PDA

Zobacz pe?n? wersj? : O czym zapominają kierowcy



BAJZEL
18th-March-2013, 19:14
http://ambipurcar.wp.pl/porady-i-artykuly/plyny-ktore-polacy-rzadko-wymieniaja-kiedy-powini-i-co-im-grozi-,21,1.html

sirtrojan
18th-March-2013, 19:17
przebitka na temat ;)

swoją droga powinni przedstawić osobę która projektowała bagnet oleum w Vq35DE a potem ... publicznie ją wychłostać.

Athens
18th-March-2013, 19:20
Fajny temat. Co do wymianę płynów to u nas w PL, rzadko spr. się płyn hamulcowy , do chłodnicy itd. O wymianie nie wspomnę "bo przecież jeździ".

Lee
18th-March-2013, 19:44
Haa... co do oleju - chyba w zeszłym roku czytałem -> Były dyrektor Castrol twierdzi, że wymiana oleju w samochodzie szkodzi silnikowi, środowisku naturalnemu i twojej portmonetce. Wiadomość obiegła holenderskie media i... cisza. Żadnej reakcji. (http://www.wykop.pl/ramka/70734/zmowa-milczenia-nie-wymieniaj-oleju-w-samochodzie/)
... I jakoś tak dziwnie sądzę, że od częstych ( planowych ) wymian, wszelakich ustrojowych :) nikomu się jeszcze autko nie popsuło lol


swoją droga powinni przedstawić osobę która projektowała bagnet oleum w Vq35DE a potem ... publicznie ją wychłostać.
... to chyba koneser, miłośnik wieprzowych ogonków :)

Athens
18th-March-2013, 19:49
Bagnet jest dziełem sztuki ;) Tak wygląda jakby go V6 zjadło/zmieliło i tak pozostało. Jak go 1x wyjmowałem to było WTF? :)

BAJZEL
18th-March-2013, 21:08
HEHE a myślałem , że tylko ja zrobiłem zeza jak wyciągnąłem bagnet pierwszy raz :)

kotlet2009
12th-August-2015, 14:39
Panowie jak sprawdzić prawidłowo stan oleju na tym dziwacznym bagnecie..?
Olej zmieniłem 3500 km temu i przed wyjazdem na urlop chcę sprawdzić czy jest ok..
Czy auto powinno być po nocy i zimny silnik czy po rozgrzaniu zaczekać kilka minut ?.. Gdzie na bagnecie powinno pokazać poziom.. pomiędzy tymi literkami czy na zimnym przy L czy na rozgrzanym przy H ?

korzen
12th-August-2015, 14:47
Poziom najlepiej 3/4 miedzy L i H. Po nocy na logike jak sprawdzisz, to poziom bedzie wyzszy. Caly olej przez noc splynie do miski, wiec pomiar malo miarodajny. Ja sprawdzam w 2 minuty po zgaszeniu auta na cieplo. Wtedy juz czesc splynie do miski.

Pozdro

BAJZEL
12th-August-2015, 16:23
Ja również sprawdzam na cieplym silniku

maxs
12th-August-2015, 21:12
hmm, ja sprawdzam na zimnym tylko leje i pilnuje tak żeby było na poziomie H więc pewnie na rozgrzanym spada z pół cm poniżej H. Wg mnie nie powinno być na rozgrzanym na H tylko tak jak pisze korzen na minimum 3/4. BAJZEL a Ty na ile trzymasz na ciepłym?