka "pod" tłoczek).

Wszystkie klocki POWER STOP Z23 które polecam, mają blaszki wewnętrzne - więc przełożyć wystarczy srebrne...
za tydzień dojdą mi klocki z serii Z26 - to napiszę jak jest w tej serii...

hikulec
10th-August-2019, 21:01
Zamówione DBA T2, klocki przód Hawk LTS, tył DBA Street Performance, miejmy nadzieje że ładnie będzie to grało :)

alfaiomega
20th-August-2019, 15:42
Podobno przy zmianie klocków nie każdy warsztat przekłada blaszki antyrezonansowe w zaciskach Akebono Sport uznając to za element starego klocka, leci do koszta i potem jest taki problem. Robiłeś to w ASO ?

i pewnie tak było. musiałbym udowodnić im , że je zdjęli


Jak widzę to standard w warsztatach NIE ASO. Już kilka kpl. blaszek z US ściągałem - a tanie nie są lol (~$50 na oś)

podjadę zapytam , oczywiscie powiedzą że tego nie zrobili (szanowany warsztat a nie u zdzisia za rogiem) ja pitole.. o wszystko trzeba dbać i patrzeć na ręce

macie jakieś zdjęcia jak to wygląda?

slepy62
25th-August-2019, 10:55
Oj tak i zdarza się to notorycznie. Wyrzucone blaszki = piszczące hamulcowe.

Blaszki antyrezonansowe
w wypadku założenia klocków POWER STOP Z23 do hamulców AKEBONO SPORT wystarczy przełożyć:
- front: blaszkę srebrną / zewnętrzną
- rear: blaszkę czarną / wewnętrzną
Pozostałe blaszki zachowajcie bo jeżeli ktoś będzie chciał założyć klocki OEM to ...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=12848&stc=1

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=12849&stc=1

slepy62
1st-September-2019, 17:58
Zdjęcie tylnych blaszek, przednich nie znalazłem...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=12871&stc=1

slepy62
1st-September-2019, 18:06
Klocki POWER STOP Z26 - mają blaszki...

12872 12873

batiurka
3rd-September-2019, 16:28
Drodzy Klubowicze, proszę o pomoc czy ktoś jest z okolic KATOWIC lub KRAKOWA? potrzebuję pomocy w doborze tarcze+klocki przód i tył do swojej Q50; proszę dajcie znać co i jak - w ASO chcą jakieś chore pieniądze :(

slepy62
3rd-September-2019, 18:12
Drodzy Klubowicze, proszę o pomoc czy ktoś jest z okolic KATOWIC lub KRAKOWA? potrzebuję pomocy w doborze tarcze+klocki przód i tył do swojej Q50; proszę dajcie znać co i jak - w ASO chcą jakieś chore pieniądze :(

kolego
1. uzupełnij dane jaki masz model auta (wersja, silnik itd, najlepiej w profilu - żeby były widoczne) żeby uniknąć pytań typu ... a ile kolega ma cylinderków, a jakie hamulce, a jaki kolor, a.... itd...

2. jest sporo na temat tarcz i klocków, cen, dostępności więc wpierw poczytaj, potem zadawaj bardziej konkretne pytania podpowiadajac zarazem,
- jaki masz styl jazdy ?
- co szukasz / ew. jakiej wersji
- w jakich granicach cenowych itp...

maruss84
19th-September-2019, 23:51
Panowie, jak jest z pyleniem klocków z zacisków Akebono sport OEM? Kupiłem cały zestaw zdjęty z q70, przebieg niby 20kkm, ale mięsa dużo na nich wiec chce je założyć, ale nienawidze pyłu.

Shimomura
20th-September-2019, 07:21
Panowie, jak jest z pyleniem klocków z zacisków Akebono sport OEM? Kupiłem cały zestaw zdjęty z q70, przebieg niby 20kkm, ale mięsa dużo na nich wiec chce je założyć, ale nienawidze pyłu.Oem klocek z Akebono sport pyli tak, że czujniki smogu biją na alarm. Bądz zielony i kupuj ceramiki ;) PowerStop prawie w ogole nie pyli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

maruss84
20th-September-2019, 13:26
Oem klocek z Akebono sport pyli tak, że czujniki smogu biją na alarm. Bądz zielony i kupuj ceramiki ;) PowerStop prawie w ogole nie pyli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

PowerStopy mam w FX35 i praktycznie zero pyłu

czejzee
24th-September-2019, 12:00
Czyściutko u mnie na PowerStopach, tak że po dwóch tygodniach jazdy wygląda jakbym godzinę temu dopiero wszystko założył jako nowe. Są super.
Jedyna różnica to taka, że jakby niżej biorą hamulce (robiłem procedurę adaptacji) niż OEM. Ale idzie się przyzwyczaić. No i wygląd o nieeeebo lepszy niż OEM.

Shimomura
24th-September-2019, 12:30
Na początku miałem wrażenie jak by słabiej hamowały, człowiek przywykł, że oem od razu stawał dęba :) . W moim przypadku na PowerStopach i tarczach EBC Ultimax hamowanie jest jakby bardziej analogowe i precyzyjne, przy agresywnym po prostu trzeba użyć więcej siły w giczale :) , ale za to jaka skuteczność no i ten brak pyłu, odkąd założyłem ani razu nie użyłem chemii na kółka :) Ciekawe jak będzie z żywotnością przy tej masie.

czejzee
24th-September-2019, 14:59
No właśnie, jest tak jak piszesz :)

Slayer
25th-September-2019, 22:54
Czy ktoś używał klocków hamulcowych brembo ?

ranGo
26th-September-2019, 09:53
W Infiniti musiałem wymienić tylne klocki za granicą i tylko Brembo się znalazło. Strasznie piszczą, myślałem że przestaną ale nic z tego. Dla odmiany, w Abarcie mam cały zestaw hamulcowy Brembo i jest super.

Slayer
26th-September-2019, 16:44
Mi w ASO zmienili i właśnie piszczą tylko nie wiem jakiej marki a brembo mam pod ręką w dobrej cenie.

krypa
26th-September-2019, 22:51
Mam Brembo i niestety Infi piszczy i trzeszczy jak stara Nysa. Już parę miesięcy się męczę. Podejrzewam, że nie zamontowali wszystkich blaszek. I tak planuję wymianę zestawów: tarcze + klocki tył i przód tylko czekam, kiedy slepy62 będzie miał dostępne komplety Power Stop JBR + Z23.

Venustus
26th-September-2019, 22:54
Dzisiaj założyłem kpl. Power Stop Z26, jutro jadę w trasę ok, 1000 km. Dam znać co się zmieniło.

MiR
4th-October-2019, 00:42
I jakie wrażenia po trasie i pozostałym okresie jazdy na Z26 ?

I jak się one mają do Z23 ?

Apropo brembo ... Mam założone w motocyklu i też mi piszczą ... Dziwna reguła ;)

maruss84
12th-February-2020, 21:54
Panowie, jutro leci SWAP Akebono Sport, tarcze OEM i klocki Z26.

Na co zwrócić uwage mechanikowi przy całej robocie, chodzi mi konkretnie o te "całe" blaszki.
Przy klockach jest wszystko co potrzebne czy trzeba coś wyjąć z klockó OEM?

TO co jest w zestarwie Z26 wszysto sie zakłada czy coś nie pasuje? Pamietam że w FX35 jak miałem Z23 to po montażu zostały jakieś blaszk z zestawu klocków bo podobnie nie dałosie zmaontować.

13777

sirtrojan
12th-February-2020, 22:08
jak nie masz akebono to nie bedziesz miał tych okładzin - takie z tylu klocka. Jak dostałeś w zestawie z gratami to dobrze :)

slepy62
13th-February-2020, 00:26
Panowie, jutro leci SWAP Akebono Sport, tarcze OEM i klocki Z26.

Na co zwrócić uwage mechanikowi przy całej robocie, chodzi mi konkretnie o te "całe" blaszki.
Przy klockach jest wszystko co potrzebne czy trzeba coś wyjąć z klockó OEM?

TO co jest w zestarwie Z26 wszysto sie zakłada czy coś nie pasuje? Pamietam że w FX35 jak miałem Z23 to po montażu zostały jakieś blaszk z zestawu klocków bo podobnie nie dałosie zmaontować.

13777

Nie pamiętałem czy brałeś Z23 czy Z26.
W Z26 blaszki antyrezonansowe masz na klockach.
Blaszki montażowe + bolce + zawleczki są w komplecie z klockami.
Po prostu zamontuj i tyle...

maruss84
13th-February-2020, 11:57
jak nie masz akebono to nie bedziesz miał tych okładzin - takie z tylu klocka. Jak dostałeś w zestawie z gratami to dobrze :)

Mam cały zestaw, zaciski razem z klockami OEM, wszystko co było na Q70L zostało zdjęte

maruss84
13th-February-2020, 12:00
Nie pamiętałem czy brałeś Z23 czy Z26.
W Z26 blaszki antyrezonansowe masz na klockach.
Blaszki montażowe + bolce + zawleczki są w komplecie z klockami.
Po prostu zamontuj i tyle...

Z26 - i tak przekazałemmechanikowi, żeby montował wszystko, żeby nic nie zostało : - ), pojade zaraz na rewizję hehe