PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Skrzypienie Drzwi i podłokietnika



dexsterek
22nd-March-2013, 21:05
Szanowni Forumowicze i koledzy mam mały problem. Buja mi się troche podłokietnik i skrzypi taki sam problem mam z drzwiami . Co sugerujecie mi zrobic rozebrac i na nowo poskręcać czy co ... ??? Prosze o sugestie wasz drogi Dex ;)

sirtrojan
22nd-March-2013, 21:39
drzwi też sie bujają i skrzypią ?

podłokietnik tak ma. przesuń go tak aby był jak najmniej wysunięty będzie lepiej - choć nie super.

co do drzwi. pewnie połamały się spinki i nie wszystkie trzymają.

ew możesz dokręcić śrubki mocujące.

dexsterek
22nd-March-2013, 21:45
Najbardziej skrzypi podłokietnik, może czyms trzeba od środka go okleic :P ??? czy tylko odsunąć do tyłu

sirtrojan
22nd-March-2013, 21:50
odsunąć do tyłu. jak bedzie cieplej nie będzie skrzypiał.

quku
23rd-March-2013, 08:46
a na pewno podłokietnik ? u mnie skrzypiał uchwyt pasa (metalowa część) o skórę fotela gąbka między to rozwiazała problem dotyczyło to również pasażera.

123mielony
23rd-March-2013, 09:42
Podłokietnik jest niestety skrzypkien w FX-e:mad2: ale myślę że podklejenie małych cienkich gumowych krążków powinno załatwić sprawę,co do drzwi to sie nie wypowiem bo u mnie nie skrzypiały.

slepy62
23rd-March-2013, 09:53
Podłokietnik jest niestety skrzypkien w FX-e:mad2: ale myślę że podklejenie małych cienkich gumowych krążków powinno załatwić sprawę,co do drzwi to sie nie wypowiem bo u mnie nie skrzypiały.

To chyba w I generacji - bo w II gen po 3 latach i 70kkm nic nie słychać...

123mielony
23rd-March-2013, 09:59
To chyba w I generacji - bo w II gen po 3 latach i 70kkm nic nie słychać...

Przecież mowa o I generacji FX-a.:nono:

quku
23rd-March-2013, 12:58
no piszę o I generacji bo w drugiej faktycznie nic nie piszczy :) tylko klekocze lol a tak na poważnie II gen to dużo lepsze materiały i wykończenie :) zero jakichś dziwnych dzwięków. a wracając do I gen i drzwi to jak jest zimno to "trzeszczy " ten trójkąt zasłaniający mocowanie lusterka a od tego jest WD :)

Lee
23rd-March-2013, 13:20
Podłokietnik jest niestety skrzypkien w FX-e:mad2: ale myślę że podklejenie małych cienkich gumowych krążków powinno załatwić sprawę,co do drzwi to sie nie wypowiem bo u mnie nie skrzypiały.

Polecam podkładki silikonowe... takie jak do mebli, malutkie...okrąglutkie, transparentne :) -> np.allegro (http://allegro.pl/podkladki-silikonowe-15mm-9el-vorel-i3051455698.html)
U mnie drzwi i podłokietnik... cicho-sza. :)

dexsterek
23rd-March-2013, 16:08
Quku masz racje to napinacze skrzypią o fotel :) Dzieki jakiegos filcu podkleje albo gąbke :P

slepy62
23rd-March-2013, 19:44
Quku masz racje to napinacze skrzypią o fotel :) Dzieki jakiegos filcu podkleje albo gąbke :P

W każdym markecie masz podkładki filcowe-samoprzylepne pod krzesla/stoły itp....

grzesiek
23rd-March-2013, 20:34
tez musze to zlikwidowac dodatkowo u mnie gdy opuszcza sie lub podnosi kierownica to tez strasznie skrzypi